MY.UAНовини
Акім Галімов – про різдвяний епізод в трапезній Лаври, інформаційні вкиди та традиції
Акім Галімов – про різдвяний епізод в трапезній Лаври, інформаційні вкиди та традиції

Акім Галімов – про різдвяний епізод в трапезній Лаври, інформаційні вкиди та традиції

Хтось чув про «кулінарне шоу Клопотенка в трапезній Лаври», хтось – активно коментував, а, хтось, може й не в курсі, чого всі в соцмережах пересварилися.

Щоб скласти вірне враження, краще подивитися спецепізод «Реальної історії» до Різдва про 12 автентичних українських страв на YouTube. Або ж - в ефірі каналу «1+1 Україна» 24 грудня о 09.30. Може, навіть спробувати щось приготувати і на свій стіл: гарячу кутю з халвою, карачун, баник, пампухи з ружею, борщ із вушками…

В інтерв’ю Коротко про продюсер 1+1 media та засновник проєкту «Реальна історія» Акім Галімов розповів про зйомки різдвяного епізоду в Трапезній церкві Святих Антонія і Феодосія Києво-Печерської лаври, чому, на його думку, він викликав таке жваве обговорення та чому його спершу треба подивитися, які страви його вразили, як святкує Різдво його родина та чому важливо знати своє коріння.

Якщо б люди подивилися, принаймні, перші дві хвилини, все б стало зрозуміло

- Акіме, наробили ви переполоху з різдвяний спецвипуском. Чи очікували такої реакції?

- Кожен наш епізод, а ми зробили вже понад 130 епізодів «Реальної історії», набирає по кількасот тисяч переглядів. І завжди наші епізоди активно обговорюють, поширюють.

Кілька днів тому ми з колегами, нашими аналітиками, які безпосередньо займаються YouTube-каналом, аналізували цифри. Мені було цікаво подивитися, чи впливає цей резонанс на перегляди. І, що цікаво, епізод про різдвяні традиції в трапезній Лаври набирає десь так само, як наш середньостатистичний епізод «Реальної історії».

Але рівень розголосу, резонансу, «скандальності» непомірно більше. Про що це говорить? Про те, що обговорюють не сам епізод, не саму суть того, про що ми говорили, а обговорюють якусь придуману, уявну форму цього проєкту. Це свідчить про те, що його не дивилися.

- Це видно й з коментарів, адже у випуску ви на самому початку говорите, що буде відбуватися.

- Так. Якщо б люди його подивилися, зокрема, й ті, яких обурив цей епізод чи, можливо, образив, якщо ми говоримо про вірян, навіть не повністю, принаймні, перші дві хвилини, все б стало зрозуміло. Вони б почули мою фразу на тлі Успенського собору, де я кажу, що сьогодні у нас черговий епізод «Реальної історії», що сьогодні до мене в гості прийдуть дуже цікаві і відомі люди – шеф-кухар Євген Клопотенко і дослідниця української гастрокультури Олена Брайченко. Це не кулінарне шоу Євгена Клопотенка, як це неслося. Це проєкт «Реальна історія», куди ми запросили одним із гостей Євгена Клопотенка.

Далі Євген сам пояснює, що ми в Києво-Печерській лаврі не просто так. Команда Євгена працює тут в архівах, знайшла такі-то цікаві старовинні рецепти, і про деякі з них ми сьогодні поговоримо. Він одразу ж каже, що ми не будемо тут варити, смажити, парувати. Страви були приготовлені заздалегідь. Тобто, перегляд перших двох хвилин в принципі зводить увесь цей скандал на нуль.

Тому мені, з одного боку, дуже сумно, що українське суспільство, на жаль, до сих пір є вразливим до ІПСО. Я впевнений, і це показує аналіз, яким ми проводимо по соцмережам, - це штучно запущена акція, яка має на меті зробити дві речі.

По-перше, розбурхати суспільство, на це всі російські ІПСО і направлені, внести якийсь розлом чи розкол, щоб ми всі сперечалися, щось одне одному доводили. По-друге, - це питання єдності. Це був удар по нашій політиці щодо протидії московському патріархату.

15 грудня 2018 року була річниця Об’єднавчого собору, після якого нам був наданий Томос про автокефалію православної церкви України. Отримання Томосу, - і росіяни цього не приховують, - одна із найбільших їхніх геополітичних поразок в Україні. Відповідно, вся їхня діяльність націлена на те, щоб так чи інакше вдарити по наших позиціях там, де ми боремося з московським патріархатом. І ця історія була запущена саме з цією метою.

Якби не ми з Євгеном Клопотенком, вони б щось інше знайшли. Це абсолютно спровокована акція. Ми повинні зрозуміти, що не маємо на це вестися. Знову ж таки, це історія про інформаційну гігієну, розуміння того, що ми постимо і перепощуємо. Мені багато писали в коментарях: ви Москвою прикриваєтеся, а насправді образили почуття вірян.

- Вибачте, не можу зрозуміти, як можна образити почуття вірян, коли в трапезній зібралися люди, щоб розповісти про українські страви.

- Почуття вірян ми б образили, якби дійсно робили щось таке, що там робити не можна. Знову ж таки, відео доводить, що ми нічого дивного не робили.

Про що ми взагалі говоримо? Звісно, мені б хотілося, щоб ті віряни, які відчувають себе ображеними, подивилися цей епізод. Впевнений, вони отримають велике задоволення від самого контенту і зрозуміють, що нічого жахливого в трапезній палаті не відбувалося. Просто дві людини, які займаються популяризацією української історії та культури багато років, систематично, і роблять це успішно, поговорили в трапезній палаті про історію різдвяних кулінарних традицій.

Маємо дивитися на світ і людей ширше

- Знаєте що круто в цій історії? Думаю, ви самі це помітили. Під відео на YouTube люди розповідають про свої регіональні традиції, страви, які готують в їхніх родинах. Оце показник того, що ви зробили.

- Це дійсно найкрутіший показник. Ми теж це всередині команди обговорювали. Ми завжди після випуску епізоду у перший вечір обговорюємо перші коментарі. Бо далі їх вже дуже багато, не все встигаємо читати. Але перші коментарі завжди читаємо. Тому ще до того, як роздмухався цей скандал, я навіть написав, що ми не очікували такого крутого фідбеку.

Нам завжди пишуть: класний контент, дякуємо і таке інше. А тут люди почали ділитися своїми родинними традиціями з різних куточків України. Багато людей писали: дивіться, вони про вареники з квашеною капустою розказують як про якусь диковинку, а ми все життя це готували.

Це класні рефлексії, люди згадують своїх рідних, взагалі налаштовуються на Різдво. Я, до речі, з цього й починав цей епізод. Казав про те, що якими б не були темні часи, ми все рівно будемо святкувати Різдво. В тому, що відбувається навколо, мають бути якісь світлі промінчики надії, чогось нашого, українського, повернення наших традицій. Саме таким і задумувався цей епізод. Саме тому ми пішли в Лавру, з якою давно співпрацюємо, в нас не було якихось думок, що цей епізод викличе таку бурю. Але, повторюся, все це штучне.

Людям, які щиро це підхопили, і яких це щиро обурило, просто раджу подивитися. І зробити висновки не на основі фотографії, де ми з Євгеном тримаємо миску з кутею, а все ж таки на основі контенту, який ми зробили.

Всім, хто обурюється, всім, хто вважає, що ми образили почуття віруючих, я би взагалі дуже радив проїхатися Україною і подивитися на наші святині, захоплені московським патріархатом, що там відбувається.

- До речі, читала у вас допис про нещодавні зйомки у Полтаві, де до сих пір купа храмів московського патріархату.

- Так. Тому питання в тому, хто більше зашкодив нашій державі чи сприйняттю релігії. Ми, які розказуємо про традиції? Чи московський патріархат, який сіє ненависть до всього українського в наших українських пам’ятках?

Ми нещодавно працювали у Холодному Яру, там є Мотронинський монастир, дуже відомий, з давньою козацькою історією, який взятий в оренду московським патріархатом. Знаєте, що там діється? Вони не дають облаштовувати місце, де ховають наших героїв, воїнів ЗСУ. Не дають проводити дослідження нашим вченим, адже сам монастир стоїть на скіфському городищі. І ці речі нікого не хвилюють. Все це наче нормально. А те, що ми з Євгеном Клопотенком поговорили про різдвяні традиції в трапезній палаті – це скандал.

Ми звикли до різної реакції на наш контент, але мені б хотілося, щоб все таки наше суспільство, особливо під час війни з росією, трішечки краще розуміло, на що спроможна росія. Щоб ми були більш стійкими до цих інформаційний вкидів.

- Мені дивно, що люди ще не зрозуміли, на що здатна росія.

- Якщо ви пригадаєте, колись була подібна хвиля негативу стосовно наших переселенців. Тоді у фейсбуці всі почали перепощувати історії, яких насправді не існувало. Тобто, коли ти шукав коріння всього цього, першоджерело знайти не міг, бо його немає. Тоді «ходили» історії про те, що хтось поселив у свою квартиру переселенців, вони все обгадили, бо такі вони, ці східняки. І всі це перепощували. Починаєш шукати, де ж та реальна людина, яка це написала, а її немає. Всі пости і перепости закінчувалися закритими акаунтами.

І таких вкидів буде ще дуже багато, і на різні теми, які тригерять суспільство. Тому маємо займатися інформаційною гігієною. Одна проста порада від мене, як людини, яка займається протидією російській пропаганді: хочете щось перепостити, спочатку переконайтеся, що це дійсно про те, про що ви говорите.

Але разом з тим я тішуся, нас підтримало дуже багато людей. Я отримав величезну кількість теплих повідомлень – і від знайомих, і від незнайомих мені людей.

Будемо далі працювати. Щойно повернувся з Полтави. У новому році вийде епізод про Полтавську битву і про необхідність переосмислення простору в Полтаві. Бо Полтава - супер-українське місто, але в центрі стоїть Монумент Слави російській зброї. Думаю, після цього теж буде хвиля обговорення, але ми маємо це робити.

- Цікаво, що багато хто в цій історії зі стравами причепився до Клопотенка, мовляв, він їм не подобається, такий собі павич. У вас, як у дослідника історії, є відповідь, чому ми критикуємо людей за те, що вони нам просто не подобаються, а не за їхні вчинки? Ця риса притаманна нам, пострадянським країнам, коли ми оцінюємо, скажімо так, зовнішньо, а не за зроблену роботу?

- Це дуже складне і філософське питання. Мені здається, це якась наша регіональна особливість. Очевидно, тут лежать й історичні передумови, наше перебування в тоталітарному суспільстві.

Як на мене, це залежить від кругозору та освіти. Ми маємо дорослішати, ставати більш інтелектуально підкованими і тоді, напевно, зможемо бачити щось глибше, ніж одяг, колір шкіри, віросповідання, як людина говорить і так далі.

Це все обумовлено певними історичними подіями і тим соціокультурним пластом, в якому ми виховувалися і в якому живемо. Навіть коли у нас починаються такі «срачі», як стосовно нашого епізоду, ви не побачите там дуже великої аргументованої дискусії. Як правило, все зводиться до того, що якщо ти робиш щось інакше, ти апріорі робиш неправильно. Немає намагання зрозуміти іншу сторону і подумати: чому вона пропонує це, а не інше, а в чому тут сильні сторони. Але щоб до цього дійти, потрібно зробити над собою певну роботу.

Не можна відкидати той історичний шлях, який ми пройшли. Україна пережила величезну хвилю винищення своєї власної ідентичності. Ми нещодавно знімали епізод з поляками про те, чому Польщі вдалося за ці 30 років «вистрелити», а нам - ні. Але тут завжди забувають ключовий фактор: стільки горя і стільки страшних трагедій, які пережила Україна, мало яка країна пережила. У нас реально була винищена наша еліта, наша ідентичність, і всі ці роки ми намагаємося якось скласти все докупи, відновити. Тому оці «хвороби», про які ви кажете, - це все наслідки того процесу.

Власне, тому ми й робимо такі проєкти, щоб якось сприяти руху вперед. Ми маємо дивитися на світ і людей ширше.

Акім Галімов та Євген Клопотенко у трапезній Лаври. Фото: «1+1 Україна»

Твердий кисіль реально дуже смачний, це мій топ 1

- Яка страва вас здивувала? Що припало до душі?

- Мені припав до душі, це видно й на відео, твердий кисіль з гороху і меду. Я ніколи не думав, що кисіль може бути не лише рідким, питним, а й таким по консистенції, наче тверде масло. Це для мене відкриття і він реально дуже смачний. Це мій топ 1.

Гаряча кутя дуже смачна. І - пампухи. Я, як кримський татарин, дуже люблю смажене тісто, у нас багато всього смаженого, тому пампухи мені дуже сподобалися.

Взагалі рецепти кожного регіону по-своєму унікальні. Але в той же час дуже подібні. Це знову говорить про те, що в нас єдина країна, однакові традиції, просто вони мають свої регіональні особливості. І це дуже круто.

- Які ваші сімейні різдвяні традиції?

- В мене дружина із заходу України, у нас троє дітей, і ми завжди святкуємо Різдво. Для нас це особливе і важливе родинне свято. Ми збираємося разом, згадуємо наших предків, говоримо, що будемо робити наступного року, говоримо про щось добре, про те, що нас об’єднує.

Завжди готуємо з дружиною 12 страв, вони бувають різні, але кутя є обов’язково. Ми й дітей привчаємо до наших традицій, передаємо їх.

Дуже багато традицій до нас перейшло якраз по лінії моєї дружини, вона родом з Львівщини. Тому все, про що розказував Женя, - борщ з вушками, пампухи – це все у нас є на столі. Так було в сім’ї моєї Олі на столі, і так сьогодні в нас.

- Коли ви писали допис про цей випуск, радили підписникам розпитати батьків, рідних про свій рід. Ви багато знаєте про свій рід? Вам вдалося зберегти родинні історії?

- Я тому й написав, бо насправді знаю небагато. Дуже про це шкодую. Мій дідусь був депортований з Криму, він помер в 1991 році. Мама сама шкодує, що не розпитувала його про депортацію, що відбувалося, про рідних з його боку. Вона знає лише якісь основні речі. Дуже багато чого втрачено.

Тому моя Оля завжди розпитує нашу бабусю, їй 90 років, вона живе у Жовкві, що і як було. Бо коли всі живі, ми про це не думаємо, а коли наші старші помирають, вже немає в кого розпитати.

А це важливо. Відкриття історії, країни починається з розкриття історії твоєї власної родини. Часто люди починають шукати свій родовід, свою генеалогію, а потім вже доходять до того, що їм стають цікаві ширші пласти – а що в такий-то період відбувалося в країні, а чому так. Тому всім раджу поцікавитися своїм родоводом, в кого є дідусі і бабусі, прабабусі і прадідусі. Це найпростіше, що можна зробити – розпитати своїх старших. А, отримавши якусь інформацію, знаючи прізвища, імена, вже можна піти в архіви.

З родиною. Фото: instagram.com/akimgalimov/

Завжди проекцію майбутнього своїх дітей накладаю ще й на те, що роблю

- Минулого року ви працювали над підручником з історії України для школярів. Він вже у школах?

- Разом з видавництвом «Ранок» ми вже видали оновлений підручник «Історія України» для 7 класів. Процес влаштований так: коли підручник отримує державне грифування, він надсилається вчителям у школи і вони обирають, з яким підручником працювати. Потім в рамках всієї України формується державне замовлення по підручникам – стільки-то підручників такого видавництва, стільки-то такого. Ми цього року стали третіми по кількості замовлення наших підручників у країні.

Це надзвичайно крутий підручник. Думаю, далі будуть більше замовляти, мені здається, ще не всі встигли оцінити його переваги. Він дуже класно зверстаний, там просто, доступно і фахово подана інформація, ми інтегрували в нього відео за QR-кодами, бо завжди хочеться розказати більше. Цей QR-код переадресує вас на спеціальну платформу, де завантажені відео.

Коли я почав працювати з редакторською групою видавництва «Ранок», мені здавалося, що в підручниках все сухо – факти, факти, факти, і ти взагалі не розумієш контексту. А завдяки відео, які ми інтегрували, ми змогли дати трішки більше контексту.

Цього року ми з видавництвом «Ранок» працюємо над підручником «Історія України» для 11 класу. Але з цим підручником трохи складніше, бо це період після Другої світової і до сьогодення. Це великою мірою період радянської доби, і коли ти гортаєш підручник, здається, що ми лише про радянську країну розповідаємо. Тому ти думаєш, як знайти правильну форму, щоб діти, розуміючи процеси, які відбувалися в цю добу, усвідомлювали, що все ж таки це був окупаційний режим для України. Хочеться, щоб це був якісно-новий підручник, бо це один із найважливіших періодів розуміння того, що відбувається сьогодні.

- Та й розповідати нову історію сучасникам теж нелегко.

- У нас є авторська група з історичною освітою. Основні автори - Олександр Гісем і Олександр Мартинюк. Бо я все ж таки не історик. Моя задача – допомогти їм з формою, щоб це було дітям цікаво і доступно. Але безпосередньо з фактажем, звісно, працюють професійні історики.

Ми проводимо з вчителями з усієї України вебінари в зумі – говоримо про історію, як можна подавати ті чи інші події, як зацікавлювати дітей.

У нас дуже класні вчителі і великі герої насправді. Від них багато в чому залежить наше майбутнє, бо вони працюють з дітьми.

- Ви не лише знімаєте відео-контент, а йдете й глибше – читаєте лекції, навчаєте.

- Це моя країна, в мене троє дітей, і мені б хотілося, щоб вони змалку, зі школи любили цю країну, розуміли її, розуміли, чому вона є цінною, говорили українською мовою. Тому завжди проекцію майбутнього своїх дітей накладаю ще й на те, що роблю. Так мені чіткіше видно орієнтири.

Теги за темою
История
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вийшло важливе оновлення для лінійки Galaxy S21
Portaltele
2025-03-30T04:37:59Z
Разработчики Machinarium и Samorost передадут всю прибыль в помощь Украине: у россиян загорелась "пятая точка"
Знай
2025-03-30T02:51:52Z
Перевод стрелок часов: как узнать точное время
ZN UA
2025-03-30T02:04:54Z
Илон Маск заявил, что продал соцсеть X
TSN
2025-03-30T00:08:11Z
Ученые нашли ответ, почему мужчины не слушают того, что говорят женщины
TSN
2025-03-30T00:07:51Z
Ученые обнаружили неожиданную связь между голоданием и сексуальным влечением
TSN
2025-03-30T00:07:24Z
Солнечное затмение 29 марта: где и как посмотреть, о чем предупреждают мольфары в это время
TSN
2025-03-30T00:06:39Z
Без головы, но с органами: ученые нашли удивительную окаменелость
TSN
2025-03-30T00:06:08Z
Блогеры шокированы прогнозом ChatGPT о захвате мира — что он им рассказал
TSN
2025-03-30T00:06:08Z
Эта распространенная ежедневная привычка "убивает" слух
Comments UA
2025-03-30T04:51:28Z
Как распознать и избавиться от подклада: защита дома и семьи
Знай
2025-03-30T04:51:03Z
Не только из теста: как приготовить творожную паску со сгущенкой и цукатами
Telegraf
2025-03-30T03:15:59Z
Гороскоп на сегодня 30 марта: какие знаки Зодиака попадут в водоворот непредсказуемых событий
Знай
2025-03-30T01:33:36Z
Новолуние 29 марта 2025: три ритуалы для трансформации
TSN
2025-03-30T00:08:33Z
Новолуние 29 марта 2025: что стоит сделать
TSN
2025-03-30T00:08:14Z
Близнецам следует овладеть новыми навыками, а Ракам нужно решить, что делать дальше: гороскоп по картам Таро на 29 марта 2025 года
TSN
2025-03-30T00:07:34Z
Постное печенье из нескольких ингредиентов: рецепт, удививший простой приготовления
TSN
2025-03-30T00:04:16Z
День ангела 30 марта: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-03-30T00:03:11Z
Обстрел Днепра: на восстановление ресторана "Бартоломео" собирают средства
Comments UA
2025-03-30T04:30:16Z
Погибшие в Харькове, взрывы на Киевщине и рои "Шахедов": что известно о ночной атаке по Украине
Telegraf
2025-03-30T04:00:30Z
В США легкомоторный самолет упал на жилой дом
Корреспондент
2025-03-30T03:18:15Z
РФ мощно и массированно ударила по городу Днепр: очень много пострадавших, есть жертвы
TSN
2025-03-30T00:08:29Z
Атака БпЛА на Днепр: в ОВА сообщили о 4 погибших
TSN
2025-03-30T00:08:07Z
Землетрясение в Мьянме: погибли почти 700 человек — США прогнозируют тысячи жертв
TSN
2025-03-30T00:07:09Z
На Буковине мужчина изнасиловал и ограбил ребенка
TSN
2025-03-30T00:06:39Z
Россияне атакуют баллистикой Кривой Рог: подробности
TSN
2025-03-30T00:06:37Z
В Киевской области пропали двое подростков: фото, приметы
TSN
2025-03-30T00:06:23Z
Украинский голкипер "Реала" Лунин пропустил два гола от аутсайдера чемпионата Испании
ZN UA
2025-03-29T22:34:43Z
Советский чемпион назвал Россию "истиной демократией": сеть хохочет
Telegraf
2025-03-29T18:45:14Z
Почему Ломаченко не возвращается на ринг: промоутер объяснил
Gazeta UA
2025-03-29T18:24:10Z
"Англосаксы попытаются помешать": в России боятся за рекорд путиниста Овечкина
Telegraf
2025-03-29T17:30:35Z
Бразильская супермодель, которая встречалась с лучшим футболистом мира, приехала в Киев к любимому
Telegraf
2025-03-29T16:15:46Z
"Это печально": российский хоккеист специально избил канадца клюшкой
Telegraf
2025-03-29T14:06:34Z
В Лиге Путина может появиться американская команда
Telegraf
2025-03-29T13:12:56Z
Промоутер Джошуа решил отправить Усика на пенсию, не видя особой мотивации
Корреспондент
2025-03-29T13:03:18Z
После победы над Фьюри Усик нацелился на Джейка Пола после победы над Фьюри
Новости Украины
2025-03-29T12:27:08Z
Россияне активно давят на госграницу в районе Сум: имеют ли успехи
ZN UA
2025-03-30T04:49:43Z
Крыша течет, трубы ржавеют: украинцам предложили способ отремонтировать дома почти бесплатно
Знай
2025-03-30T04:21:58Z
Ожесточенные бои за Покровск: оккупанты несут огромные потери
Gazeta UA
2025-03-30T04:18:25Z
На юге Запорожской области ситуация для ВСУ ухудшается: в CNN рассказали, что уже захватили россияне и какие силы накопили для дальнейшего наступления
ZN UA
2025-03-30T03:48:03Z
Россияне массированно обстреляли территории в направлении своего наступления на Сумщине
ZN UA
2025-03-30T03:06:51Z
Командиры жалуются, что мобилизация превратилась в "клоунаду"
Знай
2025-03-30T03:06:05Z
Дождь испортит выходной? Каким областям не повезет с погодой 30 марта
Telegraf
2025-03-30T02:27:55Z
ВСУ атаковали в Белгородской области России более 20 сел: CNN пытается понять зачем
ZN UA
2025-03-30T01:48:56Z
Украина под атакой вражеских БпЛА: куда направляются цели
TSN
2025-03-30T00:08:28Z
Певица СолоХа в третий раз станет мамой
Комсомольская правда
2025-03-30T04:57:39Z
София Ротару восхитила фото невестки и публично обратилась к ней
TSN
2025-03-30T00:07:53Z
Джамала показала сразу троих детей и мужа на особом празднике старшего сына
TSN
2025-03-30T00:07:09Z
Иво Бобул разоблачил мошенников на лжи и сделал гневное заявление: "Никакой совести"
TSN
2025-03-30T00:06:29Z
Маша Ефросинина произвела фурор в Сети из-за кардинальных изменений внешности: реакция звезд
TSN
2025-03-30T00:06:22Z
Лилия Ребрик показала отдых с младшими дочками и что для них смастерил папа Дикий
TSN
2025-03-30T00:06:05Z
Российская певица Наргиз прямо со сцены заговорила по-украински и заставила россиян в зале вопить
TSN
2025-03-30T00:05:48Z
Виктор Павлик вызверился на хейтеров младшей жены, которая сделала третью пластическую операцию
TSN
2025-03-30T00:05:35Z
Александр Педан честно признался, почему жил с Притулой и как он ему помог
TSN
2025-03-30T00:05:25Z
Кому в Украине больше не найти работу: война изменила рынок труда и вымела старые профессии
Знай
2025-03-30T04:06:38Z
Сырский сообщил о потерях российской армии
Корреспондент
2025-03-30T04:00:08Z
Выплаты для лиц, находящихся в пансионатах: какая сумма остается у пенсионера
ZN UA
2025-03-30T03:43:11Z
Избегайте сегодня черной одежды: приметы и запреты дня
Gazeta UA
2025-03-30T02:57:43Z
Почему нельзя надевать черное 30 марта и зачем класть в угол табак: приметы и запреты на Иоанна
Знай
2025-03-30T02:03:17Z
Уклонение от мобилизации: какая ответственность предусмотрена
ZN UA
2025-03-30T01:03:16Z
Выплаты переселенцам: могут ли их получать ВПЛ, выехавшие за границу
ZN UA
2025-03-30T00:42:47Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ: сколько россиян ликвидировано
TSN
2025-03-30T00:08:59Z
ВСУ продвинулись на 3-4 км в глубь Белгородской области: важные детали от Reuters
TSN
2025-03-30T00:07:53Z
Если тратите на прием пищи менее 20 минут, то очень рискуете: почему важен темп потребления пищи
Comments UA
2025-03-30T04:00:48Z
Билл Гейтс спрогнозировал, что ИИ заберет работу у людей уже в ближайшие 10 лет
TSN
2025-03-30T00:07:40Z
Можно есть яйца с двойным желтком
TSN
2025-03-30T00:06:31Z
Жизнь на Земле может оказаться под угрозой: начинают вымирать важные грибы
TSN
2025-03-30T00:05:53Z
Ученые приблизились к лечению смертельной болезни благодаря новому открытию
TSN
2025-03-30T00:05:37Z
Горную деревню поразила неизлечимая болезнь, появление которой никто не может объяснить
TSN
2025-03-30T00:04:45Z
Какие продукты могут вызвать рак
Comments UA
2025-03-29T22:39:43Z
Корвалол может повредить сердце: популярный препарат, опасен для некоторых людей
Знай
2025-03-29T14:51:51Z
Ключевой момент старения: ученые выяснили, когда наш мозг особенно подвержен болезням
Фокус
2025-03-29T13:06:40Z
Пенсии от государства уже не ждите: украинцев предупредили об изменении пенсионной системы
Знай
2025-03-30T04:36:19Z
Kalshi подала в суд на регуляторов азартных игр в Неваде и Нью-Джерси
InternetUA
2025-03-30T03:31:13Z
Минималка с 1 апреля: как изменится размер зарплаты украинцев
Хвиля
2025-03-30T02:15:31Z
Новые тарифы на социальные услуги: какая помощь выросла в цене
Знай
2025-03-30T02:12:36Z
Каким будет курс доллара в первую неделю апреля: прогноз банкира
TSN
2025-03-30T00:07:47Z
Цены на один из популярных овощей в Украине снизились
TSN
2025-03-30T00:07:17Z
Новый транш для Украины от МВФ: стало известно, куда направят деньги
TSN
2025-03-30T00:06:46Z
В УЗ рассказали, какая ситуация относительно онлайн-сервисов по продаже билетов
TSN
2025-03-30T00:06:37Z
Днепропетровская ОВА отметила ДТЭК за всестороннюю поддержку ветеранов
TSN
2025-03-30T00:05:00Z
Для жестких и экстремальных дорог: автолюбителям показали копию Land Roover с двигателем BMW
Знай
2025-03-30T03:51:27Z
В Украине продают танк Т-10: сколько он стоит
TSN
2025-03-30T00:48:16Z
Российским ударом по Днепру уничтожено детище Маска: фото
TSN
2025-03-30T00:04:22Z
Не битый и с кожаным салоном: на Днепропетровщине продают танк, доставшийся от деда
Comments UA
2025-03-29T15:36:56Z
При каких условиях водители могут остаться без прав из-за состояния автомобильных фар
UAToday
2025-03-29T10:51:56Z
В Украине появился оригинальный семейный электрокар Zeekr с запасом хода 700 км
Фокус
2025-03-29T08:57:04Z
Элитный спа на колесах за 20 млн грн: Mercedes Sprinter превратили во внедорожный шикарный автодом
Знай
2025-03-29T07:51:27Z
Toyota заявила о рекордном производстве автомобилей
Корреспондент
2025-03-29T07:45:37Z
Начато производство летающего одноместного мультикоптера Jetson One
Корреспондент
2025-03-28T19:15:41Z
России запретили иметь флот на Черном море
Gazeta UA
2025-03-30T05:00:19Z
ХАМАС принял новое предложение о прекращении огня в Газе
Корреспондент
2025-03-30T04:57:15Z
Итоги 29.03: Атаки РФ и космические войска
Корреспондент
2025-03-30T04:03:10Z
Помогали в урегулировании войн, в частности в Украине: Белый дом уволил работников Института мира, — WP
Фокус
2025-03-30T03:15:41Z
Эксперты назвали главный страх Путина
Хвиля
2025-03-30T03:00:21Z
Похищение, избиение и принуждение: украинцам назвали основные нарушения ТЦК
Знай
2025-03-30T02:30:56Z
CNN: Эквадор готовится к размещению войск США из-за банд
Корреспондент
2025-03-30T01:24:50Z
ВОЗ решила сократить свой штат
Корреспондент
2025-03-30T01:00:48Z
Белорусская оппозиционерка исчезла в Польше вместе с детьми
ZN UA
2025-03-30T00:30:49Z