Україна ризикує втратити усі захоплені російські території протягом кількох місяців — Bloomberg
Після несподіваного наступу на початку цього року українські війська вже втратили близько половини території, захопленої в Курській області, і за кілька місяців може втратити решту, повідомляє Bloomberg з посиланням на офіційних осіб США.
Втрата територій у Курській області потенційно позбавляє Київ важливого важеля впливу на переговори про припинення вогню з Росією.
У разі більш узгоджених зусиль Москви, сили Києва зможуть утримувати території лише до весни, перш ніж вони будуть змушені відступити — або ризикувати потрапити в оточення, — заявили представники США на умовах анонімності.
Цей час є важливим, оскільки українські офіційні особи заявили, що вони сподівалися використати територію, захоплену в Курську, як розмінну монету на будь-яких переговорах. Хоча новообраний президент Дональд Трамп, який вступить на посаду 20 січня, заявив, що хоче якнайшвидше завершити війну, двом сторонам можуть знадобитися місяці, щоб домовитися про припинення вогню.
Офіс президента України не відповів на запит про коментар.
У той же час, українські сили вже зуміли протриматися на Курську довше, ніж обіцяли деякі початкові прогнози, чому частково сприяло рішення США дозволити Києву запускати свої ракети великої дальності по Росії, сказав один із чиновників.
Інший чиновник попередив, що намір України в Курську полягав не в тому, щоб утримати його, а радше заради шокової цінності її контрвторгнення та подальшого скорочення російських сил. Таким чином, відступ все ще можна було зобразити як тактичний успіх. Двоє чиновників висловили сподівання, що президент України Володимир Зеленський накаже відступити з Курська досить швидко, щоб уникнути значних втрат.
Незважаючи на можливий відступ України, вторгнення вже завдало великих збитків як російським, так і північнокорейським силам.
Джон Кірбі, речник Ради національної безпеки США, заявив журналістам, що північнокорейці, які підтримують Росію, проводять «масовані напади на українські позиції в Курську», в результаті чого лише за минулий тиждень було вбито або поранено понад тисячу осіб.
Завжди було зрозуміло, що Росія може повернути Курськ, якщо захоче, сказав Джордж Баррос, який очолює групи російської та геопросторової розвідки в Інституті вивчення війни. Але вторгнення до Курської області показало, що міжнародний кордон Росії не повністю захищений і може бути знову порушений в інших точках, сказав він, і що використання американського обладнання всередині Росії не призвело до катастрофічної ескалації.
«Наступаючи на Курськ, українці продемонстрували, що війна не безнадійно зайшла в глухий кут, а справді є досить динамічною», — заявив Баррос, що показало союзникам, що Україну все ще варто підтримувати для подальшого розмивання військових та економічних ресурсів Росії.
Якщо російські війська розпочнуть ефективний контрнаступ на Курськ, вони, ймовірно, будуть націлені на ключові дороги та міста, щоб змусити українців відступити, і можуть надіслати додаткові північнокорейські війська, сказав один із чиновників. Північна Корея може надати ще близько 8000 солдатів для підтримки зусиль Росії до весни, сказав чиновник, але попередив, що ця оцінка має «низьку достовірність».
Нагадаємо, раніше стало відомо, що США готуються оголосити про новий пакет допомоги Україні.