MY.UAНовини
Акім Галімов – про різдвяний епізод в трапезній Лаври, інформаційні вкиди та традиції
Акім Галімов – про різдвяний епізод в трапезній Лаври, інформаційні вкиди та традиції

Акім Галімов – про різдвяний епізод в трапезній Лаври, інформаційні вкиди та традиції

Хтось чув про «кулінарне шоу Клопотенка в трапезній Лаври», хтось – активно коментував, а, хтось, може й не в курсі, чого всі в соцмережах пересварилися.

Щоб скласти вірне враження, краще подивитися спецепізод «Реальної історії» до Різдва про 12 автентичних українських страв на YouTube. Або ж - в ефірі каналу «1+1 Україна» 24 грудня о 09.30. Може, навіть спробувати щось приготувати і на свій стіл: гарячу кутю з халвою, карачун, баник, пампухи з ружею, борщ із вушками…

В інтерв’ю Коротко про продюсер 1+1 media та засновник проєкту «Реальна історія» Акім Галімов розповів про зйомки різдвяного епізоду в Трапезній церкві Святих Антонія і Феодосія Києво-Печерської лаври, чому, на його думку, він викликав таке жваве обговорення та чому його спершу треба подивитися, які страви його вразили, як святкує Різдво його родина та чому важливо знати своє коріння.

Якщо б люди подивилися, принаймні, перші дві хвилини, все б стало зрозуміло

- Акіме, наробили ви переполоху з різдвяний спецвипуском. Чи очікували такої реакції?

- Кожен наш епізод, а ми зробили вже понад 130 епізодів «Реальної історії», набирає по кількасот тисяч переглядів. І завжди наші епізоди активно обговорюють, поширюють.

Кілька днів тому ми з колегами, нашими аналітиками, які безпосередньо займаються YouTube-каналом, аналізували цифри. Мені було цікаво подивитися, чи впливає цей резонанс на перегляди. І, що цікаво, епізод про різдвяні традиції в трапезній Лаври набирає десь так само, як наш середньостатистичний епізод «Реальної історії».

Але рівень розголосу, резонансу, «скандальності» непомірно більше. Про що це говорить? Про те, що обговорюють не сам епізод, не саму суть того, про що ми говорили, а обговорюють якусь придуману, уявну форму цього проєкту. Це свідчить про те, що його не дивилися.

- Це видно й з коментарів, адже у випуску ви на самому початку говорите, що буде відбуватися.

- Так. Якщо б люди його подивилися, зокрема, й ті, яких обурив цей епізод чи, можливо, образив, якщо ми говоримо про вірян, навіть не повністю, принаймні, перші дві хвилини, все б стало зрозуміло. Вони б почули мою фразу на тлі Успенського собору, де я кажу, що сьогодні у нас черговий епізод «Реальної історії», що сьогодні до мене в гості прийдуть дуже цікаві і відомі люди – шеф-кухар Євген Клопотенко і дослідниця української гастрокультури Олена Брайченко. Це не кулінарне шоу Євгена Клопотенка, як це неслося. Це проєкт «Реальна історія», куди ми запросили одним із гостей Євгена Клопотенка.

Далі Євген сам пояснює, що ми в Києво-Печерській лаврі не просто так. Команда Євгена працює тут в архівах, знайшла такі-то цікаві старовинні рецепти, і про деякі з них ми сьогодні поговоримо. Він одразу ж каже, що ми не будемо тут варити, смажити, парувати. Страви були приготовлені заздалегідь. Тобто, перегляд перших двох хвилин в принципі зводить увесь цей скандал на нуль.

Тому мені, з одного боку, дуже сумно, що українське суспільство, на жаль, до сих пір є вразливим до ІПСО. Я впевнений, і це показує аналіз, яким ми проводимо по соцмережам, - це штучно запущена акція, яка має на меті зробити дві речі.

По-перше, розбурхати суспільство, на це всі російські ІПСО і направлені, внести якийсь розлом чи розкол, щоб ми всі сперечалися, щось одне одному доводили. По-друге, - це питання єдності. Це був удар по нашій політиці щодо протидії московському патріархату.

15 грудня 2018 року була річниця Об’єднавчого собору, після якого нам був наданий Томос про автокефалію православної церкви України. Отримання Томосу, - і росіяни цього не приховують, - одна із найбільших їхніх геополітичних поразок в Україні. Відповідно, вся їхня діяльність націлена на те, щоб так чи інакше вдарити по наших позиціях там, де ми боремося з московським патріархатом. І ця історія була запущена саме з цією метою.

Якби не ми з Євгеном Клопотенком, вони б щось інше знайшли. Це абсолютно спровокована акція. Ми повинні зрозуміти, що не маємо на це вестися. Знову ж таки, це історія про інформаційну гігієну, розуміння того, що ми постимо і перепощуємо. Мені багато писали в коментарях: ви Москвою прикриваєтеся, а насправді образили почуття вірян.

- Вибачте, не можу зрозуміти, як можна образити почуття вірян, коли в трапезній зібралися люди, щоб розповісти про українські страви.

- Почуття вірян ми б образили, якби дійсно робили щось таке, що там робити не можна. Знову ж таки, відео доводить, що ми нічого дивного не робили.

Про що ми взагалі говоримо? Звісно, мені б хотілося, щоб ті віряни, які відчувають себе ображеними, подивилися цей епізод. Впевнений, вони отримають велике задоволення від самого контенту і зрозуміють, що нічого жахливого в трапезній палаті не відбувалося. Просто дві людини, які займаються популяризацією української історії та культури багато років, систематично, і роблять це успішно, поговорили в трапезній палаті про історію різдвяних кулінарних традицій.

Маємо дивитися на світ і людей ширше

- Знаєте що круто в цій історії? Думаю, ви самі це помітили. Під відео на YouTube люди розповідають про свої регіональні традиції, страви, які готують в їхніх родинах. Оце показник того, що ви зробили.

- Це дійсно найкрутіший показник. Ми теж це всередині команди обговорювали. Ми завжди після випуску епізоду у перший вечір обговорюємо перші коментарі. Бо далі їх вже дуже багато, не все встигаємо читати. Але перші коментарі завжди читаємо. Тому ще до того, як роздмухався цей скандал, я навіть написав, що ми не очікували такого крутого фідбеку.

Нам завжди пишуть: класний контент, дякуємо і таке інше. А тут люди почали ділитися своїми родинними традиціями з різних куточків України. Багато людей писали: дивіться, вони про вареники з квашеною капустою розказують як про якусь диковинку, а ми все життя це готували.

Це класні рефлексії, люди згадують своїх рідних, взагалі налаштовуються на Різдво. Я, до речі, з цього й починав цей епізод. Казав про те, що якими б не були темні часи, ми все рівно будемо святкувати Різдво. В тому, що відбувається навколо, мають бути якісь світлі промінчики надії, чогось нашого, українського, повернення наших традицій. Саме таким і задумувався цей епізод. Саме тому ми пішли в Лавру, з якою давно співпрацюємо, в нас не було якихось думок, що цей епізод викличе таку бурю. Але, повторюся, все це штучне.

Людям, які щиро це підхопили, і яких це щиро обурило, просто раджу подивитися. І зробити висновки не на основі фотографії, де ми з Євгеном тримаємо миску з кутею, а все ж таки на основі контенту, який ми зробили.

Всім, хто обурюється, всім, хто вважає, що ми образили почуття віруючих, я би взагалі дуже радив проїхатися Україною і подивитися на наші святині, захоплені московським патріархатом, що там відбувається.

- До речі, читала у вас допис про нещодавні зйомки у Полтаві, де до сих пір купа храмів московського патріархату.

- Так. Тому питання в тому, хто більше зашкодив нашій державі чи сприйняттю релігії. Ми, які розказуємо про традиції? Чи московський патріархат, який сіє ненависть до всього українського в наших українських пам’ятках?

Ми нещодавно працювали у Холодному Яру, там є Мотронинський монастир, дуже відомий, з давньою козацькою історією, який взятий в оренду московським патріархатом. Знаєте, що там діється? Вони не дають облаштовувати місце, де ховають наших героїв, воїнів ЗСУ. Не дають проводити дослідження нашим вченим, адже сам монастир стоїть на скіфському городищі. І ці речі нікого не хвилюють. Все це наче нормально. А те, що ми з Євгеном Клопотенком поговорили про різдвяні традиції в трапезній палаті – це скандал.

Ми звикли до різної реакції на наш контент, але мені б хотілося, щоб все таки наше суспільство, особливо під час війни з росією, трішечки краще розуміло, на що спроможна росія. Щоб ми були більш стійкими до цих інформаційний вкидів.

- Мені дивно, що люди ще не зрозуміли, на що здатна росія.

- Якщо ви пригадаєте, колись була подібна хвиля негативу стосовно наших переселенців. Тоді у фейсбуці всі почали перепощувати історії, яких насправді не існувало. Тобто, коли ти шукав коріння всього цього, першоджерело знайти не міг, бо його немає. Тоді «ходили» історії про те, що хтось поселив у свою квартиру переселенців, вони все обгадили, бо такі вони, ці східняки. І всі це перепощували. Починаєш шукати, де ж та реальна людина, яка це написала, а її немає. Всі пости і перепости закінчувалися закритими акаунтами.

І таких вкидів буде ще дуже багато, і на різні теми, які тригерять суспільство. Тому маємо займатися інформаційною гігієною. Одна проста порада від мене, як людини, яка займається протидією російській пропаганді: хочете щось перепостити, спочатку переконайтеся, що це дійсно про те, про що ви говорите.

Але разом з тим я тішуся, нас підтримало дуже багато людей. Я отримав величезну кількість теплих повідомлень – і від знайомих, і від незнайомих мені людей.

Будемо далі працювати. Щойно повернувся з Полтави. У новому році вийде епізод про Полтавську битву і про необхідність переосмислення простору в Полтаві. Бо Полтава - супер-українське місто, але в центрі стоїть Монумент Слави російській зброї. Думаю, після цього теж буде хвиля обговорення, але ми маємо це робити.

- Цікаво, що багато хто в цій історії зі стравами причепився до Клопотенка, мовляв, він їм не подобається, такий собі павич. У вас, як у дослідника історії, є відповідь, чому ми критикуємо людей за те, що вони нам просто не подобаються, а не за їхні вчинки? Ця риса притаманна нам, пострадянським країнам, коли ми оцінюємо, скажімо так, зовнішньо, а не за зроблену роботу?

- Це дуже складне і філософське питання. Мені здається, це якась наша регіональна особливість. Очевидно, тут лежать й історичні передумови, наше перебування в тоталітарному суспільстві.

Як на мене, це залежить від кругозору та освіти. Ми маємо дорослішати, ставати більш інтелектуально підкованими і тоді, напевно, зможемо бачити щось глибше, ніж одяг, колір шкіри, віросповідання, як людина говорить і так далі.

Це все обумовлено певними історичними подіями і тим соціокультурним пластом, в якому ми виховувалися і в якому живемо. Навіть коли у нас починаються такі «срачі», як стосовно нашого епізоду, ви не побачите там дуже великої аргументованої дискусії. Як правило, все зводиться до того, що якщо ти робиш щось інакше, ти апріорі робиш неправильно. Немає намагання зрозуміти іншу сторону і подумати: чому вона пропонує це, а не інше, а в чому тут сильні сторони. Але щоб до цього дійти, потрібно зробити над собою певну роботу.

Не можна відкидати той історичний шлях, який ми пройшли. Україна пережила величезну хвилю винищення своєї власної ідентичності. Ми нещодавно знімали епізод з поляками про те, чому Польщі вдалося за ці 30 років «вистрелити», а нам - ні. Але тут завжди забувають ключовий фактор: стільки горя і стільки страшних трагедій, які пережила Україна, мало яка країна пережила. У нас реально була винищена наша еліта, наша ідентичність, і всі ці роки ми намагаємося якось скласти все докупи, відновити. Тому оці «хвороби», про які ви кажете, - це все наслідки того процесу.

Власне, тому ми й робимо такі проєкти, щоб якось сприяти руху вперед. Ми маємо дивитися на світ і людей ширше.

Акім Галімов та Євген Клопотенко у трапезній Лаври. Фото: «1+1 Україна»

Твердий кисіль реально дуже смачний, це мій топ 1

- Яка страва вас здивувала? Що припало до душі?

- Мені припав до душі, це видно й на відео, твердий кисіль з гороху і меду. Я ніколи не думав, що кисіль може бути не лише рідким, питним, а й таким по консистенції, наче тверде масло. Це для мене відкриття і він реально дуже смачний. Це мій топ 1.

Гаряча кутя дуже смачна. І - пампухи. Я, як кримський татарин, дуже люблю смажене тісто, у нас багато всього смаженого, тому пампухи мені дуже сподобалися.

Взагалі рецепти кожного регіону по-своєму унікальні. Але в той же час дуже подібні. Це знову говорить про те, що в нас єдина країна, однакові традиції, просто вони мають свої регіональні особливості. І це дуже круто.

- Які ваші сімейні різдвяні традиції?

- В мене дружина із заходу України, у нас троє дітей, і ми завжди святкуємо Різдво. Для нас це особливе і важливе родинне свято. Ми збираємося разом, згадуємо наших предків, говоримо, що будемо робити наступного року, говоримо про щось добре, про те, що нас об’єднує.

Завжди готуємо з дружиною 12 страв, вони бувають різні, але кутя є обов’язково. Ми й дітей привчаємо до наших традицій, передаємо їх.

Дуже багато традицій до нас перейшло якраз по лінії моєї дружини, вона родом з Львівщини. Тому все, про що розказував Женя, - борщ з вушками, пампухи – це все у нас є на столі. Так було в сім’ї моєї Олі на столі, і так сьогодні в нас.

- Коли ви писали допис про цей випуск, радили підписникам розпитати батьків, рідних про свій рід. Ви багато знаєте про свій рід? Вам вдалося зберегти родинні історії?

- Я тому й написав, бо насправді знаю небагато. Дуже про це шкодую. Мій дідусь був депортований з Криму, він помер в 1991 році. Мама сама шкодує, що не розпитувала його про депортацію, що відбувалося, про рідних з його боку. Вона знає лише якісь основні речі. Дуже багато чого втрачено.

Тому моя Оля завжди розпитує нашу бабусю, їй 90 років, вона живе у Жовкві, що і як було. Бо коли всі живі, ми про це не думаємо, а коли наші старші помирають, вже немає в кого розпитати.

А це важливо. Відкриття історії, країни починається з розкриття історії твоєї власної родини. Часто люди починають шукати свій родовід, свою генеалогію, а потім вже доходять до того, що їм стають цікаві ширші пласти – а що в такий-то період відбувалося в країні, а чому так. Тому всім раджу поцікавитися своїм родоводом, в кого є дідусі і бабусі, прабабусі і прадідусі. Це найпростіше, що можна зробити – розпитати своїх старших. А, отримавши якусь інформацію, знаючи прізвища, імена, вже можна піти в архіви.

З родиною. Фото: instagram.com/akimgalimov/

Завжди проекцію майбутнього своїх дітей накладаю ще й на те, що роблю

- Минулого року ви працювали над підручником з історії України для школярів. Він вже у школах?

- Разом з видавництвом «Ранок» ми вже видали оновлений підручник «Історія України» для 7 класів. Процес влаштований так: коли підручник отримує державне грифування, він надсилається вчителям у школи і вони обирають, з яким підручником працювати. Потім в рамках всієї України формується державне замовлення по підручникам – стільки-то підручників такого видавництва, стільки-то такого. Ми цього року стали третіми по кількості замовлення наших підручників у країні.

Це надзвичайно крутий підручник. Думаю, далі будуть більше замовляти, мені здається, ще не всі встигли оцінити його переваги. Він дуже класно зверстаний, там просто, доступно і фахово подана інформація, ми інтегрували в нього відео за QR-кодами, бо завжди хочеться розказати більше. Цей QR-код переадресує вас на спеціальну платформу, де завантажені відео.

Коли я почав працювати з редакторською групою видавництва «Ранок», мені здавалося, що в підручниках все сухо – факти, факти, факти, і ти взагалі не розумієш контексту. А завдяки відео, які ми інтегрували, ми змогли дати трішки більше контексту.

Цього року ми з видавництвом «Ранок» працюємо над підручником «Історія України» для 11 класу. Але з цим підручником трохи складніше, бо це період після Другої світової і до сьогодення. Це великою мірою період радянської доби, і коли ти гортаєш підручник, здається, що ми лише про радянську країну розповідаємо. Тому ти думаєш, як знайти правильну форму, щоб діти, розуміючи процеси, які відбувалися в цю добу, усвідомлювали, що все ж таки це був окупаційний режим для України. Хочеться, щоб це був якісно-новий підручник, бо це один із найважливіших періодів розуміння того, що відбувається сьогодні.

- Та й розповідати нову історію сучасникам теж нелегко.

- У нас є авторська група з історичною освітою. Основні автори - Олександр Гісем і Олександр Мартинюк. Бо я все ж таки не історик. Моя задача – допомогти їм з формою, щоб це було дітям цікаво і доступно. Але безпосередньо з фактажем, звісно, працюють професійні історики.

Ми проводимо з вчителями з усієї України вебінари в зумі – говоримо про історію, як можна подавати ті чи інші події, як зацікавлювати дітей.

У нас дуже класні вчителі і великі герої насправді. Від них багато в чому залежить наше майбутнє, бо вони працюють з дітьми.

- Ви не лише знімаєте відео-контент, а йдете й глибше – читаєте лекції, навчаєте.

- Це моя країна, в мене троє дітей, і мені б хотілося, щоб вони змалку, зі школи любили цю країну, розуміли її, розуміли, чому вона є цінною, говорили українською мовою. Тому завжди проекцію майбутнього своїх дітей накладаю ще й на те, що роблю. Так мені чіткіше видно орієнтири.

Теги за темою
Історія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Німеччина передала Україні ще одну систему IRIS-T
УкраинФорм
2024-12-20T18:45:21Z
Законопроєкт про демобілізацію готовий але його реалізація відкладається
360ua.news
2024-12-20T18:42:37Z
FT: Трамп продовжить допомогу Україні, від НАТО вимагає більше витрат на оборону
Петр и Мазепа
2024-12-20T18:39:21Z
В уряді Молдови відреагували на погрози фермерів заблокувати кордон із Україною
УкраинФорм
2024-12-20T18:34:51Z
Бекапи всіх реєстрів із даними є, а тому відновлення інформації у реєстрах не буде проблемою, — Шмигаль
Детектор М
2024-12-20T18:34:04Z
Росія повинна відповідати за терор, навіть якщо нею керує повністю неадекватна особа – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2024-12-20T18:33:53Z
Отримати консульські послуги за кордоном стало простіше: які новації від МЗС
24tv
2024-12-20T18:33:01Z
Влада Грузії планує нагородити топ-чиновників, які потрапили під західні санкції
УкраинФорм
2024-12-20T18:30:23Z
Єврокомісія пропонує зупинити безвіз для грузинських чиновників
iPress
2024-12-20T18:25:04Z
Військовий Sasha Boole випустив кліп на сатиричну пісню «Іран збагачує уран»
ГЛАВКОМ NET
2024-12-20T17:39:49Z
"Очікування, страхи": дівчина Цимбалюка зробила гучну заяву після новин про їхній розрив
GlavRed
2024-12-20T17:27:24Z
"Різдво. Ти не один": як створювалися костюми для відомих зірок музичного фільму
TSN
2024-12-20T17:09:11Z
Незвичайні поєднання кольорів для кухні: що дизайнери рекомендують спробувати у 2025 році
24tv
2024-12-20T16:57:54Z
Найбільший злиток золота у світі: у Дубаї встановили рекорд
24tv
2024-12-20T16:45:50Z
"Клон" Олега Винника зізнався, яку пораду йому дав Андрій Данилко щодо особистого життя
TSN
2024-12-20T16:39:24Z
"Зі старими багатими мужиками": друг Яніса Тімми звинуватив Сєдокову в зрадах
GlavRed
2024-12-20T16:27:38Z
9 найпопулярніших фільмів 2024 року, які стали фаворитами українців
24tv
2024-12-20T16:06:42Z
"Білі вечірки" P Diddy, блогери-втікачі та інше: 8 найгучніших скандалів у світі шоубізнесу
24tv
2024-12-20T16:06:27Z
«Українські діти не вчаться писати-читати українською». Лідерка впливової організації діаспорян у Польщі б'є на сполох
ГЛАВКОМ NET
2024-12-20T18:36:31Z
МОН оприлюднило правила вступу до магістратури: нові вимоги та терміни
Хвиля
2024-12-20T18:30:30Z
У застосунку Резерв+ з'явилася нова послуга
24tv
2024-12-20T18:30:16Z
Президент присвоїв почесне найменування бригаді Сухопутних військ ЗСУ
УкраинФорм
2024-12-20T18:18:27Z
У Фінляндії дедалі частіше арештовують російську нерухомість - ЗМІ
УкраинФорм
2024-12-20T18:18:12Z
Friendly fire: військовий КНДР хотів збити дрон, але влучив у побратима
24tv
2024-12-20T18:12:37Z
Міноборони має намір реформувати ТЦК й створити нову структуру
Комсомольская правда
2024-12-20T18:12:07Z
Польська прикордонна служба отримала ще два літаки L-410
InternetUA
2024-12-20T18:04:12Z
Сили безпілотних систем знищили російський «Термінатор»
УкраинФорм
2024-12-20T18:03:20Z
Дешевше вже не буде: 5 ідей подарунків на будь-яке свято
24tv
2024-12-20T18:48:32Z
Як видалити стійкий жир із форм для випічки: результат миттєвий
GlavRed
2024-12-20T18:42:41Z
Вже 21 грудня не пропустіть свій шанс: ритуали на день зимового сонцестояння, коли найдовша ніч подарує успіх
Знай
2024-12-20T18:21:23Z
Рейтинг найсмачніших кухонь світу: хто переміг та яке місце посіла Україна
24tv
2024-12-20T18:18:24Z
Послідовність має значення: як додавати сухофрукти, щоб узвар вийшов ідеальним
24tv
2024-12-20T18:12:14Z
Мерзнути не доведеться: як прикрасити дім святковими вогнями, не виходячи на вулицю
24tv
2024-12-20T17:48:21Z
Швидкий сирний кекс для святкового столу: рецепт від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2024-12-20T16:43:18Z
Ці дві помилки роблять навіть досвідчені кулінари: як не можна розбивати яйця
TSN
2024-12-20T16:39:14Z
Ніколи не рубайте цю рослину на ділянці: це одна з найгірших прикмет
24tv
2024-12-20T16:27:14Z
У Львові на площі Ринок відкрили різдвяну шопку
УкраинФорм
2024-12-20T18:48:17Z
Помірні дощі з мокрим снігом накриють частину України: де і коли будуть опади
24tv
2024-12-20T18:42:36Z
Ворог активізувався на Херсонському напрямку - Зеленський
УкраинФорм
2024-12-20T18:39:33Z
Російські ДРГ намагалися прорватися на Херсонщині: Братчук назвав втрати окупантів
24tv
2024-12-20T18:36:24Z
Україну накриє похолодання: де температура повітря опуститься до -5
GlavRed
2024-12-20T18:27:14Z
РФ за 40 хвилин випустила по Херсону 1000 снарядів
ГЛАВКОМ NET
2024-12-20T18:12:06Z
Із 21 грудня збільшується кількість приладів TruCAM на дорогах
ГЛАВКОМ NET
2024-12-20T18:09:47Z
"70% офіцерів – безкорисні": інтерв'ю з військовим Германом про мобілізацію та перелом у війні
24tv
2024-12-20T18:03:36Z
Міндовкілля: в акваторії Азовського моря виявили мазут - походження з’ясовують
УкраинФорм
2024-12-20T17:51:09Z
Аферисти видурили у українців майже 200 тисяч гривень
InternetUA
2024-12-20T18:27:32Z
У Норвегії пасажирський Boeing ледь не впав в море під час посадки: моторошні кадри
24tv
2024-12-20T18:12:00Z
На Харківщині жінка підірвалася на вибухівці
УкраинФорм
2024-12-20T18:06:14Z
Росія знищила склад «Сільпо» під Києвом: завдано збитків на суму 400 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2024-12-20T17:57:53Z
На Харківщині судитимуть чоловіка за продаж неіснуючих дров та сільськогосподарської техніки
InternetUA
2024-12-20T17:27:09Z
У Петербурзі чоловік закидав військкомат “коктейлями Молотова”
1News
2024-12-20T17:06:55Z
У передмісті Херсона внаслідок атаки російського дрона загинув чоловік
УкраинФорм
2024-12-20T16:39:25Z
У Хорватії хлопець з ножем напав на учнів і вчителя - загинула дитина, шестеро поранених
УкраинФорм
2024-12-20T16:27:03Z
На Київщині уламками російських дронів пошкоджені вісім приватних будинків
УкраинФорм
2024-12-20T16:22:13Z
Роботаксі Waymo значно безпечніші на дорогах за водіїв-людей – дослідження
ITC
2024-12-20T18:04:07Z
Розкрито подробиці та характеристики нового Hyundai Palisade 2025
Фокус
2024-12-20T17:45:06Z
У Кременчуці виготовили бортовий автомобіль на шасі Fiat Ducato
AutoCentre
2024-12-20T17:27:15Z
Лобове скло автомобіля не буде замерзати: чоловік показав геніальний метод
GlavRed
2024-12-20T16:27:15Z
Mazda підготувала до автошоу у Токіо яскраві новинки
AutoCentre
2024-12-20T16:13:52Z
На європейський ринок вийде флагманський кросовер Chery на 540 сил
Фокус
2024-12-20T15:45:42Z
Подарунок на Різдво: Dodge Durango сбереже потужні мотори Hemi
AutoCentre
2024-12-20T15:13:14Z
PEUGEOT розкриває подробиці флагманського PEUGEOT 3008 для України
AutoCentre
2024-12-20T14:30:49Z
Аварійна служба 104 отримала оновлені Peugeot Partner
AutoCentre
2024-12-20T13:10:00Z
Які наслідки для Росії матиме призупинення транзиту через Україну
24tv
2024-12-20T18:48:14Z
Акціонери Intel позиваються до Пета Гелсінгера через неналежне керування — вимагають повернути зарплату за три роки
ITC
2024-12-20T18:48:00Z
Фінські пілоти згорнули страйк, який міг зірвати святкові плани сотням пасажирів
Европейская правда
2024-12-20T18:39:04Z
Українці отримуватимуть збільшені пенсії в новому році: відомо, наскільки підвищать виплати
Политека
2024-12-20T18:27:16Z
Безпілотники РФ знищили склад замороженої продукції «Сільпо» на Київщині
УкраинФорм
2024-12-20T18:21:58Z
Україна поступово переходить на євро: грошові перекази за кордон стануть дешевшими і простішими
Знай
2024-12-20T18:21:19Z
У які криптовалюти інвестував проєкт World Liberty Financial Дональда Трапма?
ITC
2024-12-20T18:04:59Z
Франція виділила допомогу Фонду підтримки енергетики України
УкраинФорм
2024-12-20T17:58:52Z
Молдовські фермери погрожують заблокувати кордон з Україною
ГЛАВКОМ NET
2024-12-20T17:58:31Z
Зеленський побажав Усику перемоги у бою-реванші
УкраинФорм
2024-12-20T18:42:01Z
Чемпіонат України з хокею: «Сокіл» здобув десяту перемогу, розгромивши «Дніпро»
УкраинФорм
2024-12-20T18:30:07Z
Галатасарай може орендувати Шкрініара – Плеттенберг
Football.ua
2024-12-20T18:25:18Z
Спортивний директор Марселя прокоментував можливе підписання Погба
Football.ua
2024-12-20T18:16:47Z
Саутгемптон призначить на посаду головного тренера колишнього керманича Роми – Романо
Football.ua
2024-12-20T18:16:37Z
Реванш Усика та Ф'юрі: британця не змушуватимуть збривати бороду, українцю заборонили цілувати хрест
ZN UA
2024-12-20T18:16:14Z
АПЛ: розклад і результати матчів 17-го туру чемпіонату Англії з футболу, турнірна таблиця
TSN
2024-12-20T18:09:58Z
На війні проти російських окупантів загинув український футбольний арбітр
TSN
2024-12-20T18:09:41Z
Команди Усика та Ф'юрі посперечалися перед боєм: що не поділили представники боксерів
24tv
2024-12-20T18:06:03Z
В Україні спалахнув скандал через закупівлю ліків для хворих із "синдромом метелика"
TSN
2024-12-20T17:51:05Z
М’ясо індички чи курятина – що корисніше
AgroNews
2024-12-20T17:21:43Z
Де зберігати банани вдома, щоб вони не темніли: геніальний лайфхак
GlavRed
2024-12-20T14:27:25Z
У Перу народилася дитина за допомогою стовбурових клітин
360ua.news
2024-12-20T13:03:02Z
Неочевидний фактор: з'ясували, чому від червоного вина болить голова
24tv
2024-12-20T12:03:35Z
Хто з українців має право на довічну групу інвалідності
24tv
2024-12-20T11:45:23Z
Оздоровчі виплати у 2025 році: хто з українців може претендувати на такі кошти
24tv
2024-12-20T11:24:00Z
Гарячі і холодні обливання: чому контрастний душ варто спробувати кожному
Знай
2024-12-20T10:51:42Z
Як зварити моркву на салат за 5 хвилин: корисний трюк від досвідчених господинь
TSN
2024-12-20T09:39:05Z
Хто приніс сифіліс в Європу: вчені нарешті знайшли винуватця
Фокус
2024-12-20T18:45:41Z
Власники флагманських смартфонів Samsung скаржаться на розсипання екранів
InternetUA
2024-12-20T18:42:19Z
Вчені зафіксували потужний гамма-спалах від палаючої чорної діри M87
Portaltele
2024-12-20T18:39:36Z
Samsung Galaxy S25 нарешті отримає більше пам’яті та сховища в базовій версії – як у китайських конкурентів
ITC
2024-12-20T18:25:32Z
Рендери iPhone 17 Pro Max демонструють абсолютно новий дизайн із горизонтальною камерою
InternetUA
2024-12-20T18:21:02Z
Це найгірші ігри 2024 року: 10 релізів, які вам краще оминати
24tv
2024-12-20T18:06:58Z
Так звучала Шотландія до Реформації: вчені виявили унікальний музичний фрагмент
Фокус
2024-12-20T18:06:05Z
Перший ноутбук з розсувним екраном Lenovo ThinkBook Plus представлять на CES 2025, — інсайдер
ITC
2024-12-20T18:04:46Z
YouTube розпочинає боротьбу з клікбейтом — поки що м’яку
ITC
2024-12-20T18:04:28Z