Про це у коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив співорганізатор проєкту медик-волонтер Поль Амас.
Він зазначив, що у перші дні повномасштабної війни вирушив до кордону з Україною, щоб забрати до Марселя біженців.
"Дорогою дізнався, що розбомбили український шпиталь. І я подумав, що мобільні пункти можуть бути рішенням у польових умовах", - розповів Амас.
Основою для медичного пункту став морський контейнер. Французькі медики разом з інженерами розробили проєкт. Амас підготував технічне завдання, відповідно до якого контейнер був переобладнаний.
Мобільний медпункт має автономне електроживлення, тут є водонагрівач, опалення, вентиляція, система кондиціонування повітря, передбачене підключення водопостачання тощо. Він може бути і стаціонарним, і мобільним - відповідно до потреби. Тут можна і надавати першу допомогу, і проводити операції.
Контейнер уже передали українським військовим на Сумський напрямок.
Якщо використання першого такого медпункту матиме позитивні результати, планується й подальше переобладнання контейнерів. Учасники проєкту проведуть консультації з українськими військовими медиками, щоб урахувати їхні побажання.
Організаційними питаннями в Україні опікувався президент асоціації CAPITALE у Марселі Віктор Орлі, який родом із Кропивницького. Його асоціація допомагає ЗСУ, медичним закладам України, українцям у Франції.
Як повідомляв Укрінформ, в Марселі щосуботи проводять маніфестації на підтримку України.