Активно обговорюються майбутні зміни в пенсійнійсистемі, і якщо вони будуть запроваджені, пенсіонерів, як нинішніх, так і майбутніх, чекають серйозні зміни вже наступного року.
Розглянемо основні нововведення, які набудуть чинності з 1 січня 2025 року, і які вже закріплені законодавчо.
Збільшення стажу для виходу на пенсію
Однією з перших змін стане збільшення необхідного стажу для отримання пенсії за віком. З 2025 року, щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно буде мати вже 32 роки стажу. Наразі для цього достатньо 31 року стажу, однак це правило стосуватиметься як жінок, так і чоловіків.
Зменшення розміру пенсій
Пенсії, які перевищують 10 прожиткових мінімумів (більше 23 610 гривень), будуть знижені. Це торкнеться переважно пенсіонерів, які отримують виплати за спеціальними законами. Частина пенсії, що перевищує зазначену суму, буде знижена на певний відсоток до кінця воєнного стану.
Списання коштів з пенсійних карток
Існує ймовірність, що деякі внутрішньо переміщені особи можуть втратити всі кошти на своїх пенсійних картках. Це стосується двох категорій переселенців:
- Тих, хто не витрачав кошти зі своєї картки в «Ощадбанку» протягом останніх 12 місяців.
- Тих, хто не пройшов ідентифікацію своєї картки. У таких випадках не лише припиняться виплати, а й з карток буде списано всі нараховані, але не зняті або не витрачені кошти.
Зниження пенсій та скасування надбавок
У період воєнного стану пенсіонерам, які не працюють і проживають у чорнобильських зонах, буде надаватися надбавка до пенсії в розмірі 2 361 гривня. Однак це стосуватиметься лише тих осіб, які жили або працювали в цих зонах до 26 квітня 1986 року. Для тих, хто виїхав із цих територій після аварії на ЧАЕС або переїхав туди після цієї дати, така доплата не буде нараховуватися.
Ці зміни стануть важливими моментами для пенсіонерів, і їх варто враховувати, аби планувати своє фінансове майбутнє.
Останні новини України:
Не вирішить усіх проблем: українцям пообіцяли новий перерахунок пенсій у 2025 році, відомі подробиці.
Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.
Пенсія в Україні: українцям показали, у якій області пенсіонери мають найнижчі виплати та ледь виживають.