MY.UAНовини
Чи "злетять" ціни, що буде з валютою і відновленням енергетики: прогноз економіста на 2025 рік
Чи "злетять" ціни, що буде з валютою і відновленням енергетики: прогноз економіста на 2025 рік

Чи "злетять" ціни, що буде з валютою і відновленням енергетики: прогноз економіста на 2025 рік

Важливим фактором є й те, що у 2025 році очікують більше врожаїв, на відміну від 2024 року, де був певний спад, що позначилося на економіці. Чи буде значне підвищення цін на продукти, чого чекати на валютному ринку та як українцям убезпечити себе фінансово в наступному році – спеціально для 24 Каналу спрогнозував член Ради Нацбанку України і доктор економічних наук Василь Фурман.

Чого чекати на валютному ринку у 2025 році

На вашу думку, як змінюватиметься ситуація на валютному ринку у 2025 році? Які тут є головні фактори?

Насамперед, якщо ми говоримо про валютний ринок України, то сьогодні якоюсь мірою він є дзеркальним відображенням стану нашої економіки.

Якщо ми говоримо про економіку і цього року, і наступного року, то, на мою особисту думку, вона розвиватиметься приблизно згідно з базовим сценарієм Національного банку України. Це прогноз Нацбанку на наступний рік згідно з яким зростання економіки в наступному році очікується на рівні 4,3%. Це гарний показник.

Інфляція на кінець року в нас близько 7%. Це теж гарний показник. Також важливим показником для української гривні є золотовалютні резерви. Згідно з прогнозом Національного банку, на кінець наступного року наші золотовалютні резерви складатимуть близько 41 мільярда доларів, тобто це також гарний показник.

Якщо ми говоримо, що зараз в нас інфляція близько 10%, у наступному кварталі, згідно з прогнозом Нацбанку, вона може незначно збільшуватися і потім почне до кінця наступного року зменшуватися, як я перед цим зазначав – до 7%.

Якраз боротьба з інфляцією і ситуація на валютному ринку корелюють, тобто повинна бути стабільність на валютному ринку й тоді швидшими темпами зменшуватиметься інфляція, тому що розбалансування інфляційних та девальваційних очікувань не потрібно Національному банку України. Отже, я вважаю, що ситуація на валютному ринку надалі буде стабільною і контрольованою.

Знову ж таки, фіксованого курсу точно не буде, але ці фундаментальні фактори, про які я говорив, в цілому позитивно відображатимуться на стабільності валютного ринку.

Чи є дані про те, як за 2024 рік українці поводилися з валютою – відкладали, витрачали, вкладали тощо? Якою є орієнтовна статистика щодо цього?

Дійсно є статистика. Я більше спиратимуся на статистику банківської системи, і можу сказати, що українці довіряють банківській системі та українській гривні. Наприклад, якщо говорити за період з 24 лютого 2022 року, то залишки коштів в усіх валютах у банківській системі фізичних та юридичних осіб збільшились на суму майже 1 трильйон. Водночас залишки коштів фізичних осіб збільшилися на близько 8%, а юридичних – на 6%. Тобто загалом є позитивний тренд.

Завдяки тим реформам у банківському секторі, які проводилися до великої війни, починаючи, мабуть, ще з 2015 року й надалі продовжуються, банківська система є стійкою, прибутковою та надійною. Крім того, ми спостерігаємо збільшення кредитування по різних напрямках, тобто це також позитивний фактор.

Що буде з цінами

Зараз в Україні ціни значно зростають буквально на все. Ми розуміємо, що у цьому винні насамперед росіяни і російсько-українська війна, але в НБУ заявляють, що нинішнє прискорення інфляції є тимчасовим, а чинники, які це зумовили, поволі вичерпують свій вплив. Що це означає простими словами й на чому ґрунтуються такі висновки Нацбанку?

Дивіться, коли Нацбанк говорить про інфляцію, то наводить насамперед чинники, які сприяли інфляції цього року більше, ніж минулого. Хоча, знову ж таки, інфляція є помірною і контрольованою. До цих чинників належать:

  • низькі, порівняно з минулим роком, врожаї – чим менший врожай, тим більші ціни, тому що попит не зменшився;
  • війна та її вплив на ціни;
  • зростання середньої заробітної плати. За оцінкою Державної служби статистики, за 10 місяців вона зросла більше ніж на 20%.

Також у зв'язку з війною і тим, що ворог розбомбив енергетичну інфраструктуру є значний попит на енергообладнання. Наприклад, влітку після чергової атаки на енергетичну інфраструктуру миттєво зріс попит і ціни на генератори, інвертори та сонячні панелі. Тоді вже Верховна Рада ухвалила відповідні рішення щодо зменшення податків, адже якщо зменшити податки, то зменшується і ціна. Загалом це все впливає сьогодні на зростання цін на сьогодні.

Щодо агропромислового сектору, то якщо минулого року врожай був менший, зазвичай, як показує економічні дослідження – у наступні роки врожай є кращим. Якщо ж ми говоримо про енергообладнання, то багато ж людей вже закупило генератори чи інвертори, а значить наступного року попит буде вже менший. Це позитивно відображатиметься на цінах.

Яких цін чекати у 2025 році, якщо говорити про харчові продукти, ліки, паливо, тобто те, що люди використовують щодня?

Я спиратимуся на прогноз Національного банку України, бо порівнюючи з іншими прогнозами, які я бачу, він – найточніший. Якщо ми говоримо про інфляцію, є близько 10% на наступний рік. У першому кварталі інфляція незначно збільшуватиметься, потім розверне свій тренд і на кінець року складатиме близько 7%.

Коли роблять прогнози, розрахунок інфляції, то береться споживчий кошик товарів та послуг. Це понад 330 різних груп товарів та послуг. Зрозуміло, що кожна верства населення по-своєму відчуває на собі інфляцію. Наприклад, якщо брати ціни в якомусь супермаркеті, де продаються продовольчі товари, то там інфляція більша. Водночас в гіпермаркеті, де продаються будівельні матеріали, можливо, вона і не така велика. Однак ми говоримо про середню інфляцію, тому зараз і виходять ці цифри, про які я говорив.

З огляду цін на харчові продукти, наприклад, яйця чи крупи, тут ціни є дуже волатильними (мінливі – 24 Канал). Наприклад, зараз можемо спостерігати, як значно зростають ціни на яйця. До речі, подібний тренд зростання цін на яйця я пам'ятаю у 2022 році. Потім, починаючи десь з весни 2023 ріку, ціни почали значно зменшуватися. Зараз знову значне зростання, тобто були відповідні чинники для такого зростання.

Нацбанк не прогнозує цін на конкретні товари, наприклад, яйця, крупи чи цукор. Єдине, що можу сказати чітко – якихось катаклізмів чи значного зростання (цін – 24 Канал) у нас точно бути не може, тому що інфляція є поміркованою, політика Національного банку є достатньо жорсткою, якщо ми говоримо про грошово-кредитну політику.

Питання інфляції чи курсу є одним із пріоритетів в роботі Центрального банку, тому що все пов'язано. Якщо розбалансовується валютне інфляційне чи девальваційне очікування – це дуже погано, тому що люди не довіряють національній валюті. Вони починають купувати долар, іншу іноземну валюту чи товари тривалого користування.


У 2025 році не буде значного зростання цін / 24 Канал

Для Нацбанку це погана історія, тому він чи будь-який інший центральний банк, коли проводить правильну грошово-кредитну політику, контролює процеси. Сьогодні ми спостерігаємо те, що українці довіряють гривні. Залишки коштів, якщо ми говоримо про гривневі кошти в банківській системі, збільшуються, тобто це плюс. До того ж є нормальні прогнози.

Скільки грошей отримаємо від партнерів

Є ще один надзвичайно важливий фактор, крім війни, який також впливає на все в нашому житті – це міжнародна фінансова допомога. Україна критично залежна від зовнішнього фінансування. Величезним плюсом для нашої держави у 2022 – 2024 роках, і вже є прогноз на 2025 рік, є те, що партнери надають нам відповідний обсяг зовнішнього фінансування.

Якщо ми говоримо, наприклад, про 2024 рік, то згідно з прогнозом Нацбанку, Україна отримує близько 42 мільярдів доларів зовнішнього міжнародного фінансування. У 2025 році, згідно з прогнозом Нацбанку, Україна отримає понад 38 мільярдів доларів зовнішнього міжнародного фінансування.

Це величезний плюс, адже дає нам можливість, з одного боку, надійно тримати фінансовий оборот, а з іншого – це позитивно відображається на валютному ринку, тому що він, у зв'язку з війною, є розбалансованим – імпорт значно більший за експорт. Однак це розбалансування ми можемо покривати завдяки інтервенції Нацбанку на валютному ринку, а золотовалютні резерви поповнювати завдяки зовнішній міжнародній фінансовій допомозі.

Золотовалютні резерви Національного банку будуть на достатньо високому рівні. Якщо брати прогноз Нацбанку на кінець цього року, то золотовалютні резерви складатимуть близько 43,6 мільярда доларів. Це достатньо велика цифра.

Що буде з відновленням енергетики

НБУ повідомив, що банки за червень – листопад 2024 року отримали заявки від бізнесу на кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури на суму майже 67 мільярдів гривень і розпочали фінансування на понад 8 мільярдів. Економічна ситуація залишається складною. Наскільки відновлення енергетичної інфраструктури у 2025 році буде стійкою сферою?

Дійсно, питання відновлення енергетичної інфраструктури – це пріоритет і Національного банку, і Уряду, і вищого політичного керівництва нашої держави. У людей повинно бути світло та тепло, і як би ворог не старався зиму перетворити у свого "союзника", йому це все одно не вдасться. Ми сьогодні можемо жити навіть в умовах блекауту.

До речі, пам'ятаю, коли у 2022 році Нацбанк сказав банківській системі, що ми маємо працювати за будь-яких умов і в умовах блекауту. Були поставлені завдання, щоб тисячі відділень по всій Україні могли працювати за таких умов. Сьогодні практично кожне відділення банківської системи забезпечене альтернативними зв'язком і енергетикою.

Щодо відновлення, то за ініціативою Національного банку був підписаний меморандум з банками щодо пріоритетного кредитування енергетичної галузі. Там є різні програми – і за участю державної програми, тобто пільгове кредитування, і без. Однак в будь-якому випадку облікова ставка кредитування становить приблизно 1%, залежно від банку. Це достатньо невисокі відсоткові ставки. Сьогодні банки цей напрямок ставлять одним із пріоритетних.

До речі, бізнес дуже багато робить сам в цьому питанні. Оскільки процес, від моменту заяви до моменту, коли ти зможеш поставити установку, інколи займає 1 – 2 роки, то часом бізнес сам часом проплачує 10% чи 30% від вартості цього обладнання, яке може виготовлятись 9 – 12 місяців в якійсь європейській чи іншій країні. Потім вже веде переговори з банками щодо такого кредитування.

З 1 червня до 1 листопада 2024 року банки отримали близько 3 тисяч заявок і близько 70 мільярдів гривень, але ця цифра потенційно може бути навіть більшою через ті причини, про які я говорив. І бізнес, і банківська система, і населення, вже призвичаїлися жити в умовах війни, зокрема без електроенергії, й робимо максимум для того, щоб працювати.

До речі, візьмемо квітневий прогноз Національного банку України щодо зростання економіки. Ми говорили, що в цьому році економіка може плавно зрости на 3%. Утім, якщо говорити станом на зараз, то Нацбанк зробив свій оновлений макропрогноз, буквально місяць назад, про зростання економіки на рівні 4%. Одна із причин, чому макропрогноз таки покращився – це висока адаптивність бізнесу та населення для роботи в умовах війни, а також більша енергетична незалежність.

Три галузі, які втримали економіку у 2024 році

Статистика демонструє, що шок в економіці, пов'язаний з початком повномасштабного вторгнення у 2022 році, подолали. У низці важливих аспектів у 2023 – 2024 роках відзначається навіть позитивна динаміка. Завдяки чому вдалося досягнути таких показників?

Останні дані Мінекономіки – зростання ВВП на 4,2% за 10 місяців цього року. Драйверами зростання є 3 галузі:

  • транспортна – розвивається завдяки ефективній роботі морського коридору. Це величезний плюс для нашої держави. Ще до повномасштабного вторгнення український експорт та імпорт десь на 70% залежав від моря, тому в перші дні війни ворог намагався блокувати нам море. Був зерновий коридор, який не на повну потужність працював, а потім завдяки ЗСУ вдалося зробити морський коридор, який забезпечує економічне зростання нашої держави;
  • переробна – розвивається завдяки нашому оборонно-промислового комплексу. Він, на мою думку, і після війни буде одним із драйверів економічного зростання нашої держави;
  • будівельна – розвивається завдяки реалізації різних державних програм єВідновлення, єОселя та підвищеного попиту на будівельні роботи.

Якщо ми говоримо, наприклад, про сільське господарство, в зв'язку з тим, що менша врожайність в цьому році, в цьому випадку є незначний спад. Однак, за прогнозом на наступний рік, врожаїв буде більше. Це говорить про те, що там буде також зростання.

Хто найактивніше підтримує українську економіку

Які країни чи організації стали у 2024 році найбільшими донорами безпосередньо для нашої економіки, тобто для підтримки економічної ситуації?

Україна в умовах війни критично залежна від значного фінансування. Ми дякуємо нашим партнерам за ту допомогу, яку вони здійснюють. Знову ж таки, ми говоримо про фінанси, тому що зброя – це окремий аспект, ми також за це дякуємо.

Майже 2 роки назад, коли підписували програму співпраці з Міжнародним валютним фондом, ми говорили, що це "парасолька", яка дає нам можливість залучити інше фінансування. Тоді ми говорили про фінансування на рівні близько 117 мільярдів доларів на 4 роки. Зараз це фінансування, співпраця з МВФ, дає нам можливість залучати кошти, сумою понад 150 мільярдів упродовж 4 років, тобто до 2027 року.

Які країни сьогодні нам допомагають? Це основні партнери – Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, міжнародні фінансові організації – такі як МВФ, Світовий банк. Є багато інших країн, які надають окрему допомогу, наприклад, Канада, Японія, Великобританія, Німеччина.

У цьому році отримаємо прогнозовано близько 42 мільярдів доларів від зовнішнього фінансування. Це при тому, що ще рік назад ми прогнозували, що отримаємо 38 мільярдів доларів. Тоді ми говорили про 2 ключових ризики – фактор війни, її невизначеність, а також про ритмічність та величину надходження зовнішньої міжнародної фінансової допомоги.

Бачимо, що планово, бо рік ще не закінчився, змогли отримати замість 38 мільярдів доларів 42 мільярди доларів. До речі, так само ми говоримо про наступний рік. Він для нас також дуже важливий в цьому напрямку. За прогнозами Нацбанку, ми також зможемо отримати 38 мільярдів доларів зовнішньої міжнародної фінансової допомоги.

Треба зазначити також, що коли ми отримуємо допомогу, там є різні програми. Наприклад, є меморандум співпраці з МВФ, програма з ЄС Ukraine Facility та інші програми з різними державами. Однак там є умови, структурні маяки. Ці умови направлені на те, щоб ми ухвалювали відповідні реформи, інколи складні.

Сьогодні Україна виконує всі умови, реформується. Для нас це дуже і дуже важливо, тому що маємо в короткі терміни стати членом Євросоюзу. Саме участь в ЄС дасть нам можливість і шанс протягом одного покоління швидкими темпами відновити, відродити українську економіку, щоб українці дійсно були заможними. Це те, про що мріяли 100 – 200 років тому наші з вами предки.

Зараз війна, відвойована незалежність. Потім швидкі реформи, швидке відновлення, буде зростання. У нас є шанс протягом одного покоління досягти того добробуту, яке сьогодні є в східноєвропейських країнах.

Як гарантувати собі економічну стабільність у новому році

Які у вас є загальні економічні поради для українців на 2025 рік? Де заощаджувати, де витрачати, як підтримати державну економіку та як підтримати себе в економічному плані?

Є сьогодні таке популярне гасло: "Воюй або працюй". В українців сьогодні іншого варіанту просто немає. Для української армії дійсно дуже необхідні кошти. Ті податки, які українці та бізнес сплачують сьогодні до бюджету, на 100% витрачаються на фінансування української армії, військово-промислового комплексу, зарплат військовослужбовців.

Зовнішня міжнародна фінансова допомога – це інші видатки: зарплати бюджетникам, відновлення зруйнованих лікарень чи інфраструктури. Тому українцям потрібно працювати, за нас ніхто інший не робитиме цього.

Ситуація – непроста, але потрібно постійно розвиватися. Особисто я приділяю дуже багато часу навчанню, крім того, що в мене є робота. У сьогоднішньому світі, якщо ти не навчаєшся, зразу відстаєш.

Далі – бути готовим змінювати напрямки роботи. Якщо ви вважаєте, що та робота, яку ви маєте, вас не задовольняє, будь ласка, змінюйте. Попит на робочу силу в Україні є дуже значним. Сьогодні середня заробітна плата, наприклад, за оцінками сайту Work.ua, де є понад 200 тисяч вакансій по всій території України, на початок грудня 2024 року становить 22 500 гривень.

Донатьте, тому що, крім того, що держава витрачає кошти, українська армія фінансується й завдяки донатам українців. Усі ми сьогодні також допомагаємо в цьому.

Якщо ми говоримо про тих українців, які працюють за кордоном, то у них є великий досвід, який вони здобули, працюючи на підприємствах в Польщі, в Німеччині, в інших країнах. Умовно, коли закінчиться війна, вони можуть повертатися і цей досвід реалізовувати вже тут у різних сферах, де ви працювали. І в такий спосіб більше заробляти.

Крім того, коли ти створюєш власний бізнес, то попри великі ризики, більше заробляєш. У нас є дуже багато різних державних програм або в центрі зайнятості, де ви можете брати донати чи кредитні програми. Тобто банки сьогодні є такими порадниками, у який спосіб ви можете створювати бізнес. Використовуйте ці програми, не бійтеся, рухайтеся. Лише тоді ви станете успішними, і, зрозуміло, що успішною буде наша держава.

Теги за темою
курс валют
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Ночная атака на Киев: Россия выпустила 30 дронов, есть ли попадания
UAToday
2025-04-13T12:42:26Z
В Украине 14 апреля ожидается до +18 тепла, но некоторые области накроют дожди
Комсомольская правда
2025-04-13T11:52:02Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Работа в Киеве: появились вакансии для пенсионеров, кому готовы платить от 20 тысяч
Политека
2025-04-12T18:30:20Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Утвердили новое административно-территориальное деление Украины
Gazeta UA
2025-04-12T07:12:37Z
ВС РФ ударили ракетами по центру города Сумы: много погибших, что известно
Фокус
2025-04-13T11:45:14Z
Почему Трамп всегда "желтый"? Искусственный интеллект назвал причину и показал интересное фото
Telegraf
2025-04-13T13:03:05Z
Безуглая: «Нас либо уничтожат, либо адаптируемся»
Comments UA
2025-04-13T12:54:52Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
Будет ли «переворот» в Белом доме: что для Трампа готовят республиканцы
Comments UA
2025-04-12T18:06:06Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
В ОП рассказали о количестве новобранцев по Контракту 18-24
Корреспондент
2025-04-12T19:51:13Z
Писательница на фоне трагедии в Сумах рассказала, как не сойти с ума от уныния и отчаяния
Апостроф
2025-04-13T13:00:39Z
Имеют ли право мобилизовать студента летом: адвокат дала четкий ответ
UAToday
2025-04-13T12:42:42Z
Впервые в истории истребитель F-35 собрали из двух разбитых самолетов
Корреспондент
2025-04-10T23:45:18Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Мобилизация в Украине с 1 апреля: кто может остаться без брони
Факти ICTV
2025-04-01T17:03:20Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
SLAVIA – о беременности, мужчине мечты, свадьбе и своих желаниях
Комсомольская правда
2025-04-13T13:04:14Z
Что с Бибером, расставание Тейлор Свифт и падение цен: "Нострадамус" из Нью-Йорка о конце 2025 года
Знай
2025-04-13T11:51:29Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Умерла гендиректор Музея истории Киева Диана Попова
Комсомольская правда
2025-04-13T10:09:33Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Нужно ли мыть упакованную зелень
Gazeta UA
2025-04-13T12:57:30Z
Как правильно есть масло, шоколад, багеты и не поправиться
UAToday
2025-04-13T12:42:44Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Значительно полезнее популярного тунца: специалисты советуют обязательно добавить в свой рацион эту рыбу
UAToday
2025-04-13T12:42:02Z
Работают не хуже статинов: кардиологи назвали два продукта для снижения холестерина
Факти ICTV
2025-04-13T12:19:31Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
В России в районе ТЭЦ прогремел мощнейший взрыв: появились кадры масштабного пожара
Telegraf
2025-04-13T07:33:49Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
В Оренбурге прогремел взрыв: пылает Сакмарская ТЭЦ
UAToday
2025-04-13T12:42:41Z
Кровавое Вербное воскресенье в Сумах: обновили информацию о погибших и пострадавших
Gazeta UA
2025-04-13T12:42:29Z
В Саратове после взрывов загорелся аэродром - СМИ
Корреспондент
2025-04-12T18:42:33Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Увеличилось количество российских Ту-95мс, совершивших вылет
TSN
2025-04-06T02:30:06Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Какое вино подходит к борщу: ответ профессиональных сомелье
Gazeta UA
2025-04-13T11:48:05Z
Как покрасить яйца в зеленый цвет в натуральных красителях: идея от фудблогера
Gazeta UA
2025-04-13T11:18:24Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Британия приостанавливает действие некоторых пошлин из-за торговой войны Трампа
Европейская правда
2025-04-13T13:04:24Z
OLX, Prom, Rozetka передадут все операции налоговой, без исключений: Минфин готовит законопроект
Знай
2025-04-13T12:30:05Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Лунин в ближайшем матче Реала не сыграет
Корреспондент
2025-04-13T12:36:58Z
Милевский прокомментировал инцидент с задержанием Алиева
Корреспондент
2025-04-13T11:45:47Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
Это прорыв: срок службы аккумуляторов удалось увеличить в 7 раз
Фокус
2025-04-13T11:30:56Z
"Жене сказал": известный инсайдер подтвердил выход шутера Marathon от Bungie в 2025 году
Знай
2025-04-13T09:51:53Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Пока жители экономят на свете, "Винницаоблэнерго" прикупает люксовый Jeep за 2,88 млн грн
Знай
2025-04-13T11:12:11Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
У водителей новый лайфхак для отпугивания автоворов: помогает ли этот метод
Comments UA
2025-04-12T09:03:03Z
Льюис Хэмилтон прокомментировал обновления Феррари к гонке в Бахрейне
Корреспондент
2025-04-12T04:42:38Z
Чужой штраф за нарушение ПДД: как нужно действовать
ZN UA
2025-04-11T22:21:22Z
Lamborghini представила новый гибридный суперкар
Корреспондент
2025-04-11T19:00:57Z
Bentley представила линейку гибридных Continental GT, GTC и Flying Spur
Корреспондент
2025-04-11T18:18:55Z
Audi отзывает более 44 тысяч авто из-за неисправных панелей приборов
Корреспондент
2025-04-11T18:12:22Z