MY.UAНовини
"Такі були у 1986 році!": Мережу шокували вуличні туалети для дітей на Закарпатті - чому їх досі не замінили
"Такі були у 1986 році!": Мережу шокували вуличні туалети для дітей на Закарпатті - чому їх досі не замінили

"Такі були у 1986 році!": Мережу шокували вуличні туалети для дітей на Закарпатті - чому їх досі не замінили

Освітній омбудсмен розповіла про ситуацію з туалетами в школах та якими вони мають бути за нормами.

У соціальних мережах спалахнув скандал через опубліковані світлини шкільного туалету. Людей обурив стан та вигляд вуличної вбиральні, якою змушені користуються учні Станівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Верхньокоропецької ОТГ на Закарпатті.

Конструкція вуличного туалету, була новою ще десь у 80-х роках минулого століття. Зараз його стіни потріскалися, благенькі двері ледь тримаються на завісах, а вигрібна яма переповнена. Можна лише уявити, як сюди ходити дітям під час сильних морозів, дощу або снігопаду.

Користувачі соціальних мереж шоковані, як від зовнішнього вигляду вбиральні, так і від внутрішнього. А ще люди пишуть, що на її ремонт регулярно виділяються кошти.

"В моїй першій школі такі були туалети у 1986 році, коли я пішла в 1-й клас. Це було 38 років тому! Який жах і сором, що досі діти мають неналежні туалети", – пише Галина Юркова.

ТСН.ua поцікавився чому вуличний шкільний туалет знаходиться у такому стані та чи виділялися кошти на його ремонт.

400 тисяч на оздоблення вбиральні

Юрія Пайда, директор Станівської загальної середньої школи, розповідає, що у навчальному закладі, де навчається 213 учнів, залишається недобудованою внутрішня вбиральня для школярів.

"Наразі внутрішня вбиральня до кінця недобудована, хоча саме приміщення вже зведене. Виведені всі комунікації – каналізація під’єднана до септика. 7 листопада на сесії Верхньокоропецької сільської ради було виділено 400 тисяч гривень на добудову внутрішньої вбиральні. Кошти мали спрямувати на її оздоблення: облаштування водопровідної та каналізаційної системи, встановлення унітазів та раковин, мощення плиткою. Але станом на сьогодні жодних робіт не проводилося. Чому? Я думаю, тут доречне одне слово "саботаж", – розповідає ТСН.ua Юрій Пайда, директор школи.

Вуличний туалет ремонту не підлягає

За його словами, на будівництво нової вуличної вбиральні теж були виділені кошти, але будівництво не розпочалося.

"Відремонтувати стару вуличну вбиральню вже неможливо. Вона вичерпала свій ресурс – вигрібна яма переповнена, а конструкція туалету в аварійному стані. Ця вбиральня була побудована у 80-х роках минулого століття. У серпні цього року депутати селищної ради ухвалили рішення про будівництво нової вуличної вбиральні. Вартість робіт – 200 тисяч гривень. Новий туалет на вулиці нам дуже потрібен, бо у випадку відсутності електроенергії, внутрішня вбиральня функціонувати не зможе", – пояснює директор школи.

Гроші є, а нічого не робиться

На питання: чому не розпочалося будівництво, директор відповідає так:

"Замовник будівництва та розпорядник коштів – районний відділ освіти. У школи немає власної бухгалтерії. Звісно, що питання відсутності вбиральні дуже болюче для учнів, але школа не може вплинути на договір між замовником та підрядником. На об’єкт приходили представники підрядника, робили заміри та обіцяли за 200 тисяч збудувати нам новий вуличний туалет. Але він до цього часу не побудований. Ситуація більш ніж дивна – гроші є, а нічого не робиться", – розповідає Юрій Пайда.

Директор школи додає, що найбільше в історії з незбудованими вбиральнями страждають діти, які змушені відвідувати жахливе місце.

"Коли селищна рада виділяла кошти в серпні та листопаді, то ми сподівалися на швидке будівництво. Часу у підрядників було вдосталь. Але чому роботи не розпочали – мені не відомо. Тому, гадаю, що ця проблема потребує розголосу. Будемо сподіватися, що врешті здоровий глузд переможе і люди, які мають певні договірні зобов’язання їх виконають, а ми розпочнемо другий семестр з нормальними вбиральнями", – зазначає Юрій Пайда.

Кабінки без дверей у школі Києва

Тим часом у Києві батьки учнів школи №321 вимагають встановити двері  в кабінках шкільних вбиралень. На сайті Київради вони створили відповідну петицію, яка вже набрала 2843 голоси з необхідних шести тисяч для розгляду міською владою.

"У нашій школі немає дверей та перегородок в кабінках шкільних туалетів. Прошу звернути увагу на те, що сьогодні коли майже у кожного школяра є смартфон і аккаунт в соціальних мережах, приниження дитини може призвести до найтрагічніших наслідків. Встановлення дверей в туалеті не дрібниця, а кричуща необхідність. Такий стан викликає у дітей небажання відвідувати школу", – пише автор петиції Яна Купреєва.

Скарги на вбиральні ще з трьох областей

Чому таке відбувається в українських школах та як можна вирішити туалетну проблему ТСН.ua поцікавився в освітнього омбудсмена Надії Лещик.

– У соціальних мережах батьки обговорюють тему жахливого стану у шкільній вбиральні в Станово на Закарпатті. Кажуть, що на ремонт вбиральні регулярно виділялися кошти. Чи надходили скарги з цього чи схожих питань до освітнього омбудсмена?

– У 2024 році Служба освітнього омбудсмена отримала 4 скарги щодо шкільних вбиралень у закладах освіти, які розташовані у Черкаській та Чернігівській областях. Ще одну скаргу – щодо умов проживання у гуртожитку, зокрема й стану вбиралень, у закладі вищої освіти, розміщеному на Львівщині.

У частині випадків проблемою для проведення ремонту вбиралень в умовах воєнного стану є нестача коштів. За результатами розгляду цих скарг надіслано вимогу до засновників закладів освіти, оскільки відповідно до статті 25 Закону України "Про освіту", саме засновник здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти та забезпечує утримання і розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов.

Скарг щодо стану вбиралень у Станівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Верхньокоропецької ОТГ на Закарпатті ми не отримували. Дякую, що звертаєте увагу на такі порушення. Ми надішлемо запит на цей заклад освіти.

Але під час кожного такого випадку необхідно звертати увагу на те, чи заклад освіти планують ліквідувати чи призупинити його діяльність, адже у такому випадку немає сенсу виділяти кошти на ремонт вбиральні.

До речі, з 1 вересня 2025 року за кошти субвенції не здійснюватиметься фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить менш як 45 осіб, з 1 вересня 2026 року й тих, у яких менш як 60 осіб.

Вимоги одинакові: як для міста, так і для села

– Кажуть, що подібні вбиральні – це норма для сільської місцевості. Чи дійсно це так, невже так і має бути?

– На жаль, і досі не всі заклади освіти мають внутрішні теплі та належно облаштовані вбиральні. І хоча з кожним роком поступово кількість туалетів, які знаходяться на вулиці або не відповідають іншим санітарним вимогам облаштування, зменшується, вони все ще існують.

Маю наголосити, що у всіх закладах загальної середньої освіти – і в міській місцевості, і в сільській, діють єдині вимоги безпеки щодо освітнього середовища. Вони визначені Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти, що затверджений Наказом МОЗ № 2205 від 25.09.2020 року. Як здобувачі освіти, так і педагоги мають право на повагу до їх гідності. Забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у санітарних вузлах закладів освіти безпосередньо пов’язане із цим правом.

Зауважу, що відповідальним за дотримання вимог Санітарного регламенту є як керівник закладу освіти, так і його засновник (-и). Саме тому учасники освітнього процесу мають право вимагати в них привести умови у закладі освіти до належних.

В містах інша проблема – відсутність дверей та кабінок у вбиральнях, що призводить до порушення права на повагу до людської гідності та порушує приватність.

Мільйони на перебудову шкільних туалетів

– Чи реально зараз вирішити проблему і що для цього потрібно?

– Швидко побудувати чи відремонтувати внутрішню теплу вбиральню у закладі освіти завжди складно, адже це потребує часу: для закупівлі матеріалів, проведення тендерів, здійснення будівельних чи ремонтних робіт. А в умовах війни ще складніше, оскільки більша увага приділяється наявності укриття та його облаштуванню. І, звісно, головна проблема – фінансування, адже в період війни ресурси громад обмежені.

До повномасштабного вторгнення кошти на облаштування вбиралень виділяла і держава. У 2019 році була ініційована програма "Гідність дитини", в межах якої у 2020 році було виділено 55 млн грн із держбюджету – на ці кошти планували облаштувати теплі вбиральні у 100 школах 11 областей України. У 2020 році за ці кошти переоблаштовувалися вбиральні лише в тих закладах освіти, в яких не було туалетів у приміщеннях закладу, але за умови, якщо у школі навчалося не менше 20 учнів 1-4 класів.

Тим не менш, складнощі з фінансуванням, будівництвом та ремонтом вбиралень не можуть виправдовувати бездіяльність щодо цього питання з боку керівництва закладу освіти та його засновника. Передусім керівник має звернутися з відповідним запитом до засновника закладу освіти, який відповідно до ч. 6 ст. 25 Закону України "Про освіту" зобов’язаний забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов, а також забезпечити відповідно до законодавства створення в закладі освіти безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами.

Якщо засновник не може виділити кошти на будівництво вбиральні через їх відсутність, у такому разі є потреба спільно з керівником закладу подумати про тимчасові рішення, наприклад, використання біотуалетів або принаймні приведення до задовільного стану вуличних.

У Києві в шкільних туалетах нема дверцят

– У Києві в школі №321 відсутні двері та перегородки в кабінках шкільних туалетів. Батьки повідомляють, що через це діти страждають, адже змушені ходити до туалету фактично на очах у однокласників. Як подібні умови впливають на психіку дітей?

– Належне облаштування вбиралень у закладі освіти – це важливий елемент для забезпечення не лише фізичного, а й психологічного комфорту дитини. Неналежні вбиральні – це насамперед посягання на повагу до гідності дитини, її приватність. Адже коли дитина не має приватності у шкільному туалеті, вона не відчуває себе у безпеці.  Це може мати наслідки для здоров’я, посилювати тривожність.

Дитина може також хвилюватися, що хтось її сфотографує чи зафіксує на відео і буде поширювати це, насміхатися, шантажувати. І такі випадки були у закладах освіти.

В таких умовах, вбиральня – це місце, де з високою ймовірністю може статися випадок жорстокого поводження з дитиною, зокрема булінгу. Тому деякі діти намагаються не відвідувати туалет у школі й терплять аж до повернення додому, а це не лише негативно позначається на здоров’ї дитини, а й впливає на її зосередженість на навчанні.

Скільки вуличних вбиралень у школах України

– На сайті Київради батьки навіть створили петицію з проханням привести вбиральню у школі №321 до належного стану. Хто має слідкувати за внутрішнім наповненням шкільних приміщень та нести за це відповідальність? Наскільки ця проблема є актуальною для країни?

– Як я вже зазначила, саме засновник закладу освіти відповідно до ч. 6 ст. 25 Закону України “Про освіту” зобов’язаний забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов.

Також засновник здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти. Відповідальним за дотримання вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти є як засновник (-и) закладу освіти, так і його керівник. Тобто забезпечувати школу всім необхідним має засновник, але керівник закладу освіти повинен звертатися до засновника щодо цього.

Проблема належного облаштування внутрішніх вбиралень все ще існує, її прояви можуть бути кардинально різними. Це підтверджують і звернення до освітнього омбудсмена, й загальний моніторинг медіа – десь у школах зовсім відсутній туалет у приміщенні, в інших – він є, іноді навіть відремонтований, однак не забезпечує приватності.

У 2021 році Служба освітнього омбудсмена досліджувала, скільки вуличних вбиралень залишилося у закладах освіти України.

За даними, від департаментів освіти, станом на 16 серпня 2021 року було чотири області, де відсутні заклади освіти з не облаштованими внутрішніми вбиральнями: Вінницька, Донецька, Сумська та Дніпропетровська. Однак подальший аналіз Службою змусив засумніватися, чи в усіх випадках деклароване відповідало дійсності. З початку повномасштабної війни таких досліджень наша Служба не проводила. Але варто зауважити, що за цей період частина закладів освіти були зруйновані або пошкоджені, що могло призвести й до пошкодження вбиралень та потреби в їхньому ремонті.

Якою має бути ідеальна вбиральня у школі

– Якими мають бути шкільні вбиральні і як змусити директорів шкіл дотримуватися відповідних норм та правил?

– Вимоги до шкільних вбиралень передбачені Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти,  що затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я № 2205 від 25.09.2020 року, зокрема п. 31 розділу III “Гігієнічні вимоги до будівель та приміщень”. Вони вказують, що у закладах освіти:

  • Санітарні вузли мають розміщуватися у приміщенні, у них має бути туалетний папір, паперові чи електрорушники, рідке мило, до умивальників підведена холодна та гаряча проточна вода.
  • В туалетних кабінах встановлюють непрозорі двері висотою не менше 1,5 м із замком, що замикається з середини. Кабіни відгороджують одна від іншої непрозорими стінками висотою не менше 1,75 м на відстані 0,1 м від підлоги.
  • При виборі санітарного обладнання рекомендується надавати перевагу чашам Генуя, якщо встановлюються унітази, то для учнів 1-4 класів вони повинні бути дитячими. Також при встановленні унітазів треба забезпечити наявність у кабінках одноразових гігієнічних накладок.
  • Санітарні вузли прибираються після кожної перерви і щоденно в кінці робочого дня з використанням дезінфекційних засобів, які зареєстровані відповідно до нормативних вимог.
  • У санітарних вузлах для учнів  (окремо для хлопчиків і дівчаток), які розміщуються на кожному поверсі закладу освіти має бути спеціально обладнана кабіна для використання її особами з інвалідністю, у тому числі тими, що пересуваються на кріслах колісних, за допомогою милиць чи інших засобів. Також слід передбачити санітарний вузол (-ли) для педагогічних працівників, інших (крім учнів) учасників освітнього процесу.

У разі порушення у школі вимог Санітарного регламенту, батьки мають право звертатися як до керівника закладу освіти, так і до його засновника (-ів) з вимогою привести умови у закладі освіти до належних.

Раніше ТСН.ua розповідав про скандал у ліцеї Києва: працівники ледве не потруїли дітей – що сталося.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру Зеленському
УкраинФорм
2024-12-22T15:30:47Z
Путін дав Трампу дуже чітку відповідь, – Фейгін пояснив, чи готова Росія до переговорів
24tv
2024-12-22T15:30:24Z
Як Фіцо може тиснути на Україну після можливої зустрічі з Путіним
24tv
2024-12-22T15:27:12Z
Прем’єр Грузії пригрозив тюрмою президентці, якщо вона не залишить посаду
Европейская правда
2024-12-22T15:27:09Z
У Польщі заявили, що заарештують Нетаньягу, якщо той приїде на річницю звільнення Аушвіца
24tv
2024-12-22T15:21:29Z
До 100 тисяч на місяць: як прокурори України виходять на пенсію у 30 років та отримують елітні виплати
Знай
2024-12-22T15:21:29Z
Центр спротиву: окупанти відкривають на ТОТ пропагандистські філії виставки «Росія»
Детектор М
2024-12-22T15:21:20Z
Завдяки цьому Росія існує й воює: як можна серйозно притиснути Кремль
24tv
2024-12-22T15:21:18Z
Головні партії Німеччини, крім право– і ліворадикалів, уклали угоду про чесні вибори
Европейская правда
2024-12-22T15:10:13Z
Українському співаку заборонили в'їзд до Євросоюзу
GlavRed
2024-12-22T15:27:13Z
Пригоди Соніка на великому екрані
360ua.news
2024-12-22T15:04:14Z
Наталка Денисенко здійснила довгоочікувану мрію: "Цей день дуже важливий"
Знай
2024-12-22T14:51:41Z
5 українських комедій 2024, які не можна пропустити
24tv
2024-12-22T14:21:25Z
Нацвідбір — це ще одне талант-шоу?
Детектор М
2024-12-22T14:01:44Z
Відома блогерка наїхала на Дантеса після заклику спілкуватися українською: співак гнівно відповів
TSN
2024-12-22T13:45:55Z
Рецензія на анімаційний фільм «Муфаса: Король Лев» / Mufasa: The Lion King
ITC
2024-12-22T13:34:36Z
Відомий український актор закрутив роман з колегою та розкрив її ім'я
TSN
2024-12-22T13:21:20Z
Інтер'єр, який завжди буде актуальний: ідеї декору для білої кімнати
24tv
2024-12-22T13:18:52Z
Яке ж Різдво без них: ідеальний рецепт вареників із картоплею
24tv
2024-12-22T14:54:56Z
Принесуть успіх у 2025 році: експерти назвали три "щасливі" кімнатні рослини
GlavRed
2024-12-22T14:27:10Z
Як виражає кохання ваш знак Зодіаку: астролог склав унікальний розбір
Политека
2024-12-22T13:33:48Z
Хурма вже не буде терпкою: спробуйте один лайфхак
24tv
2024-12-22T13:30:19Z
Найменше місто у світі, яке варто побачити
360ua.news
2024-12-22T13:06:44Z
Не порадує смаком: як легко можна зіпсувати кутю
24tv
2024-12-22T12:33:40Z
Смачний чизкейк без випічки: переможниця "Зважені та щасливі" дала простий рецепт
Политека
2024-12-22T12:30:18Z
Зимова казка своїми руками: як створити стильні крижані гілки для декору
24tv
2024-12-22T12:24:21Z
Прихована історія давнього Судану
360ua.news
2024-12-22T12:09:55Z
У Херсоні окупанти розкидали на дорогах пастки-«їжаки»
УкраинФорм
2024-12-22T15:21:31Z
На фронті від початку доби 117 боєзіткнень, найгарячіший - Времівський напрямок
УкраинФорм
2024-12-22T15:09:16Z
Повернення зими: сніг, дощі та морози вже на порозі
24tv
2024-12-22T15:06:18Z
Комбат з Азову назвав стратегічне завдання по всьому фронту
24tv
2024-12-22T14:51:58Z
На Харківському напрямку відбулося 5 боєзіткнень, на Куп’янському росіяни здійснили 6 штурмових дій — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-12-22T14:36:26Z
Сніг та дощі обіцяють для частини України: прогноз погоди в Україні на 23 грудня
24tv
2024-12-22T14:00:20Z
Росіяни зробили спробу окупувати острів на Дніпрі – війсковослужбовець
TSN
2024-12-22T13:27:04Z
Треба не вік змінювати: ветеран АТО пояснив суть проблеми з мобілізацією
24tv
2024-12-22T12:54:38Z
У Київському зоопарку показали новий будинок врятованих із Донбасу сервалів
Комсомольская правда
2024-12-22T12:10:19Z
Грошове забезпечення курсантів військових вишів з наступного року зросте - Міноборони
УкраинФорм
2024-12-22T15:31:09Z
Б'є на відстань у понад 1200 кілометрів: КНДР могла передати Росії ще одну балістичну ракету
24tv
2024-12-22T15:27:43Z
Росіяни вирушили у штурм на пікапах із прапором СРСР: у Forbes оцінили інцидент під Покровськом
24tv
2024-12-22T15:27:20Z
У Британії забудовник покинув недобудованими десятки будинків: місто-привид зрівняли зі землею
24tv
2024-12-22T15:27:04Z
Екіпаж Abrams уцілів після масованої атаки безпілотників: як це вдалося
TSN
2024-12-22T15:21:55Z
Російські "Шахеди" за добу шість разів вторглися в Білорусь: один пролетів понад 170 км
TSN
2024-12-22T15:09:26Z
Чого старше покоління може повчитися в «тупих дітей»
ZN UA
2024-12-22T15:01:00Z
Єгипет запланував закупити зброї та обладнання в США на 5,35 млрд доларів
InternetUA
2024-12-22T14:54:53Z
В Україні навчають штучний інтелект ухвалювати рішення на полі бою — Reuters
TSN
2024-12-22T14:39:09Z
Псевдобанкір ошукав жінку на понад 90 тисяч гривень
InternetUA
2024-12-22T15:28:07Z
На популярному гірськолижному курорті у Туреччині лавина накрила спортсменів нацзбірної — деталі
TSN
2024-12-22T15:09:35Z
У Туреччині вертоліт швидкої допомоги врізався в будівлю: четверо загиблих
ZN UA
2024-12-22T15:09:35Z
На Прикарпатті автобус зіткнувся із легковиком, 12 постраждалих
УкраинФорм
2024-12-22T15:00:52Z
В Орловській області РФ дрони атакували нафтобазу
УкраинФорм
2024-12-22T14:42:42Z
У Туреччині впав медичний вертоліт - четверо загиблих
УкраинФорм
2024-12-22T14:30:36Z
Дзвінок ціною 25 тисяч: як аферисти ошукали довірливу жінку
InternetUA
2024-12-22T13:31:00Z
На Київщині та в північних областях повторного оголосили повітряну тривогу
УкраинФорм
2024-12-22T13:28:47Z
Чоловік втратив понад 140 тисяч гривень через інтернет-шахраїв
InternetUA
2024-12-22T12:28:02Z
Скільки коштує оформити інвалідність зараз
24tv
2024-12-22T14:45:48Z
З 1 січня всі медпослуги без направлення лікаря стануть платними
ZN UA
2024-12-22T14:42:09Z
Чому не можна розбивати яйця ножем: експерти пояснили, як це робити правильно
GlavRed
2024-12-22T14:27:23Z
Допоможе схуднути та покращити травлення: 4 спеції, з якими ваша вівсянка стане ще кориснішою
24tv
2024-12-22T14:24:21Z
Процедури в медзакладах без направлення будуть платними: коли набирає чинності нововведення
TSN
2024-12-22T14:21:52Z
Деякі медичні послуги в Україні стануть платними: коли запрацюють нововведення
GlavRed
2024-12-22T13:45:43Z
Чи корисно їсти яйця щодня: відповідь дієтологів вас здивує
24tv
2024-12-22T13:30:39Z
Пауза на свята: скільки часу потрібно, щоб почати втрачати м'язи без тренувань
24tv
2024-12-22T12:24:55Z
Чим корисні фісташки для організму: вчені розповіли про добову норму фісташок
GlavRed
2024-12-22T11:27:19Z
Експерт назвав запах в автомобілі, який ні в якому разі не можна ігнорувати
24tv
2024-12-22T15:15:55Z
Поширена помилка загрожує українцям штрафом: поліцейські ретельно відстежують
Политека
2024-12-22T14:01:00Z
Історичний Автоклуб України розкрив цікаві факти
AutoCentre
2024-12-22T13:40:08Z
Suzuki створили оригінальний і недорогий кросовер для риболовлі
Фокус
2024-12-22T11:27:31Z
Чи можна виграти в онлайн казино автомобіль?
Топ Жир
2024-12-22T11:24:39Z
Suzuki показала кросовер для шанувальників нічної риболовлі
AutoCentre
2024-12-22T08:15:24Z
Епоха "богданчиків" нарешті закінчиться? В Україні презентували сучасний електроавтобус
Знай
2024-12-21T21:51:02Z
Автомобілі Tesla відкликано у США через ризики аварій
360ua.news
2024-12-21T17:33:10Z
Унікальному українському мікроавтобусу виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-21T15:57:19Z
Японська компанія розвиватиме контейнерні перевезення з Одеси
Петр и Мазепа
2024-12-22T15:24:52Z
Які підприємства можуть забронювати працівників у Дії: як це зробити
24tv
2024-12-22T15:15:14Z
Платити за комунальні послуги не потрібно: частина пенсіонерів отримає пільгу
Политека
2024-12-22T15:04:14Z
Перерахунок тарифів на комуналку з 1 січня: які платіжки зміняться
Знай
2024-12-22T14:36:59Z
Україна роз'яснила МВФ, від чого залежатиме курс долара
Хвиля
2024-12-22T14:30:03Z
У BMW заявили, що зупинили нелегальний експорт своїх авто до Росії
УкраинФорм
2024-12-22T14:15:01Z
На Харківщині підбили підсумки жнив і посівної
AgroPortal
2024-12-22T14:00:27Z
В Ірані - енергетична криза, промисловість майже повністю зупинилася
УкраинФорм
2024-12-22T13:51:48Z
Виробництво пива в Україні зросло майже на 5%
AgroPortal
2024-12-22T13:30:49Z
Ф'юрі оцінив поразку від Усика в реванші та відповів, чи не збирається завершувати кар'єру
TSN
2024-12-22T15:18:26Z
Кубок світу з біатлону: масстарт в Ансі виграв Тар'єй Бьо, Підручний - 12-й
УкраинФорм
2024-12-22T15:15:24Z
Валенсія уникла поразки від Алавеса
Football.ua
2024-12-22T15:12:54Z
Після перемоги Усика над Ф'юрі: дружина українського боксера зачарувала їхніми спільними фото
24tv
2024-12-22T15:00:46Z
Віддав пас "п'ятою точкою": відео курйозного асисту Довбика
24tv
2024-12-22T14:24:16Z
Рашфорд пропускає гру з Борнмутом через рішення Аморіма
Football.ua
2024-12-22T14:22:04Z
Тріумфи Усика над Ф'юрі, титул Берінчика і "золото" Ігор: найвеличніші бої українців у 2024 році
24tv
2024-12-22T14:06:42Z
Довбик забив 20 різним командам із топ-5 чемпіонатів Європи
Football.ua
2024-12-22T13:57:44Z
Бенефіс Довбика: Рома з голом та асистом українця розгромила Парму у матчі Серії А
24tv
2024-12-22T13:51:47Z
Неочевидні причини уповільнення інтернету: що слід перевірити
InternetUA
2024-12-22T15:31:12Z
Попередній перелік iPhone, що оновляться до iOS 19
InternetUA
2024-12-22T15:01:12Z
Несподіване відкриття: щось у ядрі Землі змінює тривалість доби на планеті
Фокус
2024-12-22T14:51:23Z
Чому слони мають величезні вуха: секрет природного кондиціонера
TSN
2024-12-22T14:39:22Z
Японський антимонопольний регулятор виявив порушення Google у сфері пошукових сервісів
Детектор М
2024-12-22T14:39:01Z
У Telegram виявили новий вид шахрайства: під загрозою усі
InternetUA
2024-12-22T14:31:08Z
ЦПД: анонсовані в Європі мітинги «проти порушень прав людини в Україні» — справа рук проросійських сил
Украина Криминальная
2024-12-22T14:30:52Z
Археологи в Чехії виявили стародавнє поселення, що розкриває таємниці неоліту та Середніх віків
360ua.news
2024-12-22T14:06:06Z
Через кілька років Apple випустить складні iPhone і iPad: як вони працюватимуть
InternetUA
2024-12-22T14:01:26Z