Видання Financial Times повідомляє, що Росія активно нарощує свою глобальну присутність у ядерній енергетиці, будуючи понад 10 нових енергоблоків у різних країнах світу.
Серед них - Бангладеш, Китай, Єгипет, Індія, Іран та Туреччина.
За словами представника Путіна Бориса Тітова, це будівництво зумовлене зростаючим попитом на енергію, особливо з боку країн, що розвиваються, та технологічних компаній, які використовують штучний інтелект.
"Ми будуємо понад 10 різних блоків по всьому світу. Нам потрібно багато енергії. Ми не зможемо забезпечити її без використання ядерної енергії", – заявив він.
Наразі портфель закордонних ядерних проєктів РФ охоплює 54 країни і включає будівництво реакторів, постачання палива та інші послуги.
Кремль розширює свою присутність і в нових регіонах. Зокрема, планується будівництво заводу з малими модульними реакторами в Узбекистані, а з військовою хунтою Буркіна-Фасо вже підписано відповідну угоду.
Попри прагнення США та ЄС зменшити залежність від російського ядерного палива, деякі європейські країни, зокрема Угорщина та Словаччина, виступають проти санкцій у цій сфері.
Водночас більшість східноєвропейських держав після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну переорієнтувалися на паливо від американської компанії Westinghouse.