MY.UAНовини
Криза судової реформи від ГРД та ВККС. Нова історія на старі дріжджі
Криза судової реформи від ГРД та ВККС. Нова історія на старі дріжджі

Криза судової реформи від ГРД та ВККС. Нова історія на старі дріжджі

Криза судової реформи від ГРД та ВККС. Нова історія на старі дріжджі

Для того, щоб упроваджувати судову реформу, вісім років тому було ухвалено відповідне законодавство. Згідно із законом, орган суддівського врядування — Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) — з 2016 року проводить кваліфікаційне оцінювання діючих суддів, а також добирає нових через конкурсні процедури.

Допомагає їй у цьому Громадська рада доброчесності (ГРД), яка складається з представників громадськості та журналістів і під час кваліфоцінювання та конкурсних процедур перевіряє суддів зі свого боку та має повноваження надавати негативні висновки на тих суддів і кандидатів у судді, які не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики.

Отже, обидва органи аналізують «книгу життя» кожного з них, тобто суддівське досьє.

Судді та поліцейські приватизують елітні службові квартири, приховуючи власне житло ‒ Bihus.Info

У листопаді в цій роботі стався серйозний збій, бо ГРД не встигла проаналізувати суддів на відповідність їх займаним посадам, а ВККС «пропустила» їх далі, не дочекавшись рішення щодо них від громадської ради. І відбулося це не через лінь чи недолугість когось із залучених до процесу, а, як це часто буває, тому що в законодавстві недостатньо точно описані механізми роботи винайдених інструментів.

Аби розібратися, що сталося й чому всі знову розводять руками, ми поговорили з представниками обох сторін процесу, які оцінюють суддів, і дійшли досить простих висновків. Але спершу питання.

Скільки важить суддівська біографія?

У кабінеті члена Вищої кваліфікаційної комісії Руслана Сидоровича є своя невелика кавомашина. Її об’єми майже збігаються з об’ємами одного суддівського досьє, що лежить у нього на столі. Три великі теки з документами, загальна вага яких — близько трьох кілограмів. Пан Сидорович не може називати, чиє саме це досьє, й обговорювати вміст документів, але під час розмови ці теки стоять ліворуч, і на них час від часу переводить свій погляд Сидорович.

«Суддівське досьє, — каже член комісії, — це книга життя. В суддівському досьє — все, всі його родичі, практично все майно».

Що ж міститься в суддівському досьє? Починаємо загинати пальці: інформація з податкової, від Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про майновий стан судді чи кандидата на посаду судді, про те, чи коректно суддя подав усі декларації, чи притягався до адміністративної відповідальності, де й на чому перетинав державний кордон, яким автомобілем володіє і як купив його, якщо суддя колись порушував правила дорожнього руху, то на якому автомобілі, будинки, квартири, земля і навіть церкви (так, є судді, у власності яких перебувають цілі храми). Ці дані можуть бути як в електронній формі, так і в паперовій, якщо цифровізація десь зламалася. Тому часто виникають ситуації, коли дані з податкової та від НАЗК члени комісії та їхні інспектори звіряють вручну.

Скріншот Youtube

«Щоб отримати цю інформацію, ми надсилаємо запит до відповідного органу, й орган каже: так ви маєте доступ, але… і виставляє цілу купу вимог, щоб його отримати. Або потрібно виробити алгоритм взаємодії з певним реєстром, або просто держорган знаходить мільйон причин, чому каже «ні». І ми опиняємося в ситуації, коли нам складно отримати цю інформацію», — розповідає Руслан Сидорович.

Трикутник судової влади. Чому в реформи немає внутрішніх лідерів?

Раніше необхідну інформацію (аналітичні довідки) членам комісії надавали в Національному антикорупційному бюро (НАБУ). Але наприкінці 2023 року НАБУ припинило надавати інформацію, бо не може «інституційно» цього робити. Якщо розшифрувати красиве дипломатичне «інституційно», то під ним ховається купа роботи всередині самого бюро, бо НАБУ не є структурною одиницею ВККС і має свої завдання.

«Ми можемо отримувати доступ до реєстрів, але закон не каже, що вони (НАБУ та НАЗК. — Т.Б.) мають нам надавати інформацію з реєстрів, до яких ми теоретично повинні були б мати право доступу, — уточнює Сидорович. — На початку цього року ми опинилися в стані інституційної кризи, коли ні ми, ні ГРД не мали доступу до інформації, з якої могли б робити аналітику».

ГРД та ВККС мають незалежно одне від одного аналізувати всі суддівські досьє. Але громадська рада є залежною від комісії, бо у ГРД немає свого досьє з усіма відповідями, отриманими на запити. Закон декларує, що вони можуть мати доступ до досьє. Та навіть пан Сидорович визнає, що такого доступу немає. А без ГРД кваліфікаційне оцінювання суддів відбудеться неповноцінно. Та й чи буде до нього довіра?

Що написано в законі

Йдеться про те, як саме Вища кваліфікаційна комісія має ділитися з Громадською радою доброчесності інформацією про суддю. Якщо абстрактні формулювання існують — отже, це комусь потрібно. Але не завжди.

Відкриваємо статтю 85 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»: «Пункт 8. Повний та безпосередній доступ до суддівського досьє (досьє кандидата на посаду судді) мають члени та уповноважені працівники секретаріатів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя відповідно, а також уповноважені працівники Державної судової адміністрації України». Цілком логічне формулювання, яке дає можливість членам ВККС та їхнім інспекторам працювати з тим обсягом інформації, який вони отримують стосовно суддів.

До речі, слово «доступ» у статті 85 згадується шість разів. Але в жодній зі згадок так і не трактується сповна, який саме доступ має ГРД.

«Для здійснення своїх повноважень члени Громадської ради доброчесності мають право повного доступу до матеріалів суддівського досьє (досьє кандидата на посаду судді). Якщо до інформації, що міститься в суддівському досьє (досьє кандидата на посаду судді), законом встановлено спеціальні чи особливі вимоги доступу, доступ до такої інформації здійснюється в порядку, передбаченому відповідним законом».

І тут починається улюблена вправа юристів — пояснити закон так, як зручно.

Судова влада. Що гальмує реформу місцевих та апеляційних судів?

«Зараз повний доступ дорівнює праву перегляду. Без копіювання. В законі немає визначення повного доступу. Хто має визначити цей повний доступ? Що це означає? В локальних документах є порядок доступу до суддівського досьє, і там йдеться про те, що повний доступ — це право перегляду. Там немає обробки та копіювання інформації. Це затверджують члени комісії», — розповідає співкоординаторка ГРД Вероніка Крейденкова.

Цензор.нет

Локальні документи, на які звертають увагу в ГРД, — це «Порядок формування і ведення суддівського досьє», який затвердили ще 2016 року за головування Сергія Козьякова.

В пункті 1.9 описано декілька видів доступу.

Повний доступ — доступ до інформації суддівського досьє, а також даних, на підставі яких її було включено, для перегляду без можливості їх зміни.

Безпосередній доступ — доступ до інформації суддівського досьє, а також даних, на підставі яких її було включено, з можливістю внесення до неї змін у межах повноважень відповідного органу (посадової особи) у встановленому комісією порядку.

Загальний доступ — доступ до перегляду матеріалів суддівського досьє як публічної інформації, який здійснюється виключно через вебсайт комісії.

«Що означає «право перегляду»? Ти можеш просто дивитись на інформацію. До «сірої зони» вже потрапляє те, що я в калькулятор виписую суми доходів. Бо це вже обробка інформації. Або VIN-код — 16 символів. Його треба копіювати й пробивати в Гуглі, — пояснює Вероніка Крейденкова. — Коли був законопроєкт щодо Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) (ГРМЕ бере участь у доборі суддів до Вищого антикорупційного суду. — Т.Б.) і продовження їхнього мандату, то в законопроєкті їм надавався повний доступ до досьє. Були правки від депутатів, які говорили: давайте визначимо в законі, що таке повний доступ, щоб закласти туди формулювання про обробку інформації. Комітет відхилив ці правки. І ми з ГРМЕ опинилися в однаковій ситуації: якщо закон не дає визначення, отже, це дає внутрішній акт комісії. А внутрішній акт ВККС каже, що це право перегляду».

Як ви вже могли здогадатися, якщо на проблему довго не звертати уваги, то рано чи пізно вона вибухне. І це сталося в листопаді цього року.

За один зрозумілий доступ три завуальовані дають

Явним питання стало в листопаді, але говорити про нього почали ще в серпні цього року. Між громадською радою та комісією велися дискусії про формат роботи із суддівським досьє. Крім цього, органи домовилися про розклад розгляду суддівських досьє в кожній колегії, бо на цих засіданнях обговорюється те саме досьє судді в присутності самого судді та члена ГРД. Члени ВККС не зобов’язані чекати, допоки ГРД проаналізує суддів (цю проблему закладено в законі), однак для ефективнішої роботи органи погодили формат роботи та їхню синхронність.

Так, ГРД та ВККС погодили час, а саме 33 дні, які даються для того, щоб поставити розгляд певного суддівського досьє в розклад. Тобто якщо 30 листопада ВККС поставили суддю N у розклад, то засідання в колегії стосовно нього має відбутися 2 січня. За цей час ГРД має визначитися, чи є в неї запитання до судді, й оформити їх у негативний висновок (потребує подолання пленарним складом ВККС) або негативну інформацію (не потребує подолання пленарним складом, однак враховується під час розгляду судді колегією ВККС).

19 листопада Громадська рада доброчесності виходить із заявою, в якій каже: «Вища кваліфікаційна комісія суддів у складі Колегії №2 (Людмила Волкова, Руслан Сидорович, Роман Кидисюк) визнала суддів Яну Шкарлат, Володимира Чубая такими, що відповідають займаній посаді… Колегії було відомо, що ГРД ще не сформувала своєї позиції щодо цих суддів. ГРД була позбавлена безперешкодного доступу до суддівських досьє та через це не могла вчасно, повно та якісно проаналізувати матеріали, що є критично важливими для прийняття рішення щодо відповідності чи невідповідності критеріям доброчесності. Попри такі обставини Людмила Волкова, Руслан Сидорович та Роман Кидисюк внесли в порядок денний суддів та ухвалили рішення про їхню відповідність займаній посаді».

«Ми бачили, що цих суддів ставлять на колегію. Вони відповіли: «Будемо думати». Колегія вирішувала, що вона заходить у розгляд. Я бачу, що судді з’являються в розкладі. Ми в робочому порядку говорили з членами колегії. Ми не позначали нашої готовності. Ми не маємо достатньої інформації через те, як відбувається повний доступ. Була стандартна відповідь: «Щось будемо думати». І 19 листопада колегія вирішує завершити кваліфікаційне оцінювання й визнати суддів такими, що відповідають обійманій посаді», — так свою позицію сформулювала Вероніка Крейденкова.

Але ця позиція не єдина, й ВККС пояснює її зі свого кута зору.

Руслан Сидорович зазначає, що член комісії не може усунути ГРД від ознайомлення із суддівським досьє. Якщо так сталося, то це неправомірні дії з боку члена ВККС. «Це може бути підставою й для притягнення до відповідальності у вигляді звільнення, якщо Вища рада правосуддя ухвалює таке рішення. Це дуже серйозна пляма на професійній репутації. Водночас я не можу забороняти членам моєї колегії виносити питання на розгляд. На підставі чого? Бо мені не подобається? Бо я не хочу його ставити на розгляд? Це свавільна історія, яка підважує сам принцип колегіального органу».

Далі громадська рада вдається до наступного кроку. Вона затверджує висновки про невідповідність критеріям доброчесності та професійної етики суддів (а їх тоді було вісім у списку), співбесіди з якими були заплановані на 26 та 28 листопада. Водночас у самих висновках про власне недоброчесність суддів не йдеться. Лише зазначається, що ГРД не може належним чином перевірити суддю, бо немає доступу до досьє. Тобто гостросюжетна історія сягнула свого піку. ГРД це зробила з тієї причини, що якщо є її висновок і члени комісії в колегії (а колегія — це зазвичай три представники ВККС) не погоджуються, що суддя має бути звільнений, то питання вирішує весь пленарний склад, тобто всі члени ВККС. І на пленарному засіданні вони мають або подолати 11 голосами, або не подолати, а отже, погодитись із ГРД.

ВККС не вдасться заповнити всі вакансії в апеляційних судах — експертка ЛЗІ

Ситуація «згорів сарай — гори і хата», бо члени ВККС могли б подолати такі «висновки» ГРД, і тоді для восьми суддів була б своя окрема процедура кваліфікаційного оцінювання, під час якого їх не аналізувала б громадська рада, а рішення ухвалювали б лише в комісії.

Але в кімнаті ще залишилися дорослі, причому по обидва боки, й вирішили розпочати діалог. Його результатом стало те, що:

  1. ГРД скасує висновки про невідповідність критеріям доброчесності та професійної етики від 26 листопада 2024 року стосовно восьми суддів;
  2. ГРД розробить процедуру того, як захищатиме дані із суддівського досьє;
  3. ВККС внесе зміни до локальних актів комісії в частині вдосконалення повного доступу членів ГРД та ГРМЕ до суддівських досьє.

Цієї історії могло просто не бути, якби в законі було чітке та зрозуміле формулювання того, як усі актори судової реформи, кожен на своєму рівні, працюють задля її втілення. Ба більше, хотілося б запитати, чим думали, коли не окреслили чіткі рамки того, як Громадська рада доброчесності має отримувати інформацію із закритих реєстрів, а потім її аналізувати? Бо якщо вже громадськість допускають до виконання державної функції, то водночас потрібно надати й дієві інструменти для її належної роботи.

Буквально минулого тижня Вища рада правосуддя затвердила Єдині показники для оцінки доброчесності та етики суддів (кандидатів у судді). А ГРД напередодні Різдва вийшла з повідомленням про те, що затвердила Положення про обробку та захист персональних даних, яке регламентує порядок роботи із суддівськими досьє та іншими персональними даними, зібраними нею.

Положення передбачає, що члени ГРД зберігають та обробляють інформацію в захищеному хмарному сервісі. Персональні дані обробляються виключно в межах процедур кваліфікаційного оцінювання, а після завершення процедури — знищуються, про що повідомляється ВККС. У паперовому вигляді інформація не зберігається. Доступ до інформації мають виключно члени ГРД.

Тепер м’яч на боці ВККС, яка має ухвалити оновлений порядок доступу до суддівських досьє, вирішивши в такий спосіб адміністративні питання цього доступу.

Наступний пласт питань лежить у трактуванні ухвалених Вищою радою правосуддя Єдиних показників доброчесності та етики. Та це вже інша історія, до якої ми обов’язково повернемося наступного року після того, як ухвалені показники запрацюють на практиці.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Неизвестная популяция с Кавказа: ученые установили источник индоевропейской языковой семьи
Фокус
2025-02-06T19:36:07Z
Январь-2025 стал самым теплым за всю историю наблюдений: климатологи сказали, каким будет год
TSN
2025-02-06T19:16:14Z
Nintendo выпустила демоверсию Donkey Kong Country Returns HD — можно пройти первые уровни
GameMag
2025-02-06T18:43:19Z
Организаторы E3 возвращаются с новой конференцией Interactive Innovation Conference — Sony, Microsoft и Nintendo в деле
GameMag
2025-02-06T18:21:39Z
Утраченные труды Великого геометра: невероятная находка ученых в арабском манускрипте
Фокус
2025-02-06T17:57:27Z
Xiaomi 15 Ultra будет не хуже Samsung Galaxy S25 Ultra: эксперт назвал его преимущество
Фокус
2025-02-06T17:36:50Z
На них говорит почти половина мира: ученые разгадали древнюю тайну происхождения языков
UAToday
2025-02-06T17:33:35Z
В Xiaomi постарались: "впервые в истории" складной смартфон получит батарею огромной емкости
Фокус
2025-02-06T17:27:47Z
Ученые выявили неожиданные минусы солнечных панелей: как они могут навредить
Фокус
2025-02-06T17:15:10Z
Львам — возвращение старых проблем, Тельцам — справедливость: гороскоп Таро на 7 февраля 2025 года
Telegraf
2025-02-06T18:54:48Z
Сытный и вкусный салат с сельдью и картофелем: рецепт быстрого блюда
Фокус
2025-02-06T18:00:03Z
ТОП-3 способа, как получить от позы «наездница» еще больше удовольствия
Comments UA
2025-02-06T17:57:37Z
Имена, которые привлекают успех, гармонию и счастье: какие женщины просто обречены на удачу
Знай
2025-02-06T17:51:52Z
Пышные блинчики с корицей: простой рецепт вкусного завтрака
Фокус
2025-02-06T17:51:14Z
Перекус на скорую руку: рецепт бутербродов с сыром и крабовыми палочками
Фокус
2025-02-06T17:45:08Z
Успехи в карьере: три знака Зодиака, которым повезет в работе до конца зимы
Фокус
2025-02-06T17:36:01Z
Нереально ленивый сырный перекус: приготовьте, если дома есть лаваш
Telegraf
2025-02-06T16:51:39Z
Ее собаки таскали? Почему зубная щетка быстро распушивается и как этого избежать
Знай
2025-02-06T16:51:38Z
В Украине не хватает спасателей для ликвидации пожаров: что известно
Comments UA
2025-02-06T19:36:19Z
Пятнадцать лет проведут в тюрьме поджигатели объектов Укрзализныци на Буковине
ZN UA
2025-02-06T19:34:11Z
Пытались покончить жизнь самоубийством? В России два полковника выпали из окон
Telegraf
2025-02-06T19:00:31Z
В аварии самолета Tecnam в Подмосковье погибли два военных инструктора: детали
Апостроф
2025-02-06T18:39:56Z
Украинцам рассылают сообщения о сокращении количества спасателей: в ГСЧС отреагировали
Фокус
2025-02-06T18:30:45Z
38-летний мужчина отказался получать повестку, потому что он "верен только Богу": чем это закончилось
TSN
2025-02-06T17:51:22Z
"Массовые сокращения в ГСЧС": в МВД назвали фейком призыв самостоятельно ликвидировать пожары
Апостроф
2025-02-06T17:45:02Z
На Киевщине уже несколько часов горит завод. С огнем не могут справиться десятки пожарных
Telegraf
2025-02-06T17:00:15Z
Под Москвой разбился самолет, есть жертвы: видео с места падения
Comments UA
2025-02-06T16:18:38Z
Внук Мохаммеда Али сравнил Усика со своим дедушкой
Корреспондент
2025-02-06T18:15:27Z
Бундеслига: расписание и результаты матчей 21-го тура чемпионата Германии по футболу, турнирная таблица
TSN
2025-02-06T17:18:37Z
Женская сборная Украины по биатлону определилась с составом на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-06T15:18:14Z
Чисора – Валлин: где и когда смотреть бой
Telegraf
2025-02-06T14:36:37Z
Лукашенко показательно опускали во время хоккейных матчей с Путиным
Telegraf
2025-02-06T12:42:55Z
Экс-футболист "Шахтера" может возобновить карьеру после инфаркта
ZN UA
2025-02-06T12:22:02Z
Промоутер Усика назвал причину, почему украинец не проведет бой с Баколе
Корреспондент
2025-02-06T11:06:54Z
промоутер назвал боксера, с которым Усик не проведет бой
Корреспондент
2025-02-06T10:51:42Z
Названы четыре европейских страны, поддерживающие возвращение России
Comments UA
2025-02-06T10:39:28Z
Без опознавательных знаков, но с автоматами: украинские пограничники без предупреждения стреляют по гражданским машинам
Знай
2025-02-06T19:21:20Z
Мобилизация осужденных: как происходит и как реагируют военные
Знай
2025-02-06T19:06:58Z
Таро-гороскоп для каждого: какие сюрпризы приготовил этот день
Comments UA
2025-02-06T19:06:52Z
Земельная коррупция в Киевсовете: разоблачена преступная организация
Корреспондент
2025-02-06T18:39:35Z
Задержан бывший депутат Киевского горсовета
Gazeta UA
2025-02-06T18:15:10Z
Успех есть, но радоваться рано: украинские военные блоггеры о новом наступлении на Курщине
TSN
2025-02-06T17:36:45Z
Очень тревожные новости для Кличко: НАБУ разоблачило масштабу коррупционную схему
Comments UA
2025-02-06T17:21:59Z
Защитники уничтожили вражеский Град в Луганской области
Корреспондент
2025-02-06T17:07:37Z
Во Львове в партии импортного салата нашли опасного вредителя: что известно
TSN
2025-02-06T17:00:01Z
Украинские победители Евровидения попали в скандал из-за отказа помогать ВСУ/Менджмент Kalush заявил, что "не публикует и не распространяет сборы, имеющие характер оружия"
Апостроф
2025-02-06T19:39:46Z
Нацотбор на "Евровидение 2025": где смотреть, как голосовать и какой сюрприз подготовили звезды
Фокус
2025-02-06T19:30:40Z
Кто такая Анна Саваи — новый амбассадор Dior и «темная лошадка» мира кино
Marie Claire
2025-02-06T19:00:40Z
В России поддерживающий Украину певец выпрыгнул из окна во время обыска по делу о поддержке ВСУ
Comments UA
2025-02-06T18:57:19Z
Как Кейт Миддлтон и Белла Хадид: 9 способов носить кружево в 2025 году
Marie Claire
2025-02-06T18:00:22Z
Пристрастилась к алкоголю и заметно постарела: как изменилась путинистка Валюха из "Сватов"
Telegraf
2025-02-06T17:39:29Z
У Оззи Осборна прогрессирует болезнь Паркинсона: будет ли концерт Black Sabbath в июле
Фокус
2025-02-06T17:27:05Z
Музей хотели закрыть, а памятник обставили мешками: как сейчас выглядит дом Булгакова внутри
Telegraf
2025-02-06T16:54:01Z
Где сейчас экс-участник и соучредитель "Квартала 95" Денис Манжосов/Он был близким другом Владимира Зеленского
Апостроф
2025-02-06T16:24:13Z
Генерал жестко раскритиковал Зеленского: в чем провинился президент
Comments UA
2025-02-06T19:48:13Z
Не только война: что пугает украинцев больше усиления обстрелов
Comments UA
2025-02-06T19:36:15Z
Украинцам рассказали, какие земли Германии принимают беженцев в феврале 2025: адреса лагерей
Хвиля
2025-02-06T19:24:57Z
"Холостяк" Терен резко ответил на травлю его в Сети: "У меня огромная агрессия"
TSN
2025-02-06T19:21:50Z
Оккупация не так страшна: чего украинцы боятся больше всего
Comments UA
2025-02-06T19:21:31Z
На Львовщине будут судить командира воинской части, который "погорел" на кроватях
TSN
2025-02-06T19:21:30Z
Седьмой ребенок в 33 года – львовянка родила девочку менее чем через час
Telegraf
2025-02-06T19:15:33Z
Пенсия в Украине: почему граждане могут не ощутить надбавки к выплатам
Фокус
2025-02-06T19:00:31Z
Женщина заставила мужчину продать почку и сбежала к любовнику
Знай
2025-02-06T18:51:00Z
Украинских медиков будут "разбронировать": как это будет происходить
Апостроф
2025-02-06T19:45:05Z
Назван фрукт, который поможет похудеть на 3 килограмма за 3 дня
TSN
2025-02-06T16:48:59Z
Ученые выяснили, какие привычки присущи людям с высоким IQ
Корреспондент
2025-02-06T16:18:44Z
Израильские врачи нашли лекарство от редкой "аллергии на оргазм"
Корреспондент
2025-02-06T16:09:59Z
Нечем будет дышать? В некоторых регионах может ухудшиться качество воздуха
Telegraf
2025-02-06T16:09:57Z
Медуслуги перейдут в онлайн: рецепты, направления и планы лечения будут в смартфоне
Знай
2025-02-06T14:30:36Z
Переводим ли часы в 2025 году на летнее время?
Comments UA
2025-02-06T13:54:15Z
Медики бьют тревогу из-за опасной болезни в Украине: активно распространяется во время войны
UAToday
2025-02-06T12:30:56Z
Спортивные тренеры назвали ошибку №1, мешающую избавиться от жира на животе
TSN
2025-02-06T11:24:49Z
Глава Минэнерго раскрыл газовые потребности Украины до конца 2025 года
Хвиля
2025-02-06T19:39:36Z
Украинские облигации стремительно выросли в цене: что произошло
Comments UA
2025-02-06T19:24:23Z
Саудовская Аравия повысила цены на нефть
Корреспондент
2025-02-06T18:54:05Z
ПФУ показал ситуацию с выплатами через Укрпочту и банки: когда украинцам ждать пенсий и больничных
Хвиля
2025-02-06T18:39:16Z
Финансовый кризис накроет каждого: рост цен ударит по карманам всех украинцев
Знай
2025-02-06T18:36:14Z
Дело "Бориваж": Мартынов требует ускорения расследования "сделки" Коломойского и Боголюбова
Telegraf
2025-02-06T18:18:15Z
Инфляция испугала украинцев больше, чем дальнейшая российская оккупация территорий
Апостроф
2025-02-06T18:15:19Z
Цена на нефть из России упала ниже $60 за баррель после введения санкций США
Gazeta UA
2025-02-06T17:57:32Z
Повышения не ждите: в марте индексация дойдет не до всех пенсионеров
Знай
2025-02-06T17:36:31Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
Американская мощь: пикап Dodge завелся и поехал после 42 лет простоя в лесу
Фокус
2025-02-06T12:51:36Z
Водителям запрещено использовать ремень безопасности: где и почему действуют такие правила
UAToday
2025-02-06T12:30:54Z
В Одессе заметили новейший электрокар Xiaomi: в чем его особенность
Telegraf
2025-02-06T11:03:30Z
Какие новые автомобили выбирают украинцы в 2025 году
Фокус
2025-02-06T10:06:40Z
Звезда гонок: знаменитый Ferrari 60-х продали за $36 миллионов
Фокус
2025-02-06T09:00:10Z
У Комарницкого нашли документы о финансировании "Слуги народа", - Черненко
Comments UA
2025-02-06T19:42:20Z
"Сделаем все возможное": нардеп рассказал, когда в Украине могут легализовать криптовалюту
Фокус
2025-02-06T19:36:03Z
В ФБР «хаос» после возвращения Трампа в Белый дом: что происходит
Новости Украины
2025-02-06T19:33:22Z
Как у Кадырова, но не автомат: в Израиле показали подарок Трампу от Нетаньяху
Comments UA
2025-02-06T19:22:12Z
Стало известно, будут ли США работать на "Рамштайне": прекратится ли помощь Украине
Comments UA
2025-02-06T18:57:53Z
В Москве "подгорает" из-за новых планов Евросоюза: о чем идет речь
Comments UA
2025-02-06T18:57:31Z
Виктор Орбан: досье, биография
Telegraf
2025-02-06T18:45:02Z
Гетманцев сказал, кто тормозит легализацию порно в Украине
Comments UA
2025-02-06T18:42:27Z
После обысков у "смотрящего" по Киеву НАБУ арестовало 7 человек: кто они
Telegraf
2025-02-06T18:33:41Z