MY.UAНовини
«Ізоляційний пояс» Східної Європи: інформаційні впливи Росії на вибори-2024
«Ізоляційний пояс» Східної Європи: інформаційні впливи Росії на вибори-2024

«Ізоляційний пояс» Східної Європи: інформаційні впливи Росії на вибори-2024

Як Москва намагалася використати вибори в Молдові, Грузії, Румунії, щоб нашкодити Україні.

2024 року вперше в історії вибори відбулися аж у 78 країнах світу (21 референдум і 119 виборів). За підрахунками Election Guide, майже мільярд людей по всьому світу взяв участь у виборах. І саме в цей найбільш «виборчий» рік занепокоєння щодо майбутнього демократій зростає.

У 2024 році Росія такожпроводила «вибори», точніше, відбулося чергове формальнепереобрання диктатора Путіна. Цьогорічпрезидентські вибори мали б відбутися й в Україні, втім, через воєнний стан їх відкладено. Владу обирали сусіди України, а також географічно віддалені, але стратегічно важливі держави. Раніше ми писали провибори до Європарламенту, парламентські вибори уФранції, Великій Британії, президентські вибори уСША.

У деяких країнах у виборчих перегонах правоохоронці знаходили докази російського втручання, приміром, Євросоюззапровадив санкції проти проросійського політика Віктора Медведчука, який фінансував інформаційно-підривну діяльність Кремля на території ЄС, щоб вплинути на вибори до Європарламенту.

Український політолог, фахівець з ультраправих рухів Антон Шеховцов у коментарі виданню «Радіо Свобода» висловив думку, що «план А» Кремля полягає в тому, щоб співпрацювати з основними владними політсилами, лобіюючи через них свої інтереси. Приклад такої співпраці — Угорщина, Словаччина, Сербія. Натомість «план Б» — вибудовувати альянси з радикальними популістами, як ультраправими, так іультралівими. Приміром, це відбуваєтьсяу Німеччині.

У цій статті зосередимося на інформаційних впливах на вибори у Молдові, Грузії та Румунії. Кожна з цих країн Східної Європи по-своєму важлива для Києва, тож зовнішньополітичний курс її політиків може зіграти роль у подальшій долі України, її перемозі та європейському майбутньому.

Дезасоційоване тріо

Молдову та Грузію, як і інші колишні республіки СРСР, Кремль сприймає як країни «ближнього зарубіжжя», силкується утримати у власній сфері впливу та відрізати від Заходу. Молдова та Грузія разом з Україною входять до асоційованого тріо, регіонального альянсу, мета якого — посилена співпраця у сфері європейської інтеграції. Київ, Тбілісі та Кишинів об’єдналися, щоб здобути повноправне членство в ЄС.

Під час заснування альянсу в 2021 році очікувалося, що він стане хвилею розширення Євросоюзу, а плани Кремля відтворити СРСР 2.0 зазнають остаточного краху. Тож мета Москви — стати на заваді європейським прагненням асоційованого тріо, не допустити входження трьох країн у Єврозону та дискредитувати європейський вибір. І завданням російської влади та пропагандистської машини у цих країнах, зокрема в умовах виборчої турбулентності, було сприяти успіху проросійських сил, або принаймні інструменталізувати євроскептицизм місцевих політиків.

26 жовтня у Грузіїпройшли парламентські вибори, на яких, за офіційною інформацією, перемогла владна партія «Грузинська мрія», лояльна до держави-агресорки. Вибори, за повідомленнями опозиційних політиків і міжнародних спостерігачів, відзначилися масовими порушеннями та фальсифікаціями. Президентка Зурабішвілі назвала вибори в Грузії «російськими» і сказала, що вони пройшли в умовах тотальної фальсифікації та стали конфіскацією голосів виборців.

У країні тривають протести з вимогою провести переголосування. Європарламент заявив, що вибори в Грузії стали ще одним проявом продовження відступу від демократії, адже не були ані вільними, ані чесними. Страсбург закликав провести нові вибори під міжнародним наглядом.

Влада Грузії спекулювала на співзвучній російський пропаганді тезі, що Захід буцімто прагне втягнути Грузію у війну з Росією. Одна з основних тез владної партії під час виборчої кампанії — уникнення ситуації «як в Україні». Заступник голови радбезу Росії Дмитро Медведєв написав, що спроба втягнути Грузію у протистояння з Росією на стороні Заходу й України могла б закінчитися «дуже печально», а протести назвав «черговою кольоровою революцією». Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова сказала, що грузини «самі розберуться», хто несе справжню загрозу. Як ідеться в матеріалі Берлінського центру Карнегі, «посил “Грузинської мрії” про те, що на нинішніх виборах грузини вибирають між війною і миром, виявився більш переконливим, ніж наратив опозиції про вибір між Росією та ЄС».

Наприкінці листопада прем’єр Грузії оголосивпро зупинку переговорів із ЄС і відмову від грантів Євросоюзу до 2028 року. Це викликаломасові протести, які влада намагалася придушити силовими методами. Російський агітпроп всілякосилкувався дискредитувати мітинги та європейський вибір грузинів.

Грузія неодноразово потерпала від агресії з боку Кремля, який привласнив частину її територій. Попри це зараз офіційний Тбілісі повертається в орбіту Москви. Цей приклад російська пропаганда розцінює як свідчення безальтернативності свого вирішального впливу на пострадянському просторі та як модель «примирення» з російською агресією в обмін на «ненапад», про що детально ми писалитут.

  • Читайте також:«Усупереч західному істеблішменту». Як російські міжнародні медіа коментували результати виборів у Грузії

Наприкінці жовтня й на початку листопада у Молдові також відбулисявибори президента тареферендум щодо вступу до ЄС. Голосування пройшло зіспробами Росії втрутитися у процес. За результатами виборів, прозахідна президентка Мая Санду була обрана на другий термін із суттєвим відривом від висуванця проросійської Партії соціалістів Александра Стояногла. А от референдум щодо інтеграції Молдови до Європейського Союзу показав лише незначну перевагу відповіді «так».

Москва спрямувала зусилля на підкуп так званої «мережі Шора» — мережі проросійського олігарха-утікачаІлана Шора, проти якого у травні 2023 року ЄС увів санкції «за дестабілізацію ситуації в Молдові», — що мала забезпечити голосування проти європейського референдуму та проти другого терміну Маї Санду. Кишиневу вдалося викрити схему Ілана Шора, яка містила купівлю голосів, розповсюдження неправдивої інформації про ЄС, у результаті якої лише у вересні 2024 року понад 130 000 молдован отримали понад 15 мільйонів доларів готівкою з Росії.

«Це голосування відбулося з безпрецедентними втручаннями та залякуванням із боку Росії та її проксі, спрямованими на дестабілізацію демократичних процесів у республіці Молдова», — сказав речник Європейського союзу Пітер Стано. Фіксували й підкуп голосів, і «каруселі» (перевезення виборців автобусами та великими чартерними рейсами), і кампанію з дезінформації.

Віцепремʼєр-міністерка Молдови Крістіна Герасимова сказала, що Росія витратила майже 100 мільйонів євро, намагаючись зірвати президентські вибори у Молдові, а також референдум щодо вступу країни до ЄС. Вона додала, що для Росії вигідним був би прокремлівський уряд у Молдові, адже це неабияк сприяло би Москві у війні проти України.

Сполучені Штати та ЄС попередили про кампанію Москви, спрямовану на зрив намірів Молдови інтегруватися в євроатлантичне співтовариство. Кремль заперечив, що відіграє будь-яку роль у політичному житті Молдови, а перемогу Санду та молдовське «так» євроінтеграції представниця МЗС Росії Марія Захарова назвала «неприхованим втручанням Заходу в електоральний процес у Молдові». І додала, що Захід і проєвропейська влада Молдови перетворює республіку на позбавлений суверенітету «русофобський придаток НАТО, насаджуючи чужі молдавському суспільству неоліберальні цінності та повний розрив зв’язків із Росією».

  • Читайте також:«Європа вкрала Молдову»: пропаганда про вибори у Молдові

Так званий «план А» (схиляти на свій бік владну еліту) у Грузії та «план Б» (співпрацювати з проросійською опозицією) у Молдові спрацювали з різним рівнем успішності. Втім, зрозуміло одне: асоційованому тріо це аж ніяк не на користь. Адже прийняття нових членів відбувається «пакетом», а не поодинці. Якщо Росії вдається збити з євроінтеграційного шляху одного члена альянсу, інтеграція інших також стає під питанням — це додасть аргументів скептикам розширення і щодо інших членів тріо в Брюсселі, бо весь регіон сприйматимуть як ненадійний, із нестабільними демократичними режимами.

Румунія: електоральний хаос

Несподіванкою стали вибори у Румунії, де в першому турі виборів переміг маловідомий кандидат з ультраправими проросійськими поглядами Келін Джорджеску. Раніше він був пов’язаний із націоналістичною партією «Альянс за союз румунів» (AUR).

Джорджеску обіцяв припинити підтримку України у війні, говорив, що Україна є вигаданою державою, а Києвом маніпулюють американські військові компанії. Він висловлював свою приязнь до Путіна. До того ж його риторика резонувала з уподобаннями прихильників православної церкви, впливової інституції в румунському суспільстві. Детально його тези ми аналізувалиу цьому матеріалі. Свою передвиборчу кампанію політик переважно вів у тіктоці, чим і пояснюють його «перемогу».

  • Читайте також: Продай або помри. Чи буде заблоковано TikTok у США

За декілька днів до другого туру голосування Конституційний суд Румунії оголосив перший тур виборів недійсним. Суд отримав докази, надані Вищою радою оборони країни, згідно з якими кампанія Джорджеску була результатом організованої маніпуляції з-за меж країни.

Європейська комісіяпочала офіційне провадження проти Тіктоку через неналежну оцінку та запобігання системним ризикам, пов’язаним із чесністю виборів, зокрема в контексті президентських виборів у Румунії. Тікток заперечує, що неналежним чином керував ризиками в Румунії. Також скоординовану кампанію впливу на президентські вибори в Румунії виявили усоцмережах Meta.

  • Читайте також: «Важко зробити румуна прихильником Росії, але можна налаштувати проти ЄС, НАТО та України», — Сузана Драґомір про кремлівську пропаганду в Румунії

Окрім цього, на початку грудня було розсекречено серію звітів румунської розвідки, в яких ішлося, що в день першого туру президентських виборів сервери румунської центральної виборчої комісії було атаковано 85 тисяч разів. За кібератаками стояв «державний актор» (ймовірно, Росія, хоча напряму цього не озвучили). Росія заперечує будь-яке втручання у виборчу кампанію в Румунії.

Віцепрезидент найбільшої групи Європарламенту «Європейська народна партія» та євродепутат від Румунії Зигфрід Мурешан в одному зі своїх дописів у мережі «Х» звинуватив Росію у спробах вплинути на перебіг виборів у Румунії. За його словами, «російське втручання не має меж» і саме тому «Румунія має екстремістського і популістичного кандидата у другому турі».

  • Читайте також:Як риторика кандидатів на виборах в Румунії та Молдові збігається з наративами Кремля

Сіра зона проваленого демократичного транзиту

Ситуація з виборами у Молдові, Румунії та Грузії має не тільки національний, але й глобальний вплив. По-перше, йдеться про підрив євроінтеграції, перешкоджання формальному входженню до Євросоюзу та розсинхронізацію асоційованого тріо. По-друге, для Росії важливо підірвати роль Румунії як однієї з ключових партнерок України. Бухарест надає неабияку військову допомогу, хоча й не афішує її; через Румунію відбувається український агроекспорт; Румунія є однією з країн, куди відбувся найбільший приплив українських біженців. У разі перемоги в Румунії проросійських політсил, чи продовжувала б ця країна тренувати українських військовиків на своїх базах НАТО, зокрема пілотуванню F16, чи продовжував би Бухарест надавати Києву зброю? Іншими словами, Росія не просто веде власну гру в кожній із цих країн, ця гра — частина великої стратегії з оточення України «ізоляційним поясом» в Східній Європі.

Втручаючись у вибори, Москва підриває довіру до цього демократичного інституту. Країни змушені захищати демократію та цінності, на яких стоїть західний світ. І це вкрай складно, адже їм доводиться законними методами відповідати на беззаконня авторитарного режиму.

Після штовхання певної країни у стан електоральної турбулентності доволі складно потім повернути довіру людей до виборів. Кремль хоче перетворити Східну Європу на сіру зону проваленого демократичного транзиту. Мовляв, демократизація у цьому регіоні просто не працює, тож годі загравати з західними моделями управління, час повертатися у плеяду авторитарної системи.

Для реалізації своїх інтересів у регіоні Росія або напряму захоплює території та встановлює там маріонеткову владу, або послуговується лояльністю місцевих політиків, яких використовує як проксі. Коли не вдається ні те, ні інше, Кремль намагається «хакнути» вибори, паралізувавши життєдіяльність цих демократій. Водночас, за задумом Росії, це відвадить увагу Заходу від потреб України. Тож ключовим тут є вміння демократій швидко оговтуватися й давати відсіч подібним атакам із боку Росії.

Ілюстрація на головній та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Домой вернетесь с пустым кошельком: супермаркеты обновили цены на сливочное масло, молоко и сыр
Знай
2025-07-13T19:22:02Z
Не только индексация: пенсионерам дважды пересчитают выплаты, но придется подождать
Знай
2025-07-13T18:37:41Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как предотвратить пищевое отравление летом и что делать, когда уже отравился: советы врача
Знай
2025-07-13T18:52:40Z
Пять продуктов и напитков, которые провоцируют появление отеков
Gazeta UA
2025-07-13T17:42:48Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Убийство полковника СБУ в Киеве: журналист раскрыл детали о Ворониче и его нападающих
TSN
2025-07-13T19:46:43Z
Имели паспорта Азербайджана, но связаны с криминалом РФ: журналист рассказал об убийцах Воронича
ZN UA
2025-07-13T19:07:40Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
График отключения света на неделю 14-20 июля Запорожской области: кого предупредили
Политека
2025-07-13T19:31:09Z
Адское лето: июль устанавливает новые температурные пределы
Gazeta UA
2025-07-13T19:25:45Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Когда закончится пенсия по инвалидности: в Пенсионном фонде дали разъяснение
Знай
2025-07-13T19:07:14Z
Что делать, если во время проверки не работает "Резерв+" - совет от Минобороны
TSN
2025-07-13T19:06:14Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Симпсоны предсказали Лабубу: почему тревожная теория заставляет владельцев сжигать вирусную игрушку
Фокус
2025-07-13T18:52:06Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Сотрудника СБУ в Киеве убили завербованные россиянами иностранцы — полиция. ФОТО
Новости Украины
2025-07-13T19:37:02Z
Россияне атаковали Полтаву и Николаев, вспыхнули пожары
Telegraf
2025-07-13T18:37:00Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Где поможет уксус – полезные советы
Gazeta UA
2025-07-13T19:49:11Z
Нежный, как облачко: готовим идеальный паштет для перекуса
Telegraf
2025-07-13T19:22:30Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Без согласия и без выбора: ChatGPT обязали хранить все ваши разговоры
Comments UA
2025-07-13T19:48:23Z
В Минобороны объяснили, почему произошел сбой в "Резерв+"
TSN
2025-07-13T19:33:30Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Итальянский теннисист Синнер впервые выиграл Уимблдон
ZN UA
2025-07-13T18:43:23Z
Галатасарай может позволить себе выкупить Осимхена, если оплатит частями
Корреспондент
2025-07-13T18:15:14Z
Роучу безразличны похождения Джервонты Дэвиса: Реванш состоится по плану
Корреспондент
2025-07-13T17:24:42Z
Челси – ПСЖ: накануне финала матча Клубного чемпионата мира
Корреспондент
2025-07-13T17:06:28Z
Покорившие высоту: Дембеле и Палмер приняли участие в фотосессии
Корреспондент
2025-07-13T16:48:38Z
Уимблдон U-14 проигран - не беда, когда в стране война
Корреспондент
2025-07-13T15:54:29Z
Травмы не могут позволить полноценно служить футболу: Интер выгоняет игрока
Корреспондент
2025-07-13T15:21:51Z