MY.UAНовини
Цього Святвечора людство спробує «обійняти» зірку
Цього Святвечора людство спробує «обійняти» зірку

Цього Святвечора людство спробує «обійняти» зірку

Серед астрономів точаться дебати про те, чи заслуговує наш Місяць на власну назву. Зрештою, це шлях нашої Сонячної системи. Кожен з інших супутників має прізвиська, як-от Фобос і Деймос, і, звичайно, немає жодної планети під назвою «планета» або астероїда під назвою «астероїд». Навіть світи за межами нашого космічного сусідства мають імена, хоча часто дуже нудні. Однак безіменність нашого місяця має срібну підкладку: вона змушує нас пам’ятати, що це справді місяць.

Цього не можна сказати про сонце, через назву якого легко забути, що воно справді незбагненна, пекуча зірка. Але напередодні Різдва цього року ми чітко нагадаємо про космічну природу Сонця завдяки пружному маленькому космічному кораблю, який вирушить у вражаючу подорож космосом: сонячному зонду Parker. 24 грудня о 6:40 за східним часом цей конічний дослідник підлетить небезпечно близько ні до кого іншого, як до нашого сяючого жовтого сонця.

«У 1969 році ми висадили людей на Місяць напередодні Різдва; у 2024 році ми збираємося прийняти зірку», — сказав Space.com Нур Рауафі, науковий співробітник місії Parker Solar Probe.

12 серпня 2018 року NASA запустило сонячний зонд Parker Solar Probe до Сонця з надією розшифрувати купу давніх сонячних таємниць — можливо, найбільш заплутаною з яких є той факт, що атмосфера нашої зірки на диво гарячіша за її поверхню. Що його нагріває? Це виглядає неінтуїтивно, чи не так? В аудиторії в день запуску був покійний доктор Юджин Н. Паркер, який революціонізував наше розуміння фізики Сонця ще до того, як сонячний зонд розпочав свою експедицію, і справді дав Паркеру своє ім’я для початку; це був перший випадок, коли однофамілець космічного корабля був присутній на старті.

Потім, 14 грудня 2021 року, агентство оголосило, що Parker Solar Probe успішно увійшов в атмосферу Сонця або корону, піднявшись приблизно на 6,5 мільйона миль від поверхні зірки. Це само по собі було монументально, але з того часу космічний корабель продовжував наближатися і наближатися протягом 21 орбіти навколо Сонця, використовуючи силу тяжіння Венери, щоб рухатися, б’ючи рекорди вліво і вправо. Наприклад, це офіційно найшвидший об’єкт, створений людиною, він розвиває швидкість 394 736 миль на годину (635 266 кілометрів на годину).

Проте 24 грудня цього року Parker Solar Probe завершить свій найближчий на сьогодні прохід до Сонця, наблизившись до 3,8 мільйона миль (6,1 мільйона кілометрів) від поверхні об’єкта, наближаючись зі швидкістю 430 000 миль/год (690 000 км/год). Попередні рекорди будуть побиті.

«Те, що сонячний зонд Parker збирається зробити напередодні Різдва цього року, справді не має собі рівних», — сказав Рауафі. «Ми мріяли про цей момент більше 16 років».

Як пояснює Рауафі, це, ймовірно, настільки близько, наскільки зонд підійде.

«Навіть якщо технічно ми зможемо наблизити космічний корабель ближче до сонця, ми не зможемо цього зробити, оскільки тепловий щит недостатньо великий, щоб захистити космічний корабель», — сказав він. «Якщо ви підійдете ближче, тіньовий конус теплового щита буде вузьким, і потенційно частини космічного корабля будуть піддаватися впливу прямих сонячних променів — а це не те, чого ми хочемо робити».

У темряві

У подорожі Parker Solar Probe є один аспект, який, на перший погляд, здається, що він спричинить переполох серед учасників місії: космічний корабель буде вимкнено з мережі під час основного прольоту; ми не зможемо з ним зв’язатися.

Його перший доказ життя не надійде раніше 27 грудня, коли звуковий сигнал маяка по суті попередить команду, що Parker Solar Probe пережив свою подорож крізь сонячну корону та може говорити. Але товар (наукові дані та зображення) почне надходити не раніше нового року. Джон Вірцбургер, системний інженер програми Parker Solar Probe, не вважає це серйозною проблемою. Він насправді вітає тишу.

«Це був чудовий час для людей, щоб фактично декомпресувати — зробити перерву — тому що вони знають, що коли вони вийдуть з іншого боку, ми повинні видалити всі наукові дані та переналаштувати космічний корабель», — сказав він. «Тож ця зустріч для нас майже як перепочинок».

Темний період екскурсії Паркера, звичайно, частково пояснюється особливою траєкторією зонда — він не зможе передавати інформацію назад на Землю через мережу глибокого космосу NASA — але це також пов’язано з науковими цілями проекту.

«Оскільки ми дуже близько до сонця, сонце заважає нашому зв’язку», — сказав Вірцбургер Space.com. «Але інша справа полягає в тому, що ми не хочемо, щоб наші комунікації заважали нашим науковим колекціям».

З усім тим, Рауафі вважає, що присутність Parker Solar Probe проникне в кімнату для багатьох вчених, навіть якщо через аромати пряників і скотчу.

«Повірте мені, кожен буде мати в голові та серці Parker Solar Probe і буде думати, як ця маленька штука справляється перед гігантом, який є нашою зіркою», — сказав він. «Я маю на увазі, що ми живемо з цією місією майже 16 років».

Сподіваюся, що ці думки відлунятимуть різдвяний дух. Подібно до того, як навчитися вірити в здатність дитини приймати правильні рішення, коли вони ростуть і знайомляться зі світом, команда Parker Solar Probe хвилюється щодо того, щоб відправити свого робота-дослідника так близько до сонця, з роками пом’якшилася гордістю.

«На початку місії, коли ми наближалися до сонця, я думаю, ми дуже нервували», — сказав Рауафі. «Але зараз ми здійснили його 21-й виліт, і система справді працює набагато краще, ніж ми думали».

Без страху; немає тремтіння

Найбільш очевидним найгіршим сценарієм для сонячного зонда Parker найближчими днями буде, ймовірно, щось на кшталт… «Чи вибухне він?» або «Він ніколи більше не розмовлятиме з нами?» Проте ні Рауафі, ні Вірцбургер особливо не бояться таких результатів, оскільки вони кажуть, що вони дуже малоймовірні, особливо враховуючи твердість і завзятість космічного корабля за останні кілька років.

«Я вважаю, що мені найбільше зашкодило б не зібрати наукові дані через цей проход», — сказав Вірцбургер, хоча додав, що такий біль триватиме лише протягом наступної орбіти: «Це лише тримісячна шкода від на нашу думку, ми візьмемося за це і з’ясуємо, що потрібно зробити для орбіти 23, щоб виправити цю ситуацію».

Читайте також -  Молода галактика показує, як виглядав ранній Чумацький Шлях

І насправді Рауафі сподівається, що сонце якомога більше випробовує сонячний зонд Parker на міцність. Космічний корабель стартував, коли наше Сонце було на початку свого 11-річного сонячного циклу — час, відомий як сонячний мінімум, коли Сонце найменш активне, — але зараз воно наближається до сонячного максимуму, коли воно найбільш активне.

«Я сподіваюся, що сонце дасть нам один із цих великих вибухів — справді гігантських вибухів — коли сонячний зонд Parker Solar Probe буде так близько до нього, і дозвольте йому впоратися з цим», — сказав він. «Я дуже сподіваюся, що Parker Solar Probe подарує нам один із найкращих подарунків».

Щодо тих подарунків? Що ж, за останні кілька років зонд уже посипав кілька. Наприклад, 5 вересня 2022 року він пролетів прямо через величезний викид корональної маси, який можна уявити собі як згусток плазми, що виривається на сонці. Це показало, що коли одна з цих подій відбувається, це буквально глибоко очищає простір. Здається, ці викиди змітають будь-які частинки пилу на своєму шляху, і члени екіпажу місії будуть тримати очі відкритими, якщо така подія знову потрапить на камеру.

«У нас є інші обсерваторії, які спостерігають за сонцем у той час; у нас є дані з них. Якщо, наприклад, буде великий спалах або великий викид корональної маси, що йде до сонячного зонда Parker, ми дізнаємося про це», — сказав Рауафі. «І ви дізнаєтеся про це майже в режимі реального часу, за винятком того, що нам доведеться почекати, щоб дізнатися, як із цим впорався Parker Solar Probe».

Розуміння цих подій у цілому є досить важливим, коли ми розглядаємо події космічної погоди; Викиди корональної маси, особливо якщо вони спрямовані на нашу планету, можуть прискорювати частинки до неймовірних швидкостей. Якщо і коли ці частинки досягнуть нас, вони можуть бути надзвичайно небезпечними для астронавтів у космосі та становити загрозу нашим електромережам.

Цікаво, що Parker Solar Probe також непрямо допомагає інженерам; Уся ця місія ніби штовхає космічний корабель до деяких із найбільш екстремальних можливих меж. Це означає, що дані про моделі польоту та динаміку зонда можуть інформувати майбутні місії, які можуть зазнати впливу інтенсивного космічного середовища, як і будь-які, які мають намір досліджувати регіони навколо Юпітера чи Сатурна, де рівні радіації надзвичайно високі.

«Ми повинні активно охолоджувати наші сонячні батареї; ми прокачуємо через них деіонізовану воду, щоб зберегти їх прохолодними», — сказав Вірцбургер. «Чи можуть це прийняти інші місії? Можливо, не для живучості, а з міркувань ефективності».

Враховуючи весь цей стрес, ви також можете подумати, що Parker Solar Probe досить зношений (я, звичайно, так і зробив), але це не може бути дальшим від істини. Як не дивно, сонце діяло як гарна мийка для космічного корабля.

«По суті, ми беремо всі наші деталі та випікаємо їх, щоб спробувати видалити забруднювачі та зробити їх гарними й чистими перед тим, як запускати їх», — сказав Вірцбургер. «Але ми відправляємо їх в одну з найкращих печей у Сонячній системі, близько до сонця».

«Ми дійсно віримо — особливо з системою теплового захисту — щит угорі сьогодні насправді чистіший, ніж був, коли ми його запускали», — додав він. «Ми вважаємо, що космічний корабель, ймовірно, виглядає дуже красиво і має дуже гарну білу TPS [систему теплового захисту] зверху».

За винятком незначного пошкодження пилом одного з його інструментів і кількох частинок мікронного розміру, які відлетіли від його тіла під час зіткнення з класичним далекокосмічним сміттям, Паркер перебуває у відмінному здоров’ї.

«Система в основному поводиться так, як ми запустили її вчора», — сказав Рауафі. «Це так добре».

Справжня зірка

Це не просто філософське диво, що наше Сонце є зіркою серед мільярдів трильйонів інших у Всесвіті; це також практична концепція для астрономів.

«Ми використовуємо Сонце як лабораторію для вивчення інших світів», — сказав Рауафі, наголошуючи, що те, що знайшов Parker Solar Probe, може віддалено пояснити тонкощі мільярдів і мільярдів інших зірок у Всесвіті. І справді, команда сподівається, що вона ще довго-довго розкриватиме ці тонкощі разом із відкриттями інших наукових галузей про космос.

Зонд, ймовірно, має достатньо палива, щоб теоретично дозволити йому продовжувати працювати десятки років — потенційно навіть сотню років — поки він залишається на орбіті навколо Сонця. На думку Вірцбургера, цього запасу палива достатньо, щоб підтримувати імпульс космічного корабля, але він не може дозволити вченим змінити траєкторію космічного корабля. Це означає, що Паркер, ймовірно, залишиться дослідником Сонця, принаймні, наскільки ми можемо бачити.

«Справа не в тому, що космічний корабель буде катапультований і просто викинутий із Сонячної системи чи щось подібне, або в тому, що ми крутимося по спіралі», — сказав Вірцбургер. «Отже, в доступному для огляду майбутньому ми знаходимося на нашій останній орбіті, і він буде підтримувати цю орбіту протягом тривалого часу».

«Існує ймовірність, що в 2032 році ми потенційно зможемо повернутися на Венеру», — припустив він. «Це залежить від NASA; від того, що вони хотіли б зробити, але постає питання: якщо ми зможемо повернутися на Венеру, що тоді?»

У певному сенсі, коли ви знаєте, що у нього фінішна пряма, limbo — це приємний простір, де можна опинитися, оскільки він пропонує невелику відстрочку, під час якої ваша уява може взяти на себе відповідальність. Напевно, саме бездонна фантазія вчених привела нас до цього історичного моменту.

«Коли я виріс, будучи молодим вченим, і я почав займатися космосом, — сказав Рауафі, — я чув про принаймні одну або дві попередні спроби спробувати створити сонячний зонд, і коли всі вони не увінчалися успіхом. , це був справді кислий смак. «Для мене мрія полягала в тому, щоб побачити цю місію ще за мого життя — але для нас бути настільки глибоко залученими в неї, а також керувати нею, це більше, ніж мрія; ми мріємо з відкритими очима».

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Євген Клопотенко вперше зізнався в романі з кондитером-зіркою "МастерШеф"
GlavRed
2024-12-24T00:27:14Z
Фільм з «ожилим сніговиком» б'є рейтинги Netflix: у чому родзинка Hot Frosty
ГЛАВКОМ NET
2024-12-23T20:54:51Z
Оля Полякова замилувала фото доньок-красунь і висловилася про материнство
TSN
2024-12-23T20:48:21Z
Колишня Бєднякова залишила дітей з шоуменом в Україні й поїхала за кордон: "Незвичне явище"
TSN
2024-12-23T20:48:02Z
5 найгірших акторських пар, між якими зовсім не було хімії
24tv
2024-12-23T20:39:08Z
Відомий український співак уперше розкрив свої стосунки: "Кажуть, зі мною складно"
TSN
2024-12-23T19:48:36Z
Щаслива мама Ліза Глінська вперше показала обличчя дочок-двійнят
GlavRed
2024-12-23T19:27:51Z
18-річна донька Ольги Фреймут повернулася до України зі США й показала, як проводить час
TSN
2024-12-23T18:36:16Z
Starlight Media анонсує понад 4000 годин розважального та інформаційного контенту на 2025 рік
Детектор М
2024-12-23T18:24:16Z
Другий замах на Трампа. Суд над підозрюваним відтермінували
ГЛАВКОМ NET
2024-12-24T01:48:59Z
Путін намагатиметься створити максимум проблем: чи зможе Трамп вплинути на завершення війни
24tv
2024-12-24T01:30:37Z
"Не можемо звільнити, то хоч знищимо": росіяни на Курщині гатять з танка по своїх будинках
24tv
2024-12-24T01:12:56Z
Австрійський Карітас закликав продовжити допомогати Україні у найтяжчу зиму з початку війни
УкраинФорм
2024-12-24T00:33:09Z
"Народ хоче падіння режиму": в Каїрі масштабні антиурядові протести
24tv
2024-12-24T00:06:40Z
В Каїрі спалахнули масові протести проти президента Єгипту
Фокус
2024-12-24T00:00:24Z
Уряд Італії підтримав продовження військової допомоги Україні
Европейская правда
2024-12-23T23:36:24Z
Москва слів не розуміє, але повинна відчувати силу, - Зеленський
Хвиля
2024-12-23T23:27:04Z
Словацькому прем'єру Фіцо можуть винести вотум недовіри через візит до Путіна
ZN UA
2024-12-23T22:45:22Z
Більше ніяких "стрілок": жінка поділилась геніальним лайфхаком для міцності колготок
GlavRed
2024-12-24T01:27:47Z
"Мандаринки" будуть танути в роті: швидкий рецепт смачної закуски на Новий рік
GlavRed
2024-12-24T01:27:34Z
Як засолити червону рибу: шеф-кухар дала ідеальний рецепт
Политека
2024-12-23T23:30:08Z
Пляцки на Різдво: підбірка надійних рецептів
24tv
2024-12-23T23:09:14Z
Які вареники на Святвечір готували наші предки: перевірений рецепт
24tv
2024-12-23T22:00:16Z
З пшениці чи рису, рідка чи густа – якою має бути справжня українська кутя
24tv
2024-12-23T21:09:00Z
Герань буятиме квітами: чим удобрити рослину
Знай
2024-12-23T20:51:04Z
Вже час їх викинути: ці 5 речей зайві на вашій кухні
24tv
2024-12-23T20:39:56Z
Не пощастить: 4 знаки зодіаку, в яких 2025 почнеться з труднощів на роботі
24tv
2024-12-23T20:03:40Z
ДПСУ розповіла, тіла скількох чоловіків виявили у Тисі з лютого 2022 року
ГЛАВКОМ NET
2024-12-24T01:00:39Z
На Київщині чоловік катував 4-річну дитину: йому повідомлено про підозру
ГЛАВКОМ NET
2024-12-24T00:45:14Z
На Буковині в організатора переправлення ухилянтів за кордон вилучили цілий арсенал
УкраинФорм
2024-12-23T23:45:16Z
"Це Орешник по Ростовщині": неймовірні кадри "бавовни" на авіабазі Міллерово
24tv
2024-12-23T23:15:37Z
В окупованому Мелітополі пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2024-12-23T23:09:43Z
Чоловік спалив авто військового, щоб заробити на гру в онлайн казино
InternetUA
2024-12-23T21:31:07Z
Центр протидії дезінформації попереджає про нову шахрайську схему в Telegram
ГЛАВКОМ NET
2024-12-23T20:46:58Z
Суд залишив Романа Гринкевича під вартою та знову зменшив заставу
ГЛАВКОМ NET
2024-12-23T20:34:48Z
"Заважала дивитися на краєвид з вікна": в Одесі чоловік підпалив вантажівку
Политека
2024-12-23T20:01:05Z
Напередодні Різдва та Хануки Зеленський зустрівся з представниками релігійних організацій
ГЛАВКОМ NET
2024-12-24T02:01:39Z
Викрадення персональних даних: що робити у такій ситуації
ZN UA
2024-12-24T02:01:24Z
ЄС планує виробити два млн снарядів для ЗСУ в 2025 році – єврокомісар
ZN UA
2024-12-24T01:53:11Z
Хмельницький передав Силам оборони партію безпілотників
УкраинФорм
2024-12-24T01:43:00Z
Блок управління під мікроскопом: несподівані дані про ракету "Орешник"
GlavRed
2024-12-24T01:42:42Z
Не Дід Мороз: як українською назвати казкового зимового героя
ZN UA
2024-12-24T01:03:16Z
Професора Василенка через його неетичні висловлювання про українських жінок має перевірити СБУ, - Дмитро Лубінець
Детектор М
2024-12-24T00:21:19Z
У столиці ветеран російсько-української війни став жебраком через бюрократію
Khreschatyk
2024-12-24T00:09:02Z
Черкаська громада передала воїнам ще 300 дронів
УкраинФорм
2024-12-24T00:06:08Z
ЗСУ контролюють 30% міста, ситуація у Кураховому дуже складна - лейтенант ЗСУ
GlavRed
2024-12-24T01:27:13Z
Військовий аналітик розповів про унікальну тактику ЗСУ з FPV-дронами
Хвиля
2024-12-24T01:12:06Z
Гороскоп на сьогодні: астрологічний прогноз на 24 грудня для всіх знаків Зодіаку
Политека
2024-12-24T01:06:25Z
Штурм правого берега Херсонщини закінчився для росіян катастрофою, — "Атеш"
Фокус
2024-12-24T01:00:43Z
Київ отримав з Бельгії 100 сучасних ліжок для реабілітації військових
УкраинФорм
2024-12-24T00:57:21Z
Витік нафти з російських танкерів може досягнути Азовського моря – Міндовкілля
ZN UA
2024-12-24T00:54:52Z
У Харкові прооперували військового, який вижив після 36 діб з турнікетом
УкраинФорм
2024-12-23T23:57:45Z
В "Азові" розповіли, як вони збивають російські дрони на оптоволокні
ZN UA
2024-12-23T23:24:02Z
Війна, день 1034. Пакет допомоги від Німеччини, нова ракета від України, рф дивиться у бік Херсону
Football.ua
2024-12-23T23:01:11Z
Honda та Nissan оголосили про злиття у 2026 році
УкраинФорм
2024-12-23T19:16:22Z
Український причіп-кемпер пройшов перевірку на міцність
AutoCentre
2024-12-23T19:01:02Z
Iveco Defence поставить до армії 1453 новітні вантажівки
AutoCentre
2024-12-23T18:04:09Z
Новий електромобіль – середній портрет китайських авто, що купували українці: які моделі найпопулярніші
ITC
2024-12-23T17:55:38Z
Найкращі вживані авто: точний рейтинг від експертів - всі до $5000
GlavRed
2024-12-23T17:27:55Z
Jeep Wrangler знову доступний з автоматичною коробкою передач
AutoCentre
2024-12-23T16:04:09Z
Потужна капсула часу: знайдено дуже рідкісний спорткар 70-х у новому стані
Фокус
2024-12-23T15:12:56Z
Авангард із 90-х: у Києві засвітилося рідкісне американське авто преміумкласу
Фокус
2024-12-23T14:10:31Z
Як в Україні з IVECO Eurocargo створюють багатофункціональні вантажівки
AutoCentre
2024-12-23T14:07:30Z
Найбільший банк Італії обмежує платежі в євро для Росії ‒ ЗМІ
ZN UA
2024-12-24T02:01:28Z
Польща забракувала майже 22 тонни зерна з України
ГЛАВКОМ NET
2024-12-24T01:18:04Z
МВФ перерахував Україні мільярдний транш: куди підуть кошти
Хвиля
2024-12-23T23:06:16Z
Яка пенсія буде у 2025 році при зарплаті 30 тисяч гривень: приклад розрахунку
24tv
2024-12-23T21:24:28Z
Бронювання від мобілізації чекають зміни: Мінекономіки вже готує правила
Знай
2024-12-23T21:12:25Z
Які дрова дають найбільше тепла: названо 3 види деревини
24tv
2024-12-23T21:09:30Z
ПФУ назвав головний фактор збільшення пенсійних виплат у 2024 році
Хвиля
2024-12-23T20:21:42Z
Де в Україні найдорожча земля: які ціни будуть на початку 2025 року
24tv
2024-12-23T20:03:42Z
Тарифи на водопостачання: українцям назвали свіжі суми, від яких волосся дибки
Знай
2024-12-23T19:36:06Z
Чому дієтологи радять щодня вживати куркуму
360ua.news
2024-12-23T20:15:02Z
Що буде, якщо додати мед у гарячий чай: міф чи серйозна небезпека
GlavRed
2024-12-23T19:27:24Z
Чи справді потрібно жувати гумку після їжі
24tv
2024-12-23T18:51:56Z
Реєстр "Оберіг" отримуватиме автоматичний доступ до медичних даних військовозобов'язаних
Хвиля
2024-12-23T17:30:25Z
Вчені довели, що чоловіки починають любити пиво ще в утробі
Знай
2024-12-23T16:51:27Z
Науковці нарешті з'ясували, чому червоне вино спричиняє таке сильне похмілля
TSN
2024-12-23T15:36:33Z
Погода сприяє озимим — накопичується волога у ґрунті
AgroPortal
2024-12-23T14:30:00Z
Звідки беруться пилові кліщі та як їх побороти
24tv
2024-12-23T14:24:28Z
Суп матиме ідеальний насичений смак: що робити з першою водою після варіння м'яса
TSN
2024-12-23T14:18:44Z
Ерік Рамірес отримав дискваліфікацію на шість місяців
Football.ua
2024-12-23T22:33:28Z
Помер учасник рекордного фіналу Кубка європейських чемпіонів
Football.ua
2024-12-23T22:06:53Z
"Це був близький бій": ексчемпіон світу назвав переламний момент у реванші Усик – Ф'юрі
TSN
2024-12-23T22:06:28Z
До Довбика та Маліновського: топ-клуб чемпіонату Італії хоче підписати нападника Шахтаря
24tv
2024-12-23T22:03:13Z
Інтер обіграв Комо
Football.ua
2024-12-23T21:46:33Z
"Він уже може бути GOAT": ексчемпіон світу щедро розхвалив Усика після другої перемоги над Ф'юрі
TSN
2024-12-23T21:36:29Z
Фанати іспанського клубу закидали футбольне поле тисячами м'яких іграшок: відео крутої акції
24tv
2024-12-23T21:24:48Z
Кабот завершив кар'єру в 30 років
Football.ua
2024-12-23T21:15:18Z
Гюлер — найкращий молодий гравець місяця в Ла Лізі
Football.ua
2024-12-23T20:58:41Z
Завтра космічний корабель вперше в історії пролетить через атмосферу Сонця
Portaltele
2024-12-24T02:01:32Z
Зображення на моніторі ноутбука стало нечітким: як вирішити проблему
Политека
2024-12-24T02:01:23Z
У Google з’явиться «ШІ-режим» для пошуку відповідей
InternetUA
2024-12-24T02:01:20Z
Nothing анонсувала випуск нового продукту навесні 2025 року
InternetUA
2024-12-24T01:03:52Z
Баг у Call of Duty: Black Ops 6 дозволив миттєво розблокувати нагороди святкової події
InternetUA
2024-12-24T00:04:45Z
У Google підтвердили блокування YouTube на території рф
InternetUA
2024-12-23T21:46:03Z
У Росії трафік YouTube рекордно впав: що відбувається
Хвиля
2024-12-23T21:03:06Z
YouTube в Росії фактично заблокований: трафік сервісу впав до рівня нижче 20 відсотків
24tv
2024-12-23T20:18:06Z
CD Projekt Red розповіла, яким буде відкритий світ в The Witcher 4
24tv
2024-12-23T20:03:13Z