MY.UAНовини
Опозиція чи агенти Кремля? Хто такі «хороші русскіє» та чого від них чекати українцям
Опозиція чи агенти Кремля? Хто такі «хороші русскіє» та чого від них чекати українцям

Опозиція чи агенти Кремля? Хто такі «хороші русскіє» та чого від них чекати українцям

Як російські «ліберали» знаходять підтримку за кордоном, залишаючись імперіалістами, — обговорення.

Чи існує взагалі в Росії ліберально-демократична опозиція? Чи можна вважати російські медіа в екзилі справді незалежними? Чи варто українцям довіряти росіянам, які начебто виступають проти Путіна? Ці й інші питання обговорили учасники круглого столу «“Хорошие русские” — хто вони? (феномен «хороших русских» у гібридній війні Московії проти України й Заходу)», організованому Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв (ГДІП).

Модерував подію ексміністр закордонних справ України (2007—2009 роки), керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко. Участь в обговоренні взяли народний депутат України Олег Дунда, журналіст Роман Цимбалюк, публіцист і ведучий Віталій Портников, заступник гендиректора телеканалу «ATR» Айдер Муждабаєв, директорка Інституту демократії імені Пилипа Орлика Світлана Єременко, а також аналітикиня Інституту демократії імені Пилипа Орлика, співавторка книги «Деконструктори правди» Наталія Стеблина.

На початку дискусії Володимир Огризко розповів, що він як очільник Центру дослідження Росії намагався зрозуміти, як і коли виникла формула «хорошиє русскіє». Вдаючись до пошуку у відкритих джерелах, зокрема і за допомогою штучного інтелекту, він знайшов чимало версій. Згідно з деякими, вперше це формулювання використав Володимир Маяковський, інші стверджують, що це поняття створив американський письменник 1950-х років або ж воно з’явилося вже під час повномасштабної війни в Україні. Немає точного визначення, хто такі «хорошиє русскіє». Найкоротший опис — це поняття, тотожне до поняття «російські ліберали», а також це росіяни, які проти війни в Україні та політики Путіна.

Огризко сформулював власні вісім питань, які, на його думку, можуть допомогти визначити, хто дійсно є російським лібералом, а хто прикривається цим визначенням:

  1. Чи вважаєте ви дії Росії в Україні у 2014-му і 2022-му роках актами воєнної агресії, що трактується міжнародним правом як міжнародний злочин?
  2. Чи має постпутінська ліберальна Росія негайно повернути Україні всі тимчасово окуповані території?
  3. Чи має постпутінська ліберальна Росія виплатити Україні компенсації за завдану шкоду?
  4. Чи правильною є теза про те, що це не війна Путіна, а війна російського народу, метою якої є знищення українців як етносу?
  5. Чи треба сьогодні російському лібералу допомагати Збройним силам України?
  6. Чи повинна постпутінська ліберальна Росія видати міжнародному суду російських воєнних злочинців?
  7. Чи повинна постпутінська ліберальна Росія визнати право народів, які живуть на її території, на самовизначення?
  8. Чи повинна постпутінська ліберальна Росія і надалі володіти ядерною зброєю?

«Звісно, у кожної нації, яка відчула на собі “російський лібералізм”, виникне набагато більше питань. Але від їхніх відповідей залежить, яку “прекрасну Росію майбутнього” вони збираються будувати — таку саму, яка є сьогодні, тільки з собою на чолі? Чи може, Росію, яка через кілька поколінь зможе, спокутувавши свої гріхи перед багатьма народами світу, поступово наблизитися до того, що називається справжнім лібералізмом та демократією? Зараз “хороші русскіє” дуже активно працюють на Заході, просувають свої псевдоліберальні наративи. І на превеликий жаль, Захід ці наративи сприймає за чисту монету та підтримує цих людей фінансово та політично.

За моїми даними, деякі представники Держдепартаменту неофіційно розповідали нашим колегам, що ці “хороші русскіє” за останній час презентували кілька десятків пропозицій того, як треба завершувати війну. Звичайно, з російських позицій. Така собі цікава ліберальна опозиція, яка працює суто на імперські інтереси їхньої так званої батьківщини. Тому ми не маємо права допустити, щоб Захід знову наступив на ті самі граблі, які він уже облюбував на початку 90-х років. Бо в підсумку ми отримаємо ту ж саму агресивну Росію, тільки з іншими іменами», — сказав Володимир Огризко.

  Роман Цимбалюк, Айдер Муждабаєв, Володимир Огризко, Олег Дунда, Світлана Єременко

Журналіст Роман Цимбалюк, який пропрацював кореспондентом у Москві 13 років, розповів, що з 2014 року російські ліберали створювали імітацію виборів: «На моє переконання, опозиція — це ті люди, які хоча б у теорії можуть прийти до влади в цій державі. Позиція “хороших русскіх” не сильно відрізняється від позиції Кремля, що вкотре доводить, що ці люди працюють у ворожій команді. В Росії їхній вплив дорівнює нулю. І коли вони водили “хороводи” московськими бульварами (протести проти фальсифікації виборів в Росії — “ДМ”), він теж дорівнював нулю. І, мабуть, ще одна з їхніх задач, крім легалізації російської влади, — це продемонструвати, що не все так однозначно. За великим рахунком, це група людей, яка займається імітацією [політичної діяльності], бо якщо вводити хороводи навколо посольства Росії в Берліні, то в Москві від цього нічого не зміниться».

Володимир Огризко запитав Віталія Портникова, який працював у російських медіа багато років, у чому причина російської сучасної імперськості, яка змушує навіть (псевдо)лібералів говорити, що Росія повинна бути імперією від Балтійського моря до Тихого океану.

  Віталій Портников

За словами Портникова, це пов’язано з самою моделлю державності, а також із просочуванням спецслужб у всі сфери життя суспільства: «Ми маємо зрозуміти не те, як це виглядало з часів Карамзіна чи імперії Романових, а чому це виглядає так зараз? Як сучасна Росія перетворилася на державу з імперським фантомним мисленням?

Я бачив, як створювалися перші незалежні медіа в Радянському Союзі, коли тут в Україні був повний “бетон” і Москва була єдиною нашою надією на порятунок. Перші українські товариства створювалися не в Києві, а в Москві. Перші незалежні видання, радіостанції, протести проти комунізму були в Москві. Російський народ був авангардом демократичного руху в час, коли тут фактично нічого не було, за винятком трьох галицьких областей.

Але є інше дуже важливе питання, на яке ми тоді не дуже звертали уваги. А як це взагалі відбувалося? Як виглядали демократичні медіа? Хто їх створював і чому?».

Журналіст згадує, що засновницею незалежних газет у Москві була Московська рада, в якій начебто перемогли демократи. «Головою та заступником голови у Московській раді були Гавриїл Попов і Сергій Станкевич, які потім виявилися людьми абсолютно інших політичних поглядів. “Ехо Москви” теж вони створювали, — згадував Портников. — А як створювалася незалежна інформаційна агенція “Інтерфакс”? В іномовленні радянського радіо. А коли з іномовлення вигнали цю незалежну агенцію, вона отримала два офіси: один — у ЦК КПРС, який був представлений Аркадієм Вольським, що потім був спонсором перемоги Леоніда Кучми в 94-му році, а інший — у Білому домі у Бориса Єльцина. Але ми завжди вважали, що це незалежна агенція, і появу її української філії вважали величезним досягненням, хоча це було не наше досягнення».

За його словами, в Україні був нижчий рівень інфільтрації спецслужб у суспільство, бо, на відміну від Москви, тут КДБ був провінційним і псевдодержавним: «Більшість людей, яких ми можемо вважати російськими лібералами, просто завжди співпрацювали з різними відділеннями однієї й тієї ж організації. У Києві був центр, яким керував політолог Бондаренко — і всі наші експерти ходили туди й брали участь у дискусіях. А він був звичайний офіцер російського ФСБ, надісланий сюди для роботи. Тобто туди, куди вони могли прийти, вони прийшли, але в Росії вони просто були з найпершого дня. З одного боку спецслужби контролювали консерваторів, а з іншого — контролювали так званих лібералів. Ті, хто дійсно мав демократичні погляди в Росії, дуже часто просто платив за це своїм життям».

Віталій Портников пояснював, що імперське мислення росіян — це компенсація за відсутність прав і власних можливостей, яка підігрівається тим, що з суспільством із різних боків працює одна організація. Раніше це була Комуністична партія, а тепер це Федеральна служба безпеки. Якщо людина піде в консерватори та патріоти, їй скажуть: «Нам потрібна велика імперія, русскій марш». Якщо вона піде в ліберали, там її чекає Анатолій Чубайс з ідеєю ліберальної імперії».

«У російських політичних колах вважається абсолютно божевільним говорити про права народів Росії, — казав Портников. — Мої московські колеги ставилися до цього з відвертим презирством, мовляв, як можна писати про політику в Татарстані, в Башкортостані чи в Карелії. Проблема не в тому, що ми вважаємо їх частиною російського дискурсу, а в тому, що самі росіяни, від ліберальних до неліберальних, із ними не хочуть розмовляти. Я людина з іншої країни, яка абсолютно не має до цього ніякого відношення, нагадую про проблеми, якими мали б займатися ось ці російські ліберали: русифікацією, знищенням національної гідності, мобілізацією корінних народів Росії, фактичним очищенням території. Щоб це змінити, нам потрібна денацифікація Росії, очищення її від впливу працівників спеціальних служб, Федеральної служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки Російської Федерації, які працюють і на Луб’янці, й у Кремлі, й на телебаченні, й у медіа від Москви до Нью-Йорка».

Володимир Огризко додав, що з думкою Віталія Портникова перегукується фраза Айдера Муждабаєва: «Російські ліберали — це відділ ФСБ у відрядженні». Проте додав, що не всі «хороші росіяни» співпрацюють зі спецслужбами, зокрема Гаррі Каспаров, Андрій Піонтковський, Ігор Ейдман або ж Катерина Марголіс. На його думку, ці люди виїхали з Росії та не бояться говорити за кордоном правильні речі. Водночас російські опозиціонери постійно сваряться один з одним і насправді представляють тільки самих себе, а не російський народ.

 Айдер Муждабаєв

Айдер Муждабаєв сказав, що Огризко перерахував ледь не всіх справжніх російських лібералів: «Можна додати ще пару інтелектуалів з оточення Гаррі Каспарова — і поставити крапку. Я думаю, в історії, починаючи з Івана ІІІ, російська опозиція ще не була так схожа на нуль».

Він говорив, що українці на найвищому рівні мають пояснювати міжнародним партнерам, що не так із «хорошими русскіми».

«На Заході дуже бракує державної української думки. Багато проукраїнських людей стикаються з тим, що їхня влада каже: “Ну, вони ж ліберали, ось у Вільнюсі є Навальна, в Берліні є хтось інший, в Амстердамі є цілий канал “Дождь”, який заснував Медведєв, до речі. Але ми цього не знаємо. Навальний був ксенофобом, фактично рашистом, але ми не хочемо цього пам’ятати. І цей цирк гастролює дуже успішно — і в комерційному сенсі, і в політичному. Щоб змінити це, потрібні заяви українських політиків, МЗС, а всі мовчать і немає системної роботи. В кожній країні, де вони з’являються, на мою думку, має бути посол або якийсь лідер української спільноти, який міг би як абетку це зачитувати місцевій владі та місцевим медіа», — вважає Айдер Муждабаєв.

Беззубою, інфантильною та проімперською назвала російську опозицію директорка Інституту демократії імені Пилипа Орлика Світлана Єременко: «Я вважаю, що справжньої ліберально-демократичної опозиції в Росії немає, тому що немає протестів, немає якихось конкретних дій, рішучих акцій ні в Росії, ні за кордоном. А ті росіяни, які подають себе опозицією, — це просто російські емігранти, які перебувають за кордоном, потребують уваги та грошей від Заходу».

  Світлана Єременко

Науковиця згадала акцію Юлії Навальної «Полудень проти Путіна», коли росіян загітували о 12:00 просто вийти на вулицю. В результаті, вони створили видимість високої явки на дільницях, чим легітимізували вибори.

«Або марш у Берліні. На мою думку, це спосіб не підтримати Україну, не заявити рішучий протест, а просто ще одна спроба виставити себе жертвами й залучити побільше коштів. Вони переконують Захід у тому, що винен тільки Путін, а не російський народ. Залякують тим, що розпад Росії принесе з собою етнічні чистки, громадянську чи ядерну війну», — казала Світлана Єременко.

Однією з прикладів «опозиціонерок в екзилі» вона назвала Катерину Шульман. Хоч вона інтелігентна, розумна політблогерка, яка називає себе іноагенткою і жертвою режиму, за словами Єременко, вона абсолютно не засуджує окупантів, не проявляє емпатії до українців і не бачить загарбницької політики Росії протягом століть.

«Маючи доступ до міжнародної аудиторії, вона катається по всьому світу, але не закликає до рішучих дій, щоб зупинити Путіна та війну в Україні, а розповідає, що путінський режим не найгірший у світі. Крим для неї, як і для всіх росіян, “подарунок і свято”. Відкидає заяви про колективну відповідальність росіян, називаючи це фашизоїдною концепцією.

Але це тільки один приклад. Я вже не кажу про те, що говорить Кац у своїх відео. В одному з інтерв’ю його запитали, чи підтримує він Україну. “В якому сенсі?”, — запитав Кац. Тоді ведучий перепитав, чи потрібно Україні надавати зброю, на що той відповів: “У мене немає думки щодо цього”», — розповіла Світлана Єременко.

Протягом двох років Інститут демократії імені Пилипа Орлика досліджував російські ліберальні медіа, які називають себе незалежними: «Дождь», «Медуза», «Медіазона» та «Живой гвоздь». Зібрані матеріали дослідниці Наталія Стеблина й Ірина Авраменко видали у книзі «Деконструктори правди. Як російські опозиційні медіа висвітлюють Велику війну Росії проти України».

Аналітикиня Наталія Стеблина розповіла, що вивчаючи російські медіа, вони дійшли висновку, що для них не існує такого поняття як “факт”: «Російські опозиційні медіа та лідери думок виконують одну з головних задач кремлівської пропаганди. Вони занурюють свою аудиторію в таку інформаційну трясовину, де немає можливості спертися на щось конкретне, на якийсь факт або на якусь правду».

 Наталя Стеблина

В етері «Дождя», розповідаючи про «загострення ситуації на Донбасі», ведучий просто зачитував повідомлення з різних джерел: телеграм-канали, офіційні російські ресурси, абсолютно все, не фільтруючи. А потім він додав: «Усе це верифікувати дуже складно. Ми говоримо про обстріли, але це не означає, що ці обстріли були. Повідомлення, що надходять, треба перевіряти». Наталя Стеблина каже, що зазвичай журналісти не повинні видавати в етер те, в чому вони не впевнені. Хіба що під час гарячої події може бути попередня інформація, яка надалі все одно перевіряється.

Але таким чином вони висвітлюють не лише події в Україні, а й у Курській області. Інформацію про події вони базували на повідомленнях росіян у соцмережах. Тобто транслювали повідомлення місцевого чиновника і показували, що люди пишуть у коментарях.

«Це дуже дивно. Просто уявіть собі, якби місцеві київські медіа робили новини з коментарів, які пишуть кияни під дописами Кличка. Але для них це нормально. І це теж версії, з яких можна сформувати ту картину, яку ти сам хочеш», — пояснювала Стеблина.

Вона казала, що згідно з наративом, який поширюють російські ліберальні медіа, українці, які виступають за знесення пам’ятників Пушкіну або поділяють тезу про колективну відповідальність росіян за велику війну, — є українськими нацистами.

У новинах «Живого гвоздя» окуповані території України називають «нові регіони» або «приєднані території». «Медуза» пише про Крим як про «території, які США не визнають російськими». Експертка Олена Попова в етері «Живого гвоздя» сказала, що Донбас — це «нематерикові території». Вочевидь, малося на увазі, що є «материкові» території, тобто Росія.

Наталя Стеблина каже, що основна емоція, яку намагаються викликати російські медіа до російських окупантів, — це жалість. Коли стався підрив Каховської ГЕС, найбільш популярний термін щодо причин події в російських медіа було «руйнування», бо російські ліберали вважали, що гребля зруйнувалася сама — і ніхто не винен.

Повне дослідження Інституту демократії імені Пилипа Орлика можна прочитати за посиланням.

  Володимир Огризко

Володимир Огризко сказав, що ця книга може бути корисним інструментом, із яким українські політики та дипломати можуть виходити в медіа, політичні кола та громадські організації за кордоном. Він запитав народного депутата Олега Дунду, як Україна має працювати з західною елітою.

«Рівень експертності й розуміння нашого регіону й у Вашингтоні, й у Європі на рівні нуля. Вони не розуміють Російську імперію і не розуміють Україну. Саме тому вони кричали, що Київ впаде за три дні або за тиждень. Але це зокрема й наша провина, бо ми не вибудовували цю комунікацію і не наповнювали їх як порожній посуд потрібною інформацією», — сказав Дунда.

Щодо російської опозиції він говорив, що «хороших русскіх» для українців немає, а є «корисні русскіє». Наприклад, коли нині загиблий власник військового угруповання «Вагнер» Євген Пригожин почав похід на Москву, він не став проукраїнським, але робив речі, корисні для України.

 Олег Дунда 

Також Дунда розповів, що з 2022 року працює з Фондом захисту прав людини Гаррі Каспарова — і якщо тоді вони лише визнавали Крим українським, то зараз спокійно дискутують стосовно майбутнього розвалу Росії. Або ж коли відбулася перша пресконференція Іллі Яшина, Володимира Кара-Мурзи й Андрія Пивоварова після звільнення, вони говорили про зняття санкцій із Росії та переговори. Але завдяки активності української спільноти в соцмережах вони за добу були вимушені вибачатися й казати, що їх неправильно зрозуміли.

«Нам потрібно по кожній країні мати соціологічне дослідження, щоб розуміти, на які кнопочки тиснути. Ми маємо інтегрувати туди наших експертів, які були б присутні на всіх заходах і могли пояснити ситуацію. Жоден захід, який стосується Росії, без України не має права проводитися.

Російська імперія завжди програвала, коли починалася хаотизація процесів усередині. І чим скоріше ми це реалізуємо, тим менше наших хлопців загине на фронті», — сказав Олег Дунда.

Фото: ГДІП та Інститут демократії імені Пилипа Орлика

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В России начались продажи нового ударопрочного смартфона HONOR X9c
GameMag
2025-02-06T20:19:01Z
Январь-2025 стал самым теплым за всю историю наблюдений: климатологи сказали, каким будет год
TSN
2025-02-06T19:54:45Z
Все 7 планет на одной линии: какие еще астрономические события ждут украинцев в феврале
Знай
2025-02-06T19:51:51Z
Неизвестная популяция с Кавказа: ученые установили источник индоевропейской языковой семьи
Фокус
2025-02-06T19:36:07Z
Nintendo выпустила демоверсию Donkey Kong Country Returns HD — можно пройти первые уровни
GameMag
2025-02-06T18:43:19Z
Организаторы E3 возвращаются с новой конференцией Interactive Innovation Conference — Sony, Microsoft и Nintendo в деле
GameMag
2025-02-06T18:21:39Z
Утраченные труды Великого геометра: невероятная находка ученых в арабском манускрипте
Фокус
2025-02-06T17:57:27Z
Xiaomi 15 Ultra будет не хуже Samsung Galaxy S25 Ultra: эксперт назвал его преимущество
Фокус
2025-02-06T17:36:50Z
На них говорит почти половина мира: ученые разгадали древнюю тайну происхождения языков
UAToday
2025-02-06T17:33:35Z
Сладкая вкусняшка, для которой не нужно преть на кухне: просто вылейте тесто на пергамент
Telegraf
2025-02-06T20:30:35Z
Нежная и вкусная выпечка: рецепт творожного пирога с яблоками
Фокус
2025-02-06T20:15:43Z
Львам — возвращение старых проблем, Тельцам — справедливость: гороскоп Таро на 7 февраля 2025 года
Telegraf
2025-02-06T18:54:48Z
Сытный и вкусный салат с сельдью и картофелем: рецепт быстрого блюда
Фокус
2025-02-06T18:00:03Z
ТОП-3 способа, как получить от позы «наездница» еще больше удовольствия
Comments UA
2025-02-06T17:57:37Z
Имена, которые привлекают успех, гармонию и счастье: какие женщины просто обречены на удачу
Знай
2025-02-06T17:51:52Z
Пышные блинчики с корицей: простой рецепт вкусного завтрака
Фокус
2025-02-06T17:51:14Z
Перекус на скорую руку: рецепт бутербродов с сыром и крабовыми палочками
Фокус
2025-02-06T17:45:08Z
Успехи в карьере: три знака Зодиака, которым повезет в работе до конца зимы
Фокус
2025-02-06T17:36:01Z
В лицеях Ровно школьники за один день устроили несколько драк: есть серьезно пострадавший
Telegraf
2025-02-06T20:24:32Z
В Украине не хватает спасателей для ликвидации пожаров: что известно
Comments UA
2025-02-06T19:36:19Z
Пятнадцать лет проведут в тюрьме поджигатели объектов Укрзализныци на Буковине
ZN UA
2025-02-06T19:34:11Z
Пытались покончить жизнь самоубийством? В России два полковника выпали из окон
Telegraf
2025-02-06T19:00:31Z
В аварии самолета Tecnam в Подмосковье погибли два военных инструктора: детали
Апостроф
2025-02-06T18:39:56Z
Украинцам рассылают сообщения о сокращении количества спасателей: в ГСЧС отреагировали
Фокус
2025-02-06T18:30:45Z
38-летний мужчина отказался получать повестку, потому что он "верен только Богу": чем это закончилось
TSN
2025-02-06T17:51:22Z
"Массовые сокращения в ГСЧС": в МВД назвали фейком призыв самостоятельно ликвидировать пожары
Апостроф
2025-02-06T17:45:02Z
На Киевщине уже несколько часов горит завод. С огнем не могут справиться десятки пожарных
Telegraf
2025-02-06T17:00:15Z
Внук Мохаммеда Али сравнил Усика со своим дедушкой
Корреспондент
2025-02-06T18:15:27Z
Бундеслига: расписание и результаты матчей 21-го тура чемпионата Германии по футболу, турнирная таблица
TSN
2025-02-06T17:18:37Z
Женская сборная Украины по биатлону определилась с составом на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-06T15:18:14Z
Чисора – Валлин: где и когда смотреть бой
Telegraf
2025-02-06T14:36:37Z
Лукашенко показательно опускали во время хоккейных матчей с Путиным
Telegraf
2025-02-06T12:42:55Z
Экс-футболист "Шахтера" может возобновить карьеру после инфаркта
ZN UA
2025-02-06T12:22:02Z
Промоутер Усика назвал причину, почему украинец не проведет бой с Баколе
Корреспондент
2025-02-06T11:06:54Z
промоутер назвал боксера, с которым Усик не проведет бой
Корреспондент
2025-02-06T10:51:42Z
Названы четыре европейских страны, поддерживающие возвращение России
Comments UA
2025-02-06T10:39:28Z
Зеленский оценил результаты Курской операции
Корреспондент
2025-02-06T20:33:33Z
Сложилось слово "срака": на каком участке фронта у ВСУ - мгновение до катастрофы
Comments UA
2025-02-06T20:21:56Z
Киеву и области угрожают вражеские беспилотники: что известно
TSN
2025-02-06T20:21:45Z
Земельная коррупция в Киевсовете: разоблачена преступная организация
Корреспондент
2025-02-06T19:51:16Z
Без опознавательных знаков, но с автоматами: украинские пограничники без предупреждения стреляют по гражданским машинам
Знай
2025-02-06T19:21:20Z
Мобилизация осужденных: как происходит и как реагируют военные
Знай
2025-02-06T19:06:58Z
Таро-гороскоп для каждого: какие сюрпризы приготовил этот день
Comments UA
2025-02-06T19:06:52Z
Задержан бывший депутат Киевского горсовета
Gazeta UA
2025-02-06T18:15:10Z
Успех есть, но радоваться рано: украинские военные блоггеры о новом наступлении на Курщине
TSN
2025-02-06T17:36:45Z
"Его нельзя стабилизировать": Оззи Осборн перестал ходить
GlavRed
2025-02-06T20:33:36Z
В России поддерживающий Украину певец выпрыгнул из окна во время обыска по делу о поддержке ВСУ
Comments UA
2025-02-06T20:03:10Z
Голливудский актер Бен Стиллер прокомментировал поездку в Украину "за деньги USAID"
Comments UA
2025-02-06T19:54:13Z
Украинские победители Евровидения попали в скандал из-за отказа помогать ВСУ/Менджмент Kalush заявил, что "не публикует и не распространяет сборы, имеющие характер оружия"
Апостроф
2025-02-06T19:39:46Z
Нацотбор на "Евровидение 2025": где смотреть, как голосовать и какой сюрприз подготовили звезды
Фокус
2025-02-06T19:30:40Z
Кто такая Анна Саваи — новый амбассадор Dior и «темная лошадка» мира кино
Marie Claire
2025-02-06T19:00:40Z
Как Кейт Миддлтон и Белла Хадид: 9 способов носить кружево в 2025 году
Marie Claire
2025-02-06T18:00:22Z
Пристрастилась к алкоголю и заметно постарела: как изменилась путинистка Валюха из "Сватов"
Telegraf
2025-02-06T17:39:29Z
У Оззи Осборна прогрессирует болезнь Паркинсона: будет ли концерт Black Sabbath в июле
Фокус
2025-02-06T17:27:05Z
В 12 регионах России открыли для учеников VR-музеи о войне в Украине
Апостроф
2025-02-06T20:21:47Z
Начальник ЦСП «Омега» генерал-майор Павел Яцюк: "Водолазы ЦСП «Омега» бывают определяющим фактором реализации боевых операций"
Политека
2025-02-06T20:21:39Z
Истребители Mirage 2000 модернизировали для Украины: эксперт сообщил об изменениях
TSN
2025-02-06T20:21:10Z
Новые правила мобилизации: ТЦК больше не привязаны к месту жительства
Знай
2025-02-06T20:12:57Z
Первый в истории трюк: в США самолет перехватил парашютиста в воздухе
Фокус
2025-02-06T20:03:11Z
Взяли деньги за квартиры и поехали в Дубай: как застройщики обманывают украинцев – расследование
Telegraf
2025-02-06T19:54:27Z
Генерал жестко раскритиковал Зеленского: в чем провинился президент
Comments UA
2025-02-06T19:48:13Z
Не только война: что пугает украинцев больше усиления обстрелов
Comments UA
2025-02-06T19:36:15Z
Украинцам рассказали, какие земли Германии принимают беженцев в феврале 2025: адреса лагерей
Хвиля
2025-02-06T19:24:57Z
Украинских медиков будут "разбронировать": как это будет происходить
Апостроф
2025-02-06T20:42:10Z
Голубые или карие: что известно о цвете глаз, волос и кожи неандертальцев
Фокус
2025-02-06T20:03:38Z
Назван фрукт, который поможет похудеть на 3 килограмма за 3 дня
TSN
2025-02-06T16:48:59Z
Ученые выяснили, какие привычки присущи людям с высоким IQ
Корреспондент
2025-02-06T16:18:44Z
Израильские врачи нашли лекарство от редкой "аллергии на оргазм"
Корреспондент
2025-02-06T16:09:59Z
Нечем будет дышать? В некоторых регионах может ухудшиться качество воздуха
Telegraf
2025-02-06T16:09:57Z
Медуслуги перейдут в онлайн: рецепты, направления и планы лечения будут в смартфоне
Знай
2025-02-06T14:30:36Z
Переводим ли часы в 2025 году на летнее время?
Comments UA
2025-02-06T13:54:15Z
Медики бьют тревогу из-за опасной болезни в Украине: активно распространяется во время войны
UAToday
2025-02-06T12:30:56Z
Готовить кошельки и заначки? Что будет с тарифами на воду под конец зимы
Знай
2025-02-06T20:30:33Z
Глава Минэнерго раскрыл газовые потребности Украины до конца 2025 года
Хвиля
2025-02-06T19:39:36Z
Украинские облигации стремительно выросли в цене: что произошло
Comments UA
2025-02-06T19:24:23Z
Саудовская Аравия повысила цены на нефть
Корреспондент
2025-02-06T18:54:05Z
ПФУ показал ситуацию с выплатами через Укрпочту и банки: когда украинцам ждать пенсий и больничных
Хвиля
2025-02-06T18:39:16Z
Финансовый кризис накроет каждого: рост цен ударит по карманам всех украинцев
Знай
2025-02-06T18:36:14Z
Дело "Бориваж": Мартынов требует ускорения расследования "сделки" Коломойского и Боголюбова
Telegraf
2025-02-06T18:18:15Z
Инфляция испугала украинцев больше, чем дальнейшая российская оккупация территорий
Апостроф
2025-02-06T18:15:19Z
Цена на нефть из России упала ниже $60 за баррель после введения санкций США
Gazeta UA
2025-02-06T17:57:32Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
Американская мощь: пикап Dodge завелся и поехал после 42 лет простоя в лесу
Фокус
2025-02-06T12:51:36Z
Водителям запрещено использовать ремень безопасности: где и почему действуют такие правила
UAToday
2025-02-06T12:30:54Z
В Одессе заметили новейший электрокар Xiaomi: в чем его особенность
Telegraf
2025-02-06T11:03:30Z
Какие новые автомобили выбирают украинцы в 2025 году
Фокус
2025-02-06T10:06:40Z
Звезда гонок: знаменитый Ferrari 60-х продали за $36 миллионов
Фокус
2025-02-06T09:00:10Z
Судья снова заблокировал указ Трампа о гражданстве: Он считает, закон можно игнорировать
Лига
2025-02-06T20:42:51Z
Олег Стариков рассказал, может ли Украина разбомбить все российские НПЗ
Знай
2025-02-06T20:42:26Z
Россия пыталась запустить Орешник по Киеву, но что-то пошло не так
Новости Украины
2025-02-06T20:36:47Z
Евлаш объявил, что идет с должности спикера Воздушных сил ВСУ
Апостроф
2025-02-06T20:36:21Z
"Боятся лишиться корыта", - Z-пропагандист разгромил Z-патриотов
Новости Украины
2025-02-06T20:36:18Z
СМИ: 10 государств ЕС - за ограничения на передвижение "дипломатов" из РФ, Германия против
Европейская правда
2025-02-06T20:25:21Z
ЕС может разрешить депортацию беженцев: что грозит украинцам
Хвиля
2025-02-06T20:21:29Z
"Это будет гвоздь программы", – экс-КГБист раскрыл суть секретного мирного плана Трампа
Новости Украины
2025-02-06T20:21:21Z
Путину предлагают «принести в жертву» Кадырова и решить свои проблемы
Comments UA
2025-02-06T20:09:48Z