MY.UAНовини
Зміни щодо вступу в аспірантуру, учительські зарплати: яким був 2024 рік для української освіти
Зміни щодо вступу в аспірантуру, учительські зарплати: яким був 2024 рік для української освіти

Зміни щодо вступу в аспірантуру, учительські зарплати: яким був 2024 рік для української освіти

Про головні новації вступної кампанії, перебудову системи вищої освіти, зміни у шкільній програмі, важливі новації та закони читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті та науці

Вступ в аспірантуру зазнав суттєвих змін

Цьогоріч заявки на вступ в аспірантуру подала аномально велика кількість осіб. Зокрема, чоловіків призовного віку, які хотіли отримати відстрочку від мобілізації. Зі 100 тисяч вступників в аспірантуру 91 500 – чоловіки віком 25 – 60 років, які вже мають ступінь магістра. Причому деякі виші заднім числом вносили осіб до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО). Така лазівка допомагала уникнути мобілізації.


МОН змінило правила вступу в аспірантуру / Freepik

Міносвіти України натомість вирішило "відсіяти зайвих" і значно змінило правила вступу. Серед змін такі:

  • ЄВІ (єдиний вступний іспит) для всіх вступників в аспірантуру зберегли. Але допуском до вступних іспитів встановили оцінку ЄВІ в частині ТЗНК на рівні 160 балів.
  • Кількість бюджетних місць збільшили до 7000.
  • За контрактом залишили заочну та вечірню форми, які не передбачають відстрочки від мобілізації.
  • Переведення з інших форм навчання на денну форму навчання буде недоступним.
  • Поновлення навчання на денній формі дозволили лише особам, які не є військовозобов'язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволили переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо).

Зарплати вчителям не підвищили

Цьогоріч учителям мали нарешті підвищити зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекали кілька років. Підвищення торік анонсував і міністр освіти і науки Оксен Лісовий. Оплата праці педагогів мала зрости у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. Однак довгоочікуваного підвищення оплати праці вчителям в Україні, станом на квітень і далі, не відбулося.

Цікаво! Оксен Лісовий зазначив: середня зарплата вчителів в Україні – близько 15 тисяч гривень. Мінімальна у середньому – близько 9,5 тисячі гривень. МОН розробило сценарії підвищення зарплат учителів, але грошей на це немає.

Незадовго до кінця року посадовці, аби втримати вчителів у професії, вирішили з 1 січня 2025 року в Україні запровадитищомісячну вчительську доплату до зарплати педагогам у розмірі 1000 гривень. З 1 вересня 2025 року ця сума збільшиться до 2000 гривень.


Учителям не підвищили зарплату / Freepik

Також в Україні створили кадровий резерв учителів. Педагогів залучатимуть до інших видів освіти та до кадрового резерву зі збереженням заробітної плати.

Суттєві зміни у сфері вищої освіти

  • Трансформація системи вищої освіти

Верховна Рада у квітні погодила важливі зміни у сфері вищої освіти, відповідно до яких студенти вишів в Україні зможуть індивідуалізувати освітні траєкторії за допомогою міждисциплінарних програм. А ті, хто навчається на контракті, ще й обирати, скільки років здобувати освіту. Зміни стосуватимуться не лише студентів, а й викладачів та фінансування вишів. Загалом університети в Україні отримають більшу автономію. Так, студенти зможуть обирати спеціальність не одразу, а після одного або півтора року навчання у виші. Контрактники при цьому матимуть можливість самостійно визначати тривалість навчання в університеті: закінчити 4-річну бакалаврську програму за три роки або поєднувати навчання з роботою і завершити необхідні 240 кредитів ЄКТС за 6 – 8 років. Вибіркових дисциплін стане більше. Детальніше читайте тут.

  • Модернізація мережі вишів

В Україні також триває модернізація мережі закладів вищої освіти. У МОН зазначали, що вона передбачає не лише зменшення кількості вишів, а й покращення їхньої якості. Це необхідно через зміну демографічної ситуації. Реорганізовані виші отримуватимуть інвестиції на суму від 1 до 1,5 мільйона доларів. До початку модернізації системи вищої освіти ЗВО у нашій країні було близько 130 вишів. МОН має намір залишити приблизно 100, які підпорядковані відомству. При цьому сформують три типи університетів.

  • Перший – місто-, регіоноутворювальний інтелектуальний центр з високою складовою дослідницької діяльності.
  • Другий – галузеві – регіонально орієнтовані заклади освіти. Наприклад, лісотехнічні, металургійні університети можуть залишитися у певній області, де велика питома вага цієї галузі.
  • Третій – так звані liberal arts universities – світоглядні маленькі університети. Наприклад, Український католицький університет, Острозька академія, Київська школа економіки тощо.
  • Гранти на здобуття вищої освіти

В Україні запустили експериментальний проєкт щодо надання державних грантів на здобуття першої вищої освіти першокурсникам за контрактом. Перший платіж (50% щорічного гранту) мають перерахувати до 1 грудня 2024 року. Другий – до 1 квітня 2025 року. Розмір гранту залежить від спеціальності та результатів НМТ-2024. Сума гранту – від 15 тисяч до 37,5 тисячі гривень. Вступники зможуть отриману суму гранту віддати в обраний виш.


Першокурсники цьогоріч отримали гранти на навчання / Freepik

Цьогоріч до експерименту долучилися майже 200 вишів України. Розмір гранту на наступні роки можуть змінити. Державний грант можна використати лише для оплати навчання у виші. Відпрацювання він не передбачає. Фінансову допомогу від держави у межах цього навчального року зможуть отримати близько 14 тисяч осіб. Найбільшу кількість державних грантів зможуть отримати студенти державних та приватних вишів зі Львова та Києва, зокрема таких як ЛНУ імені Франка, Львівська політехніка та КНУ імені Шевченка. Найбільше грантів цьогоріч отримали на спеціальність "Психологія".

Студенти отримали дозвіл виїжджати за кордон

Цьогоріч Міносвіти України нарешті дозволило частині студентів-чоловіків перетинати кордон. Вони можуть взяти участь у програмах академічної мобільності для навчання за межами нашої країни. Таку можливість надали студентам віком від 18 до 22 років, які навчаються на бакалавраті або магістратурі медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування на один семестр. Процес відбору учасників програми ґрунтується на високих балах та виконанні вимог, встановлених засновниками програми.

Нові ректори. У 2024 році в Україні розпочався процес поколінної зміни ректорів в окремих вишах. Зокрема, через те, що завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Окремі з них перебувають на своїй посаді 10 – 20 років. Так, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського отримав нового очільника вперше за 32 роки. Ректором вишу обрали Анатолія Мельниченка.

Наглядові ради у вишах. Також при вишах почали створювати наглядові ради. До їхнього складу увійдуть компетентні та професійні люди, які обиратимуть ректора, встановлюватимуть KPI, розроблятимуть стратегію розвитку університету та залучатимуть інвестиції. Перша наглядова рада розпочинає роботу при Запорізькому національному університеті.

Зауважимо й те, що Кабмін затвердив новий Перелік галузей знань і спеціальностей, скоротивши кількість галузей з 28 до 11.

Кадрові зміни

Нова освітня омбудсменка. Уряд призначив новою освітньою омбудсменкою Надію Лещик. Вона раніше працювала в Службі освітнього омбудсмена на посаді начальниці відділу медіа та аналітики. Сергій Горбачов, попередній омбудсмен, був звільнений у серпні через закінчення терміну трудового договору, який тривав з 2019 року. Які завдання ставить для виконання Надія Лещик, ми писали тут.


Освітня омбудсменка України Надія Лещик / Фото з фейсбук-сторінки Надії Лещик

Нова заступниця МОН. Цьогоріч міністр освіти та науки України Оксен Лісовий отримав ще одну заступницю – Надію Кузьмичову. Вона відповідатиме за шкільну освіту. Призначення Кузьмичової в МОН спрямоване на підсилення команди для реалізації важливих освітніх реформ.


Заступниця очільника МОН Надія Кузьмичова / Фото МОН

Закон про дошкільну освіту

Верховна Рада України ухвалила новий Закон "Про дошкільну освіту", який набуде чинності з 7 липня 2025 року. Закон передбачає створення альтернативних дитячих садочків, таких як мобільні, сімейні, мінісадки та спеціальні садки для дітей з особливими освітніми потребами. А з 1 вересня 2026 року вивчення англійської мови дітьми старшого дошкільного віку стане обов'язковим.

Важливі зміни у шкільному світі

  • Школа офлайн

Новий навчальний рік в Україні розпочався 2 вересня 2024 року і триватиме до 30 червня 2025 року. У режимі офлайн запрацювали понад 10 тисяч шкіл. Понад 2 мільйони школярів пішли навчатися очно. Станом на 1 вересня 2024 року у нашій державі навчаються дистанційно майже 500 тисяч школярів.

Президент Володимир Зеленський наголошував, що офлайн-навчання має бути пріоритетним там, де це дозволяє безпекова ситуація. Міносвіти при цьому розробило стратегію "Школа офлайн". Цю програму в Україні упроваджуватимуть з 1 вересня 2025 року. Вона діятиме на період воєнного стану. Мета проєкту – забезпечити безпечне очне навчання та якісну дистанційну освіту. Проєкт "Школа офлайн" включає п'ять компонентів, що передбачають інфраструктуру, навчання за місцем перебування, перегляд мереж дистанційних шкіл, нові правила для дітей за кордоном та зміни для вчителів. Детальніше ми розповідали тут.

Підземні школи. Так, в Україні продовжують будувати підземні школи та сховища, аби учні, зокрема на небезпечних у час війни територіях, могли вчитися очно. Активне будівництво триває у Харкові, Запоріжжі, Кривому Розі, на Херсонщині тощо. У перших двох містах вже розпочали роботу школи під землею. З будівництвом допомагають і міжнародні партнери. Литва планувала побудувати 6 шкіл-бомбосховищ в Україні до кінця 2024 року у Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Сумській, Чернігівській та, імовірно, в Харківській областях.


Учні у підземній школі в Харкові / Фото Ігоря Терехова

  • Оновлення шкільної програми

У МОН заявили, що змінюють та адаптовують навчальну програму відповідно до потреб учнів.

Захист України. Старшокласники в Україні тепер вивчають предмет "Захист України" за оновленою програмою, зважаючи на повномасштабну війну. Важлива частина предмета – навички надання першої медичної допомоги, реагування в стресових, надзвичайних ситуаціях, вміння управління безпілотними засобами.

  • 10 клас: зміст присвятили питанням національної безпеки та оборони України, ознайомленню з основами управління та планування, озброєнню та військовій техніці, стрілецькій підготовці, орієнтуванню на місцевості, інженерній фортифікації, домедичній допомозі.
  • 11 клас: більше уваги приділяють військовим технологіям, інформаційній війні, домедичній допомозі, захисту цивільного населення в кризових умовах та плануванню майбутнього.


Уроки "Захисту України" / Фото Київський ліцей бізнесу

Уроки щастя. Українські учні з вересня 2024 року також вивчають "Уроки щастя" за американським курсом Well-Being. У МОН анонсували впровадження курсу для дошкільнят та учнів 1 – 7 класів. Курс містить чотири рівні для різних вікових груп учнів та буде доповнений "українським контекстом" та культурою. Його ціль – розвивати фізичні, психічні, соціальні, академічні й емоційні навички дітей та допомагати їм боротися зі стресом та розвивати психологічну стійкість.

  • Плани запровадження єдиного курсу історії

У Міносвіти України також анонсували, що можуть об'єднати історію України та всесвітню історію в один курс. Зокрема, пропонували сформувати загальноосвітній україноцентричний курс історії з позицій викликів сучасності (можливі назви: "Історія: Україна і світ", "Історія України і світу"). Загалом школи можуть обирати інтегровані курси або окреме викладання предметів. Чиновники вважають, що це допоможе учням краще зрозуміти роль України у світі на історичних етапах. Деталі читайтеза посиланням.

  • Підготовка до пілотування реформи профільної середньої освіти (10 – 12 класи)

Цьогоріч уряд України погодив Державний стандарт профільної середньої освіти. Його застосовуватимуть в академічних ліцеях (10 – 12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та спеціалізованої освіти (щодо здобуття повної загальної середньої освіти). Цей стандарт передбачає можливість формувати індивідуальну освітню траєкторію. Зокрема, навчатися за академічним або професійним спрямуванням. Так триває підготовка до реформи профільної середньої освіти, пілотування якої стартує 2025 року, а сама реформа – 2027-го року. Вона передбачає 12-річну шкільну освіту.


Стартувала підготовка до пілотування реформи профільної середньої освіти / Depositphotos

Також цьогоріч 25 українських шкіл погодилися першими розробляти й випробувати нові освітні моделі та надавати рекомендації щодо впровадження реформи. Ці школи надалі стануть менторами для пілотних академічних ліцеїв, які почнуть апробовувати профільну середню освіту з 2025 року. Детально про те, чого очікувати від реформи, читайте тут.

  • Скорочені освітні програми з українознавчих предметів

Українські діти за кордоном тепер можуть вивчати українознавчі предмети за новими матеріалами. Скорочена освітня програма з українознавчого компонента – це програма для дітей, які очно вчаться за кордоном та водночас дистанційно здобувають освіту в Україні. Діти можуть вивчати лише ті предмети, яких немає в іноземній школі, щоб зменшити навчальне навантаження на учнів. Загалом в Україні нараховують 148 шкіл з українознавчим компонентом.

Посилена безпека. В Україні реалізують програму "Безпечна школа". Йдеться про чергування поліцейських, наявність рамок металошукачів на вході та швидке реагування на будь-які інциденти. Станом на листопад 2024 року в понад 1 тисячі шкіл працюють Офіцери служби безпеки. У 2024/2025 навчальному році максимальна кількість шкіл, які можуть долучитися, – 2000, у 2025 – 2026 роках – 3000. Приєднатися зможуть ті школи, у яких навчається понад 200 учнів в очній або змішаній формі.


Офіцери Служби безпеки у школі / Фото з телеграму Сергія Лисака

Нові критерії оцінювання в 5 – 9 класах НУШ. Міністерство освіти і науки України розробило і погодило нові рекомендації та критерії оцінювання, які враховують специфіку навчання в Новій українській школі. У нових стандартах у центрі – обов'язкові результати навчання учнівства. Детально ми розповідали тут.

Безкоштовне харчування у школах. Цьогоріч для українських учнів початкової школи – з 1 по 4 клас – запровадили безкоштовне харчування. У 2025 році цю ініціативу поширять на усіх школярів. Безоплатним може бути або сніданок, або обід. Кошти на харчування отримують лише комунальні заклади освіти. До слова, цьогоріч Україна вперше приймала Європейський регіональний саміт шкільного харчування.

Стоп булінгу. Міносвіти запустило сервіс, через який можна повідомляти про випадки булінгу в школах. Інформацію передаватимуть директорам освітніх закладів. На АІКОМ створили спеціальний Антибулінговий розділ.

Виїзд старшокласників за кордон. Очільник МОН Оксен Лісовий зазначив, що багато українських учнів 10 – 11 класів на сьогодні виїжджає за кордон. Зокрема, хлопців. У Міносвіти вважають, що треба запропонувати таким учням якісну професійну, передвищу та вищу освіту. Вона і повинна спонукати дітей залишатися в Україні. Вчителі натомість кажуть, що багато старшокласників виїжджає за кордон через страх мобілізації. Ситуація з відтоком школярів продовжує загострюватись.

"Мрія" в українських школах. З 2 вересня у 40 пілотних школах у 6 регіонах та Києві учні, вчителі й батьки почали новий навчальний рік із "Мрією" – новим освітнім застосунком. Для дітей у "Мрії" буде акцент на особистому розвитку – бібліотека контенту про ІТ, штучний інтелект, цікавинки від професіоналів, документ "Мрія ID", план дня та чати. Все, як у дорослих, тільки замість зустрічей – уроки й досягнення.


"Мрія" в українських школах / НУШ

Конкурс підручників. Міносвіти України змінило процедуру добору шкільних підручників після виявлення помилки в піктограмі мапи України в підручнику з української мови для 7 класу. З 2 вересня 2024 року експертизу підручників забезпечує Український інститут розвитку освіти (УІРО). З 1 січня 2024 року згідно із Законом України "Про освіту" підручники, які видають коштом державного бюджету, мають проходити апробацію. Перша апробація відбудеться у 2024/2025 навчальному році. Міносвіти також оголосило конкурсний відбір підручників для учнів 1, 2, 3 та 8 класів Нової української школи.

Трансформація шкіл. Школи в Україні планують трансформувати: позбавити "радянського присмаку" і надати нового вигляду. Віцепрем'єр Михайло Федоров вже презентував концепцію змін. Спочатку запланували реконструкцію 5 шкіл, пошкоджених війною, з метою створення комфортних умов для навчання та розвитку учнів.

Кількість учнів. В Україні з нового навчального року змінили максимальну кількість учнів, які мають вчитися в одному класі початкової школи. Дітей має бути не менше ніж 5 і не більше ніж 24.

Правопис у дії. 22 травня 2024 року закінчилися п'ять років, відведені на "плавний перехід" до повного впровадження нового українського правопису. Тепер усі школи зобов'язані використовувати редакцію чинного правопису 2019 року. Але Інститут української мови продовжує працювати над доопрацюванням чинного варіанту правопису, який містить численні помилки.

Серед інших цікавинок такі:

  • МОН також затвердило новий професійний стандарт "Вчитель закладу загальної середньої освіти".
  • А також оновило Положення про атестацію педагогічних працівників.

Цікаво! Найкращою вчителькою України у 2024 році стала Леся Павлюк з Івано-Франківська.

  • Уряд України ухвалив план заходів з відновлення освіти на деокупованих територіях на 2024 – 2027 роки, який передбачає створення безпечного освітнього середовища. Основні завдання плану включають формування мережі закладів освіти, кадрового резерву, системи управління, забезпечення методичними та навчальними матеріалами, а також надолуження освітніх втрат.
  • Міністерство освіти і науки України також погодило перелік територіальних громад за рівнем ризику безпеки в системі освіти на основі Методики оцінювання ризиків, затвердженої Кабміном України.
  • МОН розробило й Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання на період до 2029 року. А також – операційний план з її реалізації на 2024 – 2026 роки.

НМТ і вступна кампанія

У 2024 році більшість абітурієнтів вступала у виші за результатами національного мультипредметного тесту. Понад 287 тисяч осіб зареєструвалися на НМТ, з них понад 56 тисяч – випускники минулих років. Мультитест містив три обов'язкові тести з української мови, математики та історії України, а також четвертого предмета за вибором. Англійська мова стала найпопулярнішим предметом на вибір.

А найпопулярнішою спеціальністю серед вступників у виші цьогоріч стала психологія, на яку подали найбільше заяв. З 66 тисяч абітурієнтів, які вступили на бюджет, 9 тисяч – це пільговики. У МОН зазначили, що понад 6 тисяч абітурієнтів, яким запропонували бюджетне місце, від нього відмовилися. Найбільше вступників на бюджет зарахували на спеціальність "середня освіта". А очолив рейтинг найпопулярніших ЗВО, за кількістю поданих заяв від вступників на бакалаврат, Львівський національний університет імені Івана Франка.

Зауважимо й те, що у 2024 році розподіл випускників медичних ЗВО в інтернатуру став рейтинговим. Його проводитиме комісія вишу.

Закон про англійську мову

Верховна Рада також ухвалила закон про застосування англійської мови в Україні, закріпивши її статус як мови міжнародного спілкування. Закон визначає категорії посад, де обов'язкове знання англійської, та унормовує використання цієї мови в різних сферах. Які зміни відбудуться, можна дізнатися детально тут.

Документи про освіту в Дії

Відтепер знайти свої документи про освіту можна у Дії. Диплом, атестат чи свідоцтво та інші документи тепер міститиме застосунок.


Освітні документи тепер у Дії / Фото МОН

Наука

Відмова від вченого звання. В Україні тепер можна відмовитися від чинного вченого звання. Зокрема, зробити це добровільно.

Гроші на наукові розробки. Вперше за останні роки в Україні розпочали фінансування проєктів наукових робіт та розробок системи Міносвіти (основний конкурс та конкурс молодих вчених). Гроші від держави планували надати авторам 300 наукових робіт і розробок. У Держбюджеті – 2024 при цьому збільшили інвестиції в українську науку на понад 20%.

Таким насиченим був 2024 рік для української освіти і науки. У наступному році на сферу чекає ще більше змін та продовження дії чинних транформацій. Детально про це ми розповімо в освітніх Прогнозах на 2025 рік.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Путин возьмет Украину голыми руками: стало известное условие
Comments UA
2024-12-23T16:30:51Z
Трампа предупредили, что США столкнутся со страшной угрозой, если Украина вынуждено пойдет на серьезные уступки
Известия Киев
2024-12-21T09:34:16Z
Шуфрич снова будет работать в Раде: суд принял скандальное решение и «унизил» СБУ
Comments UA
2024-12-27T13:51:54Z
Газопровод в ЕС из России снова запустят: "друг Путина" рассказал о покупателе российской "трубы"
Comments UA
2024-12-27T13:57:15Z
Лукашенко помиловал двадцать политзаключенных
ZN UA
2024-12-28T21:27:21Z
Провокация РФ провалилась: в Румынии назначены повторные выборы президента
Comments UA
2024-12-28T21:24:46Z
В Азербайджане после сбития самолета Embraer 190 выдвинули Кремлю требование по Украине
Новости Украины
2024-12-27T20:36:07Z
Повторный удар "Орешником": эксперт предупредил об опасности
Политека
2024-12-28T09:33:20Z
Жертву приравняли к агрессору. Новый взгляд США на войну в Украине
ZN UA
2024-12-28T11:03:33Z
Разведка США назвала настоящую причину катастрофы в Актау: детали
Comments UA
2024-12-28T11:33:04Z
Ночью Россия содрогалась от взрывов: последствия ударов
Comments UA
2024-12-27T06:18:09Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2024-12-28T07:33:27Z
В Запорожье во время тревоги прогремел взрыв
Корреспондент
2024-12-26T21:33:17Z
Искали пять дней: в Бразилии добрались до самолета, который упал посреди джунглей
Фокус
2024-12-28T19:51:42Z
На блокпосту под Киевом произошел конфликт с ТЦК: полиция начала расследование
Апостроф
2024-12-28T18:06:03Z
Двух пилотов задержали на взлетной полосе с почти пол тонны кокаина – фото
TSN
2024-12-27T18:21:49Z
В Днепре окровавленный мужчина выпрыгнул на ходу из бусика ТЦК: военные прояснили ситуацию
Comments UA
2024-12-26T18:54:16Z
Поймал на крючок: рыбак подцепил тонущую женщину и вытащил ее из сильного течения
Фокус
2024-12-27T17:06:40Z
В Европе погибла российская телеведущая и модель: что произошло
Comments UA
2024-12-19T09:27:24Z
Вечная память: на фронте трагически погибли выдающиеся украинские актеры
Политека
2024-12-27T06:42:37Z
Умерла актриса, которая прославилась ролью Джульетты
GlavRed
2024-12-28T06:30:20Z
Погиб 16-летний актер, звезда популярного фильма
GlavRed
2024-12-27T11:51:23Z
Наталья или Настя: кто победил в финале Мастершеф-2024
Фокус
2024-12-28T21:30:29Z
Выход фильма "Бэтмен: Отважный и смелый" от режиссера "Флэша" был отложен
GameMag
2024-12-28T19:40:06Z
51-летняя Руслана рассказала о потере ребенка и о неудачных попытках забеременеть с помощью ЭКО
TSN
2024-12-16T16:09:29Z
Дочь Пугачевой окончательно отказалась от РФ и ее традиций
Comments UA
2024-12-27T20:51:51Z
16-летняя звезда кассового боевика "На драйве" погиб в ДТП: подробности
Фокус
2024-12-27T18:18:03Z
Какое значение имеет номер вашей квартиры: нумерологи дали пояснения по каждой цифре
UAToday
2024-12-27T16:36:22Z
Украина разворачивает новую бригаду и готовится к ключевой битве года: детали
Comments UA
2024-12-28T06:51:31Z
Девушка с 16-м размером груди рассказала, почему ее сторонятся другие женщины
Фокус
2024-12-21T09:30:03Z
Молодые кассиры ошибочно приняли старые купюры за фальшивые: что они сделали с деньгами
Фокус
2024-12-28T10:06:04Z
Больше пользы в Британии: мэр Львова Андрей Садовый ответил, будут ли его сыновья служить в армии
Знай
2024-12-28T21:12:47Z
Праздник от них уходит: россиянам подсунули кишеную палочку в "Оливье" от супермаркетов
Знай
2024-12-28T20:51:56Z
"Хотят домой, но боятся": в Украину планируют вернуть хотя бы половину мужчин призывного возраста – что предлагают
Знай
2024-12-28T07:06:58Z
Украинцы массово не получили "тысячу Зеленского": почему задерживают выплаты
Фокус
2024-12-27T10:53:54Z
Женщина шокирована желанием мужа: он хочет назвать ребенка в честь породы собаки
Фокус
2024-12-28T09:12:00Z
Муженко объяснил, почему из Курской области ВСУ не выводят войска
TSN
2024-12-28T12:51:42Z
Россияне уже у дверей: военный рассказал, когда может быть штурм РФ Днепропетровской области
Comments UA
2024-12-27T16:42:28Z
Журналистка сообщила о скандальном увольнении ответственного за оборону Курахово
Апостроф
2024-12-28T10:45:24Z
Герой Украины рассказал, как "минуснул" одноклассника-изменника во время зачистки села
TSN
2024-12-16T22:24:27Z
Сколько жителей Киева погибли в результате воздушных атак России: цифра шокирует
TSN
2024-12-28T19:51:23Z
Все больше солдат РФ пытаются сбежать с фронта, - АТЕШ
Апостроф
2024-12-28T19:51:16Z
Чего ожидать от погоды в следующие 2 дня: прогноз синоптика
TSN
2024-12-28T11:21:42Z
Пора отходить: в Курахово назрела критическая ситуация
Comments UA
2024-12-26T21:18:32Z
На Западе озвучили прогноз: к чему готовиться украинцам на оккупированных территориях
Comments UA
2024-12-27T10:33:59Z
Больше атмосферы и уюта: как продлить срок службы свечей — простой лайфхак
Marie Claire
2024-12-27T20:01:34Z
Какие комнатные растения защищают от сглаза: об этом почти никто не знает
TSN
2024-12-27T16:51:39Z
Эти представительницы зодиакального круга притягивают мужчин, как магнитом: таких только три
TSN
2024-12-15T07:51:28Z
Почему у многих людей от красного вина болит голова: объяснение ученых
UAToday
2024-12-19T14:09:31Z
Ученые выяснили, какое вино полезнее - красно или белое: такого ответа не ожидал никто
Знай
2024-12-28T18:51:47Z
Какое вино станет самым популярным в 2025 году — комментарии эксперта
Marie Claire
2024-12-28T18:30:25Z
Как узнать, сладкие ли апельсины: уловки, которые помогут не приобрести старые и безвкусные
TSN
2024-12-16T13:36:18Z
На новогодний стол 2025: рецепт торта "Медовик" с заварным кремом
Фокус
2024-12-18T05:06:23Z
Новый год и знаки зодиака: как праздновать, чтобы год был удачным
Comments UA
2024-12-20T04:00:06Z
Отказ Украины продолжать транзит российского газа может спровоцировать удары РФ по газотранспортной системе — Bloomberg
ZN UA
2024-12-28T11:33:07Z
Эти знаки Зодиака в 2025 году купят квартиру: кто среди счастливчиков
Comments UA
2024-12-28T02:30:27Z
Заявление Фицо о прекращении поставок электроэнергии не угрожает энергообеспечению Украины, - эксперт
Comments UA
2024-12-28T10:21:48Z
Деньги с карточек пенсионеров могут списать назад: кого это коснется
Фокус
2024-12-27T11:27:08Z
НБУ продал рекордный объем валюты с начала войны
Корреспондент
2024-12-28T21:12:13Z
В Молдове пригрозили арбитражем Газпрому
Корреспондент
2024-12-28T21:00:46Z
В последний момент будет заключено соглашение, - Анна Скороход о транзите российского газа
Знай
2024-12-27T21:42:42Z
Госдолг США растет: в Минфине обнародовали тревожные данные
Comments UA
2024-12-28T10:48:53Z
Клиентка ПриватБанка потеряла 70 тысяч при покупке онлайн: деньги исчезли за считанные минуты
Политека
2024-12-28T07:01:22Z
Как оставаться здоровым зимой: витамины, которые необходимо употреблять
Comments UA
2024-12-27T19:00:58Z
Шокирующее открытие: как ускоренное биологическое старение связано с уменьшением мозга
TSN
2024-12-28T11:51:28Z
Нетипичные случаи заражения грибковыми инфекциями: чего следует избегать
Comments UA
2024-12-28T01:30:54Z
Ученые бьют тревогу: пакетированные соки увеличивают риск смерти на 14%
Знай
2024-12-28T01:30:45Z
Вирусологи бьют тревогу: обнаружены "тревожные" мутации птичьего гриппа
TSN
2024-12-28T19:51:08Z
Определить рак по взгляду: врач рассказал, как наши глаза отражают проблемы со здоровьем
Фокус
2024-12-28T15:42:31Z
Уникальные свойства чая, о которых знают не все
Comments UA
2024-12-21T03:30:46Z
Неожиданный прорыв в борьбе с выпадением волос: ученые изобрели сахарный гель
UAToday
2024-12-21T21:48:40Z
Нетипичные способы "подцепить" сальмонеллез: чего следует избегать
Comments UA
2024-12-27T01:30:42Z
Украинского футболиста назвали одним из главных разочарований в Испании
ZN UA
2024-12-27T09:39:09Z
Усик против Фьюри : как оценил легендарный бой искусственный интеллект
Comments UA
2024-12-22T07:09:53Z
"Победа есть": Усик обратился к болельщикам после реванша с Фьюри
ZN UA
2024-12-23T20:06:34Z
Лидер Челси начал встречаться с известной блогершей после развода с женой
Корреспондент
2024-12-16T17:00:21Z
Украинские биатлонисты выступили в ежегодной Рождественской гонке
ZN UA
2024-12-28T21:42:35Z
Фьюри посоветовали задуматься о завершении карьеры
Корреспондент
2024-12-28T16:24:00Z
Легенда Интера стал президентом южноамериканского клуба
Корреспондент
2024-12-16T12:15:20Z
Забарный оценил разгромную победу над Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2024-12-23T15:21:50Z
Вратарь сборной Украины по футболу Анатолий Трубин женился в Лиссабоне
Комсомольская правда
2024-12-26T17:00:38Z
600 сил и максималка 330 км/ч: в Украине заметили редкий заряженный BMW
Фокус
2024-12-28T09:45:33Z
Tesla отзывает почти 700 тысяч автомобилей в США
Корреспондент
2024-12-24T16:48:27Z
Остановили авто - влетели в штраф: водителей начали наказывать за обычную парковку
Знай
2024-12-23T17:21:12Z
Есть диванчик и кухня: американцы прикрепили к велосипеду целый автодом
Знай
2024-12-21T05:51:55Z
В Японии скрестили дешевый кроссовер Honda и классический Jeep
Фокус
2024-12-27T18:00:23Z
Роскошь на колесах: топ самых дорогих авто 2024 года, покоривших мир
Comments UA
2024-12-27T16:03:43Z
Кроссовер Эрлинга Холанда выставили на продажу за 1,5 миллиона евро
Фокус
2024-12-20T16:30:46Z
Классика на новый лад: японцы тюнинговали культовый суперкар Lamborghini 60-х
Фокус
2024-12-27T15:45:38Z
Разбитая капсула времени: Ford Mustang за $100 000 пострадал в странном ДТП в автосалоне
Фокус
2024-12-27T14:51:42Z
В Альпах прячутся нерукотворные пирамиды: они старше известных пирамид Гизы
Фокус
2024-12-27T10:32:32Z
Геймдиректор Metaphor: ReFantazio надеется превратить новую jRPG в серию
GameMag
2024-12-27T13:22:24Z
Тираж NieR: Automata превысил 9 миллионов экземпляров
GameMag
2024-12-27T10:44:36Z
В новых смартфонах Huawei обнаружили южнокорейские чипы, а не китайские: почему
Фокус
2024-12-26T16:22:49Z
Пережиток, губящий разум: ученые раскололись на два лагеря по поводу судьбы IQ тестов
Фокус
2024-12-28T21:42:27Z
Три атаки за 3 дня: пророссийские хакеры взломали сайты транспортной инфраструктуры и МИД Италии
TSN
2024-12-28T21:21:11Z
Начинаем побеждать тьму: что начнет происходить с 22 декабря
Comments UA
2024-12-21T11:36:15Z
FAVBET Tech приняла участие в Общем собрании Ассоциации «IT Ukraine»
AIN
2024-12-26T19:34:23Z
Что подарить коллегам на «Тайного Санта»: 5 идей, которые поразят
Comments UA
2024-12-27T00:06:41Z