Організація Хезболла раніше відмовлялася від високотехнологічних пристроїв та смартфонів, за якими легко вистежити носія апарату.
Представники зовнішньої розвідувальної служби Ізраїлю Моссад розповіли журналістам нові деталі операції з одночасного вибуху тисяч пейджерів у вересні цього року, внаслідок чого було завдано значного удару по Хезболлі. Там пояснили, що ісламістське угруповання шукало “броньовані” пейджери, за якими не можна було б відстежити їхніх власників, а ізраїльські спецслужби побачили у цьому запиті можливість. Про це у неділю, 22 грудня, розповідає .
В Моссаді повідомили, що колишній генеральний секретар організації Хезболла Хасан Насралла раніше став свідком того, як на кількох ключових командирах угруповання вибухали гаджети. Після цього угруповання відмовилося від високотехнологічних девайсів та смартфонів, через можливість відстежити користувачів пристроїв.
“Хезболла вирішила дістати “броньовані” пейджерів, щоб вони не боялися активного використання в польових та бойових умовах. Ізраїльська розвідка розпочала роботу з підготовки “заряджених” пейджерів, паралельно з цим запустивши дезінформацію через закупівельників Хезболли, з метою переконати їх придбати саме цю модель”, – розповіли в розвідці.
Броньовані апарати сподобалися керівництву Хезболли, яке згодом забезпечило тисячі своїх бойовиків новими апаратами, над якими попрацював Мосад.
Як передають ізраїльські ЗМІ, одночасні вибухи, через які постраждали близько 4 тисяч бойовиків Хезболли, сталися завдяки зашифрованому повідомленню, яке вимагало для прочитання одночасного натискання двох кнопок.
Також в матеріалі вказується, що після цього можливості Хезболли були суттєво знижені перед початком наземної операції Армії оборони Ізраїлю в Лівані.
Раніше повідомлялося, що ізраїльська розвідка створила підставну угорську фірму B.A.C. Consulting, яка уклала контракт на виробництво педйжерів від імені тайванської компанії, де кілька років мінувала пейджери, які продавала угрупованню.