MY.UAНовини
«Правильна Європа», «Євразійська цивілізація», «Русскій мір». Як Москва виправдовує свої імперські амбіції в різних регіонах світу
«Правильна Європа», «Євразійська цивілізація», «Русскій мір». Як Москва виправдовує свої імперські амбіції в різних регіонах світу

«Правильна Європа», «Євразійська цивілізація», «Русскій мір». Як Москва виправдовує свої імперські амбіції в різних регіонах світу

Розповідаємо, як путінська Росія вибудовує свій образ для обґрунтування політичного та військового втручання у різних частинах світу.

Ідеологія, що її презентують нинішні російські можновладці, не є цілісною та послідовною. Відсутність єдиної офіційної ідеологічної системи сучасна Росія компенсувала набором еклектичних формул, які спрямовані до різних аудиторій і використовуються для різних задач. Така фрагментарна офіційна ідеологія є не тільки засобом легітимації режиму всередині держави, а й слугує інструментом для обґрунтування міжнародних амбіцій Кремля. 

Нерозбірливість російської пропагандистської машини предстоятель Російської православної церкви Патріарх Кирило (Володимир Гундяєв) у 2014 році пояснював наступним чином:

«Закликаємо з’єднати все найкраще і цінне з різних епох нашої історії у великому синтезі релігійних ідеалів Стародавньої Русі, державних і культурних досягнень Російської імперії, соціальних імперативів солідарності та рівності, проголошених у радянському суспільстві, справедливого прагнення до реалізації прав і свобод громадян у пострадянській Росії. Подібну ідеологічну модель можна описати формулою “віра — справедливість — гідність — солідарність — державність”».

Хоча путінська Росія відрізняється як від абсолютної монархії Романових, так і від соціалістичного радянського режиму, в цих концепціях експлуатуються старі кліше імперського та соціалістичного минулого. Зокрема  запропонована  за Миколи I царським міністром графом Сергієм Уваровим тріада «православ’я — самодержав’я — народність» обґрунтовувала й необхідність піклування самодержця про православних і загалом слов’ян, розширювало межі амбіцій Росії на території їхнього розселення. Більшовицька ідеологія СРСР мала універсальний характер. Пригнічені пролетарі могли перебувати у будь-якому куточку світу, тож і вплив, зокрема і через військові дії, наймогутнішої соціалістичної держави не зазнавав географічних обмежень. Наразі Москва зокрема використовує прихильність держав Глобального півдня до антиімперіалістичної риторики СРСР.

Тож як і у випадку з цільовими аудиторіями, різні російські ідеологеми використовуються для виправдання політичного втручання та агресії Росії в різних регіонах. Наприклад, для східнослов’янських народів Кремль просуває ідею «триєдиного народу», для обумовлення впливу на пострадянському просторі використовує концепт «русскій мір», а виправданням конфронтації з Заходом слугує ідеологічна течія неоєвразійства або образ Росії як «правильної Європи». Надалі розповідаємо, як функціонують відповідні ключові концепти сучасної Росії.

Бій за «русскій мір»

Після розпаду СРСР Росія продовжила використовувати російськомовні спільноти у пострадянських країнах для збереження стосунків із Москвою. З початку 2000-х років у російському політичному дискурсі почав закріплюватися термін «русскій мір», якому різні російські філософи, політичні та релігійні діячі досі приписують різні визначення. Одна з найперших згадок цього терміну російською політичною владою сталася у 2001 році, коли Володимир Путін на церемонії відкриття Конгресу співвітчизників у Москві давав визначення терміну «співвітчизник»:

«Це питання духовного самовизначення. Адже поняття “русскій мір” споконвіку виходило за географічні кордони Росії та навіть далеко за межі російського етносу».

Конгрес співвітчизників був присвячений проблемі консолідації російської діаспори. На основі розроблених ідей під час заходу було створено Міжнародну раду російських співвітчизників, серед основних завдань якої є «розповсюдження російської мови та культури за кордоном» і «створення єдиного російського культурного, інформаційного й освітнього простору».

Виходячи з цього, Росія має свій інтерес там, де існує російська мова та живе російська діаспора. Містко цю формулу озвучувала колишня дружина президента Росії Людмила Путіна ще на початку правління свого чоловіка: «Росія закінчується там, де закінчується російська мова». Так через ідеологічну інструменталізацію мови пострадянські держави опинилися в зоні ризику зазіхань Росії.

Поступово використання концепції ставало більш експансіоністським. У щорічному зверненні до Федеральних зборів у 2005 році Путін назвав розпад СРСР «найбільшою геополітичною катастрофою» та драмою для російського народу, оскільки «десятки мільйонів співвітчизників залишилися за межами Росії». Хоча «русскій мір» у 90-х роках будувався як концепція побудови інноваційної економіки в Росії за допомогою ресурсів діаспори, зрештою він став інструментом Кремля для обумовлення своїх геополітичних інтересів і поширення свого впливу за кордоном.

У 2007 році указом Путіна було утворено Фонд «Русскій мір», на який покладається завдання поширення російської мови та культури за кордоном. За інформацією з сайту цього фонду, організація має свої філіали в 39 державах світу. Такі філії діяли й в Україні, зокрема на сайті Запорізької ОДА досі можна знайти новину про відкриття «Русского центра», який фінансувався фондом «Русскій мір».

Публікація на сайті Фонду «Русскій мір». «В Україні відбуваються утиски російської мови й узагалі всіх російських центрів» — переклад із російської

Російська мова зрештою і стала одним із публічно оголошених Кремлем приводів для агресії проти України у 2014 році, коли Путін обіцяв «захищати етнічних росіян в Україні й ту частину українського населення, яка відчуває свій нерозривний не тільки етнічний, а й культурний, мовний зв’язок із Росією, відчувають себе частиною широкого російського світу».

«Русскій мір» — православна цивілізація

Термін «русскій мір» інакше трактує заборонена в Україні Російська православна церква, а точніше — Володимир Гундяєв (Патріарх Кирило), один з ідеологів «русского міра». В основі його концепції лежить ідея про єдність східнослов’янських народів, яку він називає «ядром русского міра». На думку патріарха Кирила, українці, білоруси та росіяни «продовжують залишатись одним народом», що є вираженням російського історичного міфу про «триєдиний народ». Патріарх Кирило виділяє три основні стовпи «русского міра»: православна віра, російська мова і культура, спільна історична пам’ять. Інакше кажучи, російські інтереси існують там, де є вплив РПЦ, де використовується російська мова, де існують російські історичні міфи.

Атрибутом промов патріарха Кирила є згадка про «Київську купель хрещення» — місто Київ, із якого почався процес християнізації історичних земель Русі. Цю «купель» Гундяєв називає «джерелом нашої цивілізації, нашої культури, нашої віри». Під словом «нашої» вочевидь опосередковано мається на увазі «російської».

Через пропаганду міфів про «київську купель» і «один народ» серед росіян створюється стале враження про невіддільність України від Росії. Тож ці міфи, а також розбудова наднаціонального проєкту «русского міра» зумовлює російський інтерес прямо чи опосередковано контролювати територію України. Саме тому РПЦ і Гундяєв називають російське вторгнення в Україну «священною війною» та «національно-визвольною боротьбою “русского народа” проти злочинного київського режиму».

У своїх промовах Гундяєв прямо визначає Росію «державою-цивілізацією зі своїм власним набором цінностей, своїми закономірностями суспільного розвитку, своєю моделлю соціуму та держави». В одному зі своїх виступів Гундяєв протиставив «православну цивілізацію» — Заходу, назвавши «найгострішим конфліктом сучасності» зіткнення локальних цивілізацій із «радикальним глобалістським проєктом», під яким мається на увазі західна культура й цінності. Для подолання такого конфлікту Патріарх Кирило пропонує розпочати діалог з іншими локальними цивілізаціями, щоб «кожна цивілізація існувала, зберігаючи свою ідентичність». Під цими словами мається на увазі ідея, що гегемонію Заходу можна подолати лише шляхом налагодження відносин з іншими народами, зокрема «Глобального Півдня», результатом чого має стати створення багатополярного світу, прагнення до якого часто декларує Путін.

Про експансіоністські засади «русского міра» московський патріарх говорить так: «Кордони створюють зайві перепони для народів русского міра». Таким чином, релігійна інтерпретація «русского міра» є інструментом для легітимації російських територіальних претензій, особливо проти України та Білорусі. В риториці Гундяєва простежується ідея про необхідність об’єднання східнослов’янських народів, які він ще називає народами «Святої Русі». Статус «цивілізації» щодо Росії використовується, щоб підкреслити її особливість, виправдати протистояння з Заходом, а також за допомогою історичних міфів прагнути об’єднати навколо сучасної Росії колишні території російської імперії та СРСР.

Нині використання концепції «русского міра» політичними лідерами Росії стало ще більш войовничим. Наприклад, колишній президент Росії та заступник голови Ради безпеки Дмитро Медведєв 13 грудня 2024 року опублікував статтю «Про національну ідентичність та політичний вибір: досвід Росії та Китаю» в журналі при МЗС Росії. У висновках Медведєв ставить ультиматум Україні: «бути з Росією або зовсім зникнути з мапи світу». Медведєв у статті закликає українців «відмовитися від протиставлення себе загальноросійському проєкту (ориг. — “общерусскому”)». Під терміном «загальноросійський» проєкт мається на увазі ідея про один «триєдиний народ». Про оголошену «русскому міру» війну говорив і Путін 20 грудня 2024 року — щоправда, він не уточнив, хто саме її оголосив.

Та концепція має і свої обмеження. «Русский мір» пропагандистськи частково працює для виправдання застосування військової сили в Україні, зокрема для частини міжнародної аудиторії чи окремих груп населення всередині України. Але цей концепт уже значно гірше може пояснити російську військову присутність у Сирії чи державах Африки, тож і Москва ним не обмежилась і пропонує для цього інші ідеологеми.

Євразійська цивілізація дає бій «сатанинській цивілізації Заходу»

«Особливу історичну місію» Росії відводять філософи-«євразійці», зокрема Олександр Дугін — один з ідеологів сучасного політичного режиму в Росії. За його вченням Росія — це аж ніяк не європейська держава, а окрема цивілізація, яка протиставляється Заходу. Апелюючи до того, що Захід історично бачив Росію як «карикатуру на Європу», Дугін пропонує розуміти її як «слов’яно-православну цивілізацію» або ж «Росію-Євразію».

Таке визначення російської держави є схожим на ідеологеми РПЦ, які також покладають на Росію роль лідерки серед слов’янських народів. Це також дозволяє Кремлю проголосити території України та Білорусі своїми історичними землями.

Одночасно з цим концепція «неоєвразійців» не обмежує сферу впливу Росію винятково східнослов’янськими народами. За потреби будь-який геополітичний інтерес Кремля може бути виправданий «неоєвразійцями». Наприклад, Дугін виправдовував російську інтервенцію у Сирію у 2015 році як «підтримку шиїтської вісі, що повністю відповідає континентальній логіці». В кінцевому результаті, все зводиться до протистояння континентальної цивілізації з морською, під якою Дугін має на увазі ліберальний Захід.

У своїх філософських роботах Дугін називає Росію «державою-світом» і прирівнює цей термін до вже згаданого «русского міра». За Дугіним, кордони «русского міра» — це колишні території Російської імперії та Радянського Союзу. Відповідно до такого підходу «русскій мир» стає більш інклюзивною доктриною, яка розповсюджується незалежно від етнічних чи релігійних чинників — ключову роль відіграють так звані «російські історичні землі».

Війну в Україні російський філософ назвав «боротьбою за Державу-Цивілізацію», підкреслюючи тим самим екзистенційний характер війни для Росії. Проте ця війна не стільки ведеться проти України, скільки проти Заходу, адже нібито «західний лібералізм породив неонацизм в Україні».

У своїх промовах, публікаціях і академічних статтях Дугін демонізує Європу та США, називаючи їх «сатанинською цивілізацію». Він закликає російське політичне керівництво «дати останній і рішучий бій» Заходу. Для цього Дугін пропонує звернутись до інших цивілізацій — ісламської, індійської, китайської, латиноамериканської та африканської, глобалізуючи тим самим протистояння зі США в масштаби всього світу. Такі тези є частково співзвучними з ідеями Патріарха Кирила.

У 2009 році Дугін у своїй роботі «Четверта політична теорія» окреслив геополітичні завдання Росії: зміцнити відносини з державами, які кидають виклик Заходу; розколювати Захід, розриваючи зв’язки Європи з США; відкидати всі західні цінності, культуру й технології, які роз’їдають цивілізаційну ідентичність.

Сучасна російська зовнішня політика загалом відповідає ідеям Дугіна, адже Кремль через альтернативні військові, економічні та політичні блоки, наприклад BRICS, намагається консолідувати як альтернативу Заходу держави «Глобального Півдня». Дестабілізацію і розділення Заходу Кремль здійснює завдяки втручанням у виборчий процес: спонсорування радикальних євроскептичних і проросійських рухів, дезінформаційних кампаній і використання ботоферм. Про принципове відкидання західних цінностей, зокрема правозахисту, ми писали в окремому матеріалі. 

  • Читайте також: У російський монастир із західним уставом: як Москва таврує ворожими й відкидає права людини

Бій за «правильну традиційну Європу»

Та при відстоюванні своєї окремішності від Заходу Росія втрачає засоби впливу власне на спільноти Заходу. Тож для забезпечення такого впливу Росія вибудовує на міжнародні аудиторії й образ поборниці «справжньої» старої консервативної Європи. У 2021 році Центр стратегічних і міжнародних досліджень випустив аналітичний звіт про стратегічний консерватизм як ідеологічну концепцію, яку Росія зокрема використовує задля налагодження зв’язків із консервативними західними спільнотами. В межах концепції Росія готова «захистити Захід від самого себе», від «неправильних» ідей мультикультуралізму, підтримки фемінізму, ЛГБТІК-спільнот тощо.

У 2022 році, за повідомленням російського «опозиційного» видання «Медуза», прокремлівський Експертний інститут соціальних досліджень на замовлення адміністрації Путіна підготував більш деталізовану експортну концепцію Росії, за якої та «має стати “континентом свободи” для людей правих переконань з усього світу — “умовного Сільвіо Берлусконі чи Віктора Орбана”». Для цього буде вибудований нібито образ Росії як «правильної, правої, традиційної Європи без гей-парадів, впливу меншин і США».

З жовтня 2023 року до лютого 2024 року «Детектор медіа» та LetsData в рамках проєкту EU Disinformation Situation Centre проводили 6-місячний моніторинг ворожих впливів на медійний простір Польщі, Словаччини, Чехії, Румунії, Молдови, Болгарії, Угорщини та України, здійсненого на основі аналізу повідомлень у чотирьох ключових соцмережах — Telegram, X (Twitter), Facebook і YouTube. За результатами було помічено основний метод поширення проросійських поглядів у цих країнах. Росія використовує свої інформаційні ресурси для підсилення поширення поглядів місцевих, найчастіше правоконсервативних політиків. Проросійські погляди на війну в Україні йшли при цьому в пакеті зі зрозумілою для місцевих спільнот критикою західних культурних і політичних трендів. Як сказала дослідниця сучасної пропаганди в Румунії Сузана Драґомір в інтерв’ю «Детектору медіа», на першому етапі розпалюється антизахідна риторика, ненависть до ЄС і НАТО. Надалі ж «Росія позиціює себе як захисницю християнських цінностей і протиставляє себе Євросоюзу, якого зображує як нав’язану”гей-диктатуру”».

Та ті тези можуть працювати не тільки в близьких до Росії країнах колишнього соціалістичного табору. Радикальні консервативні політичні течії на Заході, зокрема в Консервативній партії США, вбачають у Путіні ситуативного союзника у протистоянні західним ліберальним елітам. На цьому тлі, наприклад, консервативний республіканський американський блогер Такер Карлсон також повторював російські тези про гоніння на християнство в Україні, маючи на увазі обмеження на вплив російської церкви. У цьому випадку Карлсон розповсюджує російську пропаганду для власної американської аудиторії на підтвердження глобального наступу на важливі для нього цінності в самих США.

  • Читайте також: «Важко зробити румуна прихильником Росії, але можна налаштувати проти ЄС, НАТО та України», — Сузана Драґомір про кремлівську пропаганду в Румунії

Врешті еклектичний набір російських формул міжнародного позиціювання знайшов відображення у затвердженій у 2023 році офіційній концепції зовнішньої політики Росії:

«Більш ніж тисячолітній досвід самостійної державності, культурна спадщина попередньої епохи, глибокі історичні зв’язки з традиційною європейською культурою та іншими культурами Євразії, відпрацьоване за багато століть вміння забезпечувати на спільній території гармонійне співіснування різних народів, етнічних, релігійних і мовних груп визначають особливе становище Росії як самобутньої держави-цивілізації, просторої євразійської та євро-тихоокеанської держави, що згуртувала російський народ та інші народи, що становлять культурно-цивілізаційну спільність “русского міра”».

За налагодженої роботи пропагандистської машини ідеологічне позиціювання адаптується під різні аудиторії та використовується для лобіювання власних інтересів. Для держав «Глобального Півдня», де поширені антизахідні настрої, краще працює ідея про окремішню самобутню від заходу цивілізацію. Для спільнот на самому Заході відпрацьована концепція Росії як захисниці «традиційних європейських цінностей» на противагу «сучасним викривленням». І нарешті для спільнот пострадянського простору та православних спільнот Східної Європи пропонується концепція «русского міра». Кожна з концепцій потенційно краще виправдовує політичне втручання Москви для регіону свого поширення. Та в будь-якому разі за суперечливими формулюваннями стоїть прагнення домінування за межами своїх кордонів та виправдання права сильного.

Щоб не пропускати найголовніших матеріалів Центру досліджень «Детектора медіа», підписуйтеся на розсилку. Вона виходить що два тижні

Ілюстрація на головній та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z