MY.UAНовини
Про популярність dark romance й фентезі, книги Харарі і новинки-2025, - розповідає СЕО BookChef Олександр Кірпічов
Про популярність dark romance й фентезі, книги Харарі і новинки-2025, - розповідає СЕО BookChef Олександр Кірпічов

Про популярність dark romance й фентезі, книги Харарі і новинки-2025, - розповідає СЕО BookChef Олександр Кірпічов

В інтерв’ю Коротко про СЕО видавництва BookChef Олександр Кірпічов розповів, які часи нині переживає книжкова галузь, яка література в топах (можна сформувати собі список – що почитати), які новинки очікувати у 2025 році, чому видавати мемуари політиків – це ризик та ще багато чого цікавого з книжкового світу.

Популярності набирає література жанрів dark romance, фентезі, роментезі

- Олександре, зараз видавництва виживають чи все ж таки є підйом? В середньому ціна на книжку може стартувати від 300-400 грн. А щоб видати книжку, потрібно витратися на купівлю прав, друк, папір, фарбу, переклад, якщо це іноземна література, і так далі. Чи покриває така ціна за книгу її вихід в світ?

- Книжкова галузь зараз не занепадає, а навпаки, можна сказати, переживає друге дихання. Відкриваються нові книгарні по всій Україні, видавництва конкурують між собою, стоять в черзі на покупку прав на видання топ-новинок.

Звісно, як і в будь-якому бізнесі, хтось активно розвивається та зростає, а у деяких все стабільно, без змін. Дехто виживає, також є ті, хто закривається. Все залежить від вміння реагувати на події та адаптуватися під ситуації, які зараз відбуваються в країні.

При цьому проблем багато. Наприклад, найбільші друкарні України, які розташовані в Харкові, зараз страждають від нестачі людських ресурсів, нестабільного енергопостачання, постійних тривог та безпекових ризиків. Тому для нас головна проблема не ціноутворення, не інфляція, не вартість прав на книги, а саме брак ресурсів, який не дозволяє іноді банально в потрібний строк надрукувати наклад книги.

Щодо ціни, то для кожного проєкту розраховується своя економіка, яка залежить від багатьох факторів. Найбільше на ціну впливає наклад, комерційні умови договору прав на видання книги, обсяг тексту.

Для порівняння - невелика за обсягом книга з потужним накладом та ціною у 200 гривень може бути комерційно більш успішною, ніж подарункова та кольорова з маленьким тиражем та ціною 1000 гривень.

- А які нині основні тренди на книжковому ринку?

- Історично так склалось, що жінки читають більше чоловіків, і зараз ця статистика лише посилилась. Все більше обертів в популярності набирає література жанрів dark romance («темний роман»), фентезі, роментезі.

Вікова категорія зміщується в молодіжний сегмент, тому популярні ті книги, які зацікавлюють молодь переважно від 14 до 30 років, це так звана категорія young adult.

У нашому видавництві BookChef, а також в трендах книжкового ринку в цілому, в топах продажів тримаються книги в жанрах фентезі, романи, й слід окремо зазначити класику та психологію.

Наприклад, цикл Дженніфер Л. Арментраут «Кров і попіл» – фентезійна історія з любовною лінією, де є основні історії, які розвиваються незалежно. Найважливіше, що одним з рушіїв сюжету є саме любовні стосунки героїв, антагоністів й протагоністів. Хоча відчувається і певна втома у читачів від банальних ходів, коли відкриваєш книгу, а там герої ненавидять один одного, потім закохуються, страждають. Тому читачі часто питають, чи не буде там любовної лінії, яка червоною стрічкою проходить через всю книжку, чи не буде це чергова історія про те, як любов перемагає все.

 - Які книги купували цього року найбільше? Мені було цікаво у вас прочитати, що, наприклад, лише за добу українці зробили 2 тисячі замовлень китайського фентезі - бестселера «Благословення Небесного Урядника» Мосян Тонсьов.

- В топах – мотиваційна література, пошук відповідей на поточні важливі питання. Якщо говорити про психологію, то тут всі лаври у Бріанни Вест – «Тією горою є ви», «101 есей», «Переломний рік». Деякі її книги ми відправляємо у друк через декілька днів після отримання крайнього накладу через великий попит.

Серед зарубіжної художньої літератури - це роментезі, від більш класичних книг автора Арментраут до dark romance, який розриває ринок: «Переслідування Аделіни» Х.Д. Карлтон, «Розпусні загублені хлопці» Ніккі Сент Кроу. Ці книги видаються рекордними обсягами за кордоном, вони там давно популярні. Ми видали їх українською лише в цьому році, тому, можна сказати, що певною мірою задали тренд на цю літературу.

З серією книг Мосян Тонсьов «Благословення Небесного Урядника», перша книга якої вийде у нашому видавництві в січні 2025 року, інша історія. Думаю, що вона буде на першому місці серед всіх продажів книг протягом року. Перемовини на придбання прав цієї книги тривали декілька років, і зараз це найскладніший та найдорожчий проєкт за всю історію нашого видавництва. Але і результати ми очікуємо найвищі. 

У книги сформоване стабільне ком’юніті фанів, яке постійно поповнюється, - вони завзяті, активні. На відміну від багатьох інших новинок, нам не потрібно додатково пояснювати фанам, що це за серія. Хоча є потенціал залучити тих, хто не був знайомий з творчістю авторки. Саме цим я пояснюю ситуацію, коли ми тільки вийшли в продаж і за першу добу лише через сайт отримали 2 тисячі передзамовлень. Напередодні ми анонсували, що купили права, відповідно фани знали й чекали цикл саме українською.

Відкрию таємницю - цикл у автора великий, тому маю сподівання, що будемо видавати наступні книги на постійній основі.

Олександр Кірпічов гадає, що книга Мосян Тонсьов «Благословення Небесного Урядника» буде на першому місці серед всіх продажів книг протягом наступного року. Фото: BookChef

Видавати Харарі в Україні може тільки видавництво BookChef

- Поясніть, як відбираєте книжки для друку?

- Це дуже складний процес, на який впливає багато раціональних і емоційних факторів. Це може бути мікс даних: рейтинг книги в різних країнах, популярність автора в Україні, актуальність тематики книги в поточний момент, світові та локальні тренди і, звичайно, контент самої книги, якщо вона вже існує. Іноді нам треба приймати рішення чи брати книгу, яка, можливо, буде дописана автором через два роки. Тому часто доводиться ризикувати.

Гарантії, що популярність або низькі результати в інших країнах співпадуть з Україною, немає, тому ми звертаємо увагу на дуже багато різних аспектів. Наприклад, є книги, які продаються мільйонами у світі, але українцям ця тема не цікава. Або протилежна історія з книгою Стівена Протеро «Вісім релігій». Ми сумарно за три роки продали в Україні наклад більший, ніж виходив у автора в Америці. Та зазвичай це більш унікальний випадок.

Як відбувається боротьба за купівлю прав? Якщо мова йде про книги іноземних авторів, то зазвичай інтереси автора представляє літературна агенція, яка відповідає за продаж прав на території України. Зазвичай, це агенції східної Європи, іноді це може бути агент автора або його видавець.

Бувають випадки, коли книга вже дійсно популярна, тоді виходять агенти й кажуть: «давайте пропозиції». Або пишуть, що є певна пропозиція, і чи готові ви долучитися до аукціону. Буває, що торги тривають по кілька тижнів, іноді навіть доходить до місяця.

Видавництва раз на два дні виходять – і або збільшують суму пропозицій, або всі відпадають, і хтось один виграє. Це не прозора система, все проходить в приватному листуванні між агентом і видавництвом.

На не дуже популярні книги зазвичай відбувається запит-пропозиція видавця до правовласника, а потім підтвердження та підпис договору. Ще агенції роблять розсилки, іноді каталоги налічують сотні нових книг з короткою інформацією про книгу та автора.

- Які новинки очікувати найближчим часом?

- Планів дуже багато, тому за всіма новинками краще слідкувати в наших соцмережах. Скажу про основні. В галузі загальної наукової літератури вийде дуже потужна інтелектуальна книга в красивому подарунковому виданні – Пулітцерівська лауреатка «Гедель, Ешер, Бах. Вічне золоте плетиво» Дугласа Гофстедтера. Вона присутня майже у всіх переліках головних книг XX століття та рейтингах кращих нонфікшн-книг, входить в топ-100 книжок понад 25 років. Це така річ, яку не соромно подарувати на важливі дати або мати для себе і потім передати дітям у спадок.

Книга, на яку ми робимо ставку в наступному році, – «Благословення Небесного Урядника», китайської авторки Мосян Тонсьов.

Безумовно, буде продовження серійних книг, що так полюбились нашим читачам. Серед них - серії «Гадес і Персефона» Скарлетт Сент-Клер.

На лютий готуємо до друку новий переклад з німецької видатного роману «Процес перетворення» Франца Кафки. До речі, в наступному році виповнюється 100 років з дня першого видання роману, тому плануємо зробити цікаву колаборацію з Театром на Подолі, в репертуарі якого можна зараз побачити виставу по цій книзі.

- До речі, одна з ваших новинок – книга Юваля Ноя Харарі «Nexus: Коротка історія інформаційних мереж від кам’яного віку до штучного інтелекту». Вона вийшла у серпні. Українською книга має вийти орієнтовно у першому кварталі 2025 року. Чому так довго чекати?

- Скажу об’єктивно, це не великий, а мінімальний проміжок очікувань для виходу складних і великих книг такого автора, як Ювал Ной Харарі.

В середньому переклад подібних книжок займає від півроку, і це нормально. Потім з текстом працює науковий редактор, коректор, випусковий редактор, і таким чином книга проходить сім процесів.

До початку повномасштабної війни друк книги тривав місяць-півтора. Зараз через нестачу людей на виробництві на друк закладають від двох до трьох місяців. Стоїть черга із видавництв, щоб надрукувати книги, а людей виконати ці задачі немає. І це не просто робочі, а професіонали, які мають вміти працювати зі складними друкарськими механізмами.

В розмовах менеджери друкарень завжди кажуть: «В мене сьогодні просто зміна не вийшла». Десять людей не приїхало на виробництво і весь процес зупинився.

- Усі книги Харарі в Україні виходили у видавництві BookChef. У вас ексклюзивні права?

- Інтелектуальні права купуються на видання певною мовою на певний час. Зазвичай права на видання книг ексклюзивні. Теоретично можливо, що правовласник продасть не ексклюзивні права, а декільком видавцям, але таке буває дуже рідко.

Ми придбали права, відповідно, видаємо всі книги, в нас давно налагоджені зв'язки з автором. Вони інформують нас про вихід наступної книги, ми підтверджуємо зацікавленість, що так, готові видавати наступну книгу.

Є таке поняття, як «опційний видавець», коли ти придбав права на видання книг автора і маєш переважне право видання наступних книг. Ось, наприклад, видавництво КСД опційний видавець всіх книг Стівена Кінга. Якщо в тебе немає проблем з виданням книг, зі звітами, нормальна комунікація з агентами, то зазвичай, коли книга виходить, звертаються, в першу чергу, до тебе, повідомляють про вихід нової книги, і якщо ти відмовляєшся через якісь причини, тоді агенти можуть запропонувати книгу іншим видавництвам.

Тому так, видавати Харарі в Україні може тільки видавництво BookChef, і ми є опційним видавцем. Права зазвичай дають на п'ять років, а потім права оновлюють, якщо все добре.

Книгу «Гедель, Ешер, Бах. Вічне золоте плетиво» Дугласа Гофстедтера не соромно подарувати на важливі дати або мати для себе і потім передати дітям у спадок. Фото: BookChef

Грати з діючими політиками – це лотерея

 - Раніше усі книги Харарі українською перекладав науковець, політолог Олександр Дем'янчук. Зараз над перекладом працює Надія Хаєцька. Чому не запросили Дем’янчука?

- Надія Хаєцька вже перекладала книги Ювала Ноя Харарі «Нестримні ми» і його графічний роман Sapiens. Надія хороша перекладачка, багато книг ще у нас перекладає.

Вибір перекладача для конкретного проєкту залежить від багатьох факторів, в тому числі від наявності достатнього часу у перекладача.

- Чи вистачає у нас взагалі фахових перекладачів?

- Перекладачі є, але потреба у них зростає в міру збільшення кількості проєктів. І це стосується не тільки нашого видавництва. Треба не забувати, що кількість тайтлів (найменування книг. - Авт.) з великою швидкістю зростає і в інших видавництвах. І нерідко переклади одних і тих самих перекладачів з'являються на сторінках книг і наших конкурентів.

Також є проблема зі швидкістю виконання, яка сильно зменшилась після початку повномасштабної війни. Багато хто виїхав, а ті, які залишилися, не завжди мають умови та можливості зробити якісний і швидкий переклад. У багатьох людей є стресові й психологічні розлади. Те, що людина раніше перекладала за чотири місяці, зараз може пообіцяти зробити за п'ять, а по факту зробить за вісім місяців або взагалі не зробить. В нас був досвід, коли люди просто зникали посеред проєкту. Творчі люди досить вразливі.

- Щоб купити самі права – це теж затратний по часу процес?

- Процес покупки прав може тривати від одного дня до року. У нас є книжки, права на які ми купляли дуже довго, тому що деякі автори зустрічаються з агентами лише один раз на квартал. І пришвидшити цей процес нереально. Але зазвичай, якщо це професійне агентство, яке знає свою справу, процес займає до місяця.

Буває, що ставка роялті змінюється залежно від проданих примірників. Частіше така ситуація трапляється, якщо книга стає популярною. Всі зацікавлені зробити найбільшу кількість копій книги, тому що кожний наступний наклад не має витрат на переклад та інші витрати, пов’язані зі створенням оригіналу макету. Відповідно, він і більш прибутковий для видавництва.

- Сага «Відьмак» Сапковського дуже популярна. Нова книга «Перехрестя воронів» вийшла в кінці листопада. Ви боролися за права?

- Ні, ми не боролись за права, оскільки видавництво КСД є офіційним видавцем цієї книги в Україні, як і книг Стівена Кінга. Щоб такі видатні автори змінили видавця, мають статися якісь непоправні речі. Наприклад, видавництво перестало працювати, збанкрутувало або ще щось. Забрати сьому книгу популярного автора у видавництва, яке все життя його видавало? Це щось неймовірне!

Були випадки, коли автора перекупали інші видавництва, але це відбувалося в ситуації, коли закінчувалися права. Агент питає у видавництва, яке видавало раніше: «Ви будете продовжувати права?» Вони кажуть: «Ну, не знаємо, прийдіть через пів року, ми подумаємо...». І якщо в цей момент приходить інше видавництво, яке каже, що ось, ми готові придбати всі права одразу і за це заплатити, то такий варіант можливий. До речі, на ринку України такі випадки були.

Але щоб розірвати цикл книг... Інше видавництво не зможе взяти того самого ілюстратора або перекладача, який перекладав попередні книги циклу, так ніхто не робить, і це дуже малоймовірна історія.

- В Америці до влади прийшла нова команда. Нинішніми американськими виборами українці переймалися не менше, ніж своїми. Наприклад, коли Трамп вперше став президентом, у нас з’явилося чимало книг – і його біографія, і книги його авторства, і взагалі про «кухню» Білого дому. Чи є запит зараз на таку літературу?

- Ніколи не кажи ніколи, але наше видавництво найближчим часом не буде грати в історію біографій або нон-фікшн літератури сучасних політиків. Все кардинально змінюється. Зараз політик може сприйматись українцями як цікава особистість, але поки ми купимо права і почнемо перекладати книгу, він може зробити якісь заяви або дії, які радикально змінять ставлення до нього. Потім цю книгу можна буде вже не видавати.

Подібні мемуари хороші, якщо все стабільно. Наприклад, як в книзі «Кінець історії» Френсіса Фукуями або в автобіографії Маргарет Тетчер. Коли ти можеш придбати права, потім перекладати. А так...

У нас виходили мемуари Мішель Обами Becoming, але коли Барак Обама на другому терміні свого президентства зайняв не дуже обережну позицію, книга перестала бути популярною.

Є жарт, що ідеальний політик - це той, який вже помер. Видавати Вінстона Черчилля – це також хороша історія, тому що він вже нічого нового не скаже, всі сформували своє ставлення про нього. А грати з діючими політиками – це лотерея.

Книги Бріанни Вест користуються величезним попитом. Фото: BookChef

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
ХАМАС може звільнити ізраїльського солдата з американським громадянством
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T21:33:39Z
Тіньова схема Москви: як нафта минає санкції
GlavRed
2025-05-11T21:27:36Z
Партнери неодноразово заявляли про посилення санкцій проти Росії, побачимо – Зеленський
Лига
2025-05-11T21:18:12Z
Польща звинувачує Росію у підпалі найбільшого торгового центру Варшави
ZN UA
2025-05-11T21:16:06Z
Трамп оголосив про великий прогрес на торгових переговорах США і Китаю
iPress
2025-05-11T20:46:20Z
Через розбрат з Трампом Нетаньягу допустив відмову Ізраїлю від військової допомоги США
24tv
2025-05-11T20:45:39Z
Росія знову тероризує "Шахедами": для яких областей існує загроза удару
24tv
2025-05-11T20:42:59Z
США та ХАМАС ведуть переговори про припинення вогню в Газі – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T20:42:21Z
Стармер сказав, коли в Україні можуть відновити авіаперельоти з Європою
Хвиля
2025-05-11T20:30:14Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Мамулю, не переживай, я поїв, – Зеленський зворушливо згадав маму у зверненні
24tv
2025-05-11T21:18:38Z
Ембер Герд стала мамою вдруге: у актриси народилися близнюки
Фокус
2025-05-11T20:55:47Z
Олена Мозгова замилувала фото з трьома доньками та довела до сліз публічною обіцянкою
TSN
2025-05-11T19:27:06Z
Гурт Ziferblat показав образи від українських брендів на відкритті «Євробачення-2025»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T19:18:42Z
Ольга Сумська "послала" підписника після коментаря про доньок: "Провокуєте"
GlavRed
2025-05-11T18:27:27Z
"Виховали зірок": як виглядали мама Каменських, Горбунова та інших знаменитостей у молодості
24tv
2025-05-11T17:21:13Z
У Львові відбулося інклюзивне модне шоу
УкраинФорм
2025-05-11T16:27:46Z
"У неї чудове усе": представниця Польщі на Євробаченні 2025 назвала улюблену українську співачку
24tv
2025-05-11T16:24:24Z
Нацгвардійці знищили російський ЗРК «Тор-М2» на півдні
УкраинФорм
2025-05-11T21:11:40Z
Канада очолює рейтинг дистанційної роботи, випереджаючи Британію та США
InternetUA
2025-05-11T20:43:23Z
"Унікальна" техніка, яка ніколи не опиниться на фронті: як зганьбився Путін
GlavRed
2025-05-11T20:27:32Z
Держспецзв’язку вимагає від провайдерів обмежити доступ до 16 онлайн-аптек
InternetUA
2025-05-11T20:22:29Z
ЗСУ перетворили на руїни російський завод "Стріла": підтверджено супутниками
Gazeta UA
2025-05-11T20:09:26Z
"Це не мій тато": дівчинка не впізнала свого батька без бороди
Фокус
2025-05-11T20:06:51Z
Пенсія батькам загиблого військовослужбовця в Харкові: як нараховується, основні умови
Политека
2025-05-11T20:01:09Z
Вступники до аспірантури складатимуть новий іспит у формі ЗНО: деталі від МОН
Факти ICTV
2025-05-11T19:56:54Z
Посолка Канади зробила символічне тату на підтримку України
24tv
2025-05-11T19:45:20Z
Чоловік живе на одному тостовому хлібі: рідкісне захворювання не дає йому їсти інші продукти
Фокус
2025-05-11T19:21:14Z
У Солом'янському районі Києва - спалах гепатиту А
УкраинФорм
2025-05-11T19:21:12Z
Як сон голяка впливає на артеріальний тиск
Gazeta UA
2025-05-11T18:24:05Z
Виявили фактор у побуті, який може спричиняти безсоння подібно до кофеїну
24tv
2025-05-11T17:33:35Z
Пластик може порушувати ваш біологічний годинник
360ua.news
2025-05-11T17:28:11Z
Волосся більше випадати не буде: 5 звичок, яких треба позбутися
24tv
2025-05-11T17:12:15Z
Що відбувається з тілом, якщо регулярно вживати оливкову олію: пояснення вчених
ТСН
2025-05-11T16:48:13Z
"Проклята група": чому покоління X є найнещаснішим, — ЗМІ
Фокус
2025-05-11T12:15:33Z
Чому варто змінювати постільну білизну кожного тижня?
360ua.news
2025-05-11T12:03:32Z
"Під завалами військові": у Рильську, ймовірно, уражено пункт дислокації 40-ї бригади морської піхоти РФ
Фокус
2025-05-11T21:28:57Z
Полум'я заввишки 25 метрів: у Сибіру епічно завалилась нафтова вишка
24tv
2025-05-11T19:09:32Z
Внаслідок ворожих атак по Харківщині постраждали п’ятеро мирних мешканців
Мій Харків
2025-05-11T18:51:17Z
У Росії горять сотні тисяч гектарів лісу: винною знову зробили Україну
Telegraf
2025-05-11T17:42:50Z
Бив у живіт, озираючись по сторонах: у Харкові – новий скандал за участі співробітника ТЦК
24tv
2025-05-11T17:27:44Z
На Харківщині російський дрон поцілив в автомобіль, поранене подружжя
УкраинФорм
2025-05-11T17:19:05Z
На Херсонщині чоловік підірвався на міні
УкраинФорм
2025-05-11T16:19:26Z
Росіяни летіли з Індії додому два дні – літак спершу горів, а потім потрапив під обстріл
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T15:36:38Z
індійські шлюзи на річці Чинаб викликали нову напругу між Індією та Пакистаном
360ua.news
2025-05-11T15:30:38Z
Скандальний тендер із будівництва військового цвинтаря. Антимонопольний комітет виявив змову
Украина Криминальная
2025-05-11T21:09:49Z
Індія – новий хаб для техгігантів: чи здорожчає iPhone через тарифи Трампа і як відповість Китай
InternetUA
2025-05-11T19:58:29Z
Скільки насправді отримує український працівник після вирахування податків
360ua.news
2025-05-11T19:15:38Z
Літр "селянського" вже по 67 грн: супермаркети різко змінили цінники на сир, йогурт та кефір
Знай
2025-05-11T19:12:16Z
У чиїй власності земля, на якій стоїть приватний будинок
24tv
2025-05-11T19:06:47Z
Лідер Європи на енергетичному ринку: яка країна має найбільші запаси нафти
24tv
2025-05-11T19:06:24Z
Субсидії на комунальні послуги для ВПО: як отримати в Одеській області
Политека
2025-05-11T19:01:34Z
Комуналка "з'їдатиме" відчутно менше грошей: як заощадити тисячі гривень
Знай
2025-05-11T18:12:55Z
В Україні за квітень виключили з реєстрів 13 небанківських фінансових установ
УкраинФорм
2025-05-11T17:40:57Z
У районі міста Рені на Одещині відчули землетрус
24tv
2025-05-11T21:30:47Z
Росіяни можуть створити мотоциклетні підрозділи: чому ворог проводить штурми на мотоциклах
24tv
2025-05-11T21:09:59Z
Лінія фронту станом на 11 травня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T21:09:28Z
Одесу накриє дощ: в місті оголошене штормове попередження
24tv
2025-05-11T20:42:34Z
Писала про свій край і народ: у Криму померла кримськотатарська поетеса Ельвіра Емір-алі Капніст
24tv
2025-05-11T20:15:54Z
На фронті відбулося 111 бойових зіткнень, на Покровському напрямку ворог зазнав значних втрат
УкраинФорм
2025-05-11T19:51:53Z
У Рильську, ймовірно, стався приліт по місцю дислокації окупантів, – ЗМІ
24tv
2025-05-11T19:30:53Z
Пішли на штурм, а опинилися у полоні: як один український захисник взяв у полон 4 окупантів
24tv
2025-05-11T19:12:23Z
У Києві та низці областей лунає повітряна тривога: що летить
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T18:54:39Z
Toyota ледь не створила пікап на базі Avalon, але відмовилася від ідеї
Топ Жир
2025-05-11T20:30:14Z
Кадилак розвіяв мрії про модель на базі Chevrolet Corvette
Топ Жир
2025-05-11T20:00:27Z
У спеку краще забрати з машини: 10 речей не варто лишати в салоні
GlavRed
2025-05-11T19:27:35Z
Ford готує нову модель позашляховика Bronco
360ua.news
2025-05-11T18:30:42Z
Цей чоловік виставив авто на аукціон без резерву і тепер шаленіє
Топ Жир
2025-05-11T17:45:51Z
Австралійці віддають старі Mazda за нові Tesla
360ua.news
2025-05-11T17:00:04Z
Європа проти старих дизелів: готується масштабна екологічна реформа
360ua.news
2025-05-11T15:03:25Z
Ми протестували цей китайський позашляховик, і він постійно попереджав про безпеку
Топ Жир
2025-05-11T15:03:03Z
Автоексперти розповіли, коли вони ніколи не миють автомобілі
24tv
2025-05-11T14:39:26Z
Зайва турбота чи ідеальний результат: чи потрібно обвалювати котлети у борошні
24tv
2025-05-11T20:15:32Z
Стильний та не за всі гроші світу: у мережі показали лайфхак, як зробити пуф для дачі
Telegraf
2025-05-11T20:15:12Z
Як повний місяць у травні вплине на кожен знак Зодіаку: астролог спрогнозував поворотні моменти
24tv
2025-05-11T19:36:11Z
Порада на мільйон: як помити вікна від розводів й відлякати павуків
24tv
2025-05-11T18:54:19Z
Топ-10 ідей для бізнесу, який може відкрити дівчина
24tv
2025-05-11T18:48:42Z
Гнилий урожай забезпечено: чим у жодному разі не можна поливати рослини
Telegraf
2025-05-11T18:42:32Z
Ніколи не садіть їх поряд з трояндами: ці 5 рослин погублять цвітіння
24tv
2025-05-11T17:57:35Z
Це печиво готували всі бабусі: рецепт м'якого печива на сметані, що поверне у дитинство
24tv
2025-05-11T17:06:02Z
Не підійдуть на кілометр: як позбутися від мурах за допомогою гущі
24tv
2025-05-11T16:54:44Z
Гуглив дурниці: чоловіка звільнили з роботи через історію в браузері
Фокус
2025-05-11T20:15:02Z
Українські розробники представили новий мобільний роботизований комплекс Змій
InternetUA
2025-05-11T19:22:52Z
Як помити мультипіч за кілька хвилин: копійчаний лайфхак
GlavRed
2025-05-11T18:27:19Z
5 важливих плюсів кнопкового телефону перед смартфоном
InternetUA
2025-05-11T18:22:35Z
Острів-привид біля Шотландії: моторошна історія біологічного полігону
360ua.news
2025-05-11T18:00:29Z
Радянський космічний корабель упав на Землю після 53 років на орбіті
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T17:48:56Z
Що не можна робити з телефоном під час зарядки: 10 небезпечних помилок
InternetUA
2025-05-11T16:55:50Z
У Galaxy Watch 8 можуть внести дві помітні зміни у дизайн
InternetUA
2025-05-11T16:37:43Z
Криголам «Ноосфера» завершив четвертий антарктичний сезон
УкраинФорм
2025-05-11T15:55:47Z
Рафінья — про дубль Реалу: Я міг забити більше
Football.ua
2025-05-11T21:40:37Z
Слот — про свист уболівальників на адресу Трента: Вони мають право висловити свою думку
Football.ua
2025-05-11T21:16:22Z
Бетіс і Осасуна поділили очки
Football.ua
2025-05-11T20:58:50Z
Наполі втратив перемогу над Дженоа
Football.ua
2025-05-11T20:46:04Z
Мбаппе визнаний найкращим французьким гравцем року за кордоном
Football.ua
2025-05-11T20:16:39Z
"Найбільша помилка у житті": авторитетний тренер зробив прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-11T20:15:51Z
Штутгарт розгромив Аугсбург
Football.ua
2025-05-11T19:37:22Z
Художня гімнастка відмовилась від російського громадянства та представлятиме іншу збірну
24tv
2025-05-11T19:36:30Z
Карпати — Олександрія 2:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-05-11T19:22:53Z