Про це у коментарі Укрінформу зазначив речник МЗС Польщі Павел Вронський, коментуючи повідомлення міністра закордонних справ України Андрія Сибіги у п’ятницю у Верховній Раді України про плани відкриття двох нових консульських установ України в РП – у Познані й Ряшеві.
«Ми є прихильниками того, щоб громадяни України мали якнайширшу консульську опіку (в Польщі - ред.). Тож не думаю, що на цьому шляху будуть якісь проблеми»,- зазначив Вронський.
Він додав, що зовнішньополітичні відомства Польщі й України вже листувалися з приводу відкриття консульської установи у Познані. Водночас як тільки поступить така ж пропозиція щодо консульської установи в Ряшеві - польська сторона відразу надасть свою відповідь.
Вронський нагадав, що МЗС Польщі дало згоду на відкриття консульської установи України в Познані і зараз це вже є питанням узгоджень між українським МЗС й органами місцевої влади у Познані.
Наприкінці листопада Сибіга в коментарі Укрінформу зазначив, що Україна зацікавлена в отриманні від Польщі будинку генконсульства РФ у Познані, який звільняється через визнання Варшавою російських дипломатів в цьому місті небажаними особами і закриття цієї консульської установи. До цього глава польської дипломатії Радослав Сікорський заявив: якщо Україна звернеться про використання нерухомості, яка звільниться після росіян, для відкриття власної консульської установи у цьому місті, то Варшава поставиться до цього з «найбільшою симпатією».
Згодом у МЗС Польщі повідомили Укрінформу, що у випадку створення консульської установи України у Познані українська сторона має узгодити з місцевою владою технічні питання щодо найму нерухомості, оплати за неї.
У Польщі на сьогодні функціонує п’ять державних консульських установ України: генконсульства в Любліні, Кракові та Вроцлаві, консульство у Гданську і консульський відділ у Варшаві. Крім того, Україна має дев’ять почесних консульств у Польщі.
У Польщі на сьогодні може проживати приблизно три мільйони громадян України, з яких майже мільйон прибув після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Фото: Michal Zebrowski/East News