MY.UAНовини
Микола Чернотицький: Ми зберегли незалежність, вірність журналістським стандартам і нашій місії
Микола Чернотицький: Ми зберегли незалежність, вірність журналістським стандартам і нашій місії

Микола Чернотицький: Ми зберегли незалежність, вірність журналістським стандартам і нашій місії

Голова правління Суспільного Микола Чернотицький розповів «Детектору медіа» про виклики та найбільші успіхи Суспільного мовлення у 2024 році, про співпрацю з Європейською мовною спілкою та про те, як мовить Перший канал, роблячи свій телемарафон.

Миколо, як минув рік для Суспільного? Які виклики стояли перед компанією в третій рік повномасштабного вторгнення?

— Загалом маємо стриманий оптимізм наприкінці 2024 року. Було багато несподіваних моментів, яких ми не очікували. Викликом була, наприклад, ситуація з нашою співпрацею з телемарафоном «Єдині новини», що трапилась у травні. Це був великий складний процес, але ми знайшли рішення, яке задовольнило всі сторони.

Друга важлива річ, яка відбулася, — це бюджетне фінансування на наступний рік. У нас відчутно збільшилася цифра, це дасть змогу частково наблизити заробітні плати наших працівників до тих, що існують на ринку. Ми почнемо з регіонів. До цього доклали багато зусиль, і я вдячний міжнародним партнерам, які нас підтримували, й Міністерству фінансів України, й депутатам парламенту, які зрозуміли та підтримали нашу позицію.

Нашу команду посиливДмитро Шоломко, Юлія Федів стала членкинею правління, відповідальною за соціально впливовий контент і спеціальні проєкти. У нас з’явилася керівниця департаменту закордонного співробітництваВалерія Безпала. Це люди, які додають нового імпульсу для подальшого розвитку.

Тому цей рік, попри все, пройшов задовільно, якщо можна так говорити в нинішніх умовах. Прикро, але є і важкі втрати.Загинула Ірина Цибух, вона була однією з тих, хто з самого початку вірив у реформу Суспільного й дуже багато зробив для її успіху. Це важка втрата для нашої команди.

— Під часзатвердження річного плану діяльності АТ «НСТУ» на 2024 рік, ви сказали, що ключовими напрямами є розвиток інформаційного мовлення, розвиток виробництва контенту для задоволення культурних та освітніх потреб, початок побудови національної інформаційної мережі. З якими показниками за цими напрямами Суспільне завершує рік?

— Ми більше інвестували в новини. Зробили трансформацію: виробництво власного продукту для Першого тепер зосереджене в дирекції інформаційного мовлення. Збільшили кількість телевізійних новин: зранку щопівгодини, протягом дня щогодини виходять випуски новин. Я думаю, ми суттєво посилили виробництво новин.

Ми також багато інвестували у виробництво іншого контенту, в документалістику зокрема. Якщо раніше кількість прем’єр я пам’ятав, то зараз — уже не можу згадати всі. Дуже вчасна і потужна історія — фільм «Будапешт. Бомба під незалежність», документальний фільм про Олександра Довженка, документальний цикл «Лицарі правозахисту», рефлексія про голод у Бессарабії «Йона». Є проєкти, які вийдуть у січні, бо наші потужності не встигають їх видати в грудні. Важливо, що ми цього року вперше провели конкурс на копродукцію, і я хотів би розширювати цей напрям. Гіперлокальна мережа кореспондентів — у процесі доопрацювання. Думаю, що наступного року вона буде сформована на 80—90%.

Що для вас важливіше: довіра чи рейтинги?

— Безумовно, довіра, але це не означає, що при цьому ми ігноруємо рейтинги як явище. Для нас це також важлива метрика. Але довіра стоїть на першому місці, бо якщо ми вважаємо мірилом успіху тільки рейтинги, то цього можна досягнути різними шляхами, при цьому втративши довіру.

 Під час інтерв’ю з Миколою Чернотицьким

— Ви також говорили, що у 2024 році планується виготовити 24 історичних, 44 культурно-мистецьких, 10 освітніх, 3 дитячі, 37 спортивних проєктів. Це вдалося?

— Ми будемо підбивати підсумки у січні, але думаю, десь такі показники й будуть.

— Ваша команда планувала сформувати бренд Суспільного як відомий більшості українців, зокрема і завдяки системі ідентифікації медіаактивів. Серед результатів окреслювали «впізнаваність бренду Суспільного — не менш як 70%, споживання — не менш ніж 45%». Які наразі реальні показники впізнаваності бренду Суспільного?

— Наприкінці грудня дирекція досліджень Суспільного оприлюднила результати дослідження новинного споживання, які свідчать, що довіра аудиторії Суспільного до його новин в листопаді 2024 складає 81%. За інформацією дирекції, всі новинні активи Суспільного демонструють стабільні показники споживання та довіри протягом 2024 року. В середині січня будуть результати великого дослідження медіаспоживання, які опишуть показники впізнаваності та споживання бренду Суспільного в цілому. Наразі інформацію дослідження аналізують.

— На конференції у вересні ви говорили про запуск стратегічно важливого напряму розвитку компанії — це копродукція. Чи укладено хоч один контракт на виготовлення контенту? З ким?

— Один договір уже укладений — наприкінці жовтня 2024 року з британською компанією Worldmark Films про створення фільму «Соняхи» (Sunflowers). Автор фільму, режисер і продюсер — Девід Вустер. «Соняхи» — це документальний фільм, який розповідає про українських легкоатлетів, які втілюють свою мрію виступати на найбільших змаганнях у світі — Олімпійських іграх 2024 року, а також описують їхнє життя після виступів. Однією з головних героїнь є Ярослава Магучіх. Зйомки проходили в Україні, Італії та Франції.

Ще по двох контрактах ми перебуваємо на стадії перемовин.

  • Читайте також: Стара парадигма, виробництво документалістики та Суспільне

— Чи вдалося вже створити гіперлокальну кореспондентську мережу? Скільки приблизно має бути кореспондентів у кожній області, окрім тих, хто працює в обласному центрі?

— В нашому ідеальному плані хочеться мати по 3—4 локальних кореспонденти в кожній області. Загалом до кінця 2025 року плануємо залучити 50 кореспондентів. Звісно, гостро стоїть питання пошуку людей, як і питання нашої фінансової спроможності для розширення гіперлокальної мережі.

  • Читайте також: Обличчя гіперлокальної мережі Суспільного: як працюють журналісти у віддалених громадах України

— 5 грудня васпереобрали членом Виконавчої ради ЄМС. Як європейські суспільні мовники підтримують Суспільне у воєнний час? Чи залишилися в ЄМС прихильники Росії?

— Якщо до великої війни ми сприймали ЄМС винятково у співпраці з проведення «Євробачення», то зараз ця співпраця суттєво розширилася. Це й обмін новинами, й участь наших колег (Вікторії Мурованої, Ангеліни Карякіної, Ірини Славінської) в різних комітетах. Їхня робота в комітетах — це обмін знаннями й експертизою, що важливо як для нас, так і для наших колег із Європи.

Нащо мені бути в виконавчому органі ЄМС? Це репрезентація України, моя експертиза корисна при прийнятті рішень, для мене це також цікавий досвід — розуміти, як це працює в Європі, а також упевненість, що тебе чують.

Підтримка ЄМС проявляється по-різному. Ми мали фантастичну локацію, коли висвітлювали вибори президента США у Вашингтоні. Отримали суттєву знижку на цю локацію. Також отримуємо 50% знижки на членський внесок за участь у «Євробаченні». Підтримка європейських мовників суттєва. Вони пильно стежили й за нашим бюджетом, писали листи підтримки. У нас великий спектр взаємодії, і наша інтеграція в ЄМС є важливим треком, який треба максимально зберігати й посилювати.

  • Читайте також: Здорова євроінтеграція. Як Суспільне співпрацює з Європейською мовною спілкою

Ми як Суспільне від себе зробили все можливе, аби Росія ніде не була представлена в ЄМС. Її членство у спілці призупинене, на «Євробаченні» її немає. Ніхто не має ілюзій щодо цієї країни. На війну в Україні суспільні мовники Європи дивляться не тільки очима українців, вони також на власні очі її бачать: приїздять регулярно до нас, роблять репортажі та сюжети.

 Микола Чернотицький — про співпрацю з Європейською мовною спілкою

— Цього рокуСуспільне вийшло з телемарафону «Єдині новини» та почало робити свій телемарафон. Хоча ви це називаєте розширенням. Чи важко давалося це рішення? І наскільки несподіваною ця ситуація була для вас?

— Формально у нас зберігаються відносини з телемарафоном. По суті, телемарафон — це тепер два формування: чотири комерційні медіагрупи й державний канал «Рада», які виробляють телемарафон разом, і Суспільне, яке виробляє телемарафон окремо. У нас є додаткові угоди й ми працюємо відповідно до них.

Після виходу Суспільного зі спільного телемарафону дехто говорив, що це правильне рішення, інші передрікали, що тепер Суспільне ніхто не дивитиметься. Пройшло пів року, як дивляться Перший канал Суспільного?

— Ми мовимо, маємо прийнятний показник. Перегрупувались у виробництві й повністю дотримуємося журналістських стандартів. У людей є можливість дивитися спільний телемарафон, є можливість дивитися Суспільне. Я вважаю, що Суспільне мовлення є важливою складовою будь-якої демократичної країни. Для мене було важливо, що ми могли виконувати свою роботу відповідно до своєї місії, і ми це робимо. Це та історія, коли ми знайшли варіант, який влаштовує всіх, і всі при цьому залишилися задоволені.

— Чи продовжується у вас якась співпраця з виробниками телемарафону «Єдині новини»?

— Ми комунікуємо час від часу. Наприклад, вони розповідали про 100-річчя Українського радіо. Також ми беремо в ротацію соціальні ролики марафону, колеги цікавляться деякими відеоматеріалами Суспільного.

— Верховна Рада збільшила фінансування НСТУ на наступний рік до 2,175 млрд гривень. Чи достатньо цих коштів на забезпечення роботи мовника? На що перш за все будуть спрямовані кошти? Чи будуть хоч трохи збільшені заробітні плати, наскільки я знаю, у регіонах вони досить низькі. Якщо так, то кому?

— Цих коштів достатньо для того, щоб зберегти компанію в тому стані, в якому вона є сьогодні. Для розвитку цього недостатньо.

Різниця між бюджетом, який є зараз, і бюджетом наступного року частково покриє інфляцію та зростання тарифів і ціни послуг, а більша частина піде на зарплатний фонд — на підняття зарплат. Дослідження, яке ми замовляли в червні, показало, що у нас відрив від ринку 50%. Це не покриє все, але частково покриє. Кошти підуть на поступове підвищення зарплат у регіонах, і наша команда ейчарів розробляє план його імплементації. Це триватиме протягом першого кварталу наступного року.

 Микола Чернотицький — про фінансування НСТУ у 2025 році

— Як плануєте забезпечувати інші витрати, зокрема виробництво контенту?

— Штатні команди виробляють велику кількість контенту. 40% витрат компанії — це новини. Якщо йдеться про додатковий контент — то це співпраця з донорами. Щось будемо спрямовувати з бюджету компанії. Логіка в тому, що сума цих витрат має бути не менша, ніж у попередньому році. Це важливо для індустрії, це важливо для нас. Можливо, щось від комерційних надходжень будемо ще інвестувати в контент.

— У кого є шанс стати ведучим Суспільного? Знаю, що деяких відомих ведучих ви не взяли до себе?

— У нас є певні обмеження, які поширюються на тих, хто працював в ефірі або редакторами на каналах Медведчука та подібних каналах. Поки я голова правління, їх не буде на Суспільному.

— Чи були випадки політичного тиску на компанію або втручання в редакційну політику?

— Час від часу у нас були дискусії, а результат цих дискусій ви бачите в нашій роботі. Ми продовжуємо якісно виконувати свою роботу, про що свідчить регулярне потрапляння Суспільного до «білого списку» якісних медіа. Також усередині компанії ретельно стежимо за тим, щоб журналістські стандарти не порушували. У нас працює Редакційна рада на чолі з Іриною Славінською, є внутрішній моніторинг під керівництвом Федора Скрипника — департамент моніторингу контенту та стандартів мовлення.

— Які, на вашу думку, найбільші досягнення Суспільного 2024 року?

— Ми зберегли незалежність, вірність журналістським стандартам і вірність нашій місії. Я вважаю те, що ми як інституція продовжуємо працювати відповідно до наших цінностей, — це наше досягнення.

 Микола Чернотицький — про найбільші досягнення Суспільного у 2024 році

— Наступного року завершується термін ваших повноважень. Чи виконали ви свою програму, з якою балотувалися 2021 року?

— Моя програма розроблялася в інших реаліях і викликах. Точно не для роботи в умовах війни. Загалом мені з командою вдалося багато втілити: довіра до мовника стабільно висока, новинам довіряють і споживають, показники всіх платформ зростають («Українське радіо», наприклад, стало №1), гіперлокальна мережа кореспондентів розвивається, над розробкою ОТТ-платформи працюємо, зокрема вже запустили платформу з архівними відео «Суспільне Медіатека». Продовжуємо розвивати дитяче мовлення, пишемо освітню концепцію. Завершили перший етап проєкту комплексної організаційної трансформації компанії, маємо перший підписаний договір копродукції. Вийшли в офлайн і показуємо наш контент на великих екранах — тільки за цей рік провели 26 подій. Я оцінюю нашу командну роботу як ефективну.

— Чи плануєте йти на другий термін?

— Ми говоримо про це з командою.

  • Читайте також: Світлана Остапа: Наявність сильного незалежного Суспільного мовника важлива для євроінтеграції України

— Реформа Суспільного триває. Хто підтримує реформу в Україні? Чи є такі, хто виступає проти?

— Зміни — це те, що має бути прошите в ДНК компанії, і ми маємо вміти давати цьому раду. Багато речей змінюється впродовж року. Ми не можемо сказати: «Реформа закінчилась. Ось Суспільне твоєї мрії». Ти маєш змінюватися відповідно до викликів ззовні та всередині тебе. Зміни — це нормальний процес. Як тільки припинимо змінюватися — ми загинемо. Ми відчуваємо підтримку від громадянського суспільства, профільних комітетів Верховної Ради, міжнародних партнерів і, безумовно, Європейської мовної спілки.

Звісно, є люди які вважають, що так не має бути, і що Суспільне не потрібне. Ми вільна країна, тож вони мають право на свою думку. Але не існує сильних демократичних країн в Європі без незалежних суспільних мовників.

Фото: Валерія Мезенцева, Суспільне

Читайте також
Миколу Чернотицького переобрали членом Виконавчої ради Європейської мовної спілки
Обличчя гіперлокальної мережі Суспільного: як працюють журналісти у віддалених громадах України
Стара парадигма, виробництво документалістики та Суспільне
Здорова євроінтеграція. Як Суспільне співпрацює з Європейською мовною спілкою
Микола Чернотицький: З лютого 2022 по вересень 2023 року Суспільне надало ЄМС 1460 сюжетів
«Треба вимірювати не рейтинги, а те, як медіа впливає на зміни в країні». Дискусія про Суспільне
Посли країн G7 наголошують на важливості фінансово стабільного та незалежного суспільного мовлення
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Путин возьмет Украину голыми руками: стало известное условие
Comments UA
2024-12-23T16:30:51Z
Трампа предупредили, что США столкнутся со страшной угрозой, если Украина вынуждено пойдет на серьезные уступки
Известия Киев
2024-12-21T09:34:16Z
Шуфрич снова будет работать в Раде: суд принял скандальное решение и «унизил» СБУ
Comments UA
2024-12-27T13:51:54Z
В Азербайджане после сбития самолета Embraer 190 выдвинули Кремлю требование по Украине
Новости Украины
2024-12-27T20:36:07Z
Что будет с ООН: прогноз дипломата
Comments UA
2024-12-28T19:57:22Z
Армия РФ атаковала дронами один из поселков Херсонщины: двое раненых
ZN UA
2024-12-28T19:21:50Z
Газопровод в ЕС из России снова запустят: "друг Путина" рассказал о покупателе российской "трубы"
Comments UA
2024-12-27T13:57:15Z
Жертву приравняли к агрессору. Новый взгляд США на войну в Украине
ZN UA
2024-12-28T11:03:33Z
Повторный удар "Орешником": эксперт предупредил об опасности
Политека
2024-12-28T09:33:20Z
Разведка США назвала настоящую причину катастрофы в Актау: детали
Comments UA
2024-12-28T11:33:04Z
Ночью Россия содрогалась от взрывов: последствия ударов
Comments UA
2024-12-27T06:18:09Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2024-12-28T07:33:27Z
В Запорожье во время тревоги прогремел взрыв
Корреспондент
2024-12-26T21:33:17Z
Искали пять дней: в Бразилии добрались до самолета, который упал посреди джунглей
Фокус
2024-12-28T19:51:42Z
На блокпосту под Киевом произошел конфликт с ТЦК: полиция начала расследование
Апостроф
2024-12-28T18:06:03Z
Двух пилотов задержали на взлетной полосе с почти пол тонны кокаина – фото
TSN
2024-12-27T18:21:49Z
В Днепре окровавленный мужчина выпрыгнул на ходу из бусика ТЦК: военные прояснили ситуацию
Comments UA
2024-12-26T18:54:16Z
Поймал на крючок: рыбак подцепил тонущую женщину и вытащил ее из сильного течения
Фокус
2024-12-27T17:06:40Z
В Европе погибла российская телеведущая и модель: что произошло
Comments UA
2024-12-19T09:27:24Z
Вечная память: на фронте трагически погибли выдающиеся украинские актеры
Политека
2024-12-27T06:42:37Z
Умерла актриса, которая прославилась ролью Джульетты
GlavRed
2024-12-28T06:30:20Z
Погиб 16-летний актер, звезда популярного фильма
GlavRed
2024-12-27T11:51:23Z
Выход фильма "Бэтмен: Отважный и смелый" от режиссера "Флэша" был отложен
GameMag
2024-12-28T19:40:06Z
Второй сезон сериала "Ночной администратор" с Томом Хиддлстоном выйдет в 2025 году
GameMag
2024-12-28T18:51:48Z
51-летняя Руслана рассказала о потере ребенка и о неудачных попытках забеременеть с помощью ЭКО
TSN
2024-12-16T16:09:29Z
"Есть тайна...": Оля Полякова показа сокровище, которое охраняет уже 19 лет
Знай
2024-12-27T09:51:20Z
"Серьезные люди сказали...": Аллу Пугачеву пытались лишить жизни
Знай
2024-12-28T10:51:54Z
Какое значение имеет номер вашей квартиры: нумерологи дали пояснения по каждой цифре
UAToday
2024-12-27T16:36:22Z
Украина разворачивает новую бригаду и готовится к ключевой битве года: детали
Comments UA
2024-12-28T06:51:31Z
Молодые кассиры ошибочно приняли старые купюры за фальшивые: что они сделали с деньгами
Фокус
2024-12-28T10:06:04Z
Девушка с 16-м размером груди рассказала, почему ее сторонятся другие женщины
Фокус
2024-12-21T09:30:03Z
Вернется только половина: при каких условиях беженцы готовы снова жить в Украине
Знай
2024-12-28T19:06:09Z
Он никогда об этом не забудет: самый плохой подарок, который принц Уильям подарил Кейт Миддлтон на Рождество
Marie Claire
2024-12-28T19:00:33Z
"Хотят домой, но боятся": в Украину планируют вернуть хотя бы половину мужчин призывного возраста – что предлагают
Знай
2024-12-28T07:06:58Z
Украинцы массово не получили "тысячу Зеленского": почему задерживают выплаты
Фокус
2024-12-27T10:53:54Z
Женщина шокирована желанием мужа: он хочет назвать ребенка в честь породы собаки
Фокус
2024-12-28T09:12:00Z
Муженко объяснил, почему из Курской области ВСУ не выводят войска
TSN
2024-12-28T12:51:42Z
Россияне уже у дверей: военный рассказал, когда может быть штурм РФ Днепропетровской области
Comments UA
2024-12-27T16:42:28Z
Журналистка сообщила о скандальном увольнении ответственного за оборону Курахово
Апостроф
2024-12-28T10:45:24Z
Чего ожидать от погоды в следующие 2 дня: прогноз синоптика
TSN
2024-12-28T11:21:42Z
Сколько жителей Киева погибли в результате воздушных атак России: цифра шокирует
TSN
2024-12-28T19:51:23Z
Все больше солдат РФ пытаются сбежать с фронта, - АТЕШ
Апостроф
2024-12-28T19:51:16Z
Герой Украины рассказал, как "минуснул" одноклассника-изменника во время зачистки села
TSN
2024-12-16T22:24:27Z
Пора отходить: в Курахово назрела критическая ситуация
Comments UA
2024-12-26T21:18:32Z
На Западе озвучили прогноз: к чему готовиться украинцам на оккупированных территориях
Comments UA
2024-12-27T10:33:59Z
Больше атмосферы и уюта: как продлить срок службы свечей — простой лайфхак
Marie Claire
2024-12-27T20:01:34Z
Какие комнатные растения защищают от сглаза: об этом почти никто не знает
TSN
2024-12-27T16:51:39Z
Эти представительницы зодиакального круга притягивают мужчин, как магнитом: таких только три
TSN
2024-12-15T07:51:28Z
Почему у многих людей от красного вина болит голова: объяснение ученых
UAToday
2024-12-19T14:09:31Z
Ученые выяснили, какое вино полезнее - красно или белое: такого ответа не ожидал никто
Знай
2024-12-28T18:51:47Z
Какое вино станет самым популярным в 2025 году — комментарии эксперта
Marie Claire
2024-12-28T18:30:25Z
Как узнать, сладкие ли апельсины: уловки, которые помогут не приобрести старые и безвкусные
TSN
2024-12-16T13:36:18Z
На новогодний стол 2025: рецепт торта "Медовик" с заварным кремом
Фокус
2024-12-18T05:06:23Z
Новый год и знаки зодиака: как праздновать, чтобы год был удачным
Comments UA
2024-12-20T04:00:06Z
Отказ Украины продолжать транзит российского газа может спровоцировать удары РФ по газотранспортной системе — Bloomberg
ZN UA
2024-12-28T11:33:07Z
Эти знаки Зодиака в 2025 году купят квартиру: кто среди счастливчиков
Comments UA
2024-12-28T02:30:27Z
Заявление Фицо о прекращении поставок электроэнергии не угрожает энергообеспечению Украины, - эксперт
Comments UA
2024-12-28T10:21:48Z
Деньги с карточек пенсионеров могут списать назад: кого это коснется
Фокус
2024-12-27T11:27:08Z
Просроченная платежка обернется большими проблемами: YASNO усиливает работу с должниками
Знай
2024-12-28T19:21:44Z
"Газпром" прекратит поставки газа в Молдову с 1 января: назвали причину
Апостроф
2024-12-28T19:06:15Z
В последний момент будет заключено соглашение, - Анна Скороход о транзите российского газа
Знай
2024-12-27T21:42:42Z
Госдолг США растет: в Минфине обнародовали тревожные данные
Comments UA
2024-12-28T10:48:53Z
Клиентка ПриватБанка потеряла 70 тысяч при покупке онлайн: деньги исчезли за считанные минуты
Политека
2024-12-28T07:01:22Z
Как оставаться здоровым зимой: витамины, которые необходимо употреблять
Comments UA
2024-12-27T19:00:58Z
Шокирующее открытие: как ускоренное биологическое старение связано с уменьшением мозга
TSN
2024-12-28T11:51:28Z
Нетипичные случаи заражения грибковыми инфекциями: чего следует избегать
Comments UA
2024-12-28T01:30:54Z
Ученые бьют тревогу: пакетированные соки увеличивают риск смерти на 14%
Знай
2024-12-28T01:30:45Z
Вирусологи бьют тревогу: обнаружены "тревожные" мутации птичьего гриппа
TSN
2024-12-28T19:51:08Z
Определить рак по взгляду: врач рассказал, как наши глаза отражают проблемы со здоровьем
Фокус
2024-12-28T15:42:31Z
Уникальные свойства чая, о которых знают не все
Comments UA
2024-12-21T03:30:46Z
Неожиданный прорыв в борьбе с выпадением волос: ученые изобрели сахарный гель
UAToday
2024-12-21T21:48:40Z
Нетипичные способы "подцепить" сальмонеллез: чего следует избегать
Comments UA
2024-12-27T01:30:42Z
Украинского футболиста назвали одним из главных разочарований в Испании
ZN UA
2024-12-27T09:39:09Z
Усик против Фьюри : как оценил легендарный бой искусственный интеллект
Comments UA
2024-12-22T07:09:53Z
"Победа есть": Усик обратился к болельщикам после реванша с Фьюри
ZN UA
2024-12-23T20:06:34Z
Лидер Челси начал встречаться с известной блогершей после развода с женой
Корреспондент
2024-12-16T17:00:21Z
Фьюри посоветовали задуматься о завершении карьеры
Корреспондент
2024-12-28T16:24:00Z
АПЛ: расписание и результаты матчей 19-го тура чемпионата Англии по футболу, турнирная таблица
TSN
2024-12-28T14:51:40Z
Легенда Интера стал президентом южноамериканского клуба
Корреспондент
2024-12-16T12:15:20Z
Забарный оценил разгромную победу над Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2024-12-23T15:21:50Z
Вратарь сборной Украины по футболу Анатолий Трубин женился в Лиссабоне
Комсомольская правда
2024-12-26T17:00:38Z
600 сил и максималка 330 км/ч: в Украине заметили редкий заряженный BMW
Фокус
2024-12-28T09:45:33Z
Tesla отзывает почти 700 тысяч автомобилей в США
Корреспондент
2024-12-24T16:48:27Z
Остановили авто - влетели в штраф: водителей начали наказывать за обычную парковку
Знай
2024-12-23T17:21:12Z
Есть диванчик и кухня: американцы прикрепили к велосипеду целый автодом
Знай
2024-12-21T05:51:55Z
В Японии скрестили дешевый кроссовер Honda и классический Jeep
Фокус
2024-12-27T18:00:23Z
Роскошь на колесах: топ самых дорогих авто 2024 года, покоривших мир
Comments UA
2024-12-27T16:03:43Z
Кроссовер Эрлинга Холанда выставили на продажу за 1,5 миллиона евро
Фокус
2024-12-20T16:30:46Z
Классика на новый лад: японцы тюнинговали культовый суперкар Lamborghini 60-х
Фокус
2024-12-27T15:45:38Z
Разбитая капсула времени: Ford Mustang за $100 000 пострадал в странном ДТП в автосалоне
Фокус
2024-12-27T14:51:42Z
В Альпах прячутся нерукотворные пирамиды: они старше известных пирамид Гизы
Фокус
2024-12-27T10:32:32Z
Геймдиректор Metaphor: ReFantazio надеется превратить новую jRPG в серию
GameMag
2024-12-27T13:22:24Z
Тираж NieR: Automata превысил 9 миллионов экземпляров
GameMag
2024-12-27T10:44:36Z
В новых смартфонах Huawei обнаружили южнокорейские чипы, а не китайские: почему
Фокус
2024-12-26T16:22:49Z
Робот B2-W на колесах научился "брейкдансить" и носить человека на спине: эпичное видео
Знай
2024-12-28T19:51:44Z
Инсайдер: Разработка Xbox-эксклюзива State of Decay 3 близка к завершению, но релиз могут отложить на 2026 год
GameMag
2024-12-28T19:45:32Z
Начинаем побеждать тьму: что начнет происходить с 22 декабря
Comments UA
2024-12-21T11:36:15Z
FAVBET Tech приняла участие в Общем собрании Ассоциации «IT Ukraine»
AIN
2024-12-26T19:34:23Z
Что подарить коллегам на «Тайного Санта»: 5 идей, которые поразят
Comments UA
2024-12-27T00:06:41Z