MY.UAНовини
Хто постачає харчі, пальне і форму для ЗСУ, як працює Держоператор тилу та цифровізує закупівлі
Хто постачає харчі, пальне і форму для ЗСУ, як працює Держоператор тилу та цифровізує закупівлі

Хто постачає харчі, пальне і форму для ЗСУ, як працює Держоператор тилу та цифровізує закупівлі

Уже понад рік в Україні працює Державний оператор тилу (ДОТ) – держагенція, що цифровізує закупівлі для ЗСУ та загалом забезпечує тилові потреби армії. За рік роботи ДОТ уклав контракти на 75 мільярдів гривень та заощадив понад 17 мільярдів. Мовиться про 7 мільярдів гривень на харчуванні, 6,5 мільярда на паливі та 3,7 мільярда на речовому забезпеченні.

Харчування – не дарма на першому місці, це чи не найголовніший напрям роботи ДОТ, який активно цифровізує команда ДОТ (з певними нюансами). Про те, що таке DOT-Chain, які є слабкі ланки в постачаннях, та що з'явиться у 2025 році – 24 Канал дізнався безпосередньо в IT-департаменті ДОТ.

Для чого впровадили "цифру" для постачань ЗСУ

На початку впровадження системи забезпечення харчування для ЗСУ ДОТ зіштовхнувся з тим, що Міноборони не мало доступу до зібраних даних про те, які саме замовлення роблять військові частини та в якій кількості, оскільки таких документів не було в цифрі, розповіла 24 Каналу Альона Жужа, радниця ДОТ з IT.

Це були тисячі паперових документів, які було складно обробити.

У цифровому вигляді інформація не накопичувалася і не аналізувалася, що унеможливлювало ефективне та оперативне управління процесами. Постачальники самостійно контактували з військовими частинами, визначали обсяг поставок та їхній склад. Міністерство обмежувалося лише опрацюванням актів прийому-передачі й оплатою рахунків, що створювало значні ризики для прозорості та контролю.

На етапі запуску стало зрозуміло, що без чіткого централізованого управління інформацією про потреби військових частин реформувати систему харчування неможливо. Найбільшим викликом стало створення механізму централізованого збору заявок на поставку продуктів.

"Якби ми продовжували працювати за старим підходом, передаючи управління постачальникам, то втратили б можливість контролювати відповідність поставок потребам військових частин", – каже Жужа.


Альона Жужа / Фото ДОТ

Для розв'язання цих проблем у ДОТ розробили та впровадили IT-систему DOT-Chain. Запуск відбувався в умовах жорстких часових обмежень, тому обрали мінімальний функціонал, каже радниця. Це рішення виявилося правильним, оскільки дозволило поступово розширювати систему, додаючи нові етапи цифровізації, зокрема первинні документи, видаткові накладні та акти приймання-передачі.

Для забезпечення ефективної роботи використали набір безпекових продуктів Microsoft. Як показав досвід, спроба впровадити повний функціонал одразу могла б значно ускладнити процес.

Як працює DOT-Chain

На сьогодні система DOT-Chain забезпечує не лише обробку заявок, але й електронний документообіг. Військові частини розміщують заявки в системі, які потім перевіряють відповідальні співробітники. Після затвердження замовлення передається постачальникам, які отримують інформацію через свої кабінети або інтеграцію з системою. Це дозволяє автоматизувати процеси та забезпечити контроль на кожному етапі.

Якщо у військовій частині змінюється чисельність особового складу, можна подати запит на коригування замовлення. Постачальники, у свою чергу, можуть ініціювати зміни у випадку, якщо певний товар неможливо поставити. Усі зміни фіксуються в системі, що забезпечує прозорість і уникнення маніпуляцій,
– пояснює Жужа.

Процес завершення постачання включає підписання видаткової накладної, що підтверджує доставку товару. Після цього військова частина агрегує всі накладні у зведений акт приймання-передачі, що також підписується в системі.

Важливо! Одним із ключових досягнень ІТ-департаменту ДОТ стало суттєве скорочення циклу постачання продуктів харчування для Збройних Сил України. Час, необхідний для виконання цього процесу, зменшився в чотири рази, що дозволило значно підвищити оперативність забезпечення військових. Крім того, завдяки цифровізації вдалося зменшити військовим паперову роботу на понад 30 000 документів щотижня, що істотно знизило адміністративне навантаження.

Протягом часу функціонування система обробила близько 75 000 заявок і приблизно 450 000 видаткових накладних, що демонструє її здатність забезпечувати високий рівень продуктивності. Загалом було поставлено 647 мільйонів кілограмів харчових продуктів, а до системи долучилися понад 10 постачальників і понад 2000 користувачів. Цикл опрацювання документів скоротився з 45–60 днів на старті запуску до 14 днів у листопаді.

Нещодавно до DOT-Chain додали функціонал для формування актів рекламації з якості. Це дозволяє оперативно реагувати на випадки постачання неякісної або невідповідної продукції, спрощуючи для військових частин процес подання скарг. Всього є три види рекламацій:

  • скарга на якість;
  • скарга на кількість, тобто на товар, доставлений не в повному обсязі;
  • скарга на невчасно привезений товар.

Наразі в онлайн доступні лише рекламації щодо якості продуктів. Проте команда ДОТ вже працює над тим, щоб у 2025 році додати функцію з подачі онлайн-рекламацій щодо обсягів та термінів – реліз запланований у січні.

На доставлення нової партії дається два дні. За цей час військова частина може компенсувати харчування з власних коштів. А постачальник ризикує потрапити до чорного списку із річною забороною на постачання до ЗСУ.

У 2025 році ДОТ планує провести Bug Bounty системи – перевірку її на вразливості "білими хакерами".

Що замість папірців

В ДОТ діляться, що одразу усвідомили необхідність приділити багато уваги дизайну системи, щоб вона була максимально зручною для користувачів. Це дозволило зменшити бар'єри для входу в систему та підвищити її доступність, кажуть в IT-департаменті. І це показало результат: вже через годину після надання доступів система зареєструвала понад 200 заявок, підписаних кваліфікованим електронним підписом (КЕП).

На етапі підготовки у ДОТ зіштовхнулися зі скепсисом щодо можливості впровадження КЕПів, адже була думка, що відсутність доступу до інтернету зробить неможливим їхнє використання. Однак зараз усі підрозділи подають заявки через систему, без альтернативних форм прийняття. Також передбачена й можливість подачі заявки офлайн, якщо через бойову ситуацію частина не має доступу до інтернет-мережі. Для розширення функціонала ДОТ підписав договір з ID.gov.ua, що дозволить впровадити використання Дія.Підпис і інших інструментів для підпису у наступному році.

Водночас у ДОТ виявили проблеми з використанням КЕПів юридичними особами, які працюють на захищених носіях Міністерства оборони. Зокрема, під час впровадження первинної документації виникла необхідність обов'язкового підписання документів посадовими КЕПами. У випадку актів приймання-передачі це не стало проблемою, адже їх підписують керівники військових частин, які вже мають відповідні КЕПи. Проте видаткові накладні часто підписують комірники, які не завжди мають необхідні підписи.

Важливо! Для навчання користування системою ДОТ має інструкції та регулярно проводить навчання. Після кожного нового релізу проводиться навчання для всіх військових частин – їх збирають онлайн.

У разі точкових проблем військові телефонують до ДОТ – для цього є колцентр, або залишають "тікети" у системі відстеження помилок Jira. Є також освітній серіал від Дії.

Для розв'язання проблеми ДОТ працює над тим, щоб забезпечити максимальну кількість військових частин доступом до КЕПів на захищених носіях. Це сприятиме підвищенню рівня залученості військових частин до процесів підписання первинної документації та дозволить зменшити паперову роботу.

Ми дуже багато працюємо над санкціями, наприклад, нашим постачальникам, в тому випадку якщо вони порушують якісь норми наших договорів, наприклад, і привозять неякісну продукцію невчасно тощо,
– додають в IT-департаменті ДОТ.

Як працює двофакторна автентифікація

ДОТ зараз готує наступний реліз системи DOT-Chain, який планують запустити на початку 2025 року.

Основним завданням є забезпечення переходу всіх користувачів військових частин на двофакторну автентифікацію. Наразі цей механізм уже впроваджено для внутрішніх користувачів, і ми прагнемо, щоб його використовували всі без винятку. При цьому ми не плануємо використовувати двофакторну автентифікацію у вигляді дзвінків чи смс, а запропонуємо більш надійні способи авторизації,
– пояснюють в IT-департаменті.

Ця ідея виникла як відповідь на наявні загрози для України, зокрема кібератаки, які у ДОТ відчули на собі – переважно з боку відомих російських угруповань. Всі атаки було відбито.

"Водночас ми розуміємо необхідність збереження балансу у військах, враховуючи специфіку польових умов. Для реалізації цього процесу ми передбачаємо використання смартфонів із відповідними застосунками для автентифікації. Однак ми також усвідомлюємо, що у деяких користувачів можуть бути лише кнопкові телефони", – додають в оператора.

На етапі планування системи велика увага приділялася визначенню рівня доступу до даних, щоб мінімізувати ризики у разі несанкціонованого доступу. Початковий обсяг інформації, яку передбачалося використовувати, був значно скорочений.

Це зроблено для того, щоб навіть у разі компрометації даних вони не створювали значної загрози. Накопичення даних відбувається в окремій інфраструктурі з високим рівнем захисту (ДСК). Ця система фізично відокремлена, і доступ до неї мають лише адміністратори. Жоден військовослужбовець, навіть якщо його робоче місце буде скомпрометовано, не має доступу до цієї інфраструктури.

Це робить впровадження двофакторної автентифікації складним і потребує ретельного підходу. Айтівці ДОТ планують зібрати зворотний зв'язок, провести тестування та оцінити, як ця система буде прийнята в умовах військових частин.

В чому слабка ланка

Ситуація вже змінилася на краще, адже раніше постачальники військових частин мали широке поле для маніпуляцій, розповідають у ДОТ. Від моменту подачі заявки до отримання інформації в Міністерстві оборони або інших відповідальних органах проходили місяці.

Це ускладнювало перевірку, чи була поставка здійснена, у якій кількості та якості. До того ж, процес був значно ускладнений паперовою документацією, яку потрібно було обробляти для розуміння реальної ситуації.

Сьогодні завдяки новим інструментам інформація доступна в режимі реального часу. Як тільки з'являється скарга, є можливість оперативно перевірити деталі: скільки тонн м'яса чи кілограмів солодощів було поставлено, до якого місця. Це значно звужує можливості для маніпуляцій, хоча механізми зворотного зв'язку все ще потребують удосконалення. Наприклад, інтеграція з інструментами, які дозволили б солдату безпосередньо повідомляти про проблеми, могла б стати корисним доповненням,
– поясняють в оператора тилу.

Ключовою відмінністю є доступ до фактичної інформації. Це дозволяє оперативно реагувати на ситуацію, замість того щоб чекати 30 днів для формування відповіді на запит. Така затримка втрачає цінний час, особливо коли йдеться про харчові продукти, що швидко псуються. У ретроспективі виправити проблеми вже неможливо, що створює умови для можливих маніпуляцій.

Важливо! Загалом державний каталог містить 360 продуктів, які можна постачати до ЗСУ.

У деяких випадках особисті інтереси на рівні постачальників можуть впливати на процеси. Покращення механізмів контролю та звітності є запланованим завданням на 2025 рік у ДОТ. Однією з ключових ініціатив є впровадження меню розкладок, обліку та звітності. Це допоможе забезпечити прозорість процесів і уникнути можливих зловживань.

Водночас лишається слабка ланка на рівні видачі товару, його списання та контролю за термінами придатності. Наразі, окрім самої військової частини, ніхто точно не знає, що відбувається з товарами після їх приймання. ДОТ планує роботу з подальшого вдосконалення цієї частини процесу для досягнення повної прозорості.

Як доставляється харчування до військовослужбовців

У системі обліку та доставляння відсутні детальні дані про військові частини, як-от паспортні дані відповідальних осіб або точні адреси, розповіли в ДОТ.

Наразі процес забезпечення Збройних Сил України харчовими продуктами виглядає так:

  • Міноборони разом з Командування сил логістики формує загальну потребу на рік та розробляє технічні специфікації. Такі специфікації формуються у вигляді харчових комплектів, де вказується калорійність та кількість поживних речовин. У 2024 році вартість такого набору з розрахунку на одного військового була 139 гривень, на 2025 рік буде 154 гривні на день.
  • Далі ДОТ проводить торги та укладає договори на постачання – з 1 квітня 2024 року постачальники закріплюються за регіоном. Тобто крім самих продуктів вони також забезпечують їх логістику до підрозділів. Військові частини, в складі яких перебувають підрозділи, відповідно до штату формують заявки на тижневе споживання – вони подаються онлайн. Завдяки операційній інтеграції DOT-Chain та облікових систем постачальників замовлення в електронному вигляді автоматично потрапляють до останніх. Вони оперативно перевіряють наявність запасів продукції у себе на складах та планують логістику.
  • Далі відбувається відвантаження продуктів військовим частинам. Ті перевіряють якість продукції та формують видаткові накладні. Через певний час на їх основі робиться акт за визначений період. До цього акту система сама підтягує всі пов’язані видаткові накладні. І на основі цього акту проводиться оплата.

Що планується у 2025 році

У наступному році ДОТ планує розширити функціонал системи DOT-Chain, зокрема впровадити меню розкладки, що дозволить більш ефективно планувати харчування, а також вести облік і звітність у цій сфері. Для підвищення безпеки планується проведення Bug Bounty, що дозволить ідентифікувати та усунути потенційні вразливості системи.

Крім того, ІТ-департамент працюватиме над розширенням цифровізації внутрішніх процесів, зокрема завдяки розвитку ERP-системи. А для підвищення рівня захищеності інформації запровадять двофакторну автентифікацію для всіх користувачів системи DOT-Chain.

Окрема робота ведеться над новим модулем системи, який дозволить збирати потреби бойових підрозділів у БпЛА, засобах радіоелектронної боротьби та розвідки, роботизованих комплексах та наземних станціях керування. Його запуск запланований на першу половину 2025 року.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Ой, як незручно: стилісти назвали українкам аксесуари, які давно не модні
Знай
2024-12-24T04:51:45Z
Пара приміряла свою весільну сукню через 25 років: вона сіла ідеально – от тільки не на дружину
24tv
2024-12-24T04:48:52Z
Учасниця "Холостяка-12" виходить заміж: зворушливі кадри романтичного освідчення
24tv
2024-12-26T12:27:13Z
Машков, Гусєва, Батирєв. Нацрада визнала відомих росіян загрозою національній безпеці
ГЛАВКОМ NET
2024-12-26T12:21:43Z
Брітні Спірс зустрілася з сином після двох років ворожнечі: який вигляд має 18-річний Джейден
TSN
2024-12-26T12:06:28Z
Андрія Данилко показав, як росіяни цинічного його оббрехали: "Пробивають чергове дно"
TSN
2024-12-26T11:51:42Z
На Netflix вийшов другий сезон серіалу «Гра в кальмара» — в українському дубляжі
ITC
2024-12-26T11:28:52Z
"На згадку про нього": Анна Сєдокова прийняла рішення після смерті колишнього чоловіка
GlavRed
2024-12-26T11:27:33Z
Дочка Бейонсе під час виступу матері на матчі NFL станцювала у вбранні від FROLOV
Комсомольская правда
2024-12-26T11:25:19Z
У Міноборони заявили про технічний збій під час голосування за членів Антикорупційної ради
УкраинФорм
2024-12-26T12:46:13Z
Пошкоджений енергокабель між Естонією та Фінляндією ремонтуватимуть до серпня 2025
Европейская правда
2024-12-26T12:43:57Z
ТЦК можуть працювати і за кордоном: такої ймовірності не виключила нардепка Южаніна
TSN
2024-12-26T12:39:23Z
Президент Фінляндії закликав протидіяти тіньовому флоту РФ після інциденту з кабелем
Европейская правда
2024-12-26T12:37:39Z
Вбивство Ірини Фаріон: справу передано до суду
ГЛАВКОМ NET
2024-12-26T12:33:39Z
Ексвійськком Борисов майже втік за кордон: в ДБР попередили про нові підозри
Фокус
2024-12-26T12:27:04Z
До переліку “рупорів Кремля” від ГУР занесли Кіркорова, Галустяна та ще 53 осіб
Комсомольская правда
2024-12-26T12:25:56Z
Шанси вижити 50/50: у дружини Башара Асада діагностували агресивний вид раку
24tv
2024-12-26T12:25:48Z
Завершення війни у 2025 році: відомо, що може вплинути на такий сценарій
GlavRed
2024-12-26T12:25:20Z
У Вінниці військовому ТЦК повідомили про підозру за побиття чоловіка
УкраинФорм
2024-12-26T12:48:44Z
Двом прокурорам та двом посадовцям МСЕК повідомили про підозру через отримання інвалідності
Украина Криминальная
2024-12-26T12:48:28Z
Побив та задушив співмешканку – житель Кременчуцького району отримав 11 років ув’язнення
Украина Криминальная
2024-12-26T12:33:45Z
У Фінляндії не виключають диверсію з обривом підводного кабелю
InternetUA
2024-12-26T12:30:09Z
Іноземця затримали за зухвалий розбійний напад на столичний магазин
Украина Криминальная
2024-12-26T12:25:24Z
У ДТП в Хмільницькому районі одна людина загинула та четверо травмувались
Украина Криминальная
2024-12-26T12:24:18Z
У столиці Мозамбіку стався бунт у тюрмі: 33 загиблих, понад 1500 в'язнів втекли
УкраинФорм
2024-12-26T12:21:34Z
Провели мільйонні маніпуляції на «єВідновленні»: на Харківщині викрито угруповання на чолі з посадовцем
Мій Харків
2024-12-26T12:13:11Z
3000 доларів за уникнення мобілізації: у Запоріжжі поліція затримала посередника "схеми"
TSN
2024-12-26T12:09:15Z
Реформа календаря триває: глава УГКЦ назвав свято, дату якого ще можуть змінити
24tv
2024-12-26T12:42:15Z
Вчена рада Інституту журналістики попросила ректора КНУ розірвати контракт з Микитою Василенком
Детектор М
2024-12-26T12:36:46Z
Оборонні закупівлі від Міноборони: як система DOT-Chain змінює забезпечення ЗСУ
InternetUA
2024-12-26T12:34:23Z
У Ростовській області ЗСУ уразили підприємство, яке виготовляло паливо для ракет
ГЛАВКОМ NET
2024-12-26T12:30:42Z
Для дорослих і дітей: добірка найкращих українських щедрівок, які легко вивчити
24tv
2024-12-26T12:21:19Z
У Бельгії українська громада провела благодійний різдвяний ярмарок
УкраинФорм
2024-12-26T12:10:02Z
Відмітка про зняття з обліку у військовому квитку: чи дає вона право виїхати за кордон
Фокус
2024-12-26T12:03:48Z
Пенсіонерам нарахують доплати: українцям розповіли про умови та розмір
Политека
2024-12-26T12:01:15Z
Розкриті технічні характеристики секретного китайського стелс-бомбардувальника H-20
InternetUA
2024-12-26T12:01:07Z
Росіяни здійснили масований обстріл Сумщини з різних видів зброї
УкраинФорм
2024-12-26T12:46:57Z
У частині областей мокрий сніг, деінде туман: прогноз погоди в Україні на 27 грудня
24tv
2024-12-26T12:42:26Z
Які дерева треба посадити на своєму подвір’ї, щоб не відкачувати вигрібну яму
TSN
2024-12-26T12:39:29Z
У Києві оголошено перший рівень небезпеки: яка причина
TSN
2024-12-26T12:39:11Z
У Києві викрили схему розкрадання коштів на утилізації шин: привласнили 2,7 млн
TSN
2024-12-26T12:39:02Z
З Покровська вивезли дітей, Часів Яр у руїнах: голова ОВА розповів про евакуацію населення
Хвиля
2024-12-26T12:36:54Z
Генштаб повідомив про складну ситуацію на фронті
360ua.news
2024-12-26T12:36:53Z
У Харкові лунають сильні вибухи
TSN
2024-12-26T12:36:44Z
Треба було списати на когось Маріуполь, – військовий "Сноу" розповів про російські тортури
24tv
2024-12-26T12:27:50Z
Перший "ням" і одразу ейфорія: готуємо ніжний авокадо-майонез всього за 5 хвилин
24tv
2024-12-26T12:42:56Z
Що означає, якщо впала ялинка: що, згідно з прикметами, принесе успіх чи негатив
GlavRed
2024-12-26T12:25:29Z
6 хитрих способів відкрити баночку улюблених огірочків від бабусі
24tv
2024-12-26T12:21:05Z
Зовсім не Балі та Мальдіви: цей мальовничий острів must-visit у 2025 році
24tv
2024-12-26T11:45:36Z
9 речей, яких варто позбутися перед Новим роком: порада від експертів з феншую
24tv
2024-12-26T11:30:40Z
Ніякої ковбаси та м'яса: оригінальний рецепт салату "Олів'є"
GlavRed
2024-12-26T11:27:33Z
На межі катастрофи: у "найвужчому місті світу" проживає 450 000 осіб
Фокус
2024-12-26T11:27:30Z
Що робити, якщо в орхідеї жовтіє листя: як повернути неймовірне цвітіння
GlavRed
2024-12-26T11:27:04Z
Як не треба варити холодець: типові помилки, які допускає майже кожна господиня
24tv
2024-12-26T10:51:34Z
Ринок легких розвізних автомобілів на електротязі – лідери Піднебесної
AutoCentre
2024-12-26T12:46:17Z
Подивіться тюнінг бюджетника Tesla Model 3 за ціною Дастера
ЗаРулем
2024-12-26T12:42:36Z
Міхаель Шумахер вперше стане дідусем: донька легенди Формули-1 розповіла про вагітність
24tv
2024-12-26T12:27:59Z
Ще один китайський виробник почне випускати людиноподібних роботів, які стануть конкурентами Tesla Optimus
InternetUA
2024-12-26T12:16:14Z
Ефектний концепт-кар Jaguar Type 00 показали на нових фото
AutoGeek
2024-12-26T12:13:15Z
Вибір редакції: ITC.ua називає авто 2024 року
ITC
2024-12-26T12:01:43Z
Багате оснащення і витрата 5 л/100 км: Changan показав недорогий сімейний кросовер
Фокус
2024-12-26T11:57:28Z
Доступний електромобіль Cupra Raval тестують холодами: опубліковані свіжі фото
AutoGeek
2024-12-26T11:24:16Z
Українцям запропонували кросовер Jeep Compass з великою знижкою
ЗаРулем
2024-12-26T11:12:56Z
"Дожити до старості": пацієнт витримав 9 років хімієтерапії через неправильний діагноз
Фокус
2024-12-26T10:36:27Z
Підсумки трансплантацій в Україні скільки органів пересаджено у 2024 році
360ua.news
2024-12-26T10:30:33Z
Науковці дослідили, на скільки продовжує життя годинна прогулянка
УкраинФорм
2024-12-26T10:24:04Z
Популярні напої знижують ризик раку голови та шиї
24tv
2024-12-26T09:45:07Z
У Харкові призначений новий виконувач обов’язків директора Департаменту охорони здоров’я
Мій Харків
2024-12-26T09:43:02Z
Кому в жодному разі не можна пити чай із лимоном: про це треба знати
TSN
2024-12-26T09:39:38Z
До чого може призвести підвищена кількість вітаміну D: лікарка здивувала відповіддю
TSN
2024-12-26T09:09:15Z
Продукт номер один, який захищає від застуди: варто почати їсти його
24tv
2024-12-26T09:00:58Z
Ші в якості лікаря ще не може призначити коректне лікування людині
InternetUA
2024-12-26T07:01:10Z
Турецький клуб націлився на футболіста "Шахтаря" та збірної України
ZN UA
2024-12-26T12:25:34Z
Ван Дейк: Ще три-чотири роки можу грати на найвищому рівні
Football.ua
2024-12-26T12:21:45Z
Тренер Мілана українською мовою привітав фанатів з Різдвом: цікаве відео
24tv
2024-12-26T12:12:13Z
Миколенко зіграє з перших хвилин проти Манчестер Сіті
Football.ua
2024-12-26T12:07:28Z
Француз Летексьє - найкращий футбольний арбітр 2024 року від IFFHS
УкраинФорм
2024-12-26T12:04:13Z
Донька Фаріон накинулась на Усика після його перемоги: "Мені гидко"
Знай
2024-12-26T11:51:38Z
Трамп запропонував легендарному хокеїсту Вейну Грецкі стати "губернатором Канади у складі США"
24tv
2024-12-26T11:43:05Z
Гасперіні: Передбачити лідерство Аталанти було нелегко
Football.ua
2024-12-26T11:28:15Z
За ковалівський «Колос» виступатиме найкращий футболіст Албанії 2023 року
УкраинФорм
2024-12-26T11:03:20Z
Звичайний курс чи спеціальний: скільки коштують 100 доларів 2006 року
24tv
2024-12-26T12:45:57Z
Понад тисячу українських малих підприємств скористалися фіндопомогою USAID - посол США
УкраинФорм
2024-12-26T12:42:51Z
Банки, магазини, АЗС: де зняти готівку в Україні та в якій кількості
24tv
2024-12-26T12:42:27Z
Україна отримала близько $1,2 мільярда від Японії - Шмигаль
УкраинФорм
2024-12-26T12:37:56Z
Не те що святкова, а й звичайна вечеря буде не по кишені: які продукти найбільше подорожчають до кінця року
Знай
2024-12-26T12:36:50Z
Індія вкотре продовжила безмитний імпорт жовтого гороху
AgroPortal
2024-12-26T12:30:40Z
Українські аграрії отримають 231,5 млн грн компенсації за придбану сільгосптехніку
Agravery
2024-12-26T12:30:16Z
Клієнтка ПриватБанку втратила 70 тисяч гривень через шахраїв
InternetUA
2024-12-26T12:27:34Z
Ціни перетворили часник на небачену розкіш: у скільки обійдеться улюблений овоч
Знай
2024-12-26T12:21:40Z
iOS 18.2.1 помічена на серверах Apple: коли варто чекати оновлення
InternetUA
2024-12-26T12:46:11Z
Користувачі проголосували за найкращий Android-смартфон 2024 року
24tv
2024-12-26T12:30:38Z
Українцям розіслали фейкові повідомлення від "Нової пошти": що робити, якщо відкрили вкладення
24tv
2024-12-26T12:30:20Z
Steam встановив рекорд: майже 19 000 випущених ігор за 2024 рік
ITC
2024-12-26T11:58:18Z
Шахрайські схеми у святковий сезон: як захистити себе та близьких
24tv
2024-12-26T11:51:36Z
Black Shark представила інноваційний смарт-годинник з секретною камерою
InternetUA
2024-12-26T11:48:56Z
Як стартапам ефективно обробляти платежі та обирати правильний метод – колонка
AIN
2024-12-26T11:42:42Z
YouControl надав нову можливість інтернет-перевірки фізичних осіб
InternetUA
2024-12-26T11:39:23Z
Розробники Pokemon GO використовували гравців як "живі камери", щоб навчати нейромережі
InternetUA
2024-12-26T11:31:53Z