Про це відомство повідомило у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Зокрема, у Мін'юсті пояснили, як зняти арешт із банківського рахунку, якщо автоматизована система виконавчого провадження та Єдиний реєстр боржників не працюють.
Так, зазначається, що в разі надходження повної суми заборгованості на рахунок відділу Державної виконавчої служби, виконавець вживатиме заходів щодо припинення арешту коштів боржника. Здійснюється це шляхом винесення паперової постанови про зняття арешту, яка передається до відповідної банківської установи.
Інформацію про арешт банківського рахунку боржники можуть отримати безпосередньо в банківській установі, де відкритий рахунок, у відділі державної виконавчої служби, де перебуває провадження стосовно боржника, або у приватного виконавця.
Щодо документів для відкриття виконавчого провадження, у міністерстві поінформували, що подати їх можна, однак наразі таке провадження відкривається лише за документами, які підлягають негайному виконанню. В інших випадках рішення про відкриття провадження буде прийняте після відновлення роботи реєстрів.
Як повідомлялося, у четвер, 19 грудня, Росія здійснила наймасштабнішу за останній час кібератаку на державні реєстри України, спробувавши порушити роботу критично важливої інфраструктури. Унаслідок цього призупинили роботу Єдині та Державні реєстри, які адмініструє Мін'юст України.
За фактом кібератаки СБУ відкрила кримінальне провадження.
Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України-міністр юстиції України Ольга Стефанішина заявила, що, попри масштабну кібератаку, усі дані, які перебували в держреєстрах, збережені.
Фото: mors.in.ua