![Як уникнути непорозумінь із бронюванням працівників: роз'яснення від Сухопутних військ](https://thumbor.my.ua/ep9jAj4W4Szb5w5fPjeWmvysE6E=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F4c5da7ff875edc07b466826daa881c05.jpg)
Як уникнути непорозумінь із бронюванням працівників: роз'яснення від Сухопутних військ
Про це 24 Канал повідомляє з посиланням на Оперативне командування "Північ" Сухопутних військ ЗСУ. Звертання зумовлене поширенням маніпулятивної інформації щодо мобілізації заброньованих працівників.
Як діяти, щоб дані працівника з'явилися в реєстрі
Із 1 грудня всі заявки на бронювання подаються через портал Дія. Відповідно, після формування та підписання списку заброньованих військовозобов'язаних працівників їх ставлять на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки.
Якщо ж для затвердження бронювання Дія не використовувалася, то такі працівники не з’являються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів автоматично.
В такому разі для зарахування військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік необхідно подати заброньованих працівників до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку, повідомлення про бронювання.
Тож у разі відсутності інформації про бронювання працівника в Єдиному державному реєстрі відповідальні особи установ, підприємств і організацій повинні звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому заброньований працівник перебуває на військовому обліку.
Нагадаємо, згідно із законодавством, військовозобов'язані громадяни, які мають дефіцитні військові спеціальності не підлягають бронюванню.