Про це повідомляє видання «Голос Криму» з посиланням на керівницю російської Спілки енергоекологічної безпеки Наталію Соколову.
«На мою думку, до літа вже нічого не очистити. Роботи займуть щонайменше три повноцінні сезони. Це оптимістичний сценарій. Реально може піти до п’яти років, а за негативного розвитку подій – до десяти років», – сказала вона.
Соколова вказала, що екологічна катастрофа приголомшує своїми масштабами: пошкоджені танкери перевозили не тільки мазут, але й інші нафтопродукти, які мають різну щільність. Внаслідок цього частина з них уже осіла на дно, очистити яке буде найскладніше.
«Крім мазуту, там був бензин, дизель, залишки ганчір’я, просоченого маслами. Ця суміш дає різну густину. Плівку на поверхні зібрали боновими загородженнями та сорбентами. Тяжкі фракції опустилися на дно. Там вони становлять дуже велику складність для збору. Вони поєднуються з донними відкладеннями, фітопланктоном і водоростями. На жаль, під час припливів цей мазут повертатиметься», – зазначила вона.
Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня у Керченській протоці почали тонути два російські нафтові танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Причиною аварії став сильний шторм. Один із танкерів хвилі розбили майже навпіл. У Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту.