Конституційний суд Південної Кореї розпочинає слухання у справі про імпічмент президента Юн Сок Йоля
Конституційний суд Південної Кореї у п'ятницю, 27 грудня, заявив, що швидко візьметься за розгляд справи про імпічмент президента Юн Сок Йоля. Суд завершив підготовче засідання у справі, наступне слухання призначено на 3 січня, повідомляє Yonhap.
“Справа про імпічмент президента важливіша, ніж будь-яка інша справа”, - заявив суддя Чон Хен Сік, зазначивши, що суд спочатку розглядає справи, які є “найбільш нагальними”.
“Дата була визначена з урахуванням серйозності впливу процесу імпічменту на державні справи і громадськість”, - сказав суддя Лі Мі Сон, говорячи про наступне слухання.
На підготовчому засіданні були присутні юридичні представники Юна і Національної асамблеї, щоб викласти свої аргументи, представити список свідків і докази, а також узгодити дати майбутніх слухань. Юн, який не зобов'язаний бути присутнім на сьогоднішньому слуханні, як і очікувалося, не з'явився.
Адвокати президента заявили, що оскаржуватимуть законність запиту на проведення процедури імпічменту. Водночас вони визнали оголошення Юном воєнного стану як факт, але додали, що пізніше нададуть деталі, пов'язані з передумовами такого указу.
До ранку п'ятниці, 27 грудня, Юн відмовлявся приймати документи, пов'язані з судовим процесом проти нього, і не оголошував про формування команди адвокатів для ведення справи. Однак згодом представники президента оголосили про призначення команди, до якої увійшли адвокати Бе Бо Юн, Юн Гап Гун і Бе Джин Хан. Бе Бо Юн був представником Конституційного суду під час судового процесу щодо імпічменту експрезидента Кин Хе.
Національну асамблею на підготовчому засіданні суду представляли колишній суддя Конституційного суду Кім І Су та ексголова Національної комісії з прав людини Сонг Ду Хван, серед інших.
Юн і низка південнокорейських високопосадовців також перебувають під слідством за підозрою в організації заколоту та зловживанні владою. Юн відкидає звинувачення в підбурюванні до повстання, також він проігнорував неодноразові виклики спільної слідчої групи на допит за звинуваченням у заколоті.
Конституційний суд має 180 днів, щоб вирішити: відсторонити від посади або відновити повноваження Юна. Якщо рішення буде не на користь Юн Сок Йоля — він піде у відставку, а нові вибори відбудуться протягом 60 днів. Суд отримав справу 14 грудня.
Повідомлялося, що сьогодні, 27 грудня, парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент виконувача обов'язків президента Хан Док Су. Прем'єр-міністр Хан виконував обов'язки глави держави після оголошення імпічменту Юн Сок Йолю. Тепер обов'язки президента, згідно з південнокорейським законодавством, має взяти на себе міністр фінансів Чхве Сан Мок.
Детальніше про ситуацію в Південній Кореї читайте в статті "Україна може втратити підтримку важливого партнера. Цьому зрадіють у КНДР" Наталії Бутирської.