Відставання в модернізації бронетехніки російської армії призводить до того, що часто вона перетворюється на "труну для особового складу". При цьому військові чиновники РФ не поспішають щось змінювати, а пропагандисти невпинно розповідають про погану неконкурентну західну броню.
Російський військкор Юрій Котьонок розкритикував військову техніку, яку використовують Збройні сили РФ в Україні. Зокрема, дісталося бронемашинам БТР-80, БМП-1 і БМП-2, які на практиці поступаються за деякими характеристиками західним аналогам, через що російська піхота зазнає великих втрат на полі бою. Про це він написав 23 грудня у своєму Telegram-каналі.
У публікації військкор зазначив, що цю бронетехніку розробили ще за радянської епохи, і в нинішніх умовах бойових дій розкрилися недоліки конструкції, про що неодноразово говорили як фахівці, так і військовослужбовці РФ.
Наприклад, бронетранспортери та бойові машини піхоти досить незручні для розміщення штурмовиків, які екіпіровані з урахуванням сучасних реалій.
"З приводу відставання наших БТР і БМП. Не писав уже тільки ледачий, що штурмовик у броніку і спорядженні не поміщається в десантному відсіку, не здатний нормально десантуватися з люка, воювати. Особисто я не раз і не два десантувався з гріхом навпіл із БМП-1 і БМП-2, застрягав у десантному відділенні", — пише Котьонок.
За його словами, не краще йдуть справи і з бронюванням радянської бронетехніки, яка пробивається засобами ураження Сил оборони, через що "коробки" перетворюються на "труну для особового складу".
Навпаки, та ж M2 Bradley дозволяє десанту в повному спорядженні комфортно розміщуватися всередині машини. Крім того, американська БМП має десантну апарель, яка неодноразово рятувала життя солдатів на замінованих ділянках. Над таким рішенням, продовжив військкор, кепкували в радянські часи, але на практиці виявилося, що воно дає змогу уникати миттєвого підриву під час десантування.
Ще однією перевагою Bradley виявилося її озброєння і бронювання, яке дає змогу не тільки нарівні битися, а й "вигравати дуель" з російськими танками.
Відставання РФ у бронетехніці
Котьонок також невтішно висловилося і про те, як цю проблему вирішує військове керівництво Росії. Якщо коротко — ніяк, оскільки в російській військовій системі досі працюють люди, які категорично не бажають нічого змінювати навіть в умовах війни.
"Вражаючі відсталість, відсутність креативу. Як на мене, так майже катастрофа!" — підкреслив військкор.
За його словами, реальна ситуація з модернізацією бронетехніки сильно відрізняється від того, що транслює російська пропаганда на федеральних каналах і про що офіційно в дусі "аналогов нет" розповідають військові чиновники. Приклад цьому, злощасний танк Т-14 "Армата", який зі своїми "проривними технологіями" так і не з'явився на полі бою.
Ба більше, Котенок звинуватив пропагандистів у сюжетах "про погану неконкурентну західну броню", тоді як сама російська військова система залишається закостенілою, і багато рішень фактично не переглядалися з 50-70-х років минулого століття.
Аналізуючи сучасний конфлікт, автор публікації зазначає, що війна є драйвером військових інновацій, як це видно на прикладі безпілотників. Однак ситуація з бронетехнікою залишається без кардинальних змін і навряд чи покращиться.
"З бронетехнікою ми застрягли мало не в 70-х рр. XX століття", — написав військкор.
Важливо Окупанти захопили БМП Bradley: корпус тестували 30-мм снарядами (фото)