У суботу, 2 вересня, Франція здійснила значний прорив у сфері енергетики, під'єднавши до національної електромережі свій найпотужніший ядерний реактор.
Цей проєкт, відомий як Європейський реактор під тиском «Фламанвіль-3», став результатом багаторічних зусиль французької енергетичної компанії EDF та уряду країни.
Новий реактор, розташований на північному заході Франції, в Нормандії, має забезпечити електроенергією понад два мільйони будинків. Його запуск є частиною амбітного плану Франції з розширення своєї ядерної енергетики та зниження залежності від викопного палива.
Однак шлях до цієї події був непростим. Будівництво реактора розпочалося ще 2007 року, але численні технічні проблеми і затримки призвели до значного збільшення вартості проєкту і відставання від початкового графіка на 12 років. Незважаючи на всі труднощі, французька влада та енергетичні компанії продовжували роботу над цим проєктом, вбачаючи в ньому ключовий елемент енергетичної безпеки країни.
Запуск реактора «Фламанвіль-3» викликав неоднозначну реакцію. З одного боку, цю подію вітають як важливий крок у боротьбі зі зміною клімату та зміцненні енергетичної незалежності Франції. З іншого боку, критики вказують на високу вартість проєкту та ризики, пов’язані з ядерною енергетикою.
Незважаючи на ці розбіжності, запуск нового реактора є значною подією для Франції та всієї Європи. Він демонструє прихильність Франції ядерній енергетиці як одному з основних джерел енергії в майбутньому.