У РФ за шпіонаж на 15 років засудили громадянина США
Російський суд засудив громадянина США Юджина Спектора до 15 років позбавлення волі, визнавши його в ході закритого процесу винним у шпигунстві, повідомили у вівторок російські державні інформаційні агентства.
На вимогу звинувачення матеріали справи було засекречено.
Суд також залишив чинним рішення про штраф Спектору у розмірі 14 116 805 рублів, який був призначений у іншій кримінальній справі.
Спектор, який народився в Росії, а потім переїхав до США, вже відбуває 3,5 роки ув'язнення в Росії за хабарництво. У серпні минулого року він був звинувачений у шпигунстві.
Деталі справи про шпигунство проти нього державні ЗМІ не розголошують.
Російське агентство ТАСС лише заявило, що Спектор був засуджений до 13 років ув’язнення за шпигунство, й цей вирок було додано до його попереднього вироку за хабарництво. Тож американець має відбути сукупно 15 років у виправній колонії суворого режиму.
За версією слідства, в 2015-2016 роках, обіймаючи посаду голови ради директорів компанії "Медполімерпром", Спектор став посередником при дачі хабаря колишній помічниці колишнього віце-прем'єра Росії Аркадія Дворковича Анастасії Алексєєвой від імені кількох фармкомпаній.
Він визнав свою вину у справі про хабарництво, однак невідомо, чи зізнався у шпигунстві.
Анастасію Алексєєву у квітні було засуджено до 12 років за отримання хабара у вигляді двох дорогих закордонних поїздок на відпочинок. Дворкович був віце-прем'єром за Дмітрія Медведєва у 2012-2018 роках. Наразі він очолює міжнародну шахову федерацію FIDE.
У жовтні росіяни засудили 72-річного громадянина США Стівена Габбарда до шести років і 10 місяців позбавлення волі за нібито найманство на боці України. Американець визнав свою провину, проте його сімʼя сумнівається у правдивості свідчень.
У липні Свердловський обласний суд засудив кореспондента The Wall Street Journal Евана Гершковича до 16 років позбавлення волі в колонії суворого режиму у справі про шпигунство.
У серпні в рамках великого обміну полоненими зі США Росія звільнила репортера Wall Street Journal Евана Гершковича та колишнього морського піхотинця США Пола Вілана