Фінляндія може вийти з угоди про заборону протипіхотних мін через Росію
Фінляндія розглядає можливість виходу з Оттавського договору про заборону протипіхотних мін через використання Росією такої зброї у ході війни в Україні. Про це заявив міністр оборони країни Антті Хакканен, передає Reuters.
"Я доручив провести оцінку того, чи є використання протипіхотних мін фактором зміцнення оборони Фінляндії і чи повинні ми мати можливість їх використовувати", — заявив міністр оборони.
Хакканен підкреслив, що Росія активно використовує протипіхотні міни у ході війні проти України, тому Фінляндія також має переоцінити їх важливість для своєї оборони. Країна має понад 1300 км кордону з РФ.
"Ми дуже уважно вивчили за допомогою розвідки те, як Росія діє в Україні, зокрема масове використання ними піхоти, а також масове використання мін. Питання про піхоту є одним із аргументів на користь того, що варто вивчити використання протипіхотних мін", — зазначив Хакканен.
Оттавська конвенція 1997 року забороняє використання, зберігання, виробництво та передачу протипіхотних мін, до неї приєднались понад 160 країн, зокрема Фінляндія у 2012 році. Для виходу з угоди потрібна підтримка більшості парламенту країни, після чого там зможуть знову зберігати ці боєприпаси.
Раніше у Міноборони США підтвердили, що адміністрація Джо Байдена розблокувала передачу Україні американських протипіхотних мін для боротьби з російськими військами. У відомстві підкреслили, що зміна політики Вашингтону пов'язана зі зміною тактики росіян.