За словами вчених, новий елемент досяг рекордної напруги розімкнутого ланцюга, а також показав ефективність перетворення енергії понад 30%.
Група дослідників з Канади розробила мікрометровий сонячний елемент III-V, який продемонстрував рекордну напругу розімкненого ланцюга (НРЦ). Про це розповів провідний автор дослідження Корентен Жуанно порталу pv magazine.
Повідомляється, що арсенід галію (GaAs) та інші матеріали III-V вважаються перспективними з погляду ефективності сонячних панелей. Однак через високу вартість вони використовуються лише в кількох вузьких сферах, зокрема для живлення супутників і дронів.
Щоб впоратися з цією проблемою, вчені розробили технологію концентрованих фотоелектричних елементів (CPV), яка обіцяє знизити витрати шляхом додавання до сонячних елементів концентруючої оптики. Запропонований сонячний елемент виготовлений на основі фосфіду індію-галію (InGaP), арсеніду індію-галію (InGaAs) і германію (Ge) і має активну площу 0,25 мм2. За словами вчених, він показав рекордне НРЦ, а також коефіцієнт корисної дії понад 30%.
"Наш сонячний елемент досяг найвищої напруги розімкнутого ланцюга для InGaP/InGaAs/Ge різного розміру серед усіх описаних у літературі. Пристрій також досяг ефективності перетворення енергії понад 30%", — заявив провідний автор дослідження Корентен Жуанно.
Важливо Прискорить відмову від газу та нафти: відкрито матеріал для "безпрецедентно" ефективних батарейВчені зазначили, що використовували процес, заснований на плазмовому травленні, для ізоляції та сингулярності елементів. Цей метод, за їхніми словами, дає змогу виробляти сонячні комірки будь-якого розміру і форми. У результаті команді вдалося створити елементи розміром від 12,25 мм до 0,01 мм і різні форми: кругла, трикутна, кленовий лист, шестикутна. Найменша комірка, площею всього 0,01 мм2, досягла ефективності 21,40%.
"Ці комірки були створені не заради продуктивності, а для демонстрації можливостей плазмового травлення", — додали дослідники.
Нагадаємо, тандемний сонячний елемент від південнокорейського виробника Qcells продемонстрував рекордну ефективність перетворення енергії у 28,6%.
Також повідомлялося, що група вчених використовувала машинне навчання, щоб розробити сонячні елементи на основі перовскіту з ефективністю до 26,2%.