MY.UAНовини
Як ми осмислювали «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя»: підсумки 21 Мандрівного Docudays UA
Як ми осмислювали «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя»: підсумки 21 Мандрівного Docudays UA

Як ми осмислювали «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя»: підсумки 21 Мандрівного Docudays UA

Попри всі виклики війни Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувся цього року вже в двадцять перше. Фестиваль продовжує об’єднувати українців і українок довкола цінностей свободи, рівності й гідності та створювати майданчики для суспільного діалогу.

У  жовтні та листопаді ми подорожували містами й селами країни, знову збиралися разом, дивилися талановите кіно – часто під обстрілами в бомбосховищах і без світла із зарядними станціями. Рефлексували після переглядів пережитий досвід, обговорювали реальність і розмірковували про власну відповідальність за майбутнє.  Сьогодні розділимо з вами спогади й підсумуємо неймовірний 21 Мандрівний.

Нам випало жити в історичні часи, коли від слів, рішень і дій кожного та кожної залежить, якими будуть Україна і весь світ завтра. Однак щоб впевнено будувати майбутнє, маємо засвоїти уроки минулого: усвідомити й переосмислити свою ідентичність, творити історичну пам’ять, притягнути воєнних злочинців до відповідальності, а головне – створити дієву архітектуру безпеки для себе. Тож цього разу ми осмислювали «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя» – центральну тему 21 Docudays UA, яку визначила ця сповнена легкої іронії й протиріч, але насправді така правдива фраза, що вже стала частиною нового українського фольклору.

Символічно відкривали Мандрівний Docudays UA 8 жовтня в Борисполі стрічкою про розсекречені архіви КДБ СРСР «Київські файли» від нідерландського режисера Вальтера Стокмана. Сюжет стрічки складається з кількох історій: подружжя дисидентів Лісових, голландського шпигуна-аматора та французької туристки українського походження. Переплітаючи їх, режисер досліджує масштаби і методи роботи секретної служби Радянського Союзу та занурює в часи, коли особисте життя кожного пронизувала параноя тоталітарного режиму.

Всього до програми фестивалю увійшло п’ять фільмів, відібраних із 21 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, знятих іноземними або українськими режисер(к)ами в копродукції із західними партнерами. Стрічки потужні за змістом, емоційні й глибокі, що чуттєво розкривають теми захисту прав людини, памʼяті, дому та взаємин із природою, дружби й солідарності. Крім згаданих «Київських файлів», дивилися такі стрічки: «Чоботи в ґрунті, руки в землі» Кароліни Ускакович, «Дівчинка далеко від дому» Аліси Коваленко й Сімона Леренґа Вільмонта, «Кіоск» Даніеля Стопи та «Порося Нельсон» від Аннеке де Лінд ван Венґарден.

 

Показ фільму «Чоботи в ґрунті, руки в землі» у Львові за участі режисерки Кароліни Ускакович.

Разом із фільмами Україною мандрували і їхні режисер(к)и, герої/-ні  та експерти, які допомагали з матеріалами для стрічок, – історики Володимир Бірчак та Едуард Андрющенко долучалися до дискусій наживо, а також через відеозв’язок. Це зробило наші події ще більш пізнавальними, наповнило їх щирістю, теплом, натхненням і взаємопідтримкою.

«Ми всі зараз є частиною великої історії, але часто проживаємо свою історію кожен і кожна окремо, тоді як документальне кіно – зближує. Ви можете відчувати себе пов’язаними з іншими, з ким, можливо, і не перетнулися б у житті, але маєте спільні досвід, думки і переживання, – ділиться своїми враженнями Аліса Коваленко, співрежисерка фільму «Дівчинка далеко від дому». – Це було для мене на показах Мандрівного дуже цінним: чути, наскільки історія нашого фільму близька людям, і бачити, як їм потрібно це проговорювати, ділитися почуттями й емоціями, адже це теж певною мірою терапія».

На показі стрічки «Дівчинка далеко від дому» в Чорноморську.

«Мандрівний Docudays UA – це фантастичний проєкт, який показує, наскільки ми – режисер(к)и та глядачі/-ки – потрібні одне одному, наскільки важливий наш контакт. Ви даєте змогу чути голоси людей, яких не транслюють глобальні медіа: після показів багато українців і українок ділилися зі мною своїми думками та переживаннями. Це були дуже потужні особисті розмови, які залишаться зі мною надовго», – Даніель Стопа, режисер фільму «Кіоск».

Мандрівний цього року вийшов надзвичайно насиченим та яскравим: за два місяці наші невтомні регіональні координатори та координаторки встигли провести 594 кінопокази з дискусіями, 16 пресконференцій та 103 правозахисні заходи в комбінованому форматі – семінари, тренінги, лекції, «живі бібліотеки» за участі експертів/-ок, громадських активістів/-ок, правозахисників/-иць, митців і мисткинь, а також науковців/-иць у 16 областях України. 

Фестиваль побував наживо у 95 населених пунктах – у молодіжних та культурних просторах, бібліотеках, кіноклубах, школах і вузах, закладах виконання покарань. На офлайн- та онлайн-подіях цьогорічного Мандрівного побувало 70 165 глядачів і глядачок.

Показ та обговорення фільму «Київські файли» у Харкові за участі істориків Володимира Бірчака та Вахтанга Кіпіані.

Що особливо щемко й цінно – попри постійні обстріли та безпосередню близькість до лінії фронту, регіональним координатор(к)ам вдалося організувати успішні події Мандрівного у низці прифронтових міст: Харкові, Херсоні, Дніпрі, Кривому Розі, Чорноморську та Запоріжжі. Під звуки вибухів розмови про права людини набувають виняткового сенсу.

У деяких із цих міст знайшли прихисток координатор(к)и із Донецької та Запорізької областей. Тепер вони закохують у Мандрівний Docudays UA мешканців і мешканок громад, куди їм довелося переїхати через війну, та гуртують навколо себе земляків і землячок, де б вони не опинилися: у тому ж місті, за тисячі кілометрів чи в тимчасовій окупації. Бо для них фестиваль – це насамперед про дім.

«Хочеться щось залишити людям із їхнього вже минулого життя, те, що було для них цінним, – каже Ольга Леонтьєва, регіональна координаторка з Мелітополя. – Я не можу повернути їм рідне місто, але можу дати відчуття своїх, коло тих, хто розуміє, з ким можна розділити думки й емоції. Зараз важливі перш за все люди і звʼязок між ними. Мандрівний його зберігає і дає сили всім нам триматися».

Спільний контекст об'єднує цілі регіони. Так Одещина та Дніпропетровщина, які прийняли фестивалі з Бердянська та Маріуполя, втретє організували телеміст, що стало вже доброю традицією: разом подивилися фільм «Дівчинка далеко від дому» про юну гімнастку Настю, котра була вимушена виїхати до Німеччини на початку повномасштабного вторгнення. А потім глядачі та глядачки мали щемку зустріч зі співавторкою стрічки.

Аби до фестивалю могли долучитися кожен і кожна в Україні, впродовж останнього тижня листопада всі фільми з програми 21 Мандрівного ми транслювали в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE, а ще провели покази з описовими субтитрами та аудіодескрипцією для людей, які мають порушення слуху та зору, – в Полтаві, Харкові, Івано-Франківську та Львові. Це створило простір для важливих експериментів: нормотиповим глядачам і глядачкам пропонували закрити вуха або очі та спробувати на собі, як це – сприймати кіно лише завдяки картинці чи звуку, а потім обговорити свій досвід та глибше зануритися у питання інклюзії.

 

Подія про безбарʼєрність із журналістом Володимиром Носковим в Харкові.

Особливу увагу в рамках Мандрівного приділили темі цьогорічної всеукраїнської інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей» – спільній ініціативі ГО «Докудейз» та ВГО «Магнолія». Супроводжувала її документальна стрічка «У сітях» від чеських режисерки Барбори Халупової й режисера Віта Клусака. Вона наочно показує, чим можуть стати інтернет-платформи для спілкування в руках деяких дорослих, і разом із даними статистики руйнує думку про те, що проблема десь далеко і «точно не стосується нашої дитини».

Щоб привернути увагу батьків і всіх, хто працює з дітьми, а також застерегти самих підлітків, у партнерстві з правозахисною програмою RIGHTS NOW! 23 жовтня ми переглянули фільм і провели всеукраїнську онлайн-дискусію з провідними українськими експерт(к)ами. Говорили про те, як розпізнати ознаки сексуального насильства над дітьми в інтернеті, до кого звернутися по допомогу, хто відповідальний за протидію цим злочинам та як убезпечити дітей.

«Коли доросла людина шляхом встановлення довірливих стосунків, шляхом маніпуляцій, погроз, шантажу досягає певних цілей, які завдають психологічну або й фізичну шкоду дитині, – це насильство. Тим часом діти можуть взагалі не усвідомлювати, що з ними відбувається», – зазначила Мар’яна Гевко, експертка кампанії, проєктна менеджерка Мережі DOCU/CLUB.

 

Зустріч в межах Мандрівного Docudays UA у Кривому Розі.

Покази фільму «У сітях», тренінги, лекції та дискусії відбулися у більшості областей, де проходив фестиваль, і охопили різні аудиторії: від старшокласників і старшокласниць до освітян/-ок, юристів/-ок і психологів/-инь. Ці зустрічі стали першим кроком до руйнування табу довкола надчутливої й стигматизованої теми сексуального насильства над дітьми. Тепер кампанію підхопить Мережа кіноклубів DOCU/CLUB – документальна стрічка вже поповнила їхню колекцію.

Переглядом і фаховим обговоренням цієї вражаючої стрічки у Вінниці і завершився 21 Мандрівний, і відтак став по-своєму унікальним і незабутнім. 

Цим ми завдячуємо передусім українським захисникам і захисницям, а також усім, хто вірить у місію ГО «Докудейз» і йде із нами пліч-о-пліч — донорам, партнерам, команді, незламним регіональним координатор(к)ам, а також відданим глядачам і глядачкам. Пишаємося, що з кожним роком наша спільнота однодумців стає все більшою та міцнішою. 

Продовжуємо творити суспільство вільних людей і вже готуємося до наступного 22 Docudays UA!

Фото надані регіональнимии координатор(к)ами Мандрівного Docudays UA.

21 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Королівства Нідерландів в Україні та International Media Support.

Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть виключно її автор(к)и.

«Докудейз» — це неприбуткова громадська організація, що реалізує культурні та просвітницькі проєкти на перетині кіно та прав людини в Україні та за кордоном. З-поміж них: Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, Мережа кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA DOCU/CLUB, правозахисна програма RIGHTS NOW!, онлайн-кінотеатр DOCUSPACE, платформа розвитку української кіноіндустрії DOCU/ПРО й майстерня документалістики DOCU/КЛАС, а також Міждисциплінарна мистецька програма Docudays UA DOCU/СИНТЕЗ й Архів Війни, започаткований спільно з ініціативою INFOSCOPE.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
українське кіно
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
15 корисних звичок, які сприяють збільшенню заробітку вдвічі
Gazeta UA
2025-07-27T08:42:08Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 28 липня по 2 серпня
GlavRed
2025-07-27T08:27:56Z
Ніколи не купуйте такий кавун: як не натрапити на небезпечну ягоду
Telegraf
2025-07-27T08:27:20Z
Чому водоспад Шипіт називають одним із найкрасивіших в Україні
24tv
2025-07-27T08:18:20Z
З Європи до Америки за 54 хвилини: чи можна побудувати тунель під Атлантичним океаном
Фокус
2025-07-27T08:06:57Z
Закрутка, яка повинна бути в кожного: рецепт кабачкової ікри "як у бабусі"
24tv
2025-07-27T07:33:44Z
Китайський гороскоп на завтра 28 липня: Щурів використають, Собаки вирішать проблеми
GlavRed
2025-07-27T07:27:45Z
6 отруйних рослин, яких краще уникати у саду
24tv
2025-07-27T07:24:41Z
Ділить домівки навпіл: де розташований найнезвичайніший кордон між країнами у світі
Фокус
2025-07-27T07:06:32Z
Альона Омаргалієва у 12-ту річницю шлюбу розчулила, яким було її весілля з Тамерланом
TSN
2025-07-27T08:33:01Z
Зняв "Мою прекрасну няню" і шоу для Газпрому: що говорить про війну уродженець Одеси Едуард Лівнєв і де він зараз
Telegraf
2025-07-27T08:15:28Z
Анастасія Приходько показала сина та доньку й зізналася, що суворо забороняє їм робити
TSN
2025-07-27T08:06:32Z
Рецензія на фільм «Щасливчик Гілмор 2» / Happy Gilmore 2
ITC
2025-07-27T07:55:53Z
Пристрасно поцілувались: Джастін Бібер показав нове романтичне фото з дружиною
24tv
2025-07-27T07:51:18Z
Дизайнер Зеленського пояснив, чому президент знову носить костюми
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T07:30:56Z
З синьо-жовтим прапором: Саніна й українська діджейка Korolova запалили на сцені Tomorrowland
24tv
2025-07-27T06:57:34Z
Зірки «Хлопців» у новому трейлері «Покоління V» — другий сезон стане прологом фіналу головного серіалу
ITC
2025-07-27T05:42:00Z
Мільйони доларів на казкове свято: 10 найдорожчих зіркових весіль в історії шоубізнесу
24tv
2025-07-27T05:36:34Z
Чому після схуднення на Оземпік "падають" сідниці
24tv
2025-07-27T08:12:38Z
Уряд доручив МОЗ та Мінсоцполітики вирішити проблемні питання з протезування
УкраинФорм
2025-07-27T07:30:53Z
Які хвороби можуть загрожувати кожному знаку зодіаку: пояснення астрологів
TSN
2025-07-27T07:18:47Z
Червоний рівень магнітної бурі, як уберегти себе?
360ua.news
2025-07-27T07:18:00Z
Скільки заробляють медики в Україні й де платять більше
24tv
2025-07-27T06:36:58Z
Привітання з Днем медичного працівника: які теплі слова сказати лікарям
24tv
2025-07-27T05:12:12Z
Немовля з "пухлиною" у роті приголомшило лікарів: що це було насправді
TSN
2025-07-27T04:33:52Z
Зі святом, медики! Найкрасивіші привітання у картинках та листівках зі святом 27 липня
Telegraf
2025-07-27T03:18:42Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів та ВПО у Хмельницькому: де українці можуть отримати безкоштовну медичну підтримку
Политека
2025-07-27T03:00:44Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Нардеп розповів, чи будуть блокувати мобільний зв’язок під час атаки дронів
TSN
2025-07-27T08:51:56Z
Дмитро Ярош звернувся до протестувальників: головне зараз – фронт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T08:42:12Z
Прем'єр Угорщини пригрозив заблокувати новий бюджет ЄС
Европейская правда
2025-07-27T08:39:16Z
Росіяни випустили понад 80 безпілотників по Україні: в кількох місцях є влучання
ZN UA
2025-07-27T08:36:52Z
Держсекретар США: Трамп втрачає терпіння щодо Росії та Путіна
Лига
2025-07-27T08:18:59Z
Економіка та оборона: Свириденко підбила підсумки першого тижня роботи нового уряду
УкраинФорм
2025-07-27T08:18:35Z
Кім Чен Ин пообіцяв перемогти у битві зі США
ZN UA
2025-07-27T08:18:10Z
Литва виділить до 30 млн євро на Patriot для України
Европейская правда
2025-07-27T08:15:52Z
Люцифер і Валькірія: стали відомі найдивніші імена, якими українці називали дітей у 2025 році
24tv
2025-07-27T08:42:02Z
"Рейки, рейки, шпали, шпали": как звучит на украинском популярная советская считалочка
TSN
2025-07-27T08:33:45Z
Робота для пенсіонерів у Полтаві: найактуальніші вакансії
Политека
2025-07-27T08:31:16Z
Розробники з Нової Зеландії представили новітні надводні дрони Bluebottle
InternetUA
2025-07-27T08:25:04Z
4 українські імені, які мають позитивну енергетику й принесуть своїм власникам щастя
24tv
2025-07-27T08:18:21Z
Отримання аліментів на дитину в Польщі: детальний алгоритм для українців
Знай
2025-07-27T08:12:58Z
Чи можуть забрати авто за несплату штрафів через ухилення від мобілізації - пояснення
TSN
2025-07-27T08:06:49Z
Королева, яка об’єднала Русь і Європу: яка була найбагатша наречена в історії України
24tv
2025-07-27T08:06:01Z
Незвичайна знахідка в лісі: батько і син помітили загадкові предмети біля дерева
Фокус
2025-07-27T07:51:51Z
Китай накрили зливи - тисячі людей евакуювали, є загиблі
УкраинФорм
2025-07-27T08:45:07Z
На півночі Індії через тисняву в храмі загинули шестеро людей, десятки постраждалих
УкраинФорм
2025-07-27T08:33:32Z
У Кривому Розі поліція перевіряє відео побиття чоловіка військовим ТЦК – відео
Лига
2025-07-27T08:30:14Z
Рейс затримали, а потім – розвернули: у Росії пасажири 7 годин не можуть покинути літак
24tv
2025-07-27T08:30:00Z
Не подобалося, коли люди палять: харків'янин зарізав чоловіка під час сварки на вулиці
24tv
2025-07-27T08:03:37Z
Через аномальну спеку Туреччину охопили пожежі: зʼявилися моторошні кадри
GlavRed
2025-07-27T07:27:18Z
3500 доларів США за зняття з розшуку: у Києві на вимаганні викрили посадовця ТЦК
24tv
2025-07-27T07:24:58Z
У Степногірську з-під завалів дістали тіла двох загиблих після вчорашнього обстрілу РФ
УкраинФорм
2025-07-27T07:24:53Z
Чернігівські поліцейські розслідують обставини загибелі 3-річного хлопчика
Украина Криминальная
2025-07-27T07:24:23Z
Аномальна спека охопить частину України: коли припікатиме до +40 градусів
GlavRed
2025-07-27T08:45:43Z
Послідовна спроба прориву: як захисники відбили механізований штурм росіян під Покровськом
24tv
2025-07-27T08:36:40Z
Легких цілей – немає: мобільні вогневі групи ексклюзивно показали збиття дронів над Харківщиною
24tv
2025-07-27T08:33:01Z
На Черкащині запускають програму підтримки ветеранського фермерства
AgroPortal
2025-07-27T08:30:10Z
"Ліквідували 80 окупантів": українські бійці відбили масштабний штурм ворога
GlavRed
2025-07-27T08:27:42Z
Цим українцям знову не пощастить. Що їх очікує 30 липня
Telegraf
2025-07-27T08:03:52Z
У 44 ОАБр привітали медиків з їх професійним днем та розповіли про їх титанічну працю на фронті
24tv
2025-07-27T08:03:15Z
БпЛА атакують Ленінградську область: в аеропорту скасували понад 70 рейсів
24tv
2025-07-27T07:51:58Z
Журналіст «Суспільне Чернігів» Олександр Котенко отримав орден «За мужність» III ступеня
Детектор М
2025-07-27T07:36:09Z
Український мікст став шостим у стрибках з вишки на ЧС-2025 з водних видів спорту
УкраинФорм
2025-07-27T08:51:54Z
Капітан збірної України з баскетболу продовжить виступи в Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T08:51:08Z
Томас Мюллер визначився з чемпіонатом, в якому продовжить кар'єру
Football.ua
2025-07-27T08:49:00Z
Тренер Лехії пояснив, чому випустив орендованого з Динамо Дячука на матч із Лехом
Football.ua
2025-07-27T08:43:13Z
Левандовські: Зараз не має значення, що буде після сезону
Football.ua
2025-07-27T08:39:54Z
ЗСУ знищили російського окупанта, який був майстром спорту з боксу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T08:39:48Z
Вест Гем розглядає трансфер півзахисника Вердера
Football.ua
2025-07-27T08:39:23Z
Збірна України з баскетболу U-18 здобула першу перемогу на чемпіонаті Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T08:15:18Z
ПСЖ погодив контракт із воротарем Лілля
Football.ua
2025-07-27T08:09:54Z
Після 70 років більше грошей: які доплати за віком зараз
24tv
2025-07-27T08:21:21Z
Більші у 3-4 рази штрафи, відкритий банкінг і жодного ПДВ: що зміниться в Україні з 1 серпня
Фокус
2025-07-27T08:12:18Z
Чи є дефіцит електроенергії в областях України: відповідь Міненерго
24tv
2025-07-27T08:06:31Z
Не Саудівська Аравія: у якій країні світу найбільше запасів нафти
24tv
2025-07-27T08:03:56Z
Дефіцит продуктів у Сумській області: що стає недоступним для українців
Политека
2025-07-27T08:00:43Z
Спалах сказу на Київщині: у трьох районах запроваджено карантин
Украина Криминальная
2025-07-27T07:57:05Z
Платити за світло менше: чому варто перевірити електролічильник
24tv
2025-07-27T07:51:04Z
Росіяни знищили виробництво відомого бренду чаю у Дніпрі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T07:45:07Z
Російська економіка тріщить: обвалюються майже усі галузі, – Bloomberg
24tv
2025-07-27T07:42:12Z
Британія запровадила вікову селфі-перевірку для перегляду порносайтів
Детектор М
2025-07-27T08:33:37Z
Топ-3 телевізори з діагоналлю екрана 55 дюймів: найкращі моделі за результатами тестів
Фокус
2025-07-27T08:00:36Z
Як очистити пам'ять на смартфонах з Android та iOS
InternetUA
2025-07-27T07:46:53Z
Apple випускає публічні бета-версії своїх нових оновлень програмного забезпечення з рідким склом
InternetUA
2025-07-27T07:01:13Z
Чи є майбутнє у вашої професії: яких працівників замінить ШІ
Фокус
2025-07-27T07:00:07Z
Вчені показали найрідкіснішого слона на планеті: що відомо про Мотті
TSN
2025-07-27T06:51:52Z
Застосунок для доставки їжі Y Combinator використав TikTok для стрімкого зростання в App Store
InternetUA
2025-07-27T06:46:00Z
Інноваційний фонд НАТО оновлює свою інвестиційну команду
InternetUA
2025-07-27T06:16:11Z
Community Notes від Х починає тестування нотаток спільнот з різними поглядами
InternetUA
2025-07-27T06:04:33Z
Toyota оновила моделі Corolla Cross і Frontlander
Gazeta UA
2025-07-27T08:00:48Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z
Як на заводі Mercedes-Benz у Верті виготовили першу вантажівку
AutoCentre
2025-07-27T01:46:59Z
На колишньому заводі Van Hool йде складання 24-метрових електробусів
AutoCentre
2025-07-27T01:46:03Z
Який автомобіль в жодному разі не варто купувати: відповідь автомеханіка
GlavRed
2025-07-26T23:27:18Z
Цей унікальний ретро-корвет міг би переконати нас обрати його замість ZR1X
Топ Жир
2025-07-26T23:21:59Z
Жінка переказала понад 7 тисяч доларів за авто, яке так і не отримала
Украина Криминальная
2025-07-26T22:45:12Z
GR Corolla Auto: як ралійний автомобіль намагається бути цивілізованим — огляд
Топ Жир
2025-07-26T21:36:16Z
Honda планує страхувати ваші авто, маючи унікальну перевагу
Топ Жир
2025-07-26T19:51:00Z