MY.UAНовини
Конкурс до Конституційного суду України: засвоєні уроки
Конкурс до Конституційного суду України: засвоєні уроки

Конкурс до Конституційного суду України: засвоєні уроки

Конкурс до Конституційного суду України: (не)засвоєні уроки

Другий рік в Україні триває конкурсний відбір кандидатів на посади суддів Конституційного суду України (КСУ).

Правила відбору суддів КСУ було змінено у 2022–2023 роках на виконання однієї з семи вимог Єврокомісії, які Україна отримала одночасно із статусом кандидата на вступ до Євросоюзу.

Така вимога стала наслідком масштабної конституційної кризи, що почалася ще 2020 року після рішення КСУ щодо е-декларування, яким було визнано неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України, що передбачала покарання за недостовірне декларування, та низку норм Закону «Про запобігання корупції».

Цього року за результатами роботи Дорадчої групи експертів (ДГЕ) двоє правників — науковець Сергій Різник і суддя Верховного суду Алла Олійник, яких було відібрано за новими правилами, вдягли мантії суддів КСУ.

Конкурс посаду судді КСУ: відсіяно кандидата, який не знав дату ухвалення Конституції

Однак, попри шість відборів кандидатів у судді КСУ, чотири вакансії в суді наразі є незаповненими. А завершення повноважень ще у трьох суддів КСУ наприкінці січня 2025 року фактично паралізує роботу цієї інституції, даючи початок новій конституційній кризі.

Чому так відбувається та як запобігти зупинці в роботі КСУ — розбираємося в цьому матеріалі.

Що таке КСУ та як він формується?

Конституційний суд є органом конституційної юрисдикції, який забезпечує верховенство Конституції, вирішує питання про відповідність законів України нормам Конституції, здійснює офіційне тлумачення Конституції тощо.

До його складу входять 18 суддів, які призначаються строком на дев’ять років за квотним принципом. Президент, парламент і з’їзд суддів призначають по шість суддів КСУ.

Закон «Про Конституційний суд України» визначає, що КСУ є повноважним, якщо в його складі щонайменше 12 суддів, які набули відповідних повноважень, тобто склали присягу.

КСУ працює у складі двох сенатів і Великої палати. Сенат є повноважним, якщо у його складі не менш як шість суддів КСУ. При цьому Велика палата діє у складі всіх наявних суддів КСУ.

Криза неповноважності, що насувається

Станом на грудень 2024 року КСУ складається з 14 суддів, двоє з яких призначені за результатами конкурсних відборів, проведених цього року ДГЕ. Склад КСУ за квотами наразі виглядає так: чотири судді КСУ призначено парламентом, п’ять — президентом і п’ять — з’їздом суддів.

27 січня 2025 року в трьох суддів КСУ — Віктора Колісника (квота президента), Віктора Кривенка (квота з’їзду суддів) і Володимира Мойсика (квота президента) — закінчується дев’ятирічний строк повноважень.

Таким чином, починаючи з кінця січня 2025 року склад КСУ становитиме лише 11 суддів. Цього недостатньо для повноважності Великої палати КСУ, яка розглядає конституційні подання та конституційні звернення. Другий Сенат КСУ також втратить свою повноважність, оскільки в його складі залишаться лише п’ятеро суддів.

Фактично це означає, що КСУ зможе працювати лише у складі колегій суддів і першого Сенату та розглядати окремі конституційні скарги, що знаходяться у провадженні суддів саме цього Сенату.

Вакантними з 27 січня 2025 року стануть сім посад суддів КСУ: по дві посади від ВРУ та з’їзду суддів і три — за квотою президента.

Триваючі конкурсні процедури

Після внесення змін до закону про КСУ призначати кандидатів на посади суддів цього суду президент, парламент і з’їзд суддів можуть лише після перевірки кандидатів Дорадчою групою експертів — органом, який сприяє суб’єктам призначення в оцінюванні моральних якостей і рівня компетентності кандидатів на посаду судді КСУ. Зазначена група розпочала свою діяльність 12 листопада 2023 року.

За більш як рік із початку своєї діяльності ДГЕ провела близько ста робочих зустрічей і офіційних засідань, консультацій та обговорень у рамках шести конкурсних відборів.

Загалом Дорадча група опрацювала майже 10 тисяч сторінок матеріалів щодо 109 кандидатів на посади суддів КСУ, які брали і надалі беруть участь у конкурсних відборах. Також вона проаналізувала інформацію щодо 63 кандидатів і провела 45 співбесід (приблизно 50 годин).

Що ж у підсумку?

Відбір за квотою з’їзду суддів України

Останній конкурсний відбір 2024 року на дві посади суддів КСУ за квотою з’їзду суддів завершився нульовим результатом, оскільки жоден із трьох кандидатів, які успішно пройшли перевірку високих моральних якостей, не подолав етапу оцінки рівня компетентності у сфері права.

У зв’язку з цим Рада суддів 9 грудня оголосила про новий конкурс на дві посади суддів КСУ. Документи від кандидатів прийматимуть до 9 січня 2025 року.

Відбір за квотою парламенту

Наразі 14 кандидатів на дві посади суддів КСУ продовжують брати участь у конкурсі, оголошеному Верховною Радою України. Лише 20 вересня ДГЕ отримала всі документи щодо кандидатів від парламенту, тож зараз триває оцінювання їхньої відповідності критерію високих моральних якостей. Закон про КСУ передбачає, що експерти мають завершити цей етап упродовж чотирьох місяців, тобто не пізніше 20 січня 2025 року.

Відбір за квотою президента

У конкурсі на три посади суддів КСУ, оголошеному президентом, продовжують брати участь 30 кандидатів. 18 жовтня ДГЕ отримала всі документи щодо цих кандидатів від конкурсної комісії при президентові України, і наразі триває оцінювання високих моральних якостей кандидатів. Цей етап група експертів має завершити не пізніше 18 лютого 2025 року.

Тож із високою ймовірністю ані за квотою парламенту, ані за квотою президента неможливо буде призначити суддів у строк до 27 січня 2025 року. Адже після перевірки високих моральних якостей, що має відбутися до 20 січня та 18 лютого 2025 року (залежно від конкретного відбору), кандидатів чекатиме оцінка рівня компетентності у сфері права.

Як виправити ситуацію?

Є два типи проблем — часові / організаційні (власне темпи роботи ДГЕ та органів, які надають їй документи та інформацію щодо кандидатів). Вони вирішуються шляхом пришвидшення всіх учасників цього процесу.

І складніший рівень — законодавчий.

Перша проблема, яку закладено у законі, — це послідовність проведення перевірки кандидатів на посади суддів КСУ.

Річ у тім, що закон визначає, що першим етапом конкурсного відбору є перевірка високих моральних якостей усіх кандидатів, які допущені до цього етапу.

Конституційний Суд знову не зміг обрати свого голову. Водночас ВККСУ спробує зробити це 20 червня

На практиці цей етап, по-перше, займає більше часу, ніж визначено законом, а по-друге, довга і важка перевірка втрачає свою актуальність для тих кандидатів, які не проходять оцінки визнаного рівня компетентності у сфері права. Наприклад, у другому конкурсі, оголошеному Радою суддів, відповідної оцінки не пройшли всі кандидати.

Насправді майже в усіх конкурсах на державні посади, у бізнесі чи у громадському секторі першим завжди перевіряється рівень компетентності. Ніхто не наймає лікаря чи айтішника, якщо вони не здатні провести унікальну операцію чи розробити унікальний алгоритм. Судді КСУ — це унікальні спеціалісти, тому замість витрачати місяці на перевірку десятків кандидатів на доброчесність було б результативніше відсіювати більшість із них на етапі оцінки професіоналізму. А вже у кандидатів із підтвердженим рівнем компетентності перевіряти майно, статки та спосіб життя. І якщо вони бездоганні, надавати суб’єкту призначення.

Звісно, і за такої послідовності результат може бути нульовим, адже цілком імовірно, що ті, хто покаже високий рівень компетентності, виявляться недоброчесними. Однак такий результат можна буде отримати швидше. А в конкурсних процедурах швидкість — це також про час, гроші, ефективність і навіть про повноважність органу.

Другою, більш масштабною, проблемою є низька активність кандидатів, які бажають узяти участь у конкурсі, що, зі свого боку, впливає на якісний відбір майбутніх суддів КСУ. Ця проблема актуальна для всіх доборів у судді. Тож конкурси до КСУ, на жаль, не стали винятком.

Середня кількість кандидатів на етапі подання документів становить близько десяти осіб на місце, що є надзвичайно низьким показником для державних посад такого рівня, фінансове забезпечення яких одне з найбільших у країні.

Про низьку якість кандидатів говорить неймовірно мала кількість осіб (лише шість), що успішно пройшли перевірки компетентності та доброчесності.

Логічним рішенням має стати більша активність суб’єктів призначення — президента, парламенту та з’їзду суддів щодо залучення до конкурсу найкращих кандидатів, а також більша повага до кандидатів з боку членів ДГЕ під час публічних співбесід.

Співбесіда не є допитом, а кандидати не мають відчувати на собі надмірний тиск. Наприклад, під час співбесід траплялися випадки доведення кандидатів до сліз із боку окремих членів Дорадчої групи експертів.

Також більш логічним є так званий позитивний відбір кандидатів, аніж надання їм негативних висновків. Визначення кандидатів недоброчесними в конкурсних процедурах, що негативно впливає на їхню подальшу кар’єру, не сприяє залученню для участі в конкурсі найкращих кадрів.

Фактично держава запрошує унікальних спеціалістів на конкурс, витрачає їхній час, а потім частині з них видає «чорну мітку». Чи підвищує це бажання брати участь у конкурсах і доборах?

У бізнесі кандидатам, які беруть участь у конкурсі і не підійшли на посаду, висловлюють вдячність за їхні час і зусилля та коректно відмовляють. Ніхто ж не розсилає у топ-100 компаній висновків, що ось ці кандидати не можуть працювати в цих топ-100?

Конституційна весна: що означає легітимність інституту президента?

Це, звісно ж, не означає, що треба пропускати кандидатів із низьким рівнем компетентності та доброчесності, аби тільки конкурс відбувся. Ні! Тричі ні!!! Однак порівняння кількох схожих процедур — добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, перевірок кандидатів до Вищої ради правосуддя та Конституційного суду показують, що позитивний результат конкурсів / перевірок можна мати і без «чорних міток» і десятків позовів про скасування негативних висновків.

Третьою проблемою є вимога щодо наявності не менш як двох кандидатів на одну вакантну посаду судді КСУ за підсумками відбору / перевірки.

Більш як річний досвід конкурсів на посади суддів КСУ та відсутність достатньої кількості гідних кандидатів вказує на надмірність такої вимоги, адже якщо ДГЕ визначила кандидата як такого, що відповідає всім вимогам, які висуваються до судді КСУ, то саме суб’єкт призначення повинен мати право вирішувати, чи підходить йому кожен із перевірених кандидатів, без штучного обмеження дискреції такого суб’єкта призначення. Тим більше що в інших схожих конкурсах уже були випадки, коли у фінал виходили два кандидати, чий рівень доброчесності був підтверджений Етичною радою (схожим до ДГЕ органом, який перевіряє кандидатів до ВРП), однак суб’єкт призначення (президент) відхилив обидві кандидатури. І всі процедури довелося розпочинати знову.

Тож наразі питання, чи мають бути два кандидати на одне місце у фіналах конкурсів або ж суб’єкт призначення повинен обирати з усіх, хто успішно пройшов перевірки (навіть якщо залишився лише один кандидат), — привід для глибокого аналізу всіх конкурсів і доборів на топ-посади останніх кількох років. Однак на прикладі добору суддів КСУ (та й членів ВРП) зрозуміло, що формула «не менш як два кандидати на одне місце» працює проти колегіальних органів, які через тривалі процедури добору балансують на межі кворумів.

Це нас підводить до четвертої проблеми — відсутності кадрового резерву кандидатів у судді КСУ.

Закон не дозволяє автоматичної участі у конкурсі для осіб, що не були призначені на посаду судді КСУ, наприклад, через те, що у фіналі конкурсу були відсутні два кандидати на одне вакантне місце. Такі особи змушені повторно подавати свою кандидатуру для участі у конкурсі й упродовж одного року двічі чи навіть тричі його проходити.

Більш логічним видається такий підхід: створення загального кадрового резерву з кандидатів, які успішно пройшли перевірку високих моральних якостей і визнаного рівня компетентності. Кандидат може перебувати у резерві упродовж (наприклад) двох років і брати участь у фіналі будь-якого з конкурсів за квотою всіх суб’єктів призначення.

Це дасть змогу швидше та якісніше заповнювати наявні вакансії та унеможливить зупинку діяльності КСУ.

Замість висновків

КСУ — єдиний орган, який здатен (чи не здатен) балансувати три гілки влади між собою.

Від його спроможності працювати та приймати незалежні рішення, без оглядки на політичну доцільність, напряму залежать конституційні гарантії кожного українця та країни в цілому.

З високою ймовірністю в січні 2025 року КСУ тимчасово втратить свою повноважність. Однак є низка нагальних дій, які варто вчинити, щоб мінімізувати цей ризик, а також щоб удосконалити положення законодавства щодо проведення конкурсних процедур у майбутньому.

Перше, що потрібно зробити, це пришвидшити роботу ДГЕ, щоб призначення суддів КСУ відбулося наприкінці січня — на початку лютого 2025 року.

Друге — розпочати дискусію, насамперед за участі парламенту, щодо:

  • зміни послідовності етапів проведення конкурсу — спочатку оцінка рівня компетентності кандидатів, а далі перевірка їхніх високих моральних якостей;
  • створення дворічного кадрового резерву з кандидатів у судді КСУ, які успішно пройшли перевірку ДГЕ;
  • відмови від формули «два переможці на одне місце», а точніше, надання суб’єкту призначення всіх наявних кандидатів, що успішно пройшли конкурс / перевірку;
  • відмови від практики надання негативних висновків кандидатам на користь так званого позитивного відбору, адже завдання конкурсів і доборів — це знайти найкращих, а не ідентифікувати всі проблеми найгірших. За наявності сумнівів у компетентності чи доброчесності кандидат просто припинятиме участь у конкурсі, а не судитиметься за кожен пункт негативного висновку.

І третє — проводити проактивну комунікаційну кампанію щодо залучення до конкурсу на посаду судді КСУ найкращих кандидатів, а з іншого боку, громадським організаціям-вочдогам, які тиражують відео з провальними відповідями кандидатів у Тік-Тоці та Фейсбуці, варто утриматися від цього хайпу, адже мільйонні перегляди в соціальних мережах не сприяють бажанню гідних кандидатів іти на конкурси. І хто від цього програє? Негідні кандидати? Ні. Програє, на жаль, Україна.

А міжнародні партнери, делегувавши до Дорадчої групи експертів трьох своїх представників, розділили з Україною відповідальність мати належно працюючий Конституційний суд.

Хоча зараз цю, здавалося б, вже сталу конструкцію (коли в конкурсних комісіях та дорадчих групах українські експерти працюють разом з представниками міжнародних партнерів) намагаються розхитати деякі народні депутати — представники БЮТ та ОПЗЖ, які звернулися до КСУ із поданням щодо неконституційності участі в таких комісіях / радах іноземних громадян. Тепер Конституційному суду доведеться вирішити долю низки комісій, в тому числі і Дорадчої групи експертів, яка відібрала вже як мінімум двох діючих суддів КСУ.

Однак, поки що, напередодні конституційної кризи (та з метою її недопущення), саме час Дорадчій групі експертів працювати не тільки результативно, а й швидко, щоб знівелювати ризики зупинки роботи Конституційного суду під час війни (та напередодні виборів, які, очевидно, буде проведено, щойно це стане можливим).

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Самогонний апарат з NVIDIA RTX 4090 FE? Billet Labs представила компактний ПК The Boiler
ITC
2025-02-07T19:43:14Z
Поплавський у четвірці найвпливовіших блогерів України: 10 мільйонів підписників
Политека
2025-02-07T19:33:08Z
ТОП-9 найкращих Android-смартфонів на лютий 2025 року
InternetUA
2025-02-07T19:31:06Z
Apple презентує смартфон iPhone SE вже наступного тижня, — Bloomberg
Фокус
2025-02-07T19:27:18Z
Салат, який затьмарить усі страви: неймовірно простий рецепт за 10 хвилин
GlavRed
2025-02-07T19:27:04Z
Скільки робочих місць може зникнути через розвиток ШІ: нове дослідження
InternetUA
2025-02-07T18:28:57Z
В Іспанії у затопленій печері знайшли 1900-річне давньоримське святилище
УкраинФорм
2025-02-07T18:27:46Z
Texty.org запускають власний ютуб-канал
Детектор М
2025-02-07T18:16:43Z
AMD нанесла термопасту під кришку Ryzen 5 7400F замість припою — процесор гріється до максимуму зі штатним TDP
ITC
2025-02-07T18:07:15Z
Гори, море чи пустеля: де ваш ідеальний відпочинок за знаком зодіаку
24tv
2025-02-07T19:12:56Z
Як прати в'язаний одяг, щоб він не втратив форму
24tv
2025-02-07T19:06:43Z
Швидко та без розводів: як прибрати вапняний наліт зі стінок душової кабіни
GlavRed
2025-02-07T18:27:39Z
Не викидайте старі кришки від банок: оригінальний спосіб з використання
24tv
2025-02-07T18:15:39Z
Відкриття, яке стане у пригоді на все життя: навіщо чистити квасолю і як це робити
24tv
2025-02-07T18:09:17Z
7 способів позбутися мурах вдома раз і назавжди: найкращі народні засоби
24tv
2025-02-07T17:45:57Z
Мають чарівне цвітіння: які рожеві квітучі дерева варто посадити у саду
24tv
2025-02-07T17:45:44Z
Удача та гроші будуть липнути до вас: мольфар сказав, що завжди треба носити в кишені
GlavRed
2025-02-07T17:27:55Z
Швидкі бананові оладки без цукру: рецепт від судді "Мастер Шеф" Ярославського
Политека
2025-02-07T16:42:36Z
Смерть чоловіка в ТЦК у Чернівцях: що кажуть в Офісі омбудсмена
TSN
2025-02-07T19:39:31Z
Удар РФ по Полтаві: у лікарнях залишаються дев'ятеро людей, серед них дитина
УкраинФорм
2025-02-07T19:34:13Z
На Сумщині зняли з дерева черговий російський БПЛА, що не розірвався
InternetUA
2025-02-07T19:31:28Z
Трагедія під час ВЛК у Чернівцях: медики застали чоловіка вже в стані клінічної смерті
24tv
2025-02-07T19:27:13Z
Заволодіння столичною землею: ВАКС відправив під варту шістьох підозрюваних
ZN UA
2025-02-07T18:34:01Z
У Києві жорстоко побили дитину: познайомились у Мережі, заманили і гуртом напали
InternetUA
2025-02-07T18:28:47Z
На Вінниччині отруїли песика-волонтера Джесі, який зібрав 100 тисяч гривень на ЗСУ
24tv
2025-02-07T18:27:14Z
Суд покарав чоловіка штрафом за постріл у людину на Полтавщині
Telegraf
2025-02-07T18:09:56Z
Дівчинка продала мамині коштовності вартістю тисячі доларів за безцінь
24tv
2025-02-07T18:09:29Z
Українець Станкевич вперше за останні три роки став призером Кубка світу з фехтування
24tv
2025-02-07T19:45:53Z
Слот — про контракт ван Дейка: Cподіваюся, зможу працювати з ним протягом тривалого часу
Football.ua
2025-02-07T19:31:37Z
Бен Єддер може поповнити склад Венеції
Football.ua
2025-02-07T19:27:44Z
Непереможний олімпійський чемпіон оцінив свою готовність до бою із Усиком
24tv
2025-02-07T19:21:34Z
Челсі зробив зміни у заявці на Лігу конференцій: чи залишився у списку Мудрик
24tv
2025-02-07T19:09:29Z
Мареска — про перехід Феліша до Мілана: Нічого поганого не сталося
Football.ua
2025-02-07T18:58:12Z
Офіційно: Дієго Арройо — гравець Шахтаря
Football.ua
2025-02-07T18:51:51Z
"Леви" покусали грузин: Карпати знищили чемпіона Грузії 6:1, за який виступала зірка ПСЖ
24tv
2025-02-07T18:48:44Z
Роберто Манчіні може очолити Ботафого
Football.ua
2025-02-07T18:46:43Z
Десантник, який повернувся з полону, вперше побачить свою доньку: щемлива історія
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:45:33Z
Повітряна тривога у Києві та області: що загрожує столиці
TSN
2025-02-07T19:39:05Z
Львівська ОВА передала ЗСУ бронеавтомобілі «Новатор 2»
AutoCentre
2025-02-07T19:34:28Z
"Тінь самого себе": у мережі показали, як український воїн Кірієнко змінився за час полону
24tv
2025-02-07T19:30:33Z
Лубінець назвав категорії полонених, яких вдалося повернути під час останнього обміну
24tv
2025-02-07T19:12:22Z
Витратять понад 70 млн грн : Донецька ОДА закуповує колючий дріт для Покровська та Краматорська
Фокус
2025-02-07T18:57:32Z
Росія запустила "Шахеди", у Києві вже лунає тривога: де є загроза
24tv
2025-02-07T18:57:18Z
У Харкові запустять нову систему оповіщення: місце обстрілу визначатимуть за секунди
Лига
2025-02-07T18:45:54Z
На Київщині та у низці областей - повітряна тривога через загрозу дронів
УкраинФорм
2025-02-07T18:39:25Z
На Мюнхенській безпековій конференції презентують фільм «Малевич»
Детектор М
2025-02-07T19:31:46Z
Зірка серіалу "Емілі в Парижі" Лілі Коллінз замилувала фото з новонародженою донечкою
24tv
2025-02-07T19:27:55Z
"Пропонували гонорари за підтримку влади": Павло Зібров здивував одкровенням
GlavRed
2025-02-07T19:27:41Z
"Горбата, п'яна, ледь стоїть": у мережі висміяли старечий виступ Волочкової
GlavRed
2025-02-07T19:27:26Z
Нідерланди виплатять Румунії €5,8 мільйона, якщо не знайдуть вкрадені артефакти з музею Дренте - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-07T18:54:51Z
Відродження середньовічного тренду: балдахіни для ліжок знову з'являються в інтер'єрі
24tv
2025-02-07T18:42:09Z
Lady Gaga, Тоня Матвієнко, The Weeknd: що слухали українці в перший тиждень лютого
24tv
2025-02-07T18:33:06Z
Топ-8 фільмів і серіалів Ани де Армас, які варто побачити
Вива
2025-02-07T18:30:35Z
Відома російська ведуча "злила" зрадницю Лоліту - що сталося
GlavRed
2025-02-07T17:27:32Z
РФ знову використовує північнокорейських солдатів для штурмів на Курщині – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:46:11Z
Скільки коштує навчання на спеціальності "Філологія" у вишах України
24tv
2025-02-07T19:45:50Z
Це не мобілізація, – Зеленський про нові контракти для молоді віком 18 – 24 років
24tv
2025-02-07T19:36:57Z
Значення дронів має бути таким, щоб унеможливлювати російські штурми – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:27:02Z
Відстрочки у «Резерв+» продовжуватимуться автоматично
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:24:42Z
Не лише військовозобов'язані: хто не може виїхати за кордон з України
24tv
2025-02-07T19:12:47Z
“Закрила собою 4-місячну дитину”: росіяни вдарили по житловому будинку в Миколаєві, реакція людей шокує
TSN
2025-02-07T19:06:51Z
СЗЧ мобілізованих: у Третій штурмовій розповіли у чому причина та як із цим боротися
TSN
2025-02-07T19:06:39Z
Нові банківські обмеження ускладнили забезпечення військових: стикаються з серйозними проблемами
Политека
2025-02-07T19:00:24Z
Кімнатні рослини почнуть рости вдвічі краще: потрібний тільки засіб з аптечки
24tv
2025-02-07T18:33:02Z
Прорив в лікуванні раку: нова вакцина захистила від рецидиву раку усіх
24tv
2025-02-07T17:51:36Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T16:27:02Z
Просто і корисно: рецепт риби, запеченої в духовці
Фокус
2025-02-07T16:21:06Z
Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Gazeta UA
2025-02-07T15:51:01Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T15:12:58Z
Як правильно зберігати часник, щоб не висохнув: поради від господинь
24tv
2025-02-07T15:12:33Z
Перерахунок пенсій з 1 березня: хто отримуватиме на 1000 грн більше
Знай
2025-02-07T19:42:08Z
Ілон Маск робить замах на пенні: що його підштовхує
InternetUA
2025-02-07T19:37:16Z
Син Януковича заробляє на продажу вугілля з окупованих територій України
AgroNews
2025-02-07T19:15:21Z
Як оплатити комуналку тисячею Зеленського: детальна інструкція
Фокус
2025-02-07T19:06:52Z
Перший аукціон старовинної зброї: Укрпошта продала «Наган» за ₴36 тисяч
УкраинФорм
2025-02-07T19:00:12Z
В Україні у лютому почала дешевшати картопля
Gazeta UA
2025-02-07T18:48:14Z
Підприємства Метінвесту продовжують захоплювати європейські ринки
AgroNews
2025-02-07T18:19:20Z
Долар різко "впав": яким буде курс валют з 10 лютого
GlavRed
2025-02-07T17:27:43Z
Ціни зросли на 23% за тиждень: в України стрімко дорожчає популярний овоч
GlavRed
2025-02-07T17:27:01Z
У злодіїв - жодного шансу: механік назвав кнопку, яка врятує авто від крадіжки
GlavRed
2025-02-07T19:27:18Z
В Україні з'явиться найдешевший електрокросовер Kia
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:27:03Z
Нова модифікація Leopard 2 матиме іншу гармату і потужніший двигун
InternetUA
2025-02-07T19:01:48Z
Cadillac тестує новий спортивний кросовер Optiq-V
AutoCentre
2025-02-07T17:12:34Z
Продажі електрокарів Tesla обвалюються по всій Європі
Хвиля
2025-02-07T17:00:25Z
Гібридний Opel Grandland проїхав 1115 км на одну баку й заряді — в реальних умовах
ITC
2025-02-07T16:31:45Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:18:36Z
23-річний Nissan Skyline оцінили у півмільйона доларів
AutoCentre
2025-02-07T16:10:52Z
Їзда на чужих авто в Україні: як уникнути штрафів та оформити користування
ТСН
2025-02-07T15:48:37Z
Трамп пообіцяв повернути американцям пластикові трубочки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:45:30Z
Глава МЗС Чехії розповів Келлогу, що робити з Україною
Европейская правда
2025-02-07T19:43:20Z
Туск анонсував депортації з Польщі іноземців, які вчинають злочини
Европейская правда
2025-02-07T19:42:43Z
В Кремлі зізнались, що переговори зі США стають інтенсивнішими: експерти розповіли про потенційний план припинення бойових дій
Политека
2025-02-07T19:42:06Z
"Ти - мій": коханка Путіна клянчить уваги у російського співака
GlavRed
2025-02-07T19:39:49Z
Трамп припускає зустріч з Зеленським наступного тижня
Лига
2025-02-07T19:39:43Z
"Трибунал для Путіна" у 2025, розслідування проти X, Трамп за ліквідацію USAID: новини дня
Европейская правда
2025-02-07T19:31:12Z
Навіщо Келлог їде в Україну: політолог назвав несподівану причину
GlavRed
2025-02-07T19:27:40Z
Топгенерал НАТО відвідав Україну і зустрівся із Сибігою
Европейская правда
2025-02-07T19:25:05Z