Український уряд оновив Порядок бронювання військовозобов'язаних під час мобілізації та військового стану, включивши до нього нову категорію громадян – священнослужителів. Про це свідчить ухвала від 26 грудня 2024 року №1498.
- внести до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 „Деякі питання реалізації положень Закону України „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 15, ст. 940; 2024, № 57, ст. 3356, № 98, ст. 107, ст. 6790) – зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2024 року № 1362, зміни, що додаються, - сказано у документі.
Деталі: Згідно з постановою, забронювати можуть "священнослужителів згідно з переліком посад, затвердженим Державною службою України з етнополітики та свободи совісті". Процес бронювання або скасування відстрочення для священнослужителів здійснюється через Портал Дія. Це відбувається на основі списків або електронної заяви про відміну бронювання військовозобов'язаного працівника, які формує уповноважена особа ГЕСС.
Уряд визначив, що можна забронювати до 50% священнослужителів релігійних організацій. При цьому на них не поширюється вимога щодо мінімальної заробітної плати у 20 тисяч гривень, яка діє для працівників критично важливих підприємств, що підлягають бронюванню.
- Напередодні Міністерство охорони здоров'я спростувало інформацію про нібито мобілізацію з 1 січня людей з інвалідністю.
- 24 грудня речник «Слуги народу» Юлія Палійчук заявила, що у Верховній Раді немає жодного законопроекту про зниження мобілізаційного віку до 18 років.