У Сінгапурі подвоїлася кількість довгожителів. Стрибок у довголітті є результатом цілеспрямованої державної політики та інвестицій, пояснюють демографи. Про це інформує BBC.
У серпні 2023 року країну назвали шостою у світі «блакитною зоною». Так демографи називають регіони, де люди живуть довше й здоровіше завдяки поєднанню культури, способу життя та харчування. Сінгапур став першим новим регіоном, який додали до блакитних зон за останні десятиліття.
Утім, серед інших регіонів з довгожителями він дещо вирізняється. Адже тривалість життя його жителів залежить більше від далекоглядної політики, ніж від культурних традицій, як-от в інших громадах блакитної зони, приміром, в Ікарії у Греції або Нікої у Коста-Риці. Мешканці Сінгапуру цінують не лише тривалість життя, але й його якість.
Мешканці країни розповідають, що в громадян змінилося ставлення до власного здоровʼя. До того ж на це вплинули високі податки на сигарети та алкоголь, а також суворі закони, згідно з якими заборонено курити в громадських місцях. Окрім того, це покращує вигляд вулиць та робить їх приємнішими.
Система охорони здоров'я Сінгапуру також отримала світові визнання як за якість обслуговування, так і за здатність стримувати витрати. До того ж Рада з питань здоров'я намагається заохотити жителів до вибору здоровішого харчування, враховуючи особливості місцевої кухні, розповідають місцеві жителі.
Але не лише охорона здоров'я відіграє роль у подовженні життя сінгапурців. Надійний громадський транспорт та важливість чистоти й краси в країні заохочують до прогулянок і щоденних фізичних вправ та дають жителям відчуття безпеки та спокою.
Хоча якість життя в Сінгапурі висока, вартість життя тут також відповідна. Країну часто вважають одним із найдорожчих місць для життя у світі, її ставлять на друге місце після Гонконгу.
У Сінгапурі діють суворі правила та покарання щодо сміття, куріння в громадських місцях, використання наркотиків і порушень правил дорожнього руху. Але багато мешканців вважають, що ці правила допомагають зберегти країну безпечнішим і красивішим місцем для життя.
До слова, після смерті Джона Тіннісвуда з Великої Британії у віці 112 років титул найстарішого чоловіка у світі перейшов до бразильця Жоао Маріньо Нето, якому на 28 листопада виповнилося 112 років і 54 дні.
Крім того, іспанці можуть стати лідерами за тривалістю життя у світі: Economist пояснив, що відбувається.