MY.UAНовини
Як спонукати владу, бізнес та медіа разом захищати інфопростір
Як спонукати владу, бізнес та медіа разом захищати інфопростір

Як спонукати владу, бізнес та медіа разом захищати інфопростір

Усі готові допомагати державній владі, але чекають від неї ініціативи. А сама держава не дуже поспішає відкриватися, намагається діяти сама.

Чи можна повернути в Україні єдність березня 2022 року, коли й держава, й опозиція, і бізнес, і медіа, і пересічні люди разом писали велику історію нашого опору? Коли влада підхоплювала те, що написали громадяни, бізнес робив меми з цього приводу, та й медіа самі порушували теми, важливі для мотивації інших?

Цілком повернутися в ті часи, звісно, неможливо. Адже ми вже встигли за цей час усі одне з одним заново пересваритися, і не довіряємо одне одному так, як раніше. Ми побачили велику війну набагато складнішою, ніж уявляли на початку. Але чи обов’язково це означає, що єдність неможлива?

Ми вирішили з’ясувати, які головні перепони бачать для неї основні комунікатори. Всі наведені в цій статті цитати було сказано 29 жовтня на зустрічі під назвою «Стратком клуб», де наша ГО CAT-UA зібрала понад 60 діячів із п’яти різних секторів. А саме: комунікаційники з бізнесу; журналісти; фактчекери й дослідники російської пропаганди; викладачі комунікації з університетів; представники держави, які відповідають за комунікацію.

Попередньо висновок такий: усі готові допомагати державній владі, але чекають від неї ініціативи. А сама держава не дуже поспішає відкриватися, намагається діяти сама, впевнена у своїх силах.

Журналісти та держава: як кішка з собакою

Медіа й держава — здавалося б, природні антагоністи, які намагаються одне одного контролювати або регулювати. Але водночас вони завжди мусили співпрацювати, навіть у мирний час — для того, щоб суспільство розвивалося, і між ними не було тотальної війни.

Зараз і влада, і журналісти рівнем такої співпраці не задоволені. Наприклад, у медіа є відчуття, що важливі питання не роз’яснюються, а деяким редакціям не приділяють достатньої уваги. «Я можу на пальцях однієї руки перелічити провідних чиновників, які за 2,5 року були у нас в ефірі», — сказала генеральна продюсерка «Еспресо» Анастасія Равва.

«Коли Михайло Подоляк за рік дає чотири інтерв’ю “Медузі”, а до Кравця не може прийти вже 2,5 року — це… вражає», — додає головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва.

Севгіль Мусаєва

Інколи мовчанка з боку держави виникає не тому, що питання ставлять «незручні» медіа, а через те, що всі у владі бояться брати на себе відповідальність за складні теми. «Якщо про проблему не говорить влада, це не значить, що про неї не будуть говорити люди. Це, наприклад, стосується тих самих МСЕК, ТЦК, мобілізації…», — сказала головна редакторка «Суспільне Новини» Христина Гаврилюк.

Сергій Череватий

Навіть Сергій Череватий, генеральний директор «Укрінформу», визнав існування виклику. «У нас є проблема з системою комунікацій із суспільством в секторі безпеки й оборони. Навіть мені з моїми контактами колишнього речника Східного угруповання військ ЗСУ часом важко отримати інформацію. Але будь-яка система краще за  її відсутність…».

Стратком як новий напрямок соціальної відповідальності для бізнесу

У бізнесу взаємодія з владою ще складніша, ніж у медіа: з одного боку, він часто потерпає від тиску контрольних органів, з іншого боку — часто з нею співпрацює, аж до можливої корупційної взаємодії, через яку це партнерство часто опиняється під мікроскопом медіа. Але якщо ми говоримо про співпрацю у стратегічних питаннях, то вважається, що бізнес може допомагати державі. Це вписується у концепцію корпоративної соціальної відповідальності.

За словами Олени Плахової, директорки з управління репутацією групи компаній Nova («Нова пошта»), вже існує «нескінченна» спільнота підприємців, яка вийшла на шлях активної громадянської позиції. Піднялася культура відповідальності загалом серед українців, додає Олеся Жулинська, керівниця комунікацій і зв’язків із громадськістю «Приватбанку».

За словами присутніх, великі компанії, навіть якщо комунікують лише зі своїми співробітниками, то вже й цим впливають на суспільство. Але бізнес готовий підставити плече державі й у стратегічних комунікаціях. Особливо, якщо така співпраця є прорахованою, а не ситуативною. Але поки що системності не вистачає. Наприклад, в одному з проєктів комунікаційникам із бізнесу запропонували виступити консультантами комунікаційників із державних органів, але в результаті співпраця так і не розпочалася.

Олеся Жулинська, Зоряна Гошовська, Геннадій Карлинський, Олена Плахова

Олеся Жулинська з «Приватбанку» звернула увагу ще й на якість комунікацій. «Комунікація — це дуже специфічна річ. Часом до неї ставляться просто як до інформування. Але це не так. Бо якщо ви просто проінформували, а далі не переконали, не залучили — у вас не сталося комунікації. Ми, а точніше державні органи, часто-густо просто “кидають” інформацію й усе. А далі — чи воно пішло, чи люди це сприйняли та як саме зреагували — на це не звертають уваги. Комунікація — це не те, що ми хочемо, щоб про нас думали. Це те, що про нас реально думають».

Таку ж оцінку дають і представники зовсім іншого табору: викладачі стратегічної комунікації. «На жаль, з особистого досвіду як практик скажу, що було багато таких випадків, коли ми починаємо працювати лише після виникнення проблеми, отже, нам доводиться “гасити” наслідки кризи замість її запобігання. Державні управлінці не до кінця розуміють значення комунікацій та інформаційні ризики», — нарікає Олексій Чорнобай із Національного університету оборони України.

Влада розводить руками

Державні комунікаційники теж мають претензії до журналістів: вони часом жаліються, що стикаються з політичною заангажованістю медіа та некоректною подачею інформації. Микита Потураєв, голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, говорить, що це взагалі всесвітній виклик. Він сказав, що свобода слова з моменту появи цієї концепції завжди ґрунтувалася на принципі особистої відповідальності за те, що ти кажеш. Зараз, із розвитком інформаційних технологій і соцмереж, «на наших очах в усьому світі відбувається найбільша “афера” — свобода слова підміняється свободою брехні».

Микита Потураєв, Дмитро Золотухін

Інші представники держави говорили, що доводиться подовгу мовчати на запитання медіа, адже, мовляв, в умовах війни вони мусять вручну керувати потоками інформації, постійно зважувати, що й коли можна оприлюднити. У підсумку втрачається оперативність, а запити на коментарі можуть лежати без діла місяцями.

До того ж вмикається людський фактор: робота в державних комунікаціях часто означає відданість і ненормовану роботу в поєднані з хаосом. Комунікаційники досить швидко вигорають, люди змінюються, умовно, за пів року. На додачу, при зміні людини на посаді не відбувається передачі знань. Кожен новий комунікаційник приходить і напрацьовує щось своє. Тобто системна передача знань, або ж так званий онбординг, — це одна з потенційних «точок зростання» для покращення комунікацій.

Учасники дискусії згадали й успішний приклад того, як влада змогла провзаємодіяти з фактчекерами та медіа. Це історія з темою «Майдан-3» навесні 2024 року, коли Росія пробувала розхитати українське суспільство на цій темі, мовляв, влада нелегітимна та мають бути вибори. Але ГУР вийшов із випередженням, що буде ось така спецоперація — і медіа та фактчекери роз’яснили це для людей. Тобто допомогли зробити інформування більш масовим.

Зі стратегією ще більші проблеми

Одна з найбільших претензій до держави, які лунали й від представників бізнесу, й від журналістів, — це те, що держава не може чітко сформулювати стратегічний наратив, тобто, те, як ми комунікуємо принципові, великі теми. Спікери від влади просто не йдуть на контакт: «Ми не бачимо їх, окрім радників, які час від часу щось оприлюднюють, але ми не знаємо, чи у них достатньо повноважень», — пояснила медіаменеджерка Тетяна Трощинська.

Цей формат комунікації — коли відкриті до медіа лише неформальні представники влади, а сама вона уникає регулярного прямого спілкування з пресою, а радше воліє записувати звернення на ютубі, змушує журналістів самих здогадуватися про те, яким же є цей стратегічний наратив.

Тетяна Трощинська й Олена Фроляк

За словами пана Череватого, актуальний стратегічний наратив сьогодні — це стійкість. «Для цього нам потрібна єдність суспільства, зрозуміло, вона зараз дещо надщерблена. Але її потрібно шукати. В діалозі та солідарності».

При цьому науковці спонукають комунікаційників робити акцент на наративах, тобто великих історіях про наш опір ворогу. Скажімо, Рена Марутян, доцентка катедри глобальної та національної безпеки Інституту публічного управління та державної служби КНУ, пояснила: «Будь-який культурний, художній продукт — це теж елемент інформаційно-психологічного впливу на громадськість, яка цей продукт споживає. Як казав Бенедикт Андерсон, нація — це нарація. Тобто нація — це те, що ми розповідаємо про себе».

Олена Зіненко, Рена Марутян

За словами пані Марутян, перед тим, як поставити пам’ятник людині, назвати її ім’ям вулицю, «ви спочатку маєте створити про неї наратив... І запропонувати це суспільству. І ось коли суспільство буде, умовно, само писати листи з проханням переназвати вулицю — тоді це є правильна стратегічна комунікація від держави».

Євген Магда, викладач катедри видавничої справи та редагування КПІ, розповідав, що фахівців зі стратегічних комунікацій має бути більше. За його словами, в кожному київському університеті є напрям соціальних комунікацій та журналістики, які могли б стати базою для підготовки фахівців зі страткому. «Адже ми маємо виходити з того, що протистояння з Росією буде настільки тривалим, що обмежитися вузьким колом фахівців — це вкрай неправильно. Проти нас діє величезна пропагандистська машина... У них імперська ідея, яка сама по собі є достатньо вагомою. Тому стратком в освіті України має стати більш популярним у хорошому сенсі слова».

Євген Магда

Андрій Страшний, перший прессекретар Міністерства закордонних справ, поділився успішним прикладом того, як культура використовуються для популяризації бренду України за кордоном, наприклад, на основі національної кухні, моди тощо. При цьому МЗС активно співпрацює з громадськими організаціями. «Так, це робота вдовгу, вона не завжди дає результати відразу, але важливо задати вектор руху — і поступово воно починає вибудовуватися та йти правильним шляхом».

Артем Захарченко, Олена Романюк

Саме наративи є більш потужною зброєю проти російської пропаганди, ніж більш звичний фактчекінг, говорить авторка проєкту «НотаЄнота» Олена Романюк. «Коли ми спростовуємо фейк, ми працюємо в межах цього, накинутого на нас фейкового наративу. Виникає питання: чи достатньо ми при цьому формуємо власні наративи та контрнаративи? Я вважаю, нам треба навчитися заповнювати інфопростір нашими наративами, нашими меседжами, а не лише виходити зі спростуваннями: “це неправда”. Звісно, фіксація фейків має бути для аналізу та документування інформаційних злочинів. Але чи робимо ми рефреймінг, щоб допомогти людям зрозуміти ситуацію загалом?».

Як протистояти «найбільшій афері світу»

Отож, як найкраще координувати зусилля між різними групами комунікаторів? Тим більше, що, як говорили на панелі фактчекерів, Росія працює на дискредитацію не лише держави, а й конкретних груп та установ: журналістів, бізнесу, громадських організацій.

Одним з інструментів є створення клубу стратегічних комунікаційників: неформальної платформи, де спеціалісти зможуть на першому етапі просто знайомитися, обмінюватися думками, ідеями, щоб бути «на одній хвилі», а потім переходити до погодження стратегічних комунікаційних рішень.

Радник міністра культури та стратегічних комунікацій Дмитро Золотухін висловив схожу думку: за його словами, дипстейт, тобто, глибинна держава, — це передусім робочі «чатики», в яких іде якісне обговорення різних тем. «Це не схоже на те, що якась “супервлада” розказує, що робити. Просто кожен робить свій внесок. Але щоб “чатики” працювали, потрібна базова довіра. Коли ти довіряєш своїм колегам з інших інституцій, організацій. Ця базова довіра заснована на пакті про ненапад, адже ми всі перебуваємо в одному човні».

Олена Романюк, Дмитро Баркар, Анаїт Хоперія, Ольга Юркова, Світлана Сліпченко, Вадим Міський

Однак учасники бачать і перепони для такого клубу, без подолання яких буде складно почати реальну роботу. «Для нас як для держави головна задача — це скоординуватися хоча б між собою, — сказала Анаїт Хоперія, заступниця керівника Центру протидії дезінформації РНБО. — Зараз ця робота ведеться. В загрозливих інформаційних моментах ми створюємо робочі групи, зустрічаємося та разом придумуємо, які наративи треба просувати. У випадку нашого Центру ми виявляємо загрози та передаємо інформацію про них, щоб обговорити це все. Але передавати це наказово від влади для поширення в суспільство — це не те, що треба. Думаю, для співпраці потрібні ініціативи, такі як ця від CAT-UA, щоб представники держави, ГО, медіа — всі зустрічалися й обговорювали питання, щоб бути на “одній сторінці” та чути одне одного. Координація  має бути, але не директивне поширення наративів».

Бізнес теж має застереження. Коли йому пропонують створити майданчик для погодження комунікації, він проявляє дуже прагматичний підхід: «Якщо є задача — тоді платформа повинна бути... Але якщо держава не розуміє і не може артикулювати, як вона хоче переконати й залучити своє населення — нічого не вийде», — каже Олеся Жулинська з «Приватбанку».

Якщо все це врахувати, то держава та суспільство через три роки повномасштабної війни можуть знову об’єднатися, щоб вивести комунікаційне поле країни на новий рівень.

Титульне фото: Артем Захарченко, Микита Потураєв, Дмитро Золотухін на зустрічі «Стратком клубу»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Рис, гречка та макарони: де шукати найдешевші крупи цього літа
Хвиля
2025-07-17T03:27:29Z
Пошта та банки: як ПФУ розподіляє гроші на пенсії, субсидії та лікарняні у липні
Хвиля
2025-07-17T03:00:46Z
Паливо знову дорожчає: скільки тепер коштує бензин, дизель та газ на АЗС
Хвиля
2025-07-17T02:06:23Z
Аномальна спека може уповільнити економічне зростання і змінити рівень життя: дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T01:30:30Z
БЕБ повідомило про підозру у підпільному виробництві кави 6 учасникам злочинної групи
УкраинФорм
2025-07-17T01:15:20Z
Joby Aviation подвоює виробництво електричних аеротаксі
УкраинФорм
2025-07-16T23:27:41Z
На Білоруській АЕС спрацювала сигналізація: що сталося
TSN
2025-07-16T23:12:27Z
Oracle інвестує $3 мільярди у ШІ та «хмарну» інфраструктуру в Німеччині й Нідерландах
InternetUA
2025-07-16T23:01:16Z
"Антонов" завершив глибоку модернізацію "Руслана": літак вирушив до Німеччини
Gazeta UA
2025-07-16T21:27:37Z
Тульську область і Воронеж атакували безпілотники – відео ударів
Лига
2025-07-17T03:57:17Z
Москва, Бєлгород, Підмосков'я, Тула та Воронєж: українські безпілотники вночі добряче пройшлись по Росії
Telegraf
2025-07-17T03:48:34Z
ДБР викрило посадовця ВЛК та медсестру, які підробляли документи для ухилянтів
УкраинФорм
2025-07-17T03:46:41Z
Велика Британія та Німеччина готуються підписати оборонну угоду
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T03:42:53Z
50 днів для Путіна: глава МЗС Латвії звернулась до Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T03:33:28Z
Трампа треба примусити: експерт пояснив, як Київ може посилити тиск на РФ
GlavRed
2025-07-17T03:27:59Z
Трамп "мочить" РФ і стане її "могильником": прогноз розпаду Росії
GlavRed
2025-07-17T03:27:49Z
Клімкін: Трампу буде важко повернутися до логіки поступок Росії, але чіткої стратегії щодо України поки немає
TSN
2025-07-17T03:21:13Z
Грем хоче зустрітися з Трампом, аби вирішити долю законопроєкту з санкціями
ZN UA
2025-07-17T03:18:09Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
В Україні майже 1 000 медзакладів надають розширений пакет медпослуг ветеранам
УкраинФорм
2025-07-17T00:27:15Z
Чому для зумерів 35 років – це вже "поважний" вік: результати опитування
TSN
2025-07-16T19:52:42Z
Чи можна займатись сексом під час місячних
24tv
2025-07-16T19:18:27Z
Курячий бульйон проти застуди: наскільки ефективна ця страва
24tv
2025-07-16T18:22:26Z
В Україні викрили постачання ліків до Росії
360ua.news
2025-07-16T17:46:49Z
Варто забути про цю рибу влітку: поради, які збережуть вам життя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T17:00:15Z
Літо без кондиціонеру: як не "розтанути" від спеки у квартирі
GlavRed
2025-07-16T16:25:52Z
Що їсти, щоб забути про закрепи – секрети здорового кишківника
24tv
2025-07-16T16:10:55Z
Майже через рік після смерті: стало відомо про загибель захисника з Київщини Тараса Шацького
24tv
2025-07-17T04:00:20Z
Втрати ворога станом на 17 липня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T03:45:44Z
Втрати росіян на фронті сягнули психологічної позначки
Gazeta UA
2025-07-17T03:39:59Z
Окупанти просунулися на 4 напрямках, а ЗСУ – на одному: огляд фронту та карти від ISW
24tv
2025-07-17T03:33:56Z
Обмеження руху в Чернівцях: які дороги будуть недоступні тривалий час
Политека
2025-07-17T03:30:53Z
Сьогодні в Україні короткочасні дощі з грозами, спека послабне у західних і північних областях
УкраинФорм
2025-07-17T03:30:25Z
Синоптики оновили прогноз на четвер
Gazeta UA
2025-07-17T03:27:59Z
Гороскоп на завтра 18 липня: Овнам - скрута, Козорогам - великий прибуток
GlavRed
2025-07-17T03:27:37Z
Атака "Шахедами", вибухи під Москвою: хронологія 1240 дня війни
24tv
2025-07-17T03:27:21Z
Рунічний гороскоп на 17 липня 2025 року: Овнам — лідерство, Левам — сяйво, а Рибам — глибина підсвідомості
TSN
2025-07-17T03:30:00Z
Мінсоцполітики попереджає про поширення шахрайської схеми під виглядом «Пакунку школяра»
УкраинФорм
2025-07-17T03:21:55Z
Мільйонер розкрив простий трюк, який повинен знати кожен мандрівник, щоб заощадити
24tv
2025-07-17T03:09:39Z
Грошова допомога для ВПО в Києві: як отримати виплати в липні 2025
Политека
2025-07-17T03:00:36Z
У Часовому Яру Сили оборони взяли в полон еліту російської армії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T02:57:10Z
Пентагон показав прототипи майбутніх дронів
УкраинФорм
2025-07-17T02:57:03Z
Виплати для ВПО в Дніпропетровській області: українцям пояснили, як відновити втрачену допомогу
Политека
2025-07-17T02:30:52Z
"Залишили без слів": тисяча тарантулів намагались потрапити до Німеччини у коробках для тортів
Фокус
2025-07-17T02:30:21Z
Пільги для УБД: які знижки надаються на комунальні послуги
ZN UA
2025-07-17T02:24:27Z
Відомий український артист зізнався у почуттях до Злати Огнєвіч
GlavRed
2025-07-17T03:27:26Z
Буде тобі, враже, так, як відьма скаже: Укрпошта презентувала нову тематичну серію поштових марок
Взгляд
2025-07-17T03:00:29Z
Суд, штраф, заборона: Емма Вотсон виявилася злісною порушницею закону
GlavRed
2025-07-16T23:27:25Z
60-річна Елізабет Херлі розкрила свій головний секрет ідеальних фото
GlavRed
2025-07-16T23:27:25Z
Надя Дорофєєва показала доньку від Positiff: емоційний коментар співачки
GlavRed
2025-07-16T22:27:23Z
У Києві відбувся ексклюзивний показ «Операції Курськ»
УкраинФорм
2025-07-16T21:42:54Z
З високим рейтингом: 5 нових маловідомих серіалів, які ви могли пропустити
24tv
2025-07-16T21:36:39Z
Ексучасниця дуету "Алібі" показала дорослого сина
GlavRed
2025-07-16T20:27:25Z
Не захочеться ставити на паузу: 7 захопливих трилерів, від яких не відірватися
24tv
2025-07-16T20:10:33Z
На Прикарпатті трьох осіб звинувачують в організації втечі ухилянтів до Румунії та Молдови
УкраинФорм
2025-07-17T03:57:22Z
Житель Черкас отримав понад 5 років ув’язнення за поширення інформації про ППО на Одещині
УкраинФорм
2025-07-17T03:09:05Z
Атака на Дніпро, вибухи у Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T03:03:51Z
Поблизу курортного Коблева на Миколаївщині військові виявили та знешкодили декілька якірних мін
УкраинФорм
2025-07-17T02:27:26Z
До суду передали справу викритої на хабарі ексзаступниці керівника Запорізької облпрокуратури
УкраинФорм
2025-07-17T02:09:42Z
На Одещині затримали агентів ФСБ, які готували ракетний удар по сховищу селітри в порту
УкраинФорм
2025-07-17T01:27:26Z
Повідомили про підозру російському військовому, який на Херсонщині зґвалтував жінку під погрозою вбивства
УкраинФорм
2025-07-17T00:54:51Z
У Московській області чули вибухи: повідомляють про атаку дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T00:54:24Z
10 років ув’язнення отримав мешканець Павлограда, який убив і забетонував матір
Украина Криминальная
2025-07-17T00:18:48Z
Найкращі пряні парфуми для чоловіків на будь-який смак: добірка з 10 від Esquire
24tv
2025-07-17T04:00:35Z
Пролежить аж до весни: як правильно зберігати часник, щоб він не гнив
GlavRed
2025-07-17T03:27:01Z
Такі деруни вийдуть ще смачнішими: як їх приготувати із вершково-грибною начинкою
Telegraf
2025-07-17T03:18:31Z
Що насправді приховують публікації у соцмережах: ознаки низької самооцінки
Знай
2025-07-17T02:51:48Z
Проблеми стануть вашими друзями, якщо не викинете цю річ. Що може накликати біду
Telegraf
2025-07-17T00:33:10Z
Що не варто зберігати у пластикових контейнерах: 4 домашні предмети
24tv
2025-07-16T23:12:43Z
День ангела 17 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-16T23:12:17Z
Що приховує поведінка кота в новій оселі: експерти дають несподівані відповіді
GlavRed
2025-07-16T20:27:51Z
Урожай можна збирати до осені: як обробляти огірки аспірином
GlavRed
2025-07-16T20:27:06Z
До 5 тисяч доларів за бій: які зарплати можуть отримувати боксерські рефері
24tv
2025-07-17T03:54:35Z
Народилась у Росії та шкільна любов боксера: що відомо про неймовірну дружину Олександра Усика
24tv
2025-07-17T02:15:04Z
Мілан вибув із перегонів за Ніколасом Джексоном
Football.ua
2025-07-16T21:43:25Z
Лукман повідомив Аталанту про готовність перейти в Інтер
Football.ua
2025-07-16T21:21:36Z
Підтримуємо чемпіона: улюблені страви Олександра Усика – легко приготувати до бою
24tv
2025-07-16T21:06:10Z
Збірна Італії стала першою півфіналісткою жіночого Євро-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-07-16T21:00:25Z
Манчестер Юнайтед може втрутитися у боротьбу Ліверпуля та Ньюкасла за Екітіке
Football.ua
2025-07-16T20:54:44Z
Олександр Усик назвав причини, через які він хоче завершити кар'єру боксера
24tv
2025-07-16T20:30:47Z
Розкішна модель, яка народила нащадка Дюбуа: що відомо про прихований роман суперника Усика
24tv
2025-07-16T20:27:11Z
Фірма з евакуації авто зловживала становищем, вимагаючи до 15 тисяч доларів за повернення машин
Топ Жир
2025-07-17T01:18:50Z
Subaru встановлює додаткову плату у 7000 доларів за нову гібридну версію Crosstrek
Топ Жир
2025-07-17T00:48:49Z
Штурмують ринок в Україні: експерти назвали ТОП-5 найнадійніших китайських авто
GlavRed
2025-07-17T00:27:34Z
“Екологічний” завод GM вироблятиме не лише електромобілі, а й великі бензинові авто
Топ Жир
2025-07-17T00:03:56Z
Найпопулярніша модель Mitsubishi перейде на гібридну версію до 2026 року
Топ Жир
2025-07-16T23:18:22Z
Унікальний Mazda RX-7 з фільму “Токійський дрифт” від Veilside був проданий за мільйон
Топ Жир
2025-07-16T23:03:24Z
Volvo почне виробляти позашляховики у США, щоб уникнути митних зборів Трампа
Топ Жир
2025-07-16T22:03:53Z
Порше ніколи не були дешевими, але тепер їх ціни значно зросли
Топ Жир
2025-07-16T20:33:39Z
Цей Pagani Utopia вже має заводські подряпини
Топ Жир
2025-07-16T20:18:59Z
Українські розробники інтегрували систему машинного зору у вітчизняні бойові дрони
InternetUA
2025-07-17T04:01:44Z
lifecell пояснив українцям, як врятувати eSIM та номер за 3 кроки
Хвиля
2025-07-17T03:51:34Z
Чоловік втратив 150 тисяч гривень, намагаючись купити смартфон онлайн
InternetUA
2025-07-17T03:16:11Z
ChatGPT перетвориться на онлайн-магазин: що відомо про співпрацю з Shopify
InternetUA
2025-07-17T02:03:38Z
Торік викиди вуглецю технологічного гіганта Amazon зросли вперше за три роки - Bloomberg
InternetUA
2025-07-17T01:01:17Z
Fallout 5 отримав офіційне "зелене світло"
InternetUA
2025-07-17T00:01:20Z
Вчені знайшли простий спосіб повернути радість та щастя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T00:00:17Z
Популярна онлайн-платформа блокує акаунти українських підприємців: Федоров відреагував
InternetUA
2025-07-16T22:24:57Z
Світло, що краде ваш сон: як темрява впливає на його якість
Gazeta UA
2025-07-16T21:42:02Z