Про це кореспондентові Укрінформу розповіла координаторка проєкту Ольга Мороз.
«Ідея створити безоплатний відеокурс, який би навчав молодь шукати власний родовід, виникла в команди громадської організації «Українська античність» давно. Її вдалося втілити завдяки партнерам – Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та Pact в Україні. Ми розробили безкоштовний відеокурс, який допоможе дослідити історію своєї родини, а також тестування, яке є вкінці курсу, й після проходження котрого учасники проєкту отримують сертифікати», - зазначила Мороз.
За її словами, проєкт «Збережи свою ідентичність» складається з двох частини. Перша – це робота з учителями та молодіжними просторами та проведення тематичних заходів.
Друга частина – це курс із 9 відео, які розповідають, зокрема, з чого розпочати дослідження родини, як працювати з документами, віднайти національність та візуально оформити родовід. Доступ до відеокурсу буде відкритим на постійній основі.
Координаторка додала, що цільова аудиторія проєкту – це підлітки та молодь віком 14-35 років. До нього також долучилися українці, які проживають у Польщі та Люксембургу.
«Одна з наших ідей – це оцифрування сімейних архівів, адже йдеться не лише про фотографії, а й листи, ялинкові іграшки, вишиванки, хустки та інші цінні для досліджень речі. Ми прагнемо, аби українці шукали власний родовід, оцифровували і зберігали свої архіви. Окрім того, ми збираємо історії дослідження власного родоводу. У нас є цікаві випадки, коли учасникам проєкту вдалося дослідили 6-7 поколінь і навіть 14», - додала Мороз.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні в режимі онлайн стартувала навчальна програма, організована ЮНЕСКО та організацією UNITAR / UNOSAT у співпраці з Міністерством культури та стратегічних комунікацій, для українських фахівців з охорони нерухомої культурної спадщини, археологів, експертів з оцінки пошкоджень та реставраторів.