В "Енергоатомі" заявили про те, що оператор українських АЕС проводить підготовчу роботу для подання заявки на продовження експлуатації другого блоку Південноукраїнської АЕС.
За інформацією керівника НАЕК Петра Котіна, "Енергоатом" має успішний приклад подібної процедури у листопаді 2023-го, коли термін роботи енергоблоку №1 ПАЕС було продовжено на 10 років без тривалої зупинки реактора.
"Вперше в історії України ми втілили міжнародну практику аналізу безпеки і продовження термінів експлуатації, коли вся підготовча робота виконується до того, як вичерпано термін експлуатації енергоблоку. До цього часу обґрунтовано показники безпеки і виконано весь перелік необхідних технічних заходів. Після експертизи стану енергоблоку і обґрунтовуючих документів український регулятор ДІЯРУ підтвердив безпеку при продовженні терміну експлуатації та видав відповідну ліцензію, – сказав Петро Котін. – Нагадаю, що раніше для продовження термінів експлуатації наші попередники зупиняли енергоблоки на термін до 250 діб, ігноруючи світову практику і витрачаючи місяці на безцільні зупинки енергоблоків, що значно знижувало ефективність роботи Компанії в цілому".
Голова Держатомрегулювання Олег Коріков зазначив, що Україна впроваджує сучасні практики з продовженням експлуатації атомних енергоблоків.
"Відповідно до міжнародних стандартів, концепції кінцевого терміну експлуатації немає, переоцінка безпечності продовження роботи енергоблоку проводиться кожні десять років. Ми впевнені, що цей підхід є оптимальним і практика демонструє, що він безпечний", – заявив Олег Коріков.
Керівник Енергоатома та Голова ДІЯРУ підтвердили: наразі триває регулюючий супровід з переоцінки безпеки і продовження експлуатації енергоблоку №2 Південноукраїнської АЕС.