MY.UAНовини
7 технологій, якими здивували школярі з України: забезпечать енергією і не тільки
7 технологій, якими здивували школярі з України: забезпечать енергією і не тільки

7 технологій, якими здивували школярі з України: забезпечать енергією і не тільки

Серед розробок українських підлітків є генератор, зарядна станція, прилад для незрячих, маска-ємоджи, очищувач повітря та система сповіщення про повітряну тривогу в школі.

Юні винахідники часом можуть здивувати дорослих нестандартними і корисними для суспільства ідеями. Фокус зібрав 7 технологій, які були розроблені школярами з України.

Установка для отримання електроенергії з атмосфери

Будучи ще школярем, Самуїл Кругляк з міста Олександрія Кіровоградської області запропонував унікальний і дешевий спосіб видобутку електроенергії за допомогою штучної іонізації хмар. За даними порталу "Факти", він став одним із призерів Олімпіади геніїв, що проходила в США, у місті Освего штату Нью-Йорк. В Америці дослідження Самуїла назвали "новим словом в енергетиці".

"Я працював над своїм винаходом два роки. Часто ночами. Спав по дві-три години на добу. Ускладнювало завдання ще й те, що Александрія — маленьке містечко, там узагалі немає лабораторій та обладнання. А мені потрібно було перевіряти свій винахід на практиці. Тому кілька разів на тиждень їздив до обласного центру", — розповів Самуїл журналістам.

Молодий чоловік зазначив, що розроблена ним система дає змогу добувати електроенергію абсолютно безкоштовно. Кошти потрібні лише на спорудження самої електростанції. Окрім енергії станція також видобуває воду.

"Це дійсно дешевий спосіб видобутку електроенергії за допомогою штучної іонізації хмар. Навряд чи я зможу загальнодоступною мовою пояснити весь цей процес. Міні-електростанцію я вже побудував і експериментально довів, що метод працює", — підкреслив винахідник.

Пристрій для очищення повітря

У жовтні цього року вихованець Кам'янець-Подільського ліцею №1 Артем Ясинський презентував на Міжнародній виставці винаходів INOVA 2024 у Загребі інноваційний пристрій для очищення повітря в приміщеннях від пилу. За даними прес-служби Кам'янець-Подільської міської ради, на цій виставці свої інновації представили понад 500 учасників із 20 країн світу.

"Артем потрапив на виставку завдяки перемозі на конкурсі INOVA-YOUTH 2024, і, змагаючись зі старшими суперниками, здобув срібну нагороду!", — повідомили в міськраді.

Зазначимо, що раніше Артем Ясинський переміг у всеукраїнському конкурсі "Енергоефективність та екологія для школярів", презентувавши модель вертикального вітряка, яка вирішує ключові проблеми традиційних вітрогенераторів.

Система оповіщення про повітряну тривогу в школі

Школяр Олександр Волошанюк із селища Соколівське Кіровоградської області став одним із переможців світового конкурсу Rise для підлітків. Батько винахідника розповів порталу CBN, що його син створив програму автоматичного оповіщення про повітряну тривогу в школі.

"Зараз постійні тривоги, у школах оповіщення здійснюють вахтери, які вручну вмикають оповіщення, це весь час, воно може коштувати комусь життя. Сашко подивився на цю ситуацію і розробив систему, яка постійно моніторить ситуацію з повітряними тривогами і автоматично вмикає та вимикає тривогу", — розповів батько Олександра.

Юний програміст, як і решта переможців, зможе отримати повну стипендію на навчання в будь-якому коледжі або університеті світу, куди він захоче вступити, включно з витратами на проживання.

Пристрій, що заряджає телефон від ходьби

Макар Дробишев із Дніпра, будучи 9-класником, винайшов зарядний пристрій "Пульсар", що дає змогу заряджати телефон від ходьби, і став одним із переможців конкурсу проєктів і стартапів InnoDnipro, пише "Укрінформ" із посиланням на пресслужбу міської ради Дніпра.

"Як генератор з редуктором я використовував звичайний сервопривід, редуктор якого я трохи доробив. Головне в моїй конструкції — це блок зі стабілізатором напруги і підвищувальним перетворювачем. Генератор приєднується до нього через штекер живлення, а готову напругу можна зняти з виходу USB", — пояснив Макар.

За словами хлопця, цей пристрій дає змогу використовувати менше електрики із загальної енергомережі, що корисно з точки зору фінансів та екології.

Портативна зарядна станція

У березні минулого року учень Української гімназії імені Івана Франка в Тернополі Марко Лаврін розповів виданню "Суспільне Тернопіль", що передав для потреб ЗСУ портативну зарядну станцію, яку сам змайстрував із використаних електронних сигарет. За допомогою цього пристрою можна заряджати телефони, павербанки, дрони та іншу техніку.

"Почалося з того, що почали масово вимикати світло. А треба було працювати на комп'ютері і з'явилася ідея зробити мініелектростанцію з використаних електронних сигарет. Це найдешевша ціна тоді була на акумулятори", — зазначив хлопець.

За словами Марка, зарядна станція має прикурювач, від якого можна вмикати лампочки. Також є кулер для охолодження і кілька різних індикаторів, що відображають вольтаж, споживання і рівень заряду. Заряджається апарат від звичайної автомобільної зарядки на 5 ампер за 2-3 години.

Прилад для незрячих

За даними порталу "Львівська мануфактура новин", цьогоріч одинадцятикласник зі Львова Дмитро Лопушанський презентував на науковій конференції в Малайзії пристрій, що допоможе людям із вадами зору краще орієнтуватися в просторі. Молодий чоловік отримав перше місце, випередивши учасників із 32 країн. За словами юного винахідника, ідея проекту для незрячих з'явилася в нього рік тому.

"Уявив, як людям, які зовсім нічого не бачать, з якими проблемами вони зустрічаються щодня. Зв'язався з керівником організації незрячих Оксаною Потимко. Вона розповіла, які є потреби і проблеми у слабозорих людей. Від цього вже відштовхувався", — розповів Дмитро журналістам.

Спочатку хлопець вирішив зробити визначник кольору. Після кількох зустрічей із незрячими він додав функції визначення рівня освітленості та наявності перешкод. Перший зразок створював 1,5-2 місяці. Далі працював над ще двома, удосконалюючи технологію. За словами Дмитра, винахід ще не закінчений, зокрема, незрячі просять зробити його меншим за розміром.

"Вони хочуть, щоб він зміг поміщатися в сумочку або кишеню. Це те вдосконалення, над яким я працюватиму найближчим часом, — розповідає. — Я хочу виготовити друковану плату. Це дасть змогу прибрати зайві перемички, дротики. Динамік можна замінити меншим аналогом, — зазначив молодий чоловік.

Інтерактивна маска, яка "відчуває емоції"

Одесит Михайло Чумаченко в 15 років винайшов інтерактивну маску, яка реагує на емоції людини, на рух голови, на мову. Приміром, якщо людина посміхається або злиться, LED-аксесуар це відразу покаже, повідомив канал "Дом".

Програмуванням молодий чоловік захопився ще в 10-річному віці. За його словами, створення маски жодним чином не пов'язане з пандемією коронавірусу, а сама ідея була натхненна іншим його захопленням — брейк-дансом.

Свій винахід хлопець представив на кількох авторитетних форумах, зокрема на знаменитому Web Summit. Після цього на його розробку стали надходити замовлення з різних країн.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Польщі стався серйозний збій системи управління повітряним рухом
Европейская правда
2025-07-19T12:19:46Z
Соратник розказав, чому Фаріон дивилися на війну оптимістично
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:12:48Z
Шмигаль заявив про масштабування антишахедних рішень в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:45:49Z
Сибіга поспілкувався із главою МЗС Молдови
Европейская правда
2025-07-19T11:43:52Z
Сибіга: Україна повертатиме в офіційний вжиток українські назви іноземних міст
Европейская правда
2025-07-19T11:25:11Z
Зеленський доручив синхронізувати санкції ЄС в українській юрисдикції
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:18:59Z
Генпрокурор заявив про закриття понад 30% кримінальних проваджень щодо бізнесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:56Z
У Польщі поширюють фейк щодо промови посла України про Волинь
Европейская правда
2025-07-19T10:37:59Z
Що буде після "трампівських" 50 днів для України та росії? ВИСНОВКИ.
FM-TV
2025-07-19T10:12:19Z
Найбільший український енергохолдинг заявив про великі плани на Європу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:12:15Z
За півроку ДТЕК інвестував 4 млрд грн у ремонти ТЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:48:46Z
Чехія легалізувала вирощування та зберігання канабісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:45:19Z
Prometey виставив на продаж діючий елеватор на Дніпропетровщині
AgroPortal
2025-07-19T09:00:56Z
Світові ціни на фундук зростуть: причина — погода в Туреччині
AgroPortal
2025-07-19T08:30:36Z
В Україні прогнозують 29,26 млн т урожаю кукурудзи
AgroPortal
2025-07-19T07:30:25Z
Cargill та PepsiCo об'єднують зусилля для розвитку сталого землеробства
AgroPortal
2025-07-19T06:00:52Z
Чеддер дешевшає, а сухе молоко дорожчає — підсумки липневих торгів GDT
Agravery
2025-07-19T05:21:49Z
Світовий ринок пшениці: в яких умовах доведеться торгувати Україні
AgroPortal
2025-07-19T05:00:34Z
Президент присвоїв двом воїнам звання Герой України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:39:08Z
На Сумщині телятник пропонують в оренду за 75 грн
AgroPortal
2025-07-19T10:30:02Z
Конфлікт у столичному метро: поліція розшукала дівчину, яка схвалювала РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:54:30Z
У клубі Києва під час вечірки вмикали російську музику
VGorode
2025-07-19T08:18:04Z
Російський командир наказав пристрелити власного пораненого бійця – перехоплення ГУР
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:12:41Z
«Атеш» виявив польовий госпіталь у бригаді морпіхів РФ в Севастополі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:18:30Z
Суд відмовився арештувати «будинок розпусти» у центрі Києва, пов'язаний з Кличком
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:06:49Z
Виконував бойові завдання на рідній Лиманщині та в районі Авдіївки. Згадаймо Ярослава Труша
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:00:23Z
Карта бойових дій в Україні станом на 19 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:54:37Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Більшість німців не підтримують заборону ультраправої "АдН"
Европейская правда
2025-07-19T11:01:10Z
Кажани дедалі частіше оселяються у багатоповерхівках: пояснення науковиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:00Z
Рік без Ірини Фаріон. Спогади найкращої подруги
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:45Z
У Фінляндії можна безкоштовно отримати житло: як працює програма
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:44Z
Вступна кампанія 2025: майже 400 тис абітурієнтів вже готові до вступу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:54:42Z
Україна повернула з окупації 11 дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:45:41Z
Літературознавиця, що викладає в західних університетах: Міф про «велику російську культуру» досі живий
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:00:38Z
Рік після загибелі Ірини Фаріон: Львів вшановує пам'ять
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:06:07Z
Чи правильно казати «зеесушник», «есбеушник»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:15:26Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Донька Полякової після весілля показалася з чоловіком у лікарняній палаті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:24:57Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
У Фінляндії розбився невеликий літак
Европейская правда
2025-07-19T12:33:48Z
В Австрії загинув німецький альпініст, зірвавшись зі скелі
Европейская правда
2025-07-19T12:31:57Z
У Києві мати-ґвалтівниця та її спільник отримали вирок за сексуальне насильство над дитиною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:00:26Z
На Київщині потяг збив чоловіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:30:26Z
Вдарила чоловіка шампурем: поліція на Черкащині розслідує вбивство під час відпочинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:39:23Z
У Німеччині через інцидент з феєрверками на ярмарку постраждали 19 осіб
Европейская правда
2025-07-19T08:37:27Z
Українські військові ліквідували міну, прибиту хвилями до узбережжя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:27:05Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
Південна Корея бореться з паводками: понад сім тис людей покинули свої домівки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:48:58Z
Головний бій року. Все, що потрібно знати про протистояння між Усиком та Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:42:05Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
В Туреччині розпочали перевірки Visa та Mastercard
Европейская правда
2025-07-19T07:13:58Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Липневі тарифи: скільки коштує зарядити електрокар в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:00:44Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z