Європейська комісія внесла пропозицію скасувати безвіз для грузинських чиновнів
Європейська комісія підготувала документ про призупинення дії частини угоди між Грузією і Європейським союзом. Його оприлюднено у п'ятницю, 20 грудня.
Цій пропозиції передувало політичне рішення Ради ЄС із закордонних справ 16 грудня про запровадження візових обмежень для грузинських дипломатів і урядових чиновників за репресії проти опозиційних демонстрантів, повідомляє DW.
Скасування безвізу для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії є символічним кроком, наголосила тоді глава зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Кая Каллас, запевнивши, що у глав МЗС країн Євросоюзу є бажання продовжувати працювати в цьому напрямку, щоб "зробити більше".
Тепер Рада ЄС має схвалити пропозицію Єврокомісії. Після цього грузинським дипломатам, посадовим особам і членам їхніх родин, які мають дипломатичні та службові паспорти, знадобиться віза для поїздок до Євросоюзу на короткий термін до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Візові пільги, як-от скорочення часу подачі заяви, нижчі візові збори та менша кількість підтверджувальних документів, також більше не застосовуватимуться до грузинських власників дипломатичних та офіційних паспортів, ідеться на сайті Єврокомісії.
"Громадяни Грузії, які мають звичайні паспорти, продовжать користуватися візовими послабленнями під час короткострокових поїздок до ЄС", - запевнили в Брюсселі.
Пропозиція Єврокомісії є відповіддю на жорстокі репресії грузинської влади проти мирних демонстрантів, політиків і незалежних ЗМІ, які почалися після того, як 28 листопада офіційний Тбілісі оголосив, що Грузія відмовляється від переговорів про вступ до ЄС до кінця 2028 року.
Нагадаємо, рішення грузинського уряду відмовитися від переговорів про вступ Грузії до ЄС вивело на вулиці десятки тисяч людей. Протести стають дедалі масштабнішими і запеклішими. Аналітик Europe-Georgia Institute Раті Кобахідзе розповів про три можливі сценарії розвитку ситуації у Грузії, де спалахнули протести — французький, азербайджанський та білоруський, який є найгіршим. У коментарі для Liga.net він пояснив, що цей варіант полягає в тому, що політичний режим в країні повністю залежний від Москви.