MY.UAНовини
Конкурс до Конституційного суду України: засвоєні уроки
Конкурс до Конституційного суду України: засвоєні уроки

Конкурс до Конституційного суду України: засвоєні уроки

Конкурс до Конституційного суду України: (не)засвоєні уроки

Другий рік в Україні триває конкурсний відбір кандидатів на посади суддів Конституційного суду України (КСУ).

Правила відбору суддів КСУ було змінено у 2022–2023 роках на виконання однієї з семи вимог Єврокомісії, які Україна отримала одночасно із статусом кандидата на вступ до Євросоюзу.

Така вимога стала наслідком масштабної конституційної кризи, що почалася ще 2020 року після рішення КСУ щодо е-декларування, яким було визнано неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України, що передбачала покарання за недостовірне декларування, та низку норм Закону «Про запобігання корупції».

Цього року за результатами роботи Дорадчої групи експертів (ДГЕ) двоє правників — науковець Сергій Різник і суддя Верховного суду Алла Олійник, яких було відібрано за новими правилами, вдягли мантії суддів КСУ.

Конкурс посаду судді КСУ: відсіяно кандидата, який не знав дату ухвалення Конституції

Однак, попри шість відборів кандидатів у судді КСУ, чотири вакансії в суді наразі є незаповненими. А завершення повноважень ще у трьох суддів КСУ наприкінці січня 2025 року фактично паралізує роботу цієї інституції, даючи початок новій конституційній кризі.

Чому так відбувається та як запобігти зупинці в роботі КСУ — розбираємося в цьому матеріалі.

Що таке КСУ та як він формується?

Конституційний суд є органом конституційної юрисдикції, який забезпечує верховенство Конституції, вирішує питання про відповідність законів України нормам Конституції, здійснює офіційне тлумачення Конституції тощо.

До його складу входять 18 суддів, які призначаються строком на дев’ять років за квотним принципом. Президент, парламент і з’їзд суддів призначають по шість суддів КСУ.

Закон «Про Конституційний суд України» визначає, що КСУ є повноважним, якщо в його складі щонайменше 12 суддів, які набули відповідних повноважень, тобто склали присягу.

КСУ працює у складі двох сенатів і Великої палати. Сенат є повноважним, якщо у його складі не менш як шість суддів КСУ. При цьому Велика палата діє у складі всіх наявних суддів КСУ.

Криза неповноважності, що насувається

Станом на грудень 2024 року КСУ складається з 14 суддів, двоє з яких призначені за результатами конкурсних відборів, проведених цього року ДГЕ. Склад КСУ за квотами наразі виглядає так: чотири судді КСУ призначено парламентом, п’ять — президентом і п’ять — з’їздом суддів.

27 січня 2025 року в трьох суддів КСУ — Віктора Колісника (квота президента), Віктора Кривенка (квота з’їзду суддів) і Володимира Мойсика (квота президента) — закінчується дев’ятирічний строк повноважень.

Таким чином, починаючи з кінця січня 2025 року склад КСУ становитиме лише 11 суддів. Цього недостатньо для повноважності Великої палати КСУ, яка розглядає конституційні подання та конституційні звернення. Другий Сенат КСУ також втратить свою повноважність, оскільки в його складі залишаться лише п’ятеро суддів.

Фактично це означає, що КСУ зможе працювати лише у складі колегій суддів і першого Сенату та розглядати окремі конституційні скарги, що знаходяться у провадженні суддів саме цього Сенату.

Вакантними з 27 січня 2025 року стануть сім посад суддів КСУ: по дві посади від ВРУ та з’їзду суддів і три — за квотою президента.

Триваючі конкурсні процедури

Після внесення змін до закону про КСУ призначати кандидатів на посади суддів цього суду президент, парламент і з’їзд суддів можуть лише після перевірки кандидатів Дорадчою групою експертів — органом, який сприяє суб’єктам призначення в оцінюванні моральних якостей і рівня компетентності кандидатів на посаду судді КСУ. Зазначена група розпочала свою діяльність 12 листопада 2023 року.

За більш як рік із початку своєї діяльності ДГЕ провела близько ста робочих зустрічей і офіційних засідань, консультацій та обговорень у рамках шести конкурсних відборів.

Загалом Дорадча група опрацювала майже 10 тисяч сторінок матеріалів щодо 109 кандидатів на посади суддів КСУ, які брали і надалі беруть участь у конкурсних відборах. Також вона проаналізувала інформацію щодо 63 кандидатів і провела 45 співбесід (приблизно 50 годин).

Що ж у підсумку?

Відбір за квотою з’їзду суддів України

Останній конкурсний відбір 2024 року на дві посади суддів КСУ за квотою з’їзду суддів завершився нульовим результатом, оскільки жоден із трьох кандидатів, які успішно пройшли перевірку високих моральних якостей, не подолав етапу оцінки рівня компетентності у сфері права.

У зв’язку з цим Рада суддів 9 грудня оголосила про новий конкурс на дві посади суддів КСУ. Документи від кандидатів прийматимуть до 9 січня 2025 року.

Відбір за квотою парламенту

Наразі 14 кандидатів на дві посади суддів КСУ продовжують брати участь у конкурсі, оголошеному Верховною Радою України. Лише 20 вересня ДГЕ отримала всі документи щодо кандидатів від парламенту, тож зараз триває оцінювання їхньої відповідності критерію високих моральних якостей. Закон про КСУ передбачає, що експерти мають завершити цей етап упродовж чотирьох місяців, тобто не пізніше 20 січня 2025 року.

Відбір за квотою президента

У конкурсі на три посади суддів КСУ, оголошеному президентом, продовжують брати участь 30 кандидатів. 18 жовтня ДГЕ отримала всі документи щодо цих кандидатів від конкурсної комісії при президентові України, і наразі триває оцінювання високих моральних якостей кандидатів. Цей етап група експертів має завершити не пізніше 18 лютого 2025 року.

Тож із високою ймовірністю ані за квотою парламенту, ані за квотою президента неможливо буде призначити суддів у строк до 27 січня 2025 року. Адже після перевірки високих моральних якостей, що має відбутися до 20 січня та 18 лютого 2025 року (залежно від конкретного відбору), кандидатів чекатиме оцінка рівня компетентності у сфері права.

Як виправити ситуацію?

Є два типи проблем — часові / організаційні (власне темпи роботи ДГЕ та органів, які надають їй документи та інформацію щодо кандидатів). Вони вирішуються шляхом пришвидшення всіх учасників цього процесу.

І складніший рівень — законодавчий.

Перша проблема, яку закладено у законі, — це послідовність проведення перевірки кандидатів на посади суддів КСУ.

Річ у тім, що закон визначає, що першим етапом конкурсного відбору є перевірка високих моральних якостей усіх кандидатів, які допущені до цього етапу.

Конституційний Суд знову не зміг обрати свого голову. Водночас ВККСУ спробує зробити це 20 червня

На практиці цей етап, по-перше, займає більше часу, ніж визначено законом, а по-друге, довга і важка перевірка втрачає свою актуальність для тих кандидатів, які не проходять оцінки визнаного рівня компетентності у сфері права. Наприклад, у другому конкурсі, оголошеному Радою суддів, відповідної оцінки не пройшли всі кандидати.

Насправді майже в усіх конкурсах на державні посади, у бізнесі чи у громадському секторі першим завжди перевіряється рівень компетентності. Ніхто не наймає лікаря чи айтішника, якщо вони не здатні провести унікальну операцію чи розробити унікальний алгоритм. Судді КСУ — це унікальні спеціалісти, тому замість витрачати місяці на перевірку десятків кандидатів на доброчесність було б результативніше відсіювати більшість із них на етапі оцінки професіоналізму. А вже у кандидатів із підтвердженим рівнем компетентності перевіряти майно, статки та спосіб життя. І якщо вони бездоганні, надавати суб’єкту призначення.

Звісно, і за такої послідовності результат може бути нульовим, адже цілком імовірно, що ті, хто покаже високий рівень компетентності, виявляться недоброчесними. Однак такий результат можна буде отримати швидше. А в конкурсних процедурах швидкість — це також про час, гроші, ефективність і навіть про повноважність органу.

Другою, більш масштабною, проблемою є низька активність кандидатів, які бажають узяти участь у конкурсі, що, зі свого боку, впливає на якісний відбір майбутніх суддів КСУ. Ця проблема актуальна для всіх доборів у судді. Тож конкурси до КСУ, на жаль, не стали винятком.

Середня кількість кандидатів на етапі подання документів становить близько десяти осіб на місце, що є надзвичайно низьким показником для державних посад такого рівня, фінансове забезпечення яких одне з найбільших у країні.

Про низьку якість кандидатів говорить неймовірно мала кількість осіб (лише шість), що успішно пройшли перевірки компетентності та доброчесності.

Логічним рішенням має стати більша активність суб’єктів призначення — президента, парламенту та з’їзду суддів щодо залучення до конкурсу найкращих кандидатів, а також більша повага до кандидатів з боку членів ДГЕ під час публічних співбесід.

Співбесіда не є допитом, а кандидати не мають відчувати на собі надмірний тиск. Наприклад, під час співбесід траплялися випадки доведення кандидатів до сліз із боку окремих членів Дорадчої групи експертів.

Також більш логічним є так званий позитивний відбір кандидатів, аніж надання їм негативних висновків. Визначення кандидатів недоброчесними в конкурсних процедурах, що негативно впливає на їхню подальшу кар’єру, не сприяє залученню для участі в конкурсі найкращих кадрів.

Фактично держава запрошує унікальних спеціалістів на конкурс, витрачає їхній час, а потім частині з них видає «чорну мітку». Чи підвищує це бажання брати участь у конкурсах і доборах?

У бізнесі кандидатам, які беруть участь у конкурсі і не підійшли на посаду, висловлюють вдячність за їхні час і зусилля та коректно відмовляють. Ніхто ж не розсилає у топ-100 компаній висновків, що ось ці кандидати не можуть працювати в цих топ-100?

Конституційна весна: що означає легітимність інституту президента?

Це, звісно ж, не означає, що треба пропускати кандидатів із низьким рівнем компетентності та доброчесності, аби тільки конкурс відбувся. Ні! Тричі ні!!! Однак порівняння кількох схожих процедур — добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, перевірок кандидатів до Вищої ради правосуддя та Конституційного суду показують, що позитивний результат конкурсів / перевірок можна мати і без «чорних міток» і десятків позовів про скасування негативних висновків.

Третьою проблемою є вимога щодо наявності не менш як двох кандидатів на одну вакантну посаду судді КСУ за підсумками відбору / перевірки.

Більш як річний досвід конкурсів на посади суддів КСУ та відсутність достатньої кількості гідних кандидатів вказує на надмірність такої вимоги, адже якщо ДГЕ визначила кандидата як такого, що відповідає всім вимогам, які висуваються до судді КСУ, то саме суб’єкт призначення повинен мати право вирішувати, чи підходить йому кожен із перевірених кандидатів, без штучного обмеження дискреції такого суб’єкта призначення. Тим більше що в інших схожих конкурсах уже були випадки, коли у фінал виходили два кандидати, чий рівень доброчесності був підтверджений Етичною радою (схожим до ДГЕ органом, який перевіряє кандидатів до ВРП), однак суб’єкт призначення (президент) відхилив обидві кандидатури. І всі процедури довелося розпочинати знову.

Тож наразі питання, чи мають бути два кандидати на одне місце у фіналах конкурсів або ж суб’єкт призначення повинен обирати з усіх, хто успішно пройшов перевірки (навіть якщо залишився лише один кандидат), — привід для глибокого аналізу всіх конкурсів і доборів на топ-посади останніх кількох років. Однак на прикладі добору суддів КСУ (та й членів ВРП) зрозуміло, що формула «не менш як два кандидати на одне місце» працює проти колегіальних органів, які через тривалі процедури добору балансують на межі кворумів.

Це нас підводить до четвертої проблеми — відсутності кадрового резерву кандидатів у судді КСУ.

Закон не дозволяє автоматичної участі у конкурсі для осіб, що не були призначені на посаду судді КСУ, наприклад, через те, що у фіналі конкурсу були відсутні два кандидати на одне вакантне місце. Такі особи змушені повторно подавати свою кандидатуру для участі у конкурсі й упродовж одного року двічі чи навіть тричі його проходити.

Більш логічним видається такий підхід: створення загального кадрового резерву з кандидатів, які успішно пройшли перевірку високих моральних якостей і визнаного рівня компетентності. Кандидат може перебувати у резерві упродовж (наприклад) двох років і брати участь у фіналі будь-якого з конкурсів за квотою всіх суб’єктів призначення.

Це дасть змогу швидше та якісніше заповнювати наявні вакансії та унеможливить зупинку діяльності КСУ.

Замість висновків

КСУ — єдиний орган, який здатен (чи не здатен) балансувати три гілки влади між собою.

Від його спроможності працювати та приймати незалежні рішення, без оглядки на політичну доцільність, напряму залежать конституційні гарантії кожного українця та країни в цілому.

З високою ймовірністю в січні 2025 року КСУ тимчасово втратить свою повноважність. Однак є низка нагальних дій, які варто вчинити, щоб мінімізувати цей ризик, а також щоб удосконалити положення законодавства щодо проведення конкурсних процедур у майбутньому.

Перше, що потрібно зробити, це пришвидшити роботу ДГЕ, щоб призначення суддів КСУ відбулося наприкінці січня — на початку лютого 2025 року.

Друге — розпочати дискусію, насамперед за участі парламенту, щодо:

  • зміни послідовності етапів проведення конкурсу — спочатку оцінка рівня компетентності кандидатів, а далі перевірка їхніх високих моральних якостей;
  • створення дворічного кадрового резерву з кандидатів у судді КСУ, які успішно пройшли перевірку ДГЕ;
  • відмови від формули «два переможці на одне місце», а точніше, надання суб’єкту призначення всіх наявних кандидатів, що успішно пройшли конкурс / перевірку;
  • відмови від практики надання негативних висновків кандидатам на користь так званого позитивного відбору, адже завдання конкурсів і доборів — це знайти найкращих, а не ідентифікувати всі проблеми найгірших. За наявності сумнівів у компетентності чи доброчесності кандидат просто припинятиме участь у конкурсі, а не судитиметься за кожен пункт негативного висновку.

І третє — проводити проактивну комунікаційну кампанію щодо залучення до конкурсу на посаду судді КСУ найкращих кандидатів, а з іншого боку, громадським організаціям-вочдогам, які тиражують відео з провальними відповідями кандидатів у Тік-Тоці та Фейсбуці, варто утриматися від цього хайпу, адже мільйонні перегляди в соціальних мережах не сприяють бажанню гідних кандидатів іти на конкурси. І хто від цього програє? Негідні кандидати? Ні. Програє, на жаль, Україна.

А міжнародні партнери, делегувавши до Дорадчої групи експертів трьох своїх представників, розділили з Україною відповідальність мати належно працюючий Конституційний суд.

Хоча зараз цю, здавалося б, вже сталу конструкцію (коли в конкурсних комісіях та дорадчих групах українські експерти працюють разом з представниками міжнародних партнерів) намагаються розхитати деякі народні депутати — представники БЮТ та ОПЗЖ, які звернулися до КСУ із поданням щодо неконституційності участі в таких комісіях / радах іноземних громадян. Тепер Конституційному суду доведеться вирішити долю низки комісій, в тому числі і Дорадчої групи експертів, яка відібрала вже як мінімум двох діючих суддів КСУ.

Однак, поки що, напередодні конституційної кризи (та з метою її недопущення), саме час Дорадчій групі експертів працювати не тільки результативно, а й швидко, щоб знівелювати ризики зупинки роботи Конституційного суду під час війни (та напередодні виборів, які, очевидно, буде проведено, щойно це стане можливим).

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У яких областях найбільше зріс попит на вторинну нерухомість в Україні
24tv
2025-07-16T09:10:31Z
Тринадцята пенсія: хто зможе отримати виплату у серпні
24tv
2025-07-16T09:10:09Z
"Інтерпайп" інвестує 120 млн доларів у модернізацію виробництва залізничної продукції до 2032 року
Telegraf
2025-07-16T09:07:19Z
Цінник продовжує падати: скільки коштує кілограм огірків у супермаркеті
24tv
2025-07-16T09:06:40Z
Цукерберг бідніє: хто обігнав власника Facebook і став другою найбагатшою людиною у світі
24tv
2025-07-16T09:06:37Z
Подорожчання продуктів у Вінниці: українцям розповіли про нові ціни
Политека
2025-07-16T09:01:52Z
Люксембург перерахував €10 мільйонів до Фонду підтримки енергетики України
УкраинФорм
2025-07-16T09:00:06Z
Зміни у бронюванні працівників та підприємств: кого торкнуться нові правила
24tv
2025-07-16T08:54:54Z
Шашлик вже не по кишені: ціни на м'ясо в Україні зростають з космічною швидкістю
GlavRed
2025-07-16T08:40:08Z
У розвідці вважають, що Україні буде важко використовувати ракети Tomahawk від США
Лига
2025-07-16T09:16:36Z
МЗС Польщі: у Вінниці російські БПЛА поцілили у польське підприємство
Европейская правда
2025-07-16T09:16:34Z
Верховний суд відмовив нардепу Ігорю Фрісу у відкритті провадження за скаргою проти видання «Галка»
Детектор М
2025-07-16T09:13:06Z
Масові звільнення в Держдепі США вдарили по аналітиках з питань України та Росії — NYT
ZN UA
2025-07-16T09:10:45Z
США і європейські союзники дали Ірану час до кінця серпня для укладення ядерної угоди - Axios
УкраинФорм
2025-07-16T09:07:26Z
Громадськість закликає зберегти Міндовкілля та не приєднувати його до інших відомств
ZN UA
2025-07-16T09:04:59Z
Справа про депортацію українських дітей із Херсона пішла до суду, серед фігурантів - депутат Держдуми
УкраинФорм
2025-07-16T09:04:48Z
Початок масштабної житлової реформи. Рада підтримала законопроєкт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:04:39Z
Не всі "за": ЗМІ розкрили, хто відмовився купувати зброю Україні за схемою Трампа
GlavRed
2025-07-16T09:04:25Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Зловживання зі збитками на суму понад ₴7 млн – повідомлено про підозру п’ятьом посадовцям медичного закладу на Київщині
Украина Криминальная
2025-07-16T09:07:07Z
Іноземець за $9 000 допомагав майбутнім лікарям успішно скласти єдиний державний кваліфікаційний іспит КРОК
Украина Криминальная
2025-07-16T08:19:07Z
Коліно кіборга: створено біонічний колінний суглоб для людей з ампутацією
Фокус
2025-07-16T08:16:24Z
Тривала щоденна ходьба допомагає зберегти здоров’я спини
360ua.news
2025-07-16T08:13:40Z
Які продукти змінюють запах тіла
24tv
2025-07-16T08:04:14Z
Чим підживлювати огірки у липні для рясного врожаю: найефективніші варіанти
TSN
2025-07-16T07:46:36Z
"Гнила гарячка" повертається з минулого: у нас майже не залишилося антибіотиків від черевного тифу
Фокус
2025-07-16T07:36:20Z
Мама мала рацію: є справді вагома причина їсти суп під час застуди та грипу
Фокус
2025-07-16T07:31:38Z
Після спеки - буря: коли Україну накриють зливи, шквали та град
GlavRed
2025-07-16T09:13:16Z
У центрі Львова водій-іноземець заїхав просто на площу перед Оперним театром: курйозне відео
24tv
2025-07-16T09:12:28Z
Вінниця під прицілом ворожих дронів: чому росіяни б’ють по цьому місту
Telegraf
2025-07-16T09:07:36Z
Синоптики попереджають про спеку, грози та високий ризик пожеж на Київщині
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T08:58:51Z
Втрати серед цивільних в Україні за пів року зросли на понад 50% через обстріли Росії - ОБСЄ
УкраинФорм
2025-07-16T08:52:56Z
Росіяни вдарили по Вінниці. Там є постраждалі та влучання в цивільну інфраструктуру
ZN UA
2025-07-16T08:43:49Z
Обстріли КАБами, дронами і снарядами: як виживає селище, яке росіяни стирають з лиця землі
TSN
2025-07-16T08:36:34Z
Війська РФ ударили з артилерії по Нікополю, є загибла та поранені
УкраинФорм
2025-07-16T08:34:51Z
Мішенню стала енергетика. Зеленський розповів деталі нічної атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T08:25:52Z
Аді Роговцевій – 88: особисте життя, найцікавіші цитати, підтримка армії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:16:25Z
Була у шлюбі із нинішнім чоловіком Сумської: якою була у молодості зірка українських серіалів Кондратовська
Telegraf
2025-07-16T08:55:18Z
Оголоcили претендентів на премію «Еммі-2025»
Детектор М
2025-07-16T08:49:12Z
Козловський після примирення з Кондратюком знову згадав їхній конфлікт: "Послання до старого очкарика"
TSN
2025-07-16T08:36:16Z
"Винесли все цінне": будинок Софії Ротару пограбували
GlavRed
2025-07-16T08:34:06Z
"У нього своє життя": Ксенія Мішина розповіла про зміни у спілкуванні із сином
GlavRed
2025-07-16T08:25:39Z
Ніхто не знав: біологічний син Джолі та Пітта шокував своїми досягненнями
GlavRed
2025-07-16T08:25:31Z
Суспільне отримало понад 500 заявок на участь у нацвідборі на «Дитяче Євробачення-2025»
Детектор М
2025-07-16T08:25:10Z
Віталій Козловський презентував нову пісню, реліз якої відкладав рік
24tv
2025-07-16T08:21:43Z
Українців запрошують на "роботу мрії" — у подорож на край Землі, де немає нікого, крім пінгвінів
Фокус
2025-07-16T09:16:11Z
Латвія передала ЗСУ бронетранспортери Patria
УкраинФорм
2025-07-16T09:13:50Z
Келлогу показали дрони українського виробництва
1News
2025-07-16T09:12:48Z
У Британії вандали отримали реальний термін за "вбивство" дерева: скільки років їм дали
Фокус
2025-07-16T09:10:17Z
Пенсіонери мають обирати між пенсією та зарплатою: кого це стосується
24tv
2025-07-16T08:52:32Z
Чим найкраще збивати російські дрони? Командир полку дав детальне пояснення
Telegraf
2025-07-16T08:52:14Z
Розробники Airbus представили новітній військовий гелікоптер H160
InternetUA
2025-07-16T08:46:31Z
5 рідкісних імен польського походження, які ви почуєте вперше
24tv
2025-07-16T08:42:32Z
Будинки порожніють: сусідня з Україною держава стала лідером з міграції до ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T08:40:04Z
Двох покидьків, які в Києві зґвалтували та пограбували 15-річну дівчину, засудили до 9 років ув’язнення
Украина Криминальная
2025-07-16T09:16:07Z
У Києві розкрито зухвалу крадіжку 15 млн грн з автомобіля обміну валют
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:12:18Z
У США по-звірячому вбито директорку музичного шоу разом із чоловіком
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:12:15Z
Грабунок замість виплат: у поліції попереджають про нову шахрайську схему навколо "Пакунка школяра"
InternetUA
2025-07-16T09:07:58Z
На Вінничині показали наслідки обстрілу РФ: пошкоджені два підприємства і 18 домогосподарств
УкраинФорм
2025-07-16T08:46:41Z
СБУ затримала агента рашистів, який готував дані для нових ударів по Харкову
Украина Криминальная
2025-07-16T08:46:04Z
У штаті Юта вирує масштабний вогняний торнадо: свідки показали кадри
24tv
2025-07-16T08:42:17Z
На Херсонщині росіяни скинули вибухівку з дрона на пшеничне поле
УкраинФорм
2025-07-16T08:31:17Z
Під Одесою через атаку пошкоджено інфраструктуру, в Краматорську – дитсадок, фото
Лига
2025-07-16T08:28:45Z
Чудово освіжає у літню спеку: як приготувати квас із чаю каркаде
Telegraf
2025-07-16T09:16:34Z
Які рослини не можна поливати холодною водою: такого «купання» вони не переживуть
TSN
2025-07-16T08:36:34Z
Як прибрати піну під час прання в машинці: чому вона утворюється
TSN
2025-07-16T08:36:29Z
Гороскоп Таро на завтра 17 липня: Близнюкам - зупинитися, Скорпіонам - відпустити
GlavRed
2025-07-16T08:34:43Z
Китайський гороскоп на завтра 17 липня: Козлам - образи, Коням - страх
GlavRed
2025-07-16T08:25:16Z
Забудьте про молочний манікюр: в тренди вриваються нігті кольору води
24tv
2025-07-16T08:22:52Z
Як американські гірки у Карпатах: що відомо про родельбан у Буковелі
24tv
2025-07-16T08:04:11Z
Три знаки Зодіаку, яким варто бути обережнішими у другій половині літа 2025 року
Фокус
2025-07-16T08:01:25Z
Не беріть на пляж "полотенце", бо це зовсім не те, про що ви подумали
24tv
2025-07-16T07:42:07Z
Онлайн-трансляція відкритого тренування Усика та Дюбуа в Лондоні
24tv
2025-07-16T09:13:40Z
Усик розповів, як має закінчитися війна в Україні
24tv
2025-07-16T09:04:11Z
Терраччано стане гравцем Мілана, Спортьєлло — на пів шляху до Аталанти
Football.ua
2025-07-16T09:01:37Z
Наполі близький до продовження контракту з Політано
Football.ua
2025-07-16T08:52:59Z
Миколенко та Забарний зіграли у перших підготовчих матчах своїх клубів
УкраинФорм
2025-07-16T08:46:51Z
ПСВ посилився олімпійським віцечемпіоном
Football.ua
2025-07-16T08:37:42Z
Сербія – Україна: де дивитися трансляція 1/8 фіналу чемпіонату Європи з баскетболу U20
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T08:36:34Z
Надія Кіченок вийшла до чвертьфіналу турніру WTA 250 у Гамбургу
УкраинФорм
2025-07-16T08:34:11Z
"Треба мати трохи поїхавший дах": Усик шокував Чісору своєю реакцією на російський обстріл
24tv
2025-07-16T08:04:44Z
840-сильний снаряд: в Україні з'явився найпотужніший Mercedes на "бляхах"
Фокус
2025-07-16T08:46:39Z
Кларксон придбав цю потерту Alfa Romeo за копійки. Тепер вона коштує цілий статок
Топ Жир
2025-07-16T08:34:04Z
Електрокари — в тренді: визначено найпопулярніші авто з Китаю в Україні за 2025 рік
Фокус
2025-07-16T08:25:52Z
Популярний кросовер Kia отримав оновлення: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-07-16T08:19:25Z
Названо найпопулярніші автомобілі з Китаю на ринку України: рейтинг
AutoCentre
2025-07-16T08:16:15Z
Революційний JETOUR T1 незабаром на дорогах України!
AutoGeek
2025-07-16T07:58:28Z
Ціна $21 000 і запас ходу майже 500 км: Kia показала доступний сімейний електрокар
Фокус
2025-07-16T07:52:31Z
Renault випустив електрокар у стилі раритетного Clio Williams
AutoCentre
2025-07-16T07:13:53Z
З двома багажниками: електричний універсал Mercedes-Benz CLA Shooting Brake показали офіційно
AutoGeek
2025-07-16T06:52:21Z
Марк Цукерберг постане перед судом через виток даних
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:15:44Z
Samsung розглядає смартфони без зарядного порту та з вбудованими магнітами
InternetUA
2025-07-16T09:01:22Z
Розробників Candy Crush замінили штучним інтелектом, який вони допомагали створювати
24tv
2025-07-16T08:58:56Z
Гра гравітації та тіні: у зоряній системі з трьома великими Землями знайшли ще одну планету
Фокус
2025-07-16T08:52:43Z
Популярний месенджер нарешті виправив помилку, яка всіх дратувала
Фокус
2025-07-16T08:52:33Z
14 зірваних джекпотів без жодного порушення: ефективний метод допомагає виграти в лотерею
Фокус
2025-07-16T08:37:31Z
Космічний зонд New Horizons, що надіслав нам неймовірні знімки Плутона, на межі закриття
24tv
2025-07-16T08:36:30Z
З колись популярними смартфонами Xiaomi доведеться прощатися: вони не дочекаються Android 16
Фокус
2025-07-16T08:31:41Z
Незвичайна батарея зробить гаджети безпечнішими: у чому секрет
Фокус
2025-07-16T08:22:29Z