MY.UAНовини
Як спонукати владу, бізнес та медіа разом захищати інфопростір
Як спонукати владу, бізнес та медіа разом захищати інфопростір

Як спонукати владу, бізнес та медіа разом захищати інфопростір

Усі готові допомагати державній владі, але чекають від неї ініціативи. А сама держава не дуже поспішає відкриватися, намагається діяти сама.

Чи можна повернути в Україні єдність березня 2022 року, коли й держава, й опозиція, і бізнес, і медіа, і пересічні люди разом писали велику історію нашого опору? Коли влада підхоплювала те, що написали громадяни, бізнес робив меми з цього приводу, та й медіа самі порушували теми, важливі для мотивації інших?

Цілком повернутися в ті часи, звісно, неможливо. Адже ми вже встигли за цей час усі одне з одним заново пересваритися, і не довіряємо одне одному так, як раніше. Ми побачили велику війну набагато складнішою, ніж уявляли на початку. Але чи обов’язково це означає, що єдність неможлива?

Ми вирішили з’ясувати, які головні перепони бачать для неї основні комунікатори. Всі наведені в цій статті цитати було сказано 29 жовтня на зустрічі під назвою «Стратком клуб», де наша ГО CAT-UA зібрала понад 60 діячів із п’яти різних секторів. А саме: комунікаційники з бізнесу; журналісти; фактчекери й дослідники російської пропаганди; викладачі комунікації з університетів; представники держави, які відповідають за комунікацію.

Попередньо висновок такий: усі готові допомагати державній владі, але чекають від неї ініціативи. А сама держава не дуже поспішає відкриватися, намагається діяти сама, впевнена у своїх силах.

Журналісти та держава: як кішка з собакою

Медіа й держава — здавалося б, природні антагоністи, які намагаються одне одного контролювати або регулювати. Але водночас вони завжди мусили співпрацювати, навіть у мирний час — для того, щоб суспільство розвивалося, і між ними не було тотальної війни.

Зараз і влада, і журналісти рівнем такої співпраці не задоволені. Наприклад, у медіа є відчуття, що важливі питання не роз’яснюються, а деяким редакціям не приділяють достатньої уваги. «Я можу на пальцях однієї руки перелічити провідних чиновників, які за 2,5 року були у нас в ефірі», — сказала генеральна продюсерка «Еспресо» Анастасія Равва.

«Коли Михайло Подоляк за рік дає чотири інтерв’ю “Медузі”, а до Кравця не може прийти вже 2,5 року — це… вражає», — додає головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва.

Севгіль Мусаєва

Інколи мовчанка з боку держави виникає не тому, що питання ставлять «незручні» медіа, а через те, що всі у владі бояться брати на себе відповідальність за складні теми. «Якщо про проблему не говорить влада, це не значить, що про неї не будуть говорити люди. Це, наприклад, стосується тих самих МСЕК, ТЦК, мобілізації…», — сказала головна редакторка «Суспільне Новини» Христина Гаврилюк.

Сергій Череватий

Навіть Сергій Череватий, генеральний директор «Укрінформу», визнав існування виклику. «У нас є проблема з системою комунікацій із суспільством в секторі безпеки й оборони. Навіть мені з моїми контактами колишнього речника Східного угруповання військ ЗСУ часом важко отримати інформацію. Але будь-яка система краще за  її відсутність…».

Стратком як новий напрямок соціальної відповідальності для бізнесу

У бізнесу взаємодія з владою ще складніша, ніж у медіа: з одного боку, він часто потерпає від тиску контрольних органів, з іншого боку — часто з нею співпрацює, аж до можливої корупційної взаємодії, через яку це партнерство часто опиняється під мікроскопом медіа. Але якщо ми говоримо про співпрацю у стратегічних питаннях, то вважається, що бізнес може допомагати державі. Це вписується у концепцію корпоративної соціальної відповідальності.

За словами Олени Плахової, директорки з управління репутацією групи компаній Nova («Нова пошта»), вже існує «нескінченна» спільнота підприємців, яка вийшла на шлях активної громадянської позиції. Піднялася культура відповідальності загалом серед українців, додає Олеся Жулинська, керівниця комунікацій і зв’язків із громадськістю «Приватбанку».

За словами присутніх, великі компанії, навіть якщо комунікують лише зі своїми співробітниками, то вже й цим впливають на суспільство. Але бізнес готовий підставити плече державі й у стратегічних комунікаціях. Особливо, якщо така співпраця є прорахованою, а не ситуативною. Але поки що системності не вистачає. Наприклад, в одному з проєктів комунікаційникам із бізнесу запропонували виступити консультантами комунікаційників із державних органів, але в результаті співпраця так і не розпочалася.

Олеся Жулинська, Зоряна Гошовська, Геннадій Карлинський, Олена Плахова

Олеся Жулинська з «Приватбанку» звернула увагу ще й на якість комунікацій. «Комунікація — це дуже специфічна річ. Часом до неї ставляться просто як до інформування. Але це не так. Бо якщо ви просто проінформували, а далі не переконали, не залучили — у вас не сталося комунікації. Ми, а точніше державні органи, часто-густо просто “кидають” інформацію й усе. А далі — чи воно пішло, чи люди це сприйняли та як саме зреагували — на це не звертають уваги. Комунікація — це не те, що ми хочемо, щоб про нас думали. Це те, що про нас реально думають».

Таку ж оцінку дають і представники зовсім іншого табору: викладачі стратегічної комунікації. «На жаль, з особистого досвіду як практик скажу, що було багато таких випадків, коли ми починаємо працювати лише після виникнення проблеми, отже, нам доводиться “гасити” наслідки кризи замість її запобігання. Державні управлінці не до кінця розуміють значення комунікацій та інформаційні ризики», — нарікає Олексій Чорнобай із Національного університету оборони України.

Влада розводить руками

Державні комунікаційники теж мають претензії до журналістів: вони часом жаліються, що стикаються з політичною заангажованістю медіа та некоректною подачею інформації. Микита Потураєв, голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, говорить, що це взагалі всесвітній виклик. Він сказав, що свобода слова з моменту появи цієї концепції завжди ґрунтувалася на принципі особистої відповідальності за те, що ти кажеш. Зараз, із розвитком інформаційних технологій і соцмереж, «на наших очах в усьому світі відбувається найбільша “афера” — свобода слова підміняється свободою брехні».

Микита Потураєв, Дмитро Золотухін

Інші представники держави говорили, що доводиться подовгу мовчати на запитання медіа, адже, мовляв, в умовах війни вони мусять вручну керувати потоками інформації, постійно зважувати, що й коли можна оприлюднити. У підсумку втрачається оперативність, а запити на коментарі можуть лежати без діла місяцями.

До того ж вмикається людський фактор: робота в державних комунікаціях часто означає відданість і ненормовану роботу в поєднані з хаосом. Комунікаційники досить швидко вигорають, люди змінюються, умовно, за пів року. На додачу, при зміні людини на посаді не відбувається передачі знань. Кожен новий комунікаційник приходить і напрацьовує щось своє. Тобто системна передача знань, або ж так званий онбординг, — це одна з потенційних «точок зростання» для покращення комунікацій.

Учасники дискусії згадали й успішний приклад того, як влада змогла провзаємодіяти з фактчекерами та медіа. Це історія з темою «Майдан-3» навесні 2024 року, коли Росія пробувала розхитати українське суспільство на цій темі, мовляв, влада нелегітимна та мають бути вибори. Але ГУР вийшов із випередженням, що буде ось така спецоперація — і медіа та фактчекери роз’яснили це для людей. Тобто допомогли зробити інформування більш масовим.

Зі стратегією ще більші проблеми

Одна з найбільших претензій до держави, які лунали й від представників бізнесу, й від журналістів, — це те, що держава не може чітко сформулювати стратегічний наратив, тобто, те, як ми комунікуємо принципові, великі теми. Спікери від влади просто не йдуть на контакт: «Ми не бачимо їх, окрім радників, які час від часу щось оприлюднюють, але ми не знаємо, чи у них достатньо повноважень», — пояснила медіаменеджерка Тетяна Трощинська.

Цей формат комунікації — коли відкриті до медіа лише неформальні представники влади, а сама вона уникає регулярного прямого спілкування з пресою, а радше воліє записувати звернення на ютубі, змушує журналістів самих здогадуватися про те, яким же є цей стратегічний наратив.

Тетяна Трощинська й Олена Фроляк

За словами пана Череватого, актуальний стратегічний наратив сьогодні — це стійкість. «Для цього нам потрібна єдність суспільства, зрозуміло, вона зараз дещо надщерблена. Але її потрібно шукати. В діалозі та солідарності».

При цьому науковці спонукають комунікаційників робити акцент на наративах, тобто великих історіях про наш опір ворогу. Скажімо, Рена Марутян, доцентка катедри глобальної та національної безпеки Інституту публічного управління та державної служби КНУ, пояснила: «Будь-який культурний, художній продукт — це теж елемент інформаційно-психологічного впливу на громадськість, яка цей продукт споживає. Як казав Бенедикт Андерсон, нація — це нарація. Тобто нація — це те, що ми розповідаємо про себе».

Олена Зіненко, Рена Марутян

За словами пані Марутян, перед тим, як поставити пам’ятник людині, назвати її ім’ям вулицю, «ви спочатку маєте створити про неї наратив... І запропонувати це суспільству. І ось коли суспільство буде, умовно, само писати листи з проханням переназвати вулицю — тоді це є правильна стратегічна комунікація від держави».

Євген Магда, викладач катедри видавничої справи та редагування КПІ, розповідав, що фахівців зі стратегічних комунікацій має бути більше. За його словами, в кожному київському університеті є напрям соціальних комунікацій та журналістики, які могли б стати базою для підготовки фахівців зі страткому. «Адже ми маємо виходити з того, що протистояння з Росією буде настільки тривалим, що обмежитися вузьким колом фахівців — це вкрай неправильно. Проти нас діє величезна пропагандистська машина... У них імперська ідея, яка сама по собі є достатньо вагомою. Тому стратком в освіті України має стати більш популярним у хорошому сенсі слова».

Євген Магда

Андрій Страшний, перший прессекретар Міністерства закордонних справ, поділився успішним прикладом того, як культура використовуються для популяризації бренду України за кордоном, наприклад, на основі національної кухні, моди тощо. При цьому МЗС активно співпрацює з громадськими організаціями. «Так, це робота вдовгу, вона не завжди дає результати відразу, але важливо задати вектор руху — і поступово воно починає вибудовуватися та йти правильним шляхом».

Артем Захарченко, Олена Романюк

Саме наративи є більш потужною зброєю проти російської пропаганди, ніж більш звичний фактчекінг, говорить авторка проєкту «НотаЄнота» Олена Романюк. «Коли ми спростовуємо фейк, ми працюємо в межах цього, накинутого на нас фейкового наративу. Виникає питання: чи достатньо ми при цьому формуємо власні наративи та контрнаративи? Я вважаю, нам треба навчитися заповнювати інфопростір нашими наративами, нашими меседжами, а не лише виходити зі спростуваннями: “це неправда”. Звісно, фіксація фейків має бути для аналізу та документування інформаційних злочинів. Але чи робимо ми рефреймінг, щоб допомогти людям зрозуміти ситуацію загалом?».

Як протистояти «найбільшій афері світу»

Отож, як найкраще координувати зусилля між різними групами комунікаторів? Тим більше, що, як говорили на панелі фактчекерів, Росія працює на дискредитацію не лише держави, а й конкретних груп та установ: журналістів, бізнесу, громадських організацій.

Одним з інструментів є створення клубу стратегічних комунікаційників: неформальної платформи, де спеціалісти зможуть на першому етапі просто знайомитися, обмінюватися думками, ідеями, щоб бути «на одній хвилі», а потім переходити до погодження стратегічних комунікаційних рішень.

Радник міністра культури та стратегічних комунікацій Дмитро Золотухін висловив схожу думку: за його словами, дипстейт, тобто, глибинна держава, — це передусім робочі «чатики», в яких іде якісне обговорення різних тем. «Це не схоже на те, що якась “супервлада” розказує, що робити. Просто кожен робить свій внесок. Але щоб “чатики” працювали, потрібна базова довіра. Коли ти довіряєш своїм колегам з інших інституцій, організацій. Ця базова довіра заснована на пакті про ненапад, адже ми всі перебуваємо в одному човні».

Олена Романюк, Дмитро Баркар, Анаїт Хоперія, Ольга Юркова, Світлана Сліпченко, Вадим Міський

Однак учасники бачать і перепони для такого клубу, без подолання яких буде складно почати реальну роботу. «Для нас як для держави головна задача — це скоординуватися хоча б між собою, — сказала Анаїт Хоперія, заступниця керівника Центру протидії дезінформації РНБО. — Зараз ця робота ведеться. В загрозливих інформаційних моментах ми створюємо робочі групи, зустрічаємося та разом придумуємо, які наративи треба просувати. У випадку нашого Центру ми виявляємо загрози та передаємо інформацію про них, щоб обговорити це все. Але передавати це наказово від влади для поширення в суспільство — це не те, що треба. Думаю, для співпраці потрібні ініціативи, такі як ця від CAT-UA, щоб представники держави, ГО, медіа — всі зустрічалися й обговорювали питання, щоб бути на “одній сторінці” та чути одне одного. Координація  має бути, але не директивне поширення наративів».

Бізнес теж має застереження. Коли йому пропонують створити майданчик для погодження комунікації, він проявляє дуже прагматичний підхід: «Якщо є задача — тоді платформа повинна бути... Але якщо держава не розуміє і не може артикулювати, як вона хоче переконати й залучити своє населення — нічого не вийде», — каже Олеся Жулинська з «Приватбанку».

Якщо все це врахувати, то держава та суспільство через три роки повномасштабної війни можуть знову об’єднатися, щоб вивести комунікаційне поле країни на новий рівень.

Титульне фото: Артем Захарченко, Микита Потураєв, Дмитро Золотухін на зустрічі «Стратком клубу»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Справа про сексуальне насильство: Трамп програв апеляцію
ГЛАВКОМ NET
2024-12-30T21:24:49Z
Люди втомилися: як "Грузинська мрія" веде країну до катастрофи
24tv
2024-12-30T21:24:33Z
У полоні росіян досі лишаються 70 захисників ЧАЕС
УкраинФорм
2024-12-30T21:24:08Z
Захисна стіна: Польща назвала терміни завершення укріплення кордону з Білоруссю
Хвиля
2024-12-30T21:12:53Z
Іран підтвердив арешт італійської журналістки
УкраинФорм
2024-12-30T21:09:48Z
З 1 січня Ізраїль запроваджує платні електронні дозволи для в'їзду в країну
УкраинФорм
2024-12-30T21:09:36Z
У Латвії вважають, що Росія не наважиться на неї напасти
24tv
2024-12-30T21:09:31Z
путін уникає відповідальності за катастрофу літака, Азербайджан вимагає правди – The Times
iPress
2024-12-30T21:09:20Z
Переговори про кінець війни в Україні: що буде з окупованими територіями
TSN
2024-12-30T21:09:11Z
Ой, як незручно: стилісти назвали українкам аксесуари, які давно не модні
Знай
2024-12-24T04:51:45Z
Пара приміряла свою весільну сукню через 25 років: вона сіла ідеально – от тільки не на дружину
24tv
2024-12-24T04:48:52Z
Сон у машині та виступ в секс-клубі: зірки відверто розповіли про курйози на корпоративах
24tv
2024-12-30T21:15:58Z
Відомий український актор пройшов військову підготовку й зізнався, чи піде тепер воювати
TSN
2024-12-30T21:09:18Z
Нечесана Катерина Бужинська "засвітилася" без макіяжу
GlavRed
2024-12-30T20:27:27Z
Мода на бороду і вуса: як їх будуть носити у 2025 році
24tv
2024-12-30T20:18:51Z
Що дивитися на Новий рік: 4 українські фільми для затишного свята
24tv
2024-12-30T20:18:01Z
Галь Гадот розповіла про боротьбу з тромбом під час вагітності
360ua.news
2024-12-30T20:15:02Z
Зірка "Топмодель по-українськи" Самвел Туманян вперше стане батьком і показав вагітну дружину
TSN
2024-12-30T20:09:19Z
Авіакатастрофа в Казахстані: коли представлять перші результати розслідування
ГЛАВКОМ NET
2024-12-30T21:27:42Z
У двох областях затримали підозрюваних у підпалах військових автівок та релейних шаф на замовлення інтернет-кураторів з рф
InternetUA
2024-12-30T20:36:42Z
В Росії підлітки загасили снігом “Вічний вогонь”
1News
2024-12-30T20:30:50Z
Поліція встановила окупанта, винного у вбивстві жінки з червоним манікюром із Бучі. Її фото облетіли світові ЗМІ
Украина Криминальная
2024-12-30T18:36:47Z
Чоловік перерахував інтернет-шахраям 172 тисячі гривень за авто, яке так і не отримав
InternetUA
2024-12-30T18:25:29Z
"Гарантована" допомога у виїзді за кордон: українські прикордонники виявили нову шахрайську схему
Политека
2024-12-30T18:00:52Z
У Німеччині кажуть, що виконавець наїзду у Магдебурзі міг бути психічно хворим
Европейская правда
2024-12-30T17:18:58Z
Командира 211-ї бригади взято під варту із можливістю внести заставу понад 12 мільйонів гривень
ZN UA
2024-12-30T17:16:35Z
У Херсоні кількість постраждалих внаслідок атаки російського дрона зросла до двох
УкраинФорм
2024-12-30T16:39:34Z
Можуть зробити блікаут у росії: військовий експерт розповів про нові ракети, які виробляє Україна
Политека
2024-12-30T21:27:03Z
Чи маєте ви лідерські якості: тест по картинці для тих, хто не боїться правди
GlavRed
2024-12-30T21:27:01Z
З полону повернули Микиту Шаульського: його молодшого брата і бабусю вбила російська ракета
24tv
2024-12-30T21:21:59Z
Знайшла дитину в лісі, але виявилось, що народила сама: 19-річна дівчина шокувала поліцію історією
Знай
2024-12-30T21:12:29Z
ЗСУ порівняли американський танк Abrams і російський Т-90
1News
2024-12-30T21:12:09Z
Солдатам і сержантам з бойовим досвідом буде простіше отримати офіцерські звання - Зеленський
УкраинФорм
2024-12-30T21:03:48Z
Маленька донька морпіха мріяла побачити тата на Новий рік: він повернувся з полону
24tv
2024-12-30T21:03:28Z
Водіїв попередили: з 1 січня зміняться суми та правила
Хвиля
2024-12-30T20:45:37Z
У Росії 19-річного донеччанина ув’язнили на 12 років за донати в український фонд
TSN
2024-12-30T20:39:00Z
У Зеленського заінтригували позитивними новинами від ЗСУ в Курській області
24tv
2024-12-30T21:18:38Z
На фронті - 153 зіткнення, ЗСУ ліквідували 190 загарбників на Покровському напрямку
УкраинФорм
2024-12-30T21:18:03Z
У Льгові на Курщині прилетіло по скупченню російських військових: там були сильні вибухи
24tv
2024-12-30T21:09:00Z
Росіяни готуються до штурму на Херсонщині - партизани
УкраинФорм
2024-12-30T20:57:23Z
Новорічна ніч буде теплою, а 1 січня в Україні прогнозують до +11 градусів
Комсомольская правда
2024-12-30T20:31:42Z
Ледь стримував емоції: чутливий український вірш від військового після полону
GlavRed
2024-12-30T20:27:50Z
Момент істини для ворога: генерал армії сказав, де зараз ідуть вирішальні бої
24tv
2024-12-30T20:24:54Z
Україна повернула з полону 187 захисників та двох цивільних
ГЛАВКОМ NET
2024-12-30T20:24:17Z
Мазутне забруднення вздовж узбережжя Кримського півострова рухається до Ялти
24tv
2024-12-30T20:24:12Z
Що приготувати на Новий рік: бюджетні рецепти, які під силу кожному гаманцю
24tv
2024-12-30T20:54:20Z
Як правильно загадувати бажання на Новий рік 2025: традиційні обряди та заборони
Политека
2024-12-30T20:42:12Z
Тільки у двох знаків зодіаку здійсниться бажання у новорічну ніч – про кого йдеться
24tv
2024-12-30T20:03:43Z
Щоб не розлютити Зелену Змію: яких кольорів краще уникати в новорічну ніч
GlavRed
2024-12-30T19:27:18Z
Для кого зі знаків зодіаку 2025 рік почнеться з невдач
24tv
2024-12-30T19:03:21Z
Бюджетніше не придумати: рецепт салату з капустою та кукурудзою для схуднення
Знай
2024-12-30T18:21:46Z
Традиції – це смачно: старовинні страви, які мають бути на столі на Новий рік
24tv
2024-12-30T18:06:43Z
Класика, знайома з дитинства: як приготувати салат з ананасами
24tv
2024-12-30T17:36:04Z
Королева новорічного столу: 3 рецепти курки в духовці
Фокус
2024-12-30T17:30:59Z
Чи будуть відключення світла на Новий рік: що кажуть у Раді
TSN
2024-12-30T21:27:01Z
Прогноз до кінця березня 2025 року: експерти розповіли, скільки коштуватиме долар
Политека
2024-12-30T21:00:24Z
Уряд Молдови готується націоналізувати "Молдовагаз", левова частка акцій якої належить "Газпрому"
ZN UA
2024-12-30T20:42:06Z
Литва та Rheinmetall підписали угоду про будівництво збройового заводу
УкраинФорм
2024-12-30T20:27:40Z
Оперативна пам’ять подешевшає вже на початку 2025 року
InternetUA
2024-12-30T20:12:49Z
Державний «Оператор ринку» закриває дані про торги електроенергією
ГЛАВКОМ NET
2024-12-30T20:12:37Z
ПФУ запустив нову систему перевірки пенсіонерів: кого торкнеться автоматизація
Хвиля
2024-12-30T20:03:33Z
Ціни на вершкове масло злетіли: експерт розповів, коли варто очікувати здешевшання
Политека
2024-12-30T20:00:37Z
Ахмаду аш-Шараа подарували вишиванку в Дамаску – відео символічного жесту
24tv
2024-12-30T19:51:35Z
Державні лікарні почнуть брати гроші за лікування: хто встановлюватиме тарифи
Знай
2024-12-30T21:12:48Z
Напій моментально позбавить похмілля: простий рецепт
GlavRed
2024-12-30T20:27:17Z
Чому мед ніколи не псується: неочевидна відповідь здивує багатьох
GlavRed
2024-12-30T20:27:14Z
Першим симптомом був свербіж долонь: у Львові врятували дівчинку від агресивного раку
24tv
2024-12-30T19:06:57Z
МСЕКи передадуть незавершені справи про інвалідність комісіям у лікарнях - Ляшко
УкраинФорм
2024-12-30T18:57:30Z
Розвіяли велику хибну думку: вчені з'ясували реальний зв'язок остеопорозу та кишківника
Фокус
2024-12-30T18:45:51Z
Перевірений бабусин метод: як легко відміряти інгредієнти без ваг
GlavRed
2024-12-30T17:25:16Z
Все про грибкові інфекції: чому виникають, як розпізнати та побороти
24tv
2024-12-30T16:09:10Z
Ліквідація МСЕК: що буде з пенсіями до кінця 2025 року
24tv
2024-12-30T16:00:29Z
Сане готовий піти на скорочення зарплати заради нового контракту з Баварією
Football.ua
2024-12-30T21:24:33Z
Тенісистку з українським корінням зацькували на турнірі через війну в Ізраїлі: скандальне відео
24tv
2024-12-30T21:03:35Z
Марлон: Є страх жити в Україні, яка переживає жахливі речі
Football.ua
2024-12-30T20:45:06Z
Друг Тайсона Ф'юрі розповів, чим займається британець після поразки від Усика
24tv
2024-12-30T20:24:13Z
"Називав алкашами та пияками": Мілевський згадав тренера Динамо, з яким були важкі відносини
24tv
2024-12-30T20:24:11Z
Син Мірчі Луческу отримав дискваліфікацію на чотири місяці
Football.ua
2024-12-30T20:21:56Z
Зробила "нові" груди: кохана зірки збірної України поділилась результатами пластичної операції
24tv
2024-12-30T19:57:43Z
Барселона не може зареєструвати Ольмо та Пау Віктора на другу половину сезону в Ла Лізі
Football.ua
2024-12-30T19:52:37Z
"Знову абсолютним": у команді Усика розкрили чемпіонські перспективи українця на 2025 рік
24tv
2024-12-30T19:48:39Z
Яка головна помилка зимових поїздок: порада механіка, яка збереже двигун
GlavRed
2024-12-30T20:27:15Z
Флагманський кросовер Zeekr уперше показали на фото
AutoCentre
2024-12-30T20:06:19Z
Капсула часу з 90-х: знайдено культовий 30-річний спорткар BMW в ідеальному стані
Фокус
2024-12-30T20:03:06Z
П’ять із 10 найбільших автовиробників світу можуть стати китайськими
AutoCentre
2024-12-30T19:07:10Z
Ford Transit піднявся до найвищого рейтингу Euro NCAP
AutoCentre
2024-12-30T18:27:22Z
Навіщо досвідчені водії возять в авто шматочок мила: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2024-12-30T18:27:01Z
Які авто потрапили до топу найдорожчих у 2024 році
360ua.news
2024-12-30T18:09:37Z
На аукціон виставили рідкісний Porsche: його ціна вже перевершила вартість нового
AutoCentre
2024-12-30T17:07:11Z
Має знати кожен водій: які речі небезпечно залишати в автомобілі взимку
GlavRed
2024-12-30T16:27:55Z
Спіймала на гарячому з коханкою у басейні: мережу розриває від скандального відео з Буковеля
24tv
2024-12-30T21:12:08Z
Розкрито ключову особливість Xiaomi 16 майже за рік до анонсу
InternetUA
2024-12-30T21:03:20Z
У Facebook з’являться користувачі, створені за допомогою штучного інтелекту
Детектор М
2024-12-30T20:54:33Z
У мережі писали про хакерську атаку на українське телебачення: це виявилося ворожим фейком
24tv
2024-12-30T20:09:35Z
Російські хакери зламали українські телеканали та лякають ударами "Орєшніка"
Комсомольская правда
2024-12-30T19:52:20Z
LG анонсувала 45” 5K2K ігровий монітор UltraGear GX9 з гнучким екраном
ITC
2024-12-30T19:24:11Z
Frore Systems та Samsung анонсують ноутбук з твердотілим охолодженням AirJet — на 50% краща продуктивність та на 16% більший акумулятор
ITC
2024-12-30T19:24:05Z
Зникає інтернет: не спішіть звинувачувати провайдера, а краще спробуйте цей лайфхак
InternetUA
2024-12-30T19:18:21Z
Блогери зателефонували до ChatGPT: що з цього вийшло
24tv
2024-12-30T18:57:27Z