MY.UAНовини
Попит на готові квартири. Підсумки 2024 року для ринку житла та головні прогнози на 2025 рік
Попит на готові квартири. Підсумки 2024 року для ринку житла та головні прогнози на 2025 рік

Попит на готові квартири. Підсумки 2024 року для ринку житла та головні прогнози на 2025 рік

Попри очікування відновлення ринку первинної нерухомості протягом 2024 року відбувалось дуже повільними темпами. Фокус дослідив, яким був цей рік для новобудов і як будуть змінюватись попит і ціни в новому 2025 році.

В Україні попит на житлову нерухомість поступово зростає, та здебільшого на готове дешевше житло. Пропозиція житла поволі поповнюється, переважно за рахунок добудови наявних об’єктів, а нові комплекси зводяться лише на заході країни. Водночас між пропозицією житла та побажаннями потенційних покупців є значні розбіжності, тож ринок відновлюється повільно, а ціни на житло на вторинному ринку ледь зростають. Такими є висновки аналітиків НБУ, що опубліковані у "Звіті про фінансову стабільність" (грудень 2024 року). Що відбувається з ринком нерухомості та чого чекати в 2025 році, досліджував Фокус.

Підсумки 2024 року: попит не відновився, забудовники продовжують будувати

Оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак каже, що 2024 року відбулось чергове випробування на міцність гравців ринку нерухомості. На її думку, руйнівні наслідки від енергетичного терору росіян весною-влітку мали кумулятивний ефект для галузі: з одного боку, вони вдарили по будівельній динаміці і виробничих потужностях виробників будівельних матеріалів в умовах, коли і так є питання з поставками подекуди, з іншого, вибили грунт з-під ніг у інвестора, що готовий був повертатись на ринок і надалі. "В 2023 ми говорили про поміркований оптимізм в умовах невизначеності: ринку вдавалось повертати подекуди до 3-5% від рівня платоспроможного попиту до війни за умови стабільно високих темпів будівництва, конкурентного продукта і фінансової стабільності девелопера. В 2024 ця система дала збій і, давайте відверто, темпи продажів не лише не поновились, але й знову просіли", — розповіла Вікторія Берещак у коментарі Фокусу.

Важливо Квартирне зростання. Чи відновлюється в Україні будівництво ЖК та чому дорожчає житло

Сусанна Караханян, керівник департаменту продажів Greenville Park та Greenville на Печерську, у розмові з Фокусом зазначила: ключова тенденція ринку протягом 2024 року – продовження процесу адаптації під виклики воєнного часу. Експертка також виділила кілька головних тенденцій ринку первинної нерухомості:

  • Критично низький попит на первинку, пов’язаний зі збільшення ворожих обстрілів, економічним спадом, загальною невизначеністю, невтішними новинами з фронту. Зараз він тримається на рівні 20% від довоєнного;
  • Нерівномірність попиту: краща ситуація в західних і центральних областях, майже повністю мертвий ринок в прифронтових регіонах;
  • Поступове зростання цін на житло. За три осінні місяці ціни збільшилися в середньому на 4%. Тобто, підвищення не критичне, але воно є. Це результат суттєвого збільшення собівартості будівництва (до 45%), оперативно-виробничих та логістичних процесів, відключень електроенергії, дефіциту робочої сили внаслідок відтоку населення та мобілізації;
  • Широкий спектр різноманітних програм, пропозицій, акцій та інших маркетингових ініціатив від девелоперів, щоб стимулювати попит та конкуренцію за клієнта на ринку.

Слабкий попит на нове житло протягом 2024 року – це наслідок бойових дій, мобілізаційних процесів, невизначеності, зауважують експерти. Має великий вплив на попит і енергетичний терор, що здійснювала протягом року РФ.

Масштабні атаки ЗС РФ та енергетичний терор впливають на настрої покупців - вони відкладають рішення про купівлю житла
Фото: Володимир Зеленський Telegram-канал

"Всі сподівання завжди на другу половину весни, в 2024 році все було так само, але стався масштабний обстріл і руйнація великої частини енергетичних мереж країни. Це вдарило і по очікуваннях покупця (психологічно), і по спроможностях компаній працювати з нарощуванням темпів активності. Літо було нестабільним: крива динаміки попиту була практично без змін, причому невизначеність із ситуацією в енергетиці створювало додатковий відкладений пресинг і на осінній бізнес-сезон. Треба віддати належне енергетикам, що зробили можливим повернення світла в оселі і будмайданчики, тож восени ми почали говорити про відновлення платоспроможного попиту", — каже Вікторія Берещак. І додає: ситуація складна, особливо непереливки мас-маркету без виразної клієнтоцентричної концепції і бізнес-класу.

Попит на нове житло протягом 2024 року був доволі слабким, кажуть фахівці
Фото: Getty Images

У компаніях зазначають: цікавість до купівлі квартир є, проте нових угод доволі небагато. На це впливають як сезонні чинники, так і політичні. "Мали вплив кількість та щільність обстрілів (кожний масований ракетний удар по столиці відтерміновує угоди приблизно на 3-6 місяців), події на фронті, ворожі погрози використати міжконтинентальну балістичну зброю, невизначеність напередодні виборів в США. В середньому, майже 60% звернень клієнтів у відділи продажів – це відкладений попит", — зауважила Наталія Дубик, керівник проєктів групи компаній Greenville в Києві.

Читайте також: "Маркетинг не врятує, якщо на будмайданчиках тиша". Підсумки 2024 року для ринку первинної нерухомості. Інтерв'ю з керівником проєктів Greenville

Як зазначила Сусанна Караханян, найбільший інтерес покупців протягом року був спрямований на проєкти, які сукупно відповідали трьом базовим критеріям: реальне будівництво (нехай навіть повільне, але ж постійне); адаптивність забудовника до зовнішніх викликів на кшталт блекаутів чи кадрового голоду; функціональність проєкту, його ергономіка. "Популярністю користуються житлові комплекси з власної екосистемою, гнучкою лінійкою планувань. Наприклад, є попит на європланування з великими кухнями-вітальніми від 17 кв. метрів та двома санвузлами", — розповіла Сусанна Караханян.

Ціни та іпотека: що відбувається та який вплив кредитів на зростання угод з купівлі житла

Протягом 2024 року відбувався перегляд цін забудовникам, але надто сильного зростання вартості не відбулося. Вікторія Берещак зазначає: коливання ціни метру були в межах зростання собівартості. "Факторів кілька: інфляція, брак кваліфікованих будівельників (мобілізація, боротьба за фахівця з державою, у якої теж є запит, бо є проєкти відновлення), подорожчання будматеріалів (середньозважено по категорії до 45%) через зміну логістичних ланцюжків, втрату виробничих потужностей", — каже Вікторія Берещак.

Важливо Жити поза Києвом. Що будують у передмісті столиці та як змінюються ціни на квартири

Експерти кажуть: стримує зростання цін повільний попит. "У грудні деякі девелопери планово підняли ціни в середньому на 5-10%. Прогнозується, що до середини наступного року ціна за квадратний метр може сягнути 65 тисяч гривень", — зазначила Сусанна Караханян.

Експерти зауважили, що протягом року більша активність покупців була сконцентрована у Києві, Львові і деяких інших містах західного регіону
Фото: pixabay.com

Вікторія Берещак зауважила, що протягом 2024 року коридор зростання середньозважених цін в гривні був в діапазоні до 15%, а найбільше це стосується сегменту комфорт+ у Києві (10%), Львові (15%), Ужгороді (13%). "Виняток з цього правила про 15% становить лише Івано-Франківськ (22%): але у міста були інші стартові дані, адже до великої війни ми говорили про ціну квадрата на рівні 15 00 грн/кв.м, зараз — 35 000 грн/кв.м", — каже експертка ринку нерухомості.

Ситуація на ринку нерухомості залежить від об’єктивних чинників – геополітичної ситуації навколо України, частоти обстрілів та подій на фронті.

У компаній були надії на пожвавлення продажів квартир завдяки державній програми "єОселя". Проте дуже мало угод укладались через цю програму насправді. В НБУ зазначають, що у першому півріччі 5% угод укладалися із залученням іпотеки, але надалі ця частка знизилася до 4%, що співмірно з показниками 2021 року. Майже половину всіх кредитів з початку року банки видали на об’єкти у Києві та Київській області. "Зниження ролі іпотеки пояснюється сповільненням програми "єОселя" через зміну її дизайну та обмеженість ресурсів. Через це роль програми для ринку нерухомості найближчим часом навряд чи посилиться, а щоб стимулювати ринок, потрібен розвиток масовіших продуктів від банків", — йдеться у "Звіті про фінансову стабільність".

Програма "єОселя" отримала оновлені умови, які зробили її ще менш привабливою для потенційних отримувачів позики
Фото: Shutterstock

Наталія Дубик розповіла, що, згідно з даними Міністерства економіки, станом на жовтень програмою "єОселя" скористалися близько 9 тисяч родин. Із них кредит отримали лише 3 тисячі. "Зважаючи, що уряд планував до кінця року видати 12 тисяч кредитів, наявні темпи виконання програми виглядають низькими. "єОселю" все ж таки потрібно або удосконалити або знайти дієву альтернативу", — вважає Наталія Дубик.

Відсоток первинного ринку в структурі програми "єОселя" замалий, щоб говорити про суттєвий вплив, каже Вікторія Берещак. І додає: рішенням, яке може вплинути на перетворення "єОселі" в драйвер ринку, є синергія кількох речей: перегляд рівня першого внеску і ставки без додаткових умов (ставка до 3-5% і перший внесок на рівні 10%), а також стабільне державне фінансування програми на рівні 12 млрд грн на рік щонайменше протягом наступних 5 років без небезпеки, що гроші "загубляться".

Частково підтримати попит забудовникам вдалось за рахунок власних програм розтермінування

Окрім державної іпотеки, ринок мають стимулювати і самостійні програми від забудовників, наприклад, продумані та цікаві покупцям програми розтермінування. "Цьогорічна аналітика київських девелоперських компаній, свідчить, що загальна кількість клієнтів, які скористалися програмами розстрочки, зросла на 15% порівняно з попереднім роком. Особливим попитом цей інструмент користується серед покупців, які прагнуть мінімізувати ризики, пов’язані з нестабільним курсом гривні. Також розтермінування може пропонуватися з фіксацією ціни квадратного метра в гривні або під низькі відсотки (чи без них взагалі), що робить її більш вигідною для клієнта", — зазначає Сусанна Караханян.

Що далі з цінами і вибором житла на первинному ринку: прогноз на 2025 рік

Відновлення будівництв нових житлових комплексів триває, проте експерти кажуть, що поки що зарано говорити про повноцінну роботу ринку, адже багато ЖК все ще на паузі. Наталія Дубик розповіла: протягом 2024 року майже 80% девелоперів в Києві (йдеться про всі сегменти первинки) наголошували в публічній площині про відновлення будівництва. Але варто відокремлювати реальне будівництво від імітації в маркетингових цілях. "Реальне будівництво приблизно у половини від цього показника. Прийнятні темпи будівництва зараз — 1 поверх моноліта у теплий сезон", — зауважила Наталія Дубик. Такої ж думки Вікторія Берещак, яка каже, що в столичному регіоні відновили роботи близько 80%, однак реальні темпи будівництва та результати демонструють половина. "Кращі показники девелоперів в західних областях: там реальні темпи будівництва показують десь до 55% компаній", — каже експертка.

У 2025 році забудовники продовжуватимуть завершувати свої проєкти ЖК, зовсім нові проєкти, ймовірно, будуть розпочаті лише у західному регіоні

Експерти ринку кажуть, що в 2025 році на ситуацію з темпами будівництва впливатимуть такі чинники, як ситуація на фронті та геополітичний контекст. Ціни на нові квартири повільно будуть зростати. "Можливе коливання в межах коридору 7-10% в гривні. Ціни не можуть піти на спад, бо собівартість будівництва ніхто не прикрутить. Багато компаній і без того "зжерли" увесь запас маржинальності, в надії на кращі часи і повернення покупця", — зауважила Вікторія Берещак.

Ціни на житло зростатимуть з урахуванням курсу і рівня інфляції, проте різких коливань не передбачається, впевнені фахівці ринку

На думку Сусанни Караханян, ринок увійшов у традиційно непростий період для воєнного часу: зима, опалювальний сезон і загроза блекаутів. У таких умовах утримання поточних позицій вже можна вважати гарним результатом. У гіршому випадку можливе подальше падіння попиту та зупинка будівельних робіт на майданчиках. "Важливо розуміти, що значна частина ситуації залежить від об’єктивних чинників – геополітичної ситуації навколо України, частоти обстрілів та подій на фронті. Сьогодні девелоперам необхідно мати по-справжньому гнучку антикризову бізнес-модель, розроблені сценарії дій на найнепередбачуваніші ситуації та, найголовніше, сміливість брати відповідальність і продовжувати працювати", — резюмувала Сусанна Караханян.

Теги за темою
кредит
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Іспанії у затопленій печері знайшли 1900-річне давньоримське святилище
УкраинФорм
2025-02-07T16:54:05Z
Яке "залізо" обирають геймери? Steam оновив дані про найпопулярніші комплектуючі для ПК
Знай
2025-02-07T16:51:32Z
ТОП-10 смартфонів із кремнієво-вуглецевими батареями
InternetUA
2025-02-07T16:43:29Z
Джерело чистої енергії: вчені виявили найбільше у світі підземне термальне озеро
Фокус
2025-02-07T16:42:51Z
The Verge: соратники Маска увійшли до відомства, яке прогнозує погоду і досліджує океан
InternetUA
2025-02-07T16:37:28Z
Клопотенко зустрівся із Кличком: соцмережа здивована одягом кулінара
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:36:55Z
Британія вимагає від Apple доступ до зашифрованих даних користувачів – WP
iPress
2025-02-07T16:34:31Z
AMD нанесла термопасту під кришку Ryzen 5 7400F замість припою — процесор гріється до максимуму зі штатним TDP
ITC
2025-02-07T16:31:44Z
«Intel втратила свій шлях», — Білл Гейтс
ITC
2025-02-07T16:31:23Z
Швидкі бананові оладки без цукру: рецепт від судді "Мастер Шеф" Ярославського
Политека
2025-02-07T16:42:36Z
Як забезпечити собі розкішне життя і стати улюбленцем фортуни: порада, якій 1000 років
TSN
2025-02-07T16:36:36Z
Млинці з начинкою з кисломолочного сиру, які ніколи не рвуться: рецепт зі старої українською книги
TSN
2025-02-07T16:36:34Z
Завжди думайте про їжу для них: експертка розповіла про найслухняніші породи собак
Фокус
2025-02-07T16:30:02Z
Як пити віскі з колою: що додати, щоб було смачно
GlavRed
2025-02-07T16:27:45Z
Глибокі, але закриті: які ТОП-3 знаки зодіаку не люблять розмовляти
GlavRed
2025-02-07T16:27:38Z
Навіть якщо відрізати чистий шматок: лікар пояснив, чи можна їсти хліб із цвіллю
GlavRed
2025-02-07T16:18:32Z
Краще не ризикувати: ці 5 речей не можна прати у машинці
24tv
2025-02-07T16:12:22Z
Перекладіть один сірник за 11 секунд, щоб виправити рівність: цікава головоломка
TSN
2025-02-07T15:51:26Z
Справа закарпатських ґвалтівників. Суд ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:51:49Z
Українку витурили з Польщі, і просто на кордоні її взяли під варту
Telegraf
2025-02-07T16:51:06Z
У Києві поліція встановлює обставини побиття ще одного підлітка
УкраинФорм
2025-02-07T16:42:31Z
Втрата свідомості та галюцинації: на Дніпропетровщині підліток отруївся Revo
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:36:47Z
У Швеції завершили ідентифікацію загиблих внаслідок стрілянини
Европейская правда
2025-02-07T16:31:39Z
В аеропорту затримали чоловіка з черепом крокодила: як він там опинився
24tv
2025-02-07T16:30:19Z
Нацполіція викрила шахрайські колцентри, які виманили в пенсіонерів понад 10 млн грн
InternetUA
2025-02-07T16:25:18Z
На Полтавщині поліція затримала чоловіка, причетного до вбивства знайомого
Украина Криминальная
2025-02-07T16:12:26Z
У Миколаєві затримали підозрюваного у зґвалтуванні 19-річної дівчини
Украина Криминальная
2025-02-07T15:57:07Z
"У ньому досі палає вогонь": промоутер Усика оцінив шанси Джошуа у потенційній битві проти Ф'юрі
24tv
2025-02-07T16:54:27Z
Анчелотті: Кажуть, система надає перевагу Реалу, але коли ми хочемо змінити її, це відкидається
Football.ua
2025-02-07T16:48:21Z
Захарова влаштувала істерику через недопуск Росії до чемпіонату світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:12:28Z
Довбик різко відреагував на інформацію про травму коліна
24tv
2025-02-07T16:12:08Z
Реал Мадрид – Атлетіко: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ла Ліги
TSN
2025-02-07T16:06:28Z
Не зв'язуйтеся з левом: "Канело" підписав контракт з Туркі Аль аш-Шейхом на чотири мегафайти
24tv
2025-02-07T15:39:30Z
Хокей: «Крижинка» пропустила 15 шайб від «Київ Кепіталз»
УкраинФорм
2025-02-07T15:36:32Z
Схожий на героя фільму: Усик у стильному образі відвідав Вашингтон
24tv
2025-02-07T15:21:06Z
Калініна не втримала перемогу у чвертьфіналі турніру WTA в Румунії
УкраинФорм
2025-02-07T15:15:31Z
Що насправді відбувається в Торецьку: чи захопили місто окупанти
GlavRed
2025-02-07T16:54:39Z
Під Києвом пропонують роботу для студентів на виробництві з зарплатою до 25 тисяч гривень
Telegraf
2025-02-07T16:51:36Z
Будівництво водогонів на Миколаївщині: уряд затвердив порядок використання ₴8 мільярдів
УкраинФорм
2025-02-07T16:46:32Z
Українські бійці поповнили "обмінний фонд" на Донецькому напрямку: подробиці блискавичної операції
TSN
2025-02-07T16:36:49Z
Окупанти намагаються замкнути кільце: у ЗСУ повідомили про важку ситуацію на Донецькому напрямку
TSN
2025-02-07T16:36:35Z
ЗСУ збили КАБ над Запоріжжям: що відомо про секретну українську зброю
TSN
2025-02-07T16:36:15Z
Розвідка Естонії: Україна використала перегрупування військ РФ для наступу на Курську область
Европейская правда
2025-02-07T16:34:39Z
"Наші страждання там нікого не хвилювали": військовий після російського полону нарешті зустрівся із рідними
Политека
2025-02-07T16:27:39Z
Чи захопив ворог Торецьк: у DeepState відповіли
TSN
2025-02-07T16:27:23Z
Відома російська ведуча "злила" зрадницю Лоліту - що сталося
GlavRed
2025-02-07T16:54:49Z
Які фільми найбільше дивилися українці на Megogo: рейтинг
Gazeta UA
2025-02-07T16:51:34Z
4 найкращі фільми у жанрі фентезі, які змінять ваш погляд на реальність
24tv
2025-02-07T16:48:15Z
Є докази для Гааги: загарбники випустили у прокат фільм про захоплення Маріуполя
УкраинФорм
2025-02-07T16:42:12Z
Головні фаворити та відкриття Нацвідбору: відверте інтерв'ю з гуртом Ziferblat
24tv
2025-02-07T16:33:40Z
Виступала разом з Іво Бобулом: де зараз Лілія Сандулесу, яка була популярною у 90-х
Telegraf
2025-02-07T16:33:34Z
У Києві відбудеться спецпоказ трилера «Дім за склом»
УкраинФорм
2025-02-07T16:33:24Z
Короткі омолоджуючі стрижки для жінок після 60 років: ці зачіски приберуть зайвий вік
24tv
2025-02-07T16:30:45Z
Нідерланди виплатять Румунії €5,8 мільйона, якщо не знайдуть вкрадені артефакти з музею Дренте - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-07T16:24:28Z
Звільнений з полону воїн розповів, як підтримати військових у російських тюрмах
TSN
2025-02-07T16:48:48Z
Можна не тільки жити. У Дніпрі здають вбиту комуналку за смішні гроші
Telegraf
2025-02-07T16:42:32Z
ЄС планує розширити поняття оборонних інвестицій для збільшення військових витрат
iPress
2025-02-07T16:34:03Z
Російський КАБ збила "експериментальна зброя": в ЗМІ розкрили таємничу зброю ЗСУ
GlavRed
2025-02-07T16:27:22Z
Зараз не час для надмірних розкошів: Павло Зібров про гонорари, критику та дружину
GlavRed
2025-02-07T16:27:09Z
Направили 15 мільярдів гривень: скільки переселенців отримають нове житло у 2025 році
Хвиля
2025-02-07T16:24:11Z
Що таке "трафунок" українською: значення вас здивує, але воно просте
Telegraf
2025-02-07T16:18:07Z
Литва передала Україні запчастини для БТР М113
Европейская правда
2025-02-07T16:15:36Z
У Королівському палаці у Стокгольмі відбудеться молитва за мир в Україні
УкраинФорм
2025-02-07T16:06:13Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T16:27:02Z
Просто і корисно: рецепт риби, запеченої в духовці
Фокус
2025-02-07T16:21:06Z
Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Gazeta UA
2025-02-07T15:51:01Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T15:12:58Z
Як правильно зберігати часник, щоб не висохнув: поради від господинь
24tv
2025-02-07T15:12:33Z
Вчені виявили, що звичайна трава може допомогти в лікуванні раку товстої кишки
Portaltele
2025-02-07T14:43:53Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T14:15:59Z
Долар різко "впав": яким буде курс валют з 10 лютого
GlavRed
2025-02-07T16:42:10Z
Ціни зросли на 23% за тиждень: в України стрімко дорожчає популярний овоч
GlavRed
2025-02-07T16:36:24Z
Через аномальну спеку фермери в Аргентині можуть лишитися без врожаю
AgroNews
2025-02-07T16:27:30Z
Помітно дорожче, ніж у січні: супермаркети оновили ціни на популярну зелень
Знай
2025-02-07T16:21:12Z
Уряд затвердив порядок використання коштів на добудову реабілітаційного центру «Галичина»
УкраинФорм
2025-02-07T16:09:33Z
Росія хоче розширити можливості з арешту активів західних компаній - Reuters
УкраинФорм
2025-02-07T16:07:51Z
Загарбники використовують порт Бердянська для вивезення награбованого зерна
УкраинФорм
2025-02-07T16:06:19Z
МЗС: Україна працює над можливістю транзиту газу з Азербайджану
Европейская правда
2025-02-07T16:06:19Z
Diia․City 3 роки: як проєкт поміг обороні та бізнесу під час великої війни й чого чекати далі
24tv
2025-02-07T16:03:51Z
Гібридний Opel Grandland проїхав 1115 км на одну баку й заряді — в реальних умовах
ITC
2025-02-07T16:31:45Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:18:36Z
23-річний Nissan Skyline оцінили у півмільйона доларів
AutoCentre
2025-02-07T16:10:52Z
Їзда на чужих авто в Україні: як уникнути штрафів та оформити користування
ТСН
2025-02-07T15:48:37Z
Які авто зі США найпопулярніші серед українців
360ua.news
2025-02-07T15:30:33Z
В Україні виготовили авторефрижератор на шасі Foton Aumark
AutoCentre
2025-02-07T15:09:25Z
Що потрібно знати про миття автомобіля: важливі рекомендації від експертів
ТСН
2025-02-07T14:07:43Z
Знак із камінням з-під автомобіля: що він означає і як захистити авто
ТСН
2025-02-07T14:07:24Z
Від 33 400 євро: гібридний кросовер Alfa Romeo Junior надійшов у продаж
AutoGeek
2025-02-07T14:01:13Z
Дії влади «відкатили» Грузію від демократичного розвитку - ЄС
УкраинФорм
2025-02-07T16:55:23Z
Трамп заявив, що USAID необхідно ліквідувати. Каже про "нечуваний рівень корупції"
Лига
2025-02-07T16:54:39Z
Три причини, чому Путін не зупиниться
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:54:31Z
Генсек Ради Європи оцінив, чи реально запустити "трибунал для Путіна" у 2025 році
Европейская правда
2025-02-07T16:51:27Z
ЗМІ: Путін особисто критикував гендиректора Rheinmetall, якого РФ хотіла вбити
Европейская правда
2025-02-07T16:49:16Z
Німецькі активісти заявляють про перемогу у справі проти X Маска
Европейская правда
2025-02-07T16:45:17Z
Історія з відстороненням Порошенка: думали оргазм, а виявилось - астма
Gazeta UA
2025-02-07T16:39:25Z
Якщо подвоїти допомогу Україні, вона виграє війну - європарламентарій
УкраинФорм
2025-02-07T16:39:22Z
Україна зберігає козир із Курськом для можливих переговорів із росією – Bloomberg
iPress
2025-02-07T16:34:47Z