За словами народного депутата, наразі пріоритетом є забезпечення ротації в армії.
Зарано говорити, що протягом наступних пів року законопроєкт про демобілізацію з'явиться у Верховній Раді і його буде ухвалено.
Про це член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив у ефірі Radio NV.
Веніславський розповів, що деякі депутати запропонували внести певні положення щодо демобілізації та звільнення військових зі служби до законопроєкту, "який врешті був вилучений за зверненням Кабміну".
"Це було, на мій погляд, зроблено або від нерозуміння наслідків таких заяв і таких дій, або це був якийсь свідомий злий умисел. Але під час повномасштабної війни обіцяти, що буде масове звільнення з військової служби, – це дуже не відповідає, м’яко кажучи, інтересам національної безпеки й оборони. Я не думаю, що на сьогодні у нас в найближчій перспективі є підстави очікувати на закон, який би передбачав масове звільнення з військової служби військовослужбовців", – висловився нардеп.
Він також відповів на уточнювальне запитання про те, чи скасовується таким чином, чи переноситься на невизначений термін питання законопроєкту про демобілізацію:
"Я думаю, що до зміни ситуації на фронті, до стабілізації щонайменше…"
Веніславський пояснив, що російські війська намагаються тиснути на всіх напрямках, і на цьому тлі неможливо забезпечити звільнення військових. Тож у короткостроковій перспективі законопроєкт про демобілізацію в парламенті не з’явиться.
"Я думаю, що в короткостроковій перспективі, я маю на увазі три-чотири місяці, до пів року, говорити про те, що цей законопроєкт з’явиться у Верховній Раді, ми його ухвалимо, – у мене особисто суб’єктивно такого відчуття немає. Хоча подивимося", – сказав член оборонного комітету.
Він також повідомив, що на закритих засіданнях з керівниками ЗСУ, Генштабу та представниками Міноборони постійно тривають обговорення початку ротацій у війську.
"Якраз ротаційний спосіб надання можливості відпочити протягом кількох місяців для військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях, – на сьогоднішній день – це те, що необхідно зробити", – сказав Веніславський.
- Коли впровадять систему ротацій у ЗСУ: у Генштабі дали відповідь
- В Україні дедалі більше виснажених військових вирушають у СЗЧ – Bloomberg
- У FT завищили статистику дезертирів: що показують реальні дані