MY.UAНовини
Лукашенко вже знервований: інтерв'ю з Тихановською про перемогу України та суд в Гаазі
Лукашенко вже знервований: інтерв'ю з Тихановською про перемогу України та суд в Гаазі

Лукашенко вже знервований: інтерв'ю з Тихановською про перемогу України та суд в Гаазі

Литва вже подала документи про злочини режиму Лукашенка до Міжнародного кримінального суду. Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповіла, що сподівається на те, що справа піде далі і скоро видадуть ордер на арешт диктатора. Також вона розповіла про очікування від переговорів та перемоги України – читайте усе далі у матеріалі.

"Вибори" у Білорусі

У Білорусі, вирішили провести так звані президентські вибори 26 січня 2025 року. Як готується до чергового фарсу влада та особисто Лукашенко? Наскільки можливі справедливі вибори у сьогоднішній Білорусі?

Звичайно, той фарс та імітацію, яка буде в Білорусі, ми називати виборами, звісно, ​​не можемо. Тому що це такий ритуал, який Лукашенко організовує для себе. І, в принципі, результат зрозумілий.

І єдина інтрига, яка може бути під час цього ритуалу, це скільки відсотків напишуть у фінальному протоколі.

Здається, що пропаганда вже проговорилася – буде 90 – 95%. Я не здивуюся, якщо виявиться 120%.

Зараз у Білорусі умов для виборів немає. У країні тотальна зачистка, всі партії ліквідовано. Політичні лідери або за ґратами, або вимушено залишили країну. І зараз навіть балотуватися не можна, коли ти неблагонадійний. Вони навіть мають такі формулювання.

​​Лукашенко виніс уроки з 2020 року. Він хоче провести таку максимально стерильну кампанію без конкуренції, без альтернативних кандидатів.

І взагалі, країна зараз у сталінському режимі, проводять примусові збори на підтримку Лукашенка. Вони записують різні флешмоби, наскільки країна підтримує свого диктатора. Вони вже оголосили, що зібрали мільйони підписів на його підтримку.

Ті, хто відмовляється підписуватися за Лукашенка, їх вносять до іншого списку. До них приходить КДБ, звісно. І ми, білоруси, ці вибори без вибору не визнаємо і закликаємо білорусів, якщо їх змушують приходити на виборчі дільниці, це звичайна практика в Білорусі, то ставити в бюлетенях позначку проти всіх. Я навіть не використовую слово голосувати, а ставити відмітку.

Я впевнена, що міжнародне співтовариство не визнає цих виборів. У нас, звісно, ​​зараз будуть переговори з цього питання. Лукашенко як був нелегітимним узурпатором, таким він і залишиться.

Зараз ми проводимо альтернативну кампанію у інформаційному просторі. Ми використовуємо ці недовибори, щоб розширити коло прихильників, розповісти про злочини режиму та про наш порядок денний.

Лукашенко: "Президентом не може бути жінка"

Як ви відреагували на безглузду заяву Лукашенка про те, що президентом у Білорусі має бути чоловік, а не жінка?

Для мене, як і для всіх білорусів, у таких висловлюваннях немає нічого нового. Він завжди демонстрував такі погляди. Але тепер цей чоловічий шовінізм виглядає дрімучим і непристойним у новому світі, бо зараз всюди дедалі більше жінок-лідерів.

Я зустрічаю все більше жінок, які займають відповідальні посади і дуже добре справляються з цим.

Білоруси загалом, як нація, давно переросли Лукашенка з такими його патріархальними поглядами. Він живе середньовічними уявленнями про життя, а білоруси — це освічений, сучасний, проєвропейський народ.

У них вже немає таких уявлень, що жінка не для політики. Білоруси теж бачать, як усе більше жінок займають керівні посади. І у 2020 році показали, що вони на голову вищі, ніж ці радянські лідери.

Нагадаємо. У серпні 2020 року відбулись так звані вибори президента Білорусі. Річ у тім, що Алєксандр Лукашенко оголосив про свою перемогу нібито з результатом у понад 80% голосів.

Білоруси не погодились, назвали вибори сфальсифікованими та вийшли на протести. Режим Лукашенка вдався до розгонів, побиття та навіть масових вбивств активістів.

Посилення репресій у Білорусі

Наскільки за останній час у Білорусі посилились репресії та збільшилась кількість затримань?

Зазначу, що з 2020 року затримання та репресії у Білорусі не зупинялися ні на день. Людей заарештовують за все. За участь у протестах 2020 року, за старі фотографії із червоно-білими прапорами, за листування, за вподобайки у соцмережах.

Солідарність уже стала злочином, бо, якщо ти допомагаєш політв'язням, або за дітками політв'язнів доглядаєш, то ти теж уже "на олівці".

Тобто заарештовують за все. І, звісно, ​​це такий новий рівень репресій та терору. Щодня до 200 людей затримують. Зараз офіційно у Білорусі 1400 політичних в'язнів.

Насправді їх значно більше. Але сім’ї бояться відкрито говорити про те, що у їхній родині є політв'язні, бо режим мститься вже родичам.

Політв'язнів катують, їх утримують у нелюдських умовах, їх позбавляють медичної допомоги, ізолюють від світу.

Ми бачимо, що, перед так званими виборами, репресії лише посилюються. Це вже більше нагадує військову операцію Лукашенка перед виборами. Це вказує не на його силу, звичайно, а на те, що режим відчуває слабкість. Він боїться повторення протестів.

Тобто гайки вже затиснули настільки, що там дихати неможливо. Але все одно травма 2020 року дуже сильна в режиму. Вже понад чотири роки минуло, а Лукашенко поводиться так, начебто все ще сотні тисяч білорусів стоять навколо його палацу.

Політв’язні

Чи насправді Лукашенко видав указ про помилування десятків політв’язнів? І чи покращується ситуація із цим загалом?

Ситуація з політв'язнями в країні лише погіршується. Лукашенко використовує політв'язнів як заручників. Він випускає десятки людей, щоб створити видимість милосердя, гуманності, а в цей час затримують у 2 – 3 рази більше, ніж "помилують".

Я не люблю саме слово "помилував", бо це слово-маніпуляція. Як можна помилувати того, хто спочатку невинний?

Я вже говорила про те, у яких умов перебуває політв'язень. Їх катують, морять голодом, позбавляють медичної допомоги.

Багатьох тримають у режимі інкомунікадо. Це коли немає жодного зв'язку із зовнішнім світом. У міжнародному праві це трактують як насильницьке зникнення.

Рідні не знають, чи жива їхня рідна людина, чи ні. Мовиться і про мого чоловіка. Понад рік я нічого про нього не знаю, що з ним відбувається, чи він живий.

Треба сказати, що сотні людей зараз у в'язниці також за антивоєнні протести, або за підтримку України.

Наприклад, одному хлопцеві дали п'ять років за 20 євро донату для полку Калиновського. Тобто, якщо ти проти режиму, за Україну та українців і проти війни, то ти вважаєшся ворогом диктатора та його режиму.

Але, звичайно, всі наші ув'язнені – це символи боротьби і мужності. Лукашенко їх боїться. Навіть не перебуваючи у в'язниці, бо вони нагадують йому, що свобода неминуча.

Тому білоруси, які продовжують боротьбу, не зупиняються. Ми не забудемо і не вибачимо те, що відбувається протягом цього часу.

Протидія режиму Лукашенка

Як ви комунікували із Європейським Союзом та що вдається робити проти режиму Лукашенка?

Ми працюємо з Євросоюзом на всіх рівнях: на найвищому та на робочому. Нещодавно у Брюсселі були Дні Білорусі, така безпрецедентна подія, коли кілька днів усі івенти були про Білорусь.

Я протягом цього тижня зустрічалася з Каєю Каллас та президенткою Європарламенту Робертою Мецолою. Також ми провели консультативну групу між Євросоюзом та демократичною Білоруссю.

У Євросоюзі розуміють, що Білорусь – це не Лукашенко, що Білорусь – це народ, який хоче свободи та європейського майбутнього.

Ми докладаємо багато зусиль, щоб Білорусь залишалася на порядку денному. Минулого тижня Євросоюз ввів низку санкцій проти режиму Лукашенка за підтримку російської агресії і також за репресії проти білорусів.

Одночасно ми разом із представниками Євросоюзу працюємо над допомогою політв'язням, незалежним медіа та суспільству. Я завжди повторюю нашим партнерам, що підтримка білоруського народу – це не просто допомога нам, як нації. Це ваша інвестиція у безпеку Європи. Так само як і підтримка України.

Без вільної Білорусі та України не буде стабільної, безпечної Європи. Не буде цього завершеного проєкту Європейського Союзу.

Їм, на жаль, про це треба нагадувати, але у будь-якому разі ми відчуваємо підтримку від наших європейських партнерів. Не виглядає так, що їхня політика щодо нашої країни та білорусів, як до нації, зміниться.

Лукашенка чекатимуть в Гаазі

Литва разом із демократичними силами Білорусі подала до МКС документи про злочини режиму Лукашенка. Які перспективи цієї справи? Наскільки цього боїться самопроголошений президент Білорусі? І чи чекають на Лукашенка в Гаазі?

Те, що Литва подала до МКС документи про злочини режиму, це дуже сміливий та правильний крок. Дуже сміливий, бо у великих країн, наприклад, не вистачило політичної волі це зробити. Хоча всі чотири роки ми збираємо докази злочинів режиму на території Білорусі.

Якщо справа піде далі, то розпочнеться розслідування за цими документами і буде видано ордер на арешт. Це, звичайно, сильно вдарило б по режиму. Це був би сильний сигнал чиновникам, що всі злочини будуть задокументовані, а винних буде покарано.

Зараз триває попередній розгляд справи, і до весни буде зрозуміло, чи почнеться розслідування. Ми дуже хочемо зробити, щоб кейс став сильним. Ми закликаємо інші країни Європейського Союзу приєднуватися до цієї подачі документів хоча б політично.

Ми вже бачимо як нервово реагує пропаганда, як реагує сам диктатор. Ми, звісно, ​​сподіваємось, що й Україна підтримає відкриття такого розслідування, хоч би політично.

Слід зазначити, що є ще інша справа до Міжнародного кримінального суду проти Лукашенка, мовиться про вивезення українських дітей із окупованих територій. Тут уже йшла ініціатива від правозахисників, які зібрали тисячі документів та доказів у причетності диктатора до цих злочинів.

Я дуже сподіваюся, що вистачить політичної волі у міжнародних інституціях, щоб розпочати ці справи.

Участь білорусів у війні

Про участь Білорусі у війні. Ми пам'ятаємо, коли з території Білорусі 2022 року розпочалося вторгнення російських військ на територію України. Що зараз? Ви зараз згадали про дітей. Але чи триває участь Білорусі у війні, крім того, що ви згадали? За якими ще напрямами? Як Путіну зараз вдається втягувати лукашенківський режим у цю війну?

Почнемо з аксіом. Лукашенко – вже воєнний злочинець. Він втягнув Білорусь у війну, надав територію Білорусі Путіну для вторгнення російських військ до України. Також він разом із Путіним мріяв взяти Київ "за три дні".

Але насамперед завдяки мужності українців плани розбилися вщент.

Треба зазначити, що деякі люди, ми чуємо такі наративи іноді, що вважають, що Лукашенко – такий герой, не дав втягнути білоруську армію у війну. Але тут немає його заслуги. Якби він міг, він давно б це зробив, показав би всю свою солідарність Путіну.

Те, що білоруська армія не приєдналася до російської армії – це заслуга білорусів, білоруських солдатів. Тому що у білоруському суспільстві величезна підтримка України попри всю пропаганду. Ніхто не хоче, щоб білоруська армія брала участь у цій війні.

Ми пам'ятаємо, як білоруси на початку підтримували Україну. Попри вже на той момент дворічні репресії люди виходили на вулиці. Багато хто донатив на потреби української армії. Партизанські акції, коли люди зупиняли українські потяги, підпалювали релейні шафи.

Сотні білорусів поїхали воювати в Україну, зокрема, до полку Кастуся Калиновського. Вони, звісно, ​​борються за свободу України та Білорусі.

Але Лукашенко – воєнний злочинець. Ми продовжуємо фіксувати злочини режиму проти України. Лукашенко продовжує допомагати Путіну у війні.

Він надає білоруський повітряний простір для атак. Ми бачимо, як регулярно літають "Шахеди" над Білоруссю. Це ракети, які вбивають українців. Тобто наш білоруський повітряний простір є повністю до послуг Путіна.

Режим продовжує надавати Росії зброю. Багато підприємств у нашій країні переведено на виконання військових замовлень. Вони виготовляють причепи, різні тягачі для ракетних установок, танки ремонтують, оптику виробляють, шиють спорядження для російської армії. Ми маємо докази цього всього.

Водночас Лукашенку вистачає нахабства розповідати, який він "миротворець". Він паралельно випрошує у Кремля ядерну зброю, намагається налякати нею сусідні країни, білорусів, зокрема.

Але, звісно, ​​всі бачать, що Лукашенко – не миротворець. Він є співучасником агресії. За це він має обов'язково відповісти і перед білорусами, і перед українцями, і перед міжнародною спільнотою.

Переговори за участі Білорусі

Лукашенко одного разу заявив, що Білорусь має бути присутньою на переговорах щодо врегулювання російсько-української війни, адже там обговорюватимуть білоруські інтереси. Він сказав, що "вони можуть ухвалити такі рішення, що завтра половину країни доведеться віддати". Як ви бачите переговори щодо підсумків війни? Чи має брати участь Білорусь? І як розцінювати такі заяви диктаторів?

Насамперед слід сказати, що Лукашенко не представляє Білорусь. Він незаконний президент, узурпатор, маріонетка Кремля. Він здає нашу країну і не має права брати участь у міжнародних переговорах від імені Білорусі. Він не представляє нашу націю.

Але, звісно, ​​ми розуміємо, що майбутнє Білорусі залежить від результату цієї війни – від перемоги України.

Нам дуже важливо, щоб інтереси білорусів ​​також були враховані. Але інтереси не Лукашенка, а представників білоруського народу, демократичних сил.

Нам дуже важливо, щоб російські війська залишили не лише всю територію України, а й пішли з території Білорусі теж. Щоб забезпечити реальний нейтралітет Білорусі, нам потрібно забезпечити демократичний транзит влади.

Світ не буде надійним, довговічним, якщо Білорусь залишиться під контролем Росії та Лукашенка. Це буде постійна загроза й Україні, і всій Європі.

Тому ми зараз також ведемо переговори з нашими демократичними партнерами, щоб голос саме демократичної Білорусі був присутній на переговорах на будь-якому рівні.

Тому що зараз у білорусів є такий страх, що під час чи за результатами якоїсь угоди Білорусь віддадуть як втішний приз Путіну, всупереч волі білоруського народу. Цього, звісно, ​​не можна допустити. Ми зараз працюємо над тим, щоб наш голос було чутно.

Розміщення ядерної зброї

У листопаді Росія вперше завдала удару по Україні з використанням балістичної ракети середньої дальності "Орешник". Застосування цієї зброї Росія назвала "сигналом усьому світу". "Орешник" та ядерна зброя на території Білорусі. Як білоруси реагують на ці заяви та про можливість взагалі розміщення такої зброї на території Білорусі на цей момент?

Розміщуючи ядерну зброю та "Орешник" на території Білорусі, Росія намагається зміцнити свій контроль над Білоруссю, шантажувати Захід, тиснути на Україну. Це все є частиною інформаційної операції. Усе це робиться всупереч волі білорусів.

Звичайно, нам не потрібна жодна ядерна зброя, всякі озброєння, військові штуки російські. Але Лукашенко продає країну Путіну. Він перетворює нашу територію на військовий полігон.

Тепер Білорусь стала не лише заручником, а й потенційною мішенню. Очевидно, що жодного контролю за будь-якою зброєю у самого Лукашенка не буде. Він лише продає територію з усіма білорусами для цілей Путіна.

Звісно, ​​ми як демократичні сили вимагаємо виведення всіх російських військ із нашої території, зокрема, ядерної зброї. Ми вважаємо, що всі угоди, підписані Лукашенком після 2020 року, зокрема, з Росією, не мають жодної законної сили.

Ми як демократичні сили через демократичні медіа доносимо інформацію до білорусів усередині країни і розповідаємо, чим розміщення ядерної зброї та будь-якої російської зброї може обернутися для нашої країни.

Путін та Лукашенко потрібні один одному

Чи можемо ми говорити та підсумувати, що насамперед Путін та Лукашенко – це не друзі попри високу інтенсивність їхніх контактів? Як ми бачимо, це явний геополітичний "шлюб за розрахунком". Зараз Лукашенко в ситуації, яка тотально посилюється залежно від Росії, не може балансувати через діалог із Заходом, як і раніше. Раніше було багато заяв, ми сприймали це так, що Лукашенко намагається всидіти на двох стільцях: Заходу та диктатора Путіна.

Це правильне сприйняття, тому що протягом всіх цих років Лукашенко дружив із Заходом. Взимку він дружив із Росією, бо потрібен був дешевий газ. Потім влітку – із Заходом, бо потрібні були якісь інвестиції чи грошові потоки.

Зараз те, що відбувається між Путіним та Лукашенком – це такі симбіотичні стосунки. Вони потрібні одне одному. Тому що Путін врятував Лукашенка у 2020 році, коли білоруси постали проти режиму. В обмін на це Лукашенко зараз розплачується нашим суверенітетом, незалежністю, ідентичністю.

Росія взагалі розглядає витрати на підтримку Лукашенка зараз як на військові витрати. Руками Лукашенка Росія контролює Білорусь.

Більш вдалої людини для Путіна, ніж Лукашенко, просто не знайти. Тому що Лукашенко завжди був найбільш проросійською, прорадянською людиною Білорусі.

Звісно, ​​ми розуміємо, що без підтримки Росії Лукашенко не протримається й місяця. Він це розуміє, і завжди буде лояльним до Москви.

Тому всі міркування про те, що Лукашенко такий нещасний, що він викручується, йому нікуди подітися, а Путін на нього тисне, не мають підстав. Вони один від одного нікуди не подінуться. Тому чекати на якийсь поворот політики від Лукашенка не доводиться.

Про стратегію демократичних сил Білорусі. Як вони бачать розвиток ситуації в Білорусі та в регіоні? Що ви бачите у 2025 році, як розвиватимуться події?

Наші цілі з 2020 року не змінилися. Це вільна Білорусь, повернення нашої країни на демократичний та європейський шлях розвитку та, звичайно, звільнення усіх ув'язнених, заручників. Взагалі для цього потрібен демонтаж диктатури, потрібно вирвати Білорусь з лап Росії.

Як досягнути змін? Тиснути та ізолювати режим, посилювати демократичні сили білоруського суспільства, зміцнювати національну ідентичність, підтримувати Україну.

Це наші стратегічні напрямки, за якими ми працюємо. Зараз у Білорусі наш протест перебуває у підпіллі. Це очевидно. Ми маємо небагато можливостей для дій усередині країни. Але ми працюємо в інформаційному просторі, підтримуємо підпілля, вибудовуємо мережу контактів усередині системи, всередині режиму.

До речі, із режиму, із системи, яку побудував Лукашенко, нам надходить дуже багато необхідної інформації. Це означає, що людей, лояльних до змін, там дуже багато. Вони зараз корисні нам там, де вони є.

Ми допомагаємо політв'язням, репресованим, кількість яких збільшується у геометричній прогресії. Також ми вибудовуємо альтернативні інституції, структури влади. У нас є Об'єднаний перехідний кабінет, як протоуряд, є Координаційна рада. Такі інститути на противагу режиму. Тому що систему переможе лише система.

Звичайно, ми працюємо з міжнародними партнерами, щоб послабити режими Лукашенка та Путіна через санкції, ізоляцію, притягнення до відповідальності.

Ми маємо прекрасні відносини з усіма західними партнерами, зокрема, США, Канадою, Великою Британією, звичайно, Євросоюзом.

Крім цього, ми готуємось до моменту змін. Історія показує, що диктатури руйнуються раптово. Звичайно, ми віримо у перемогу України.

Перемога України відчинить вікно можливостей і для білорусів. Ми маємо ним скористатися.

Дуже важливо, що ми всі ці роки залишаємося єдиним рухом попри всі спроби режиму нас посварити. Тому я відчуваю такий обережний оптимізм щодо майбутнього Білорусі без Лукашенка.

Я дуже сподіваюся, що позиція української влади також буде принциповою та жорсткою щодо режиму. Ми всі повинні пам'ятати, що лише вільна Білорусь може стати надійним партнером та сусідом для України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
NVIDIA RTX 5060 і 5060 Ti матимуть 8-контактний роз’єм та потребуватимуть блок живлення на 650 Вт, — інсайдер
ITC
2025-02-05T19:37:37Z
Китайські науковці відправлять на Місяць інноваційного робота для пошуку оптимальних умов життя
InternetUA
2025-02-05T19:04:51Z
Цифри вражають: скільки електроенергії мотає ноутбук
GlavRed
2025-02-05T18:27:12Z
Samsung розробляє телефон із потрійним складанням: що відомо про новий гаджет
InternetUA
2025-02-05T18:21:42Z
SpaceX запустила у космос два супутники Maxar
УкраинФорм
2025-02-05T18:12:56Z
Названі найпотужніші гаджети Apple у 2025 році
InternetUA
2025-02-05T18:01:51Z
Як полагодити сходи, які скриплять: 3 прості способи
24tv
2025-02-05T17:48:28Z
Розкопали частинку історії: в Уельсі військові виявили унікальні кельтські артефакти
Фокус
2025-02-05T17:45:25Z
Колишня топменеджерка Meta подала до суду на компанію через сексуальні домагання
InternetUA
2025-02-05T17:42:48Z
Мороз майже до -24°C: чим унікальне найхолодніше і найсніжніше місто Африки
Фокус
2025-02-05T19:12:24Z
Жовті плями на матраці зникнуть на очах: потрібен лише копійчаний засіб
24tv
2025-02-05T19:03:48Z
Навіщо класти вологу серветку до пральної машини: елементарний, але корисний лайфхак
24tv
2025-02-05T18:48:43Z
У Нідерландах тюлень задрімав у готелі
Европейская правда
2025-02-05T18:13:06Z
Так вони ще смачніші: рецепт смажених пиріжків з яйцем та зеленню
24tv
2025-02-05T18:12:18Z
Яке насіння овочів посіяти в лютому, щоб отримати міцну розсаду навесні
AgroNews
2025-02-05T17:21:44Z
Чи можна дарувати людині парну кількість квітів: запам'ятайте це
24tv
2025-02-05T17:21:41Z
Соковито і дуже смачно: рецепт курки по-грузинськи до вечері
Фокус
2025-02-05T17:15:59Z
Їх краще уникати: 3 тренди, які роблять вашу кухню дешевою на вигляд
24tv
2025-02-05T16:48:18Z
Ворог вдарив ракетою по Одещині: є жертви
TSN
2025-02-05T19:45:44Z
Шпигував за українськими ППО — спецслужби затримали одесита
InternetUA
2025-02-05T19:28:48Z
У Південному на Одещині через ракетний удар пошкоджені будинки, магазин та кафе, є загиблий та поранений
УкраинФорм
2025-02-05T19:27:53Z
Продавала неіснуючу амуніцію та одяг для ЗСУ: на Львівщині шахрайка ошукала волонтера на 765 тис грн
Политека
2025-02-05T19:27:33Z
Вибух біля ТЦК у Кам'янці-Подільському: людина, яка вчинила підрив, загинула
FaceNews
2025-02-05T19:21:25Z
На Буковині заблоковано Telegram-канал нелегального трансферу за кордон: повідомлено про підозру «адміністратору-провіднику» з Івано-Франківщини
Украина Криминальная
2025-02-05T19:15:34Z
На Дніпропетровщині у руках чоловіка вибухнула граната: він втік з лікарні та погрожував підірвати ще одну
ГЛАВКОМ NET
2025-02-05T19:09:52Z
На Полтавщині жінку підозрюють в умисному вбивстві немовляти
УкраинФорм
2025-02-05T18:51:28Z
Житель Лос-Анджелеса виявив жахливого гостя, повернувшись додому після лісової пожежі
TSN
2025-02-05T18:36:06Z
Ротань – про збори Олександрії: Я вважаю, що ми зробили те, що запланували
Football.ua
2025-02-05T19:48:35Z
Бруно Гімараес, Шер та Тріпп'єр гратимуть із перших хвилин матчу-відповіді проти Арсеналу
Football.ua
2025-02-05T19:37:40Z
"Ми навіть не говорили": промоутер розвіяв чутки про наступний бій Джошуа
24tv
2025-02-05T19:36:45Z
Визначилися півфіналістки футбольного турніру Women’s Winter Cup
УкраинФорм
2025-02-05T19:27:03Z
Александер-Арнольд пропустить півфінал Кубку англійської ліги
Football.ua
2025-02-05T19:24:30Z
"Він криптоніт": відомий промоутер назвав боксера, який може зупинити Усика
24tv
2025-02-05T19:03:02Z
Лунін зіграє з перших хвилин проти Леганеса
Football.ua
2025-02-05T18:57:43Z
Бущан претендує на нагороду "Сейв тижня" в чемпіонаті Саудівської Аравії: як проголосувати
24tv
2025-02-05T18:42:22Z
Шепелєв: Було неважко адаптуватися в Олександрії
Football.ua
2025-02-05T18:36:24Z
"Зміна ситуації на фронті": Зеленський розповів про просування ЗСУ на Запоріжжі
GlavRed
2025-02-05T19:39:09Z
Точицький і постпред Президента в Криму обговорили шляхи збереження культурних пам’яток на півострові
УкраинФорм
2025-02-05T19:33:24Z
В ЗСУ розкрили тактику штурмів росіян на Куп'янському напрямку: що вигадав ворог
GlavRed
2025-02-05T19:27:51Z
2 знаки зодіаку, які до кінця зими розчаруються у своїй професії
24tv
2025-02-05T19:15:29Z
Ворожі "Шахеди" рухаються Україною: де існує небезпека через російські дрони
24tv
2025-02-05T19:03:35Z
Понад 800 військових у полоні Росії: в "Азові" нагадали про повернення додому бійців бригади
24tv
2025-02-05T19:00:26Z
Туреччина випробувала ракету, яка може вражати цілі в Криму: відео
TSN
2025-02-05T18:48:15Z
У сльозах телефонують рідним: кадри повернення українських захисників із полону
24tv
2025-02-05T18:30:43Z
Атакує мороз, сніг і сильний вітер: синоптики попереджають про небезпеку
GlavRed
2025-02-05T18:27:53Z
44-річна супермодель Жизель Бюндхен стала мамою втретє
Фокус
2025-02-05T19:42:43Z
Справа вдови Кузьми: співзасновника лейбла оголосили у розшук
Gazeta UA
2025-02-05T19:42:25Z
"Твій тато помер": Сєдокова розповіла, як її син дізнався про смерть Яніса Тімми
GlavRed
2025-02-05T19:27:37Z
"Настав час": культовий гурт Black Sabbath уперше за 20 років возз'єднається
GlavRed
2025-02-05T19:06:51Z
Постійно епатує: які образи Б'янки Цензорі запам'яталися фанатам найбільше
24tv
2025-02-05T19:03:08Z
Підкорення Кіліманджаро: про пʼятьох українських військових на протезах зняли фільм «Друге дихання»
УкраинФорм
2025-02-05T18:48:37Z
Майстер, Бог, Творець. Чому скандальні викладачі Карпенка-Карого так нагадують лідерів сект
Детектор М
2025-02-05T18:36:02Z
Дизайнери назвали колір, який неочікувано став трендовим в інтер'єрі спальні
24tv
2025-02-05T18:21:52Z
Бред Пітт намагається налагодити стосунки з Джолі: що стало причиною
Gazeta UA
2025-02-05T18:03:41Z
РНБО зобов’язала Кабмін переглянути критерії критично важливих підприємств для війська
ГЛАВКОМ NET
2025-02-05T19:45:27Z
Співробітники ще однієї галузі можуть отримати броню від мобілізації
Telegraf
2025-02-05T19:42:07Z
Норвезькі F-35 перехопили російську бомбардувальну авіаційну групу на Крайній Півночі
Европейская правда
2025-02-05T19:39:25Z
Розкриті технічні характеристики американського стратегічного бомбардувальника B-2 Spirit
InternetUA
2025-02-05T19:28:45Z
У «Дії» з’явиться ШІ-помічник, якому можна буде поскаржитись на проблеми у взаємодії з державою
Детектор М
2025-02-05T19:24:07Z
ВПО зможуть отримати субсидію на житло: що змінилося у правилах оформлення
Хвиля
2025-02-05T19:21:48Z
Кожному по-різному: юристи пояснили, скільки діє відстрочка від мобілізації
Фокус
2025-02-05T19:12:54Z
"Пішли ешелони": командир ЗСУ говорить про нарощування постачання зброї Україні зі США
Фокус
2025-02-05T19:12:34Z
Зеленська і Ламмі обговорили розвиток сімейних форм виховання
УкраинФорм
2025-02-05T19:03:45Z
Кожна п'ята дитина в Україні має надмірну вагу, - дослідження
Комсомольская правда
2025-02-05T19:37:14Z
Користь скумбрії для людини - всі переваги риби
GlavRed
2025-02-05T19:27:53Z
Зеленський пообіцяв кадрові рішення на тлі проблем з доступністю ліків
ГЛАВКОМ NET
2025-02-05T19:27:29Z
Аналіз на менопаузу: як відбувається та коли призначають
24tv
2025-02-05T18:54:07Z
Ось чому ви не можете виспатись: як смартфон поряд із ліжком впливає на якість сну
24tv
2025-02-05T18:33:57Z
В Україні на чверть зросла захворюваність на грип та COVID
1News
2025-02-05T18:30:07Z
Ветеранка Данілкіна - про центр Superhumans: Великі черги, але протезування і реабілітація безкоштовні
УкраинФорм
2025-02-05T18:00:04Z
Чи можна їсти плавлений сир щодня: дієтологи розповіли, коли цей продукт протипоказаний
TSN
2025-02-05T17:18:49Z
12 простих кроків до здорового життя
24tv
2025-02-05T16:30:54Z
Українців попередили про підвищення цін на продукти: що подорожчає
Хвиля
2025-02-05T19:39:40Z
Працівники деяких суб'єктів господарювання зможуть отримати бронювання: про кого йдеться
24tv
2025-02-05T19:33:55Z
Нафтові доходи бюджету РФ впали до річного мінімуму - Bloomberg
УкраинФорм
2025-02-05T19:21:53Z
Ціни в США зростуть: які товари подорожчають через "митну війну" Трампа та Китаю?
Telegraf
2025-02-05T19:03:53Z
Оформлення пенсії для учасників бойових дій: у ПФУ назвали перелік потрібних документів
Политека
2025-02-05T19:00:31Z
Україна отримає 2 млрд євро від активів РФ
1News
2025-02-05T18:51:27Z
ПФУ показав ситуацію з виплатами за лютий: чи отримають українці пенсії та лікарняні
Хвиля
2025-02-05T18:42:43Z
У Молдові зробили крок до налагодження переробки вторсировини
Европейская правда
2025-02-05T18:31:53Z
Не одразу після відкриття неба: коли аеропорт "Бориспіль" зможе відновити польоти
Telegraf
2025-02-05T18:27:42Z
Старт в Австралії та фінал в Абу-Дабі: календар Формули-1 на 2025 рік
24tv
2025-02-05T17:57:05Z
В Індії зробили електробус із лезовими акумуляторними батареями
AutoCentre
2025-02-05T17:04:20Z
У виробництво надійшов перший у світі мотоцикл із заводським ГБО
Фокус
2025-02-05T16:30:58Z
Kalmar показав свій варіант позашляхового Porsche 911 Safari
AutoCentre
2025-02-05T16:12:45Z
Найдешевший електромобіль Volkswagen за 20 000 євро показали до презентації
Фокус
2025-02-05T15:33:30Z
Чому двигуни авто вимірюють у кінських силах: відповідь здивує водіїв
GlavRed
2025-02-05T15:27:32Z
Для яких умов експлуатації підходить олива 5w30?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-05T14:54:01Z
На торги виставили стильну репліку Mercedes-Benz 300 SL
AutoCentre
2025-02-05T14:49:31Z
Попри війну українці купують дорожчі авто ніж європейці
Топ Жир
2025-02-05T14:45:33Z
Зеленський ввів у дію нові санкції
ГЛАВКОМ NET
2025-02-05T19:49:59Z
Єрмак обговорив із сенатором-республіканцем Гремом налагодження діалогу з адміністрацією Трампа
УкраинФорм
2025-02-05T19:48:20Z
Візит Келлога в Україну планують на 20 лютого, – ЗМІ
24tv
2025-02-05T19:45:37Z
Перші здобутки митної політики Трампа – Китай не злякався, інші пропонують домовлятися
Gazeta UA
2025-02-05T19:42:55Z
Російські війська поцілили авіабомбами по Новопавлівській громаді на Дніпропетровщині – ОВА
УкраинФорм
2025-02-05T19:42:35Z
РФ готується до енергетичної війни: у країнах Балтії громадян закликають робити запаси їжі та ліків
Политека
2025-02-05T19:42:16Z
США не мають зобов’язань щодо відправки військ до сектору Гази - Білий дім
УкраинФорм
2025-02-05T19:39:43Z
Курська операція може стати важливою частиною переговорного процесу - Зеленський
УкраинФорм
2025-02-05T19:39:34Z
Навала Маска руйнує все: яку державну структуру прагне побудувати Трамп на місці старої
24tv
2025-02-05T19:39:03Z