"Маячня", "повітряні замки" та "тепла ванна": Мінекономіки здивувало оцінками впливу програми "Зроблено в Україні" на економіку
За підсумками поточного року Мінекономіки прогнозує, що зростання економіки України (ВВП) буде на рівні 4%, із яких 0,64%(бо більш як 88 млрд грн) - результат реалізації політики "Зроблено в Україні". Такими підрахунками поділилася перша віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко в колонці "Інтерфакс-Україна".
Такі тенденції дозволили повертати до 15% компенсації за купівлю обладнання українського виробництва, а також запроваджувала "Національний кешбек" за купівлю вітчизняних товарів.
Міністерка зазначила, що переробна промисловість увійшла у лідери за сплатою податків. За результатами трьох кварталів 2024 року на неї припадає 16,7% від загального збору до бюджету України.
Експорт за підсумками року перевищить 40 млрд дол, прогнозує Свириденко. В 2024 році вперше з початку вторгнення зростає товарний експорт. Очікується, що на кінець року Україна експортує продукції на 11% більше, ніж торік.
Мінекономіки повідомляє, що формувати попит на українські товари з боку держави та громад допомагає політика локалізації у публічних закупівлях. З 1 січня 2025 року вимога частки місцевої складової зросте до 25%.
Виробництво будматеріалів у першому півріччі 2024 року зросло на 37,1%, а частка іпотек, переважно державних, на первинному ринку подвоїлась. У першому півріччі забудовники сплатили 1,6 млрд грн податків, що у 2,2 раза більше, ніж за аналогічний період торік.
Однак депутати ВР вже почали критикувати підрахунки Мінекономіки:
"Я навіть не знаю, як можна цю маячню прокоментувати…. А потім питаємо "чому у нас так погано з економікою?". Та тому що люди відповідальні за економіку будують "повітряні замки" для теплої ванни двох людей у ОП", - оцінив допис чиновниці народний депутат Ярослав Железняк.