У 2025 році соціальні видатки залишаться на рівні попереднього року без індексації. Виняток становлять лише пенсії, які підлягатимуть підвищенню.
Головна причина — пріоритет державного бюджету на сектор безпеки та оборони, оскільки головне завдання — забезпечити стабільність і підтримати обороноздатність країни під час війни, пише Центр економічної стратегії.
Міністр фінансів Сергій Марченко пояснив, що держава обережно розподіляє фінансові ресурси. Через обмежені можливості у 2025 році заробітні плати бюджетників також не зростатимуть, а соціально-гуманітарні видатки суттєво не збільшаться.
Втім, є й хороші новини для окремих напрямків. Під час доопрацювання бюджету між першим і другим читанням освітня субвенція отримала додаткові 12 мільярдів гривень. Це дозволить частково підтримати освітню сферу, яка вважається однією з найбільш вразливих в умовах війни.
Основний акцент держави — на обороні. За словами міністра, значна частина видатків буде спрямована саме на сектор безпеки та оборони. Це рішення допоможе підтримати необхідний рівень інтенсивності бойових дій, забезпечити Збройні Сили всім необхідним та виконати ключові завдання в умовах повномасштабного вторгнення росії.
"Ми робимо все можливе, щоб ефективно використовувати наявні ресурси" — наголосив Сергій Марченко.
Міністр підкреслив, що бюджет залишається консолідованим і максимально збалансованим. За його словами, уряд намагається додатково підтримати сфери, які найбільше цього потребують, проте можливості для значного збільшення витрат нині обмежені.
Таким чином, у 2025 році соціальні витрати залишаться практично без змін. Головний акцент держави — оборона країни та підтримка фронту.
Раніше ми повідомляли, виплати від ООН, соціальна пенсія та пільги: види допомоги для пенсіонерів у 2025 році.
Надбавки та доплати для пенсіонерів: скільки платитимуть у 2025 році -детальніше на Знай.ua.