Ілон Маск прогнозує, що до 2030 року понад мільйон людей використовуватимуть інтерфейс мозок-комп'ютер Neuralink, а швидкість передачі даних сягне понад 1 мегабіта за секунду. У своїй публікації в соціальній мережі X він зазначив, що розвиток цієї технології буде «гіперекспоненційним» протягом наступних п’яти років, що значно розширить її застосування.
У 2024 році Neuralink вийшла з лабораторних умов у реальний світ. Перше пристрій було імплантовано людині, що стало важливим кроком для людей із важкою формою інвалідності. Зараз технологія дозволяє взаємодіяти з комп’ютерами та іншими пристроями за допомогою нейронних сигналів. Перший користувач Neuralink уже може грати у відеоігри та спілкуватися без фізичних рухів, а другий створює складні 3D-об'єкти за допомогою CAD-програм.
Маск зазначив, що швидкість передачі даних Neuralink радикально змінить можливості взаємодії людини з пристроями. Замість обмеженої швидкості, яка доступна зараз через мову або рухи рук, імплант забезпечить майже природну швидкість роботи мозку. Це означає не лише відновлення втрачених функцій, але й створення нового рівня симбіозу між людиною та машиною.
Зазначимо, що наразі не представлена жодна доказова база, підтверджена незалежними науковцями, що чип від Neuralink працює ефективно та може використовуватися на людях. Ще у лютому цього року представники PCRM заявили, що вважають небезпечними чипи Neuralink, які імплантували, а потім видалили з мозку макак-резусів. У листі-скарзі до Міністерства транспорту США згадувалась «тварина номер 13», самка макаки, у якої розвинулася інфекція. Дослідники Neuralink спочатку спробували вилікувати, а потім убили мавпу.