Як передає Укрінформ, про це ЄКУ повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Захід був проведений у гібридному форматі. Безпосередньо у події у новосадывському Готелі Планета Інн взяли участь лідери українських організацій країн колишньої Югославії та Угорщини. Загалом до форуму долучилися 650 представників українських громад з найменше 55 країн світу.
Форум відкрив віцепрезидент ЄКУ Мирослав Гочак, а з вітальними словами виступили посол України в Республіці Сербія Володимир Толкач, президент ЄКУ Богдан Райчинець, голова Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО) Ярослава Хортяні та програмна менеджерка Фонду Відкриті суспільства Західні Балкани Александра Шанєвіч.
У тематичному блоці «Культурна ідентичність як засіб самозбереження в мультикультурному середовищі», спікерами виступили голова Культурного товариства «Любляна- Київ» з Словенії Андрій Гевка, голова Об'єднання українців Польщі Мирослав Скірка, ректорка Українського Віьного Університету в Мюнхені Лариса Дідковська та голова Спілки українців Португалії Павло Садоха. Модератором блоку була Ярослава Хортяні з Угорщини.
У другому тематичному блоці «Освіта, мова, родина, церква як протидіяти швидкій асиміляції?» доповідачами виситупили голова Світової координаційної виховно-освітньої ради при СКУ Любов Любчик з Франції, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь і політичний радник ЄКУ , Зенон Коваль з Бельгії, модерував Мирослав Гочак з Сербії.
В останньому тематичному блоці «Нові виклики ЕКУ: розбудова мережі, інтеграційні процеси та утримання і зміцнення громад», який модерував Мирослав Гочак, спікерами були президент ЄКУ Богдан Райчинець, президент Світового конгресу українців Павло Ґрод, а також голова Товариства українців у Фінляндії Василь Гуцул і голова Національного конгресу українських асоціацій Італії Лариса Левчун.
У цьому блоці була можливість дізнатись більше про діяльність та роботу українських організацій у Данії, Кіпрі та Чорногорії, яку представили їхні очільники: голова Асоціації українців Данії , Леся Ігнатик Еріксен і голова Товариства українсько-кіпрської дружби Ксенія Мухортова та голова Української асоціації «Добра справа» з Чорногорії Анна Мариниченко.
Організаторами Форуму виступили Товариство української мови літератури і культури «Просвіта» та ЄКУ за підтримки Фонду Відкрите суспільство та сербської компанії Перутніна Птуй Топіко.
Запис прямої трансляції ЄФУД-у можна подивиться за посиланням.
Нагадаємо, торік понад сто представників українських громад з Європи, Австралії, Північної та Південної Америки долучилися до конференції «Інтеграція, Афірмація, Дезінформація, Асиміляція?», яка відбулася в рамках Європейського форуму української діаспори в місті Новий Сад у Сербії.
Фото: ЄКУ