MY.UAНовини
Путін зациклився на Україні: як Росія втратила весь світ, намагаючись захопити чотири області
Путін зациклився на Україні: як Росія втратила весь світ, намагаючись захопити чотири області

Путін зациклився на Україні: як Росія втратила весь світ, намагаючись захопити чотири області

Україна перетворилася для Путіна на нав'язливу ідею, пише політичний аналітик Олександр Баунов у колонці для Foreign Affairs. Заради перемоги в цій війні він готовий принести будь-яку жертву — як приніс Сирію, яку обіцяв захищати до останнього і яку кинув за перших же труднощів.

У 2015 році, коли президент Росії Володимир Путін на прохання диктатора Башара Асада ввів війська в Сирію, він переслідував кілька цілей. Він хотів допомогти Росії вийти з міжнародної ізоляції, в якій вона опинилася після анексії Криму в 2014 році. Він хотів повернути Росії вплив на Близькому Сході, де її присутність ослабла після розпаду Радянського Союзу. Він хотів затвердити Росію як світову державу, здатну підтримувати своїх союзників і припиняти спроби повалення дружніх урядів. Втручання у справи Сирії також дало змогу Росії взяти на себе роль захисника християн на Близькому Сході — роль, від якої, на думку Путіна, відмовилися занепадницькі західні держави, і місію, що цілком відповідала бажанню Путіна представити Росію як останній бастіон християнських цінностей у Європі.

Після стрімкого краху режиму Асада Путіну майже нічого показати в межах цієї потрійної програми. Росії загрожує втрата військових баз на Близькому Сході, і вона не виявила особливого піклування про сирійських християн, яких, як вона заявляла, захищає, коли світський уряд Асада було повалено ісламістською організацією "Хайят Тахрір аш-Шам". А ізоляція Росії від міжнародного співтовариства тільки посилилася після вторгнення в Україну 2022 року.

В основі втручання Росії лежало послання малим країнам, які не мають тісних зв'язків із західними державами: приєднуйтесь до нас, і ми захистимо вас від підтримуваних Заходом змін режимів. Протягом майже десятиліття це послання здавалося правдоподібним. Однак тепер усе виглядає інакше. Путін, який зосередився на досягненні повної перемоги над Україною, відсунув інші зовнішньополітичні цілі Росії на другий план і позбавив її одного з найбільших зовнішньополітичних успіхів. Падіння Асада позбавляє Росію права претендувати на роль гаранта стабільності режиму для союзних урядів. Доти, доки в Україні триває війна, вона залишатиметься нездатною експортувати безпеку за кордон.

ДУЖЕ ЗАТРЕБУВАНА ПРИСУТНІСТЬ

Від самого початку участь Росії в Сирії була пов'язана з Україною. Москва сприймала "арабську весну" 2010-х років як продовження протестів на Майдані в Києві та "кольорових революцій", що сколихнули пострадянські країни десятиліттям раніше, — усі ці події Путін розглядав як можливі репетиції для можливого повалення його власного режиму. Зовні, звичайно, Путін представляв російську інтервенцію в Сирії як антитерористичну операцію. Хоча Захід відкинув пропозицію Росії про партнерство в боротьбі з "Ісламською державою" (також відомою як ІДІЛ) у Сирії, він прийняв реальність участі Росії у війні проти спільного — або, принаймні, сумiжного — ворога. Сполучені Штати, Туреччина і кілька країн Перської затоки встановили канали військового зв'язку з Росією, яку перестали обговорювати виключно як міжнародного ізгоя, як це було після анексії Криму.

Тим часом, щоб підтримати режим Асада, Росія поглибила свої відносини з Іраном, створивши спільну військову комісію, поставивши Тегерану ракети С-300, незважаючи на заперечення США, і працюючи в обхід міжнародних санкцій. Путін також не став ухилятися від суперечок з Туреччиною щодо її підтримки сирійських повстанців, дійшовши до введення торгових санкцій проти Анкари. Проте його військове втручання не переросло в конфлікт із регіональними сунітськими державами, який передбачали критики Путіна. Хоча російсько-турецькі відносини коливалися між ворожістю і дружбою (Путін підтримав президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана під час спроби перевороту 2016 року), країни Перської затоки з повагою поставилися до демонстрації Москвою військової потужності в проблемному конфлікті, який раніше виявився важковирішуваним. Асада було відновлено в Лізі арабських держав, контакти на високому рівні між Росією і країнами Перської затоки стали частішими, торгівля між Росією та Об'єднаними Арабськими Еміратами збільшилася, а Саудівська Аравія і Росія почали координувати нафтову політику.

Обійми з Асадом виявилися фальшивими
Фото: Getty Images

Цей теплий прийом поширився не тільки на Близький Схід. Країни Африки, Центральної Азії і, меншою мірою, Латинської Америки знайшли здатність Москви захистити союзний режим від внутрішніх потрясінь і повалень обнадійливою. Раніше Росії було важко уявити себе як переконливого інвестора або експортера технологій, крім будівництва атомних станцій і постачань зброї. Але успішний захист Асада дав змогу Кремлю продати себе як експортера безпеки, як офіційно через російські збройні сили, так і неофіційно, через найманців, як-от воєнізована компанія "Вагнер", яка воювала на землі разом із сирійською армією, "Хезболлою" і Корпусом вартових ісламської революції, тоді як російські збройні сили діяли переважно в повітрі.

Подача була ефективною: уряди африканських країн, включно з режимами в Буркіна-Фасо, Центральноафриканській Республіці, Чаді, Лівії, Мадагаскарі, Малі, Мозамбіку і Південному Судані, а також світські пострадянські режими в Центральній Азії, як-от Казахстан, Киргизстан, Таджикистан та Узбекистан, скористалися пропозицією російських військ і найманців у боротьбі проти озброєних партизанів, ісламістських і сепаратистських груп, а також для навчання місцевих збройних сил і служб захисту. Для центральноазійських урядів Росію вже давно розглядають як захисника від внутрішніх заворушень, викликаних ісламістами і підтримуваною Заходом політичною опозицією, а сирійська інтервенція зміцнила це уявлення.

Запобігши поваленню Асада і повернувши під контроль Асада більшу частину території, яку Сирія втратила для повстанців, Росія продемонструвала, що може вплинути на перебіг подій у регіоні та навіть переломити його. Водночас країнам Перської затоки пропонували інвестиційні проєкти в Росії та надавали дипломатичну підтримку з боку Кремля. У 2018 році Об'єднані Арабські Емірати підписали з Росією угоду про стратегічне партнерство, а до 2021 року стали найближчим партнером Росії на Близькому Сході, а товарообіг між двома країнами зріс до 9 мільярдів доларів у 2022 році. Обсяг катарських інвестицій у Росію досяг 13 мільярдів доларів. Раніше прохолодні відносини між Радянським Союзом і монархіями Перської затоки, зумовлені радянською підтримкою революційних груп і урядів у регіоні, а також пострадянська напруженість, викликана війною Росії в Чечні, конкуренцією на ринку вуглеводнів і тіснішими зв'язками Путіна з Іраном, поступилися місцем зближенню. Сирійська інтервенція стала каталізатором нової міцної ролі Росії на Близькому Сході.

НЕ ГОДНІ ЗАБЕЗПЕЧИТИ

Відмова Росії від режиму Асада заради залучення додаткових ресурсів для боротьби з Україною наочно демонструє, що Путін готовий пожертвувати всім заради повної перемоги у війні. Хоча Путін намагається зобразити себе реалістом, він поглинений Україною, виключаючи майже всі інші зовнішньополітичні імперативи.

У більшості країн Африки, Азії, Латинської Америки та Близького Сходу Росії вдалося представити свою війну в Україні як боротьбу за спільну справу: менш орієнтований на Захід світовий порядок, більшу незалежність і децентралізацію фінансової системи, а також можливість ігнорувати критику Заходу щодо порушень прав людини та антидемократичних урядів, яку деякі незахідні країни вважають лицемірною. Багато країн, включно з Китаєм, Індією, В'єтнамом і колишніми радянськими республіками в Центральній Азії, побачили можливості в ізоляції Росії від Заходу. Коли західні фірми та інвестори закрили свої магазини в Росії, незахідні гравці вийшли на російський ринок і допомогли Росії обійти санкції. Падіння Асада не матиме негайного впливу на спроби цих компаній і урядів отримати вигоду з ізоляції Росії. Але видовище стрімкого краху російського союзника може змінити їхню готовність до співпраці з Росією на шкоду відносинам із Заходом.

ПВК "Вагнер" як символ російського захисту пішов у минуле
Фото: Российская газета

Здатність Росії надавати військову силу своїм союзникам означала, що її послуги із гарантування безпеки були затребувані як на Близькому Сході, так і в Африці, але падіння Асада, ймовірно, призведе до зниження цього попиту. Військові бази Росії в Сирії, доступ до яких вона може втратити, давали їй змогу заправляти кораблі та літаки і постачати війська в обидва регіони. Без фізичної присутності на Близькому Сході зробити це буде набагато складніше. Успіх повстанців у Сирії також демонструє обмеженість російських пропозицій у сфері безпеки та економіки для союзників по всьому світу. Москва успішно допомогла Асаду відновити військовий і політичний контроль над більшою частиною країни, але виявилася не годна завдати вирішального удару по опору в довгостроковій перспективі.

Росія також не змогла сприяти економічному розвитку Сирії і замінити західні інвестиції, які хлинули в країну в перші роки правління Асада, а потім вичерпалися під час "арабської весни". Сирія так і не змогла вибратися з економічної чорної діри, в яку вона провалилася під час громадянської війни, коли ВВП на душу населення скоротився в два–три рази. У районах, контрольованих ісламістськими повстанцями, підтримуваними Туреччиною, рівень життя в кінцевому підсумку перевищив показники регіонів, керованих Дамаском за підтримки Росії та Ірану. У контрольованому повстанцями Ідлібі є електрика, паливо, вода і набагато менше дефіциту продовольства. Загальний обсяг торгівлі Росії з Сирією ніколи не перевищував 700 мільйонів доларів на рік — менше, ніж торгівля Туреччини з відносно невеликими ділянками території, контрольованими повстанцями.

МОНОМАНІЯ

Росія в кінцевому підсумку переживе падіння Асада і можливу втрату своїх військових баз у Середземномор'ї. Росіяни завжди ставилися до сирійської експедиції з обережністю і байдужістю; ідея відправлення солдатів у далеку мусульманську країну ніколи не була популярною і викликала спогади про радянську війну в Афганістані. Росіяни були задоволені невеликою, високотехнологічною, переважно повітряною війною, що ведеться з обмеженими силами на землі. Висвітлення сирійської інтервенції допомогло сформувати очікування "спеціальної військової операції" в Україні як швидкої перемоги десь далеко, швидкого джерела гордості, яке не потребує жертв з боку суспільства або участі непрофесійних солдатів. Коли вторгнення 2022 року не увінчалося негайним успіхом, віддалені успіхи в Сирії стали неприємним контрастом із похмурою реальністю війни в Україні. Зараз, коли війна триває вже третій рік, Путін втратив ще один сирійський ефект: віру своїх громадян у здатність Росії швидко вигравати війни шляхом технологічної переваги.

Росія, Іран і багато інших країн критикують американські військові інтервенції як зарозумілі, такі, що не знають місцевих умов і нездатні створити ні стабільні режими, ні ефективні структури безпеки. Можна було б очікувати, що Росія, яка відіграє роль противаги підтримуваним Заходом режимам на Близькому Сході, та Іран, який є регіональним важковаговиком, розумітимуть місцеву динаміку. Але вони не змогли стимулювати економічне зростання в Сирії і залучити інших на бік Асада. Інвестори з країн Перської затоки, Індії та Китаю не потягнулися в Сирію під російські та іранські гарантії безпеки. Тепер, коли Росія звертається до Ердогана по допомогу в евакуації своїх військових і цивільного персоналу із Сирії, вона опиняється в тій самій ролі, в якій колись звинувачувала Сполучені Штати: країни, далекої від справ і динаміки регіону, витісненої місцевими політичними гравцями, не зацікавленими в присутності чужинців.

Важливо Сирія — тільки початок: Що не так на Близькому Сході та хто "вноситиме виправлення" в мапу

Зосередженість Росії на війні в Україні допоможе Путіну і росіянам загалом ігнорувати незручні запитання щодо Сирії, наприклад, що трапилося з грошима та ресурсами, які Росія вклала в цю країну, або чому російські служби безпеки, які зараз ефективно управляють країною, неодноразово опинялися застигнутими зненацька: готовністю України до опору, заколотом лідера "Вагнера" Євгена Пригожина в червні 2023 року, вторгненням України в Курську область минулої осені, а тепер і стрімким крахом режиму Асада. Однак ці запитання ставитимуть і партнери Росії в інших країнах. Стало зрозуміло, що Росія не здатна забезпечити своїм союзникам військову підтримку та економічний розвиток, поки вона веде війну, і режими, які раніше зверталися до Росії за підтримкою, звернуть на це увагу. Зараз Росія просуває версію про те, що вона врятувала життя і свободу Асада, у такий спосіб виконавши свої гарантії, позбавивши його долі Муаммара Каддафі в Лівії. Але союзники Москви явно очікують набагато більшого від експортера стабільності та безпеки режиму.

Правителі, які сподіваються на допомогу Росії, можуть бути неприємно здивовані тим, як швидко вона прагне налагодити контакти з новими лідерами Сирії. Ще до відходу Асада російське телебачення перестало називати "Хайят Тахрір аш-Шам" терористичною організацією. Зовсім нещодавно глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров, явно зі схвалення Кремля, запропонував зняти з "Хаят Тахрір аш-Шам" ярлик "терориста", а уряд дозволив посольству Сирії в Москві підняти прапор повстанців. Тепер Москва встановлює прямі контакти з новим сирійським урядом, намагаючись завоювати його прихильність, наголошуючи, що, незважаючи на попередні спроби підтримати світського лідера проти релігійних фундаменталістів, вона бачить себе як глобальний бастіон релігійного консерватизму.

Путін намагався представити невдачу Росії в Сирії як перемогу, стверджуючи, що Росія запобігла створенню "терористичного анклаву" в країні. Однак падіння Асада (і байдужість Росії до краху його режиму) говорить про те, що турбота про Сирію або будь-яку іншу державу-клієнта була підпорядкована Путіним його головному прагненню завдати Україні рішучої поразки. Водночас рішення Путіна віддати пріоритет Україні не слід сприймати як повну відмову Росії від амбіцій за межами свого найближчого оточення. Втрата Сирії, найімовірніше, просто підвищила ставки у війні в Україні. За задумом Путіна, Україна стала переломним моментом у глобальній боротьбі між західною елітою і новим порядком, очолюваним Росією: щойно Україна впаде, Росія сподівається захопити Грузію і будь-яку іншу територію, яку забажає, і знову представити себе сильним покровителем для країн усього світу.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Сирія — школа звірства. Як Росія перед Україною тренувала терор проти цивільних
Теги за темою
Володимир Путін
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленський привітав Конгрес США з початком законодавчої сесії, а Джонсона - з обранням на посаду спікера
УкраинФорм
2025-01-03T22:45:37Z
У Словаччині два тижні не знали, де Фіцо – врешті знайшли у розкішному готелі в В’єтнамі
Европейская правда
2025-01-03T22:27:26Z
Путіна відмовили від ядерного удару по Україні: у США розкрили деталі
GlavRed
2025-01-03T22:27:11Z
Лубінець відповів на заяву ООН про вбивство росіян
1News
2025-01-03T22:12:42Z
Суддя у Нью-Йорку залишив у силі вирок Трампу, але відклав оголошення міри покарання
УкраинФорм
2025-01-03T22:12:36Z
Кошта на відкритті Польського головування: України має залишатися ключовим пріоритетом ЄС
УкраинФорм
2025-01-03T21:51:58Z
У грудні РФ пошкодила 33 пам’ятки культурної спадщини в Україні
1News
2025-01-03T21:51:12Z
Військовий експерт заявив, що новий міністр оборони рф не допоміг оккупантам переламати хід війни в 2024 році
Политека
2025-01-03T21:48:50Z
"Ми не російська ганчірка": Тисячі людей протестували проти Фіцо у Братиславі
Европейская правда
2025-01-03T21:48:23Z
Перші винищувачі Mirage 2000-5F вже можуть бути в Україні: ЗМІ розкрили подробиці
GlavRed
2025-01-03T22:27:44Z
Україна має запити від росіян про 50 тисяч зниклих безвісти солдатів
1News
2025-01-03T22:09:58Z
Наслідки розливу нафти будуть до весни: у ВМСУ пояснили, чи підніматиме рф затонулі танкери
Хвиля
2025-01-03T22:09:18Z
Мобільні оператори цьогоріч почнуть відключати українцям 3G
ГЛАВКОМ NET
2025-01-03T21:30:09Z
10 800 гривень за 3 місяці: ВПО можуть отримати допомогу
Знай
2025-01-03T21:12:52Z
Росія розпочала чергову нічну атаку ударними БПЛА, у низці областей та у столиці - повітряна тривога
УкраинФорм
2025-01-03T21:09:52Z
Онлайн-сервіси ПФУ: українцям розповіли, як перевірити наявність пільг
Политека
2025-01-03T21:01:21Z
Швеція виділила Румунії гроші на заміну Patriot, який передали Україні
InternetUA
2025-01-03T20:42:43Z
Модуль управління ЗРК Patriot оснастили українською бронею
AutoCentre
2025-01-03T20:27:47Z
Ой, як незручно: стилісти назвали українкам аксесуари, які давно не модні
Знай
2024-12-24T04:51:45Z
Пара приміряла свою весільну сукню через 25 років: вона сіла ідеально – от тільки не на дружину
24tv
2024-12-24T04:48:52Z
Не Олександр Терен: учасниця "Холостяка 13" шокувала зізнанням, як знайшла кохання на проєкті
24tv
2025-01-03T20:51:43Z
Терен та Інна залишилися разом після закінчення шоу "Холостяк"
Комсомольская правда
2025-01-03T20:16:05Z
Палкі історії кохання: 3 найкращі романтичні турецькі серіали 2024 року
24tv
2025-01-03T20:15:37Z
Симбіоз усього найкращого, що могло збігтись, - В’ячеслав Хостікоєв про виставу «Конотопська відьма»
Знай
2025-01-03T20:03:29Z
Манікюр на початок 2025: найстильніші ідеї для зимового настрою
Знай
2025-01-03T18:51:46Z
Після чуток про розлучення: Альона Омаргалієва показала рідкісне фото з чоловіком-воїном
24tv
2025-01-03T18:48:08Z
В Івано-Франківську вперше показали графіку Богдана Сороки, яку забороняла радянська влада
УкраинФорм
2025-01-03T17:54:26Z
В районі Черкас пролунали вибухи, регіон атакують російські дрони
ZN UA
2025-01-03T22:16:40Z
В аеропортах по всій Німеччині стався технічних збій
iPress
2025-01-03T21:42:47Z
Ворожий безпілотник ударив по житловій забудові на Сумщині
24tv
2025-01-03T21:15:46Z
У Казахстані майже 100 автомобілів зіткнулися через сильну хуртовину
Украина Криминальная
2025-01-03T21:15:02Z
Завершилася рятувальна операція в одному з районів Києва, постраждалому від атаки дронів 1 січня
ГЛАВКОМ NET
2025-01-03T20:42:20Z
Вирішили провести експеримент: у Запоріжжі отримали опіки обличчя двоє юнаків
TSN
2025-01-03T20:36:30Z
Збагатились на полеглих воїнах: у Дніпрі судитимуть шахраїв
TSN
2025-01-03T20:06:59Z
У Чернігові внаслідок ракетної атаки одна людина загинула, ще п’ятеро поранені
УкраинФорм
2025-01-03T19:21:01Z
Удар по Чернігову та масштабна ДТП у Казахстані. Головне за 3 січня
ГЛАВКОМ NET
2025-01-03T19:06:49Z
Карта бойових дій в Україні станом на 4 січня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-01-03T22:39:33Z
Донеччина отримала 200 пічок-булер'янів від ООН
УкраинФорм
2025-01-03T22:27:38Z
Сестри з Києва створили стартап, який презентували у Нью-Йорку
InternetUA
2025-01-03T22:01:02Z
Київські митники виявили у поштовому відправленні з Перу 2 кілограми мескаліну
УкраинФорм
2025-01-03T21:54:34Z
У Південний Буг витекло 1800 тонн олії: у Міндовкілля підрахували можливу суму збитків
ZN UA
2025-01-03T21:48:47Z
Окупанти планують подвоїти кількість центрів «Юнармії» на тимчасово окупованих територіях України
Детектор М
2025-01-03T21:42:54Z
Шанс на завершення бойових дій чи нові битви за українські міста: чого чекати від можливих перемовин
TSN
2025-01-03T21:36:16Z
Коли розпочинати важливі справи у 2025 році? Повний календар щасливих та ризикованих днів
Знай
2025-01-03T21:30:09Z
Причетний до злочинів проти України: у Льгові могли ліквідувати командира полку дальньої авіації
24tv
2025-01-03T20:57:43Z
Скоро стане у пригоді: пісний салат з картоплею від пані Стефи
24tv
2025-01-03T22:00:59Z
У вас є 3 секунди: лише 1% людей з високим IQ зможе знайти цифру 101 на малюнку
24tv
2025-01-03T21:09:04Z
Ось найгостріші парфуми для чоловіків, які шукають інтенсивний аромат
24tv
2025-01-03T19:54:47Z
Прибирання за 15 хвилин: зробіть ці 4 речі для ідеальної чистоти
24tv
2025-01-03T19:48:04Z
Зникне за лічені години: як швидко позбутися сигаретного запаху у квартирі
GlavRed
2025-01-03T19:27:35Z
Цим 2 знакам зодіаку у 2025 варто уникати імпульсивних рішень
24tv
2025-01-03T19:09:25Z
7 речей у ванній кімнаті, від яких слід негайно позбутися
24tv
2025-01-03T18:33:46Z
Не так довго, як усі думають: скільки можна зберігати консервацію в холодильнику
GlavRed
2025-01-03T18:27:31Z
Курячі зрази: рецепт смачної добавки до вечері або на обід
Фокус
2025-01-03T18:15:28Z
Валенсія — Реал Мадрид 1:2 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-01-03T22:48:47Z
Стало відомо, скільки Боруссія Дортмунд хоче заробити на продажі Малена
Football.ua
2025-01-03T22:33:19Z
Реал із вилученням Вінісіуса вирвав перемогу над Валенсією
Football.ua
2025-01-03T22:09:49Z
Ювентус — Мілан 1:2 Відео голів та огляд матчу Суперкубка Італії
Football.ua
2025-01-03T21:54:47Z
На війні загинув технік з освітлення знімальних майданчиків Інокентій Запоточний
24tv
2025-01-03T21:54:32Z
Зваблива ведуча УПЛ ТБ запалила соціальні мережі: гарячі фото дівчини
24tv
2025-01-03T21:36:06Z
Тель не залишить Баварію цієї зими
Football.ua
2025-01-03T21:27:06Z
Просто розвалили команду: ексфорвард Карпат розкритикував об'єднання львівських клубів
24tv
2025-01-03T21:09:35Z
Визначилися фіналісти Суперкубка Італії з футболу
УкраинФорм
2025-01-03T21:06:13Z
Військовий експерт розповів, чи буде Захід тиснути на Україну щодо відновлення транзиту російського газу
Политека
2025-01-03T21:48:28Z
Газовий фронт: експерт розповів, як припинення транзиту російського газу позначиться на геополітиці
Знай
2025-01-03T20:48:37Z
Китай ввів в експлуатацію найбільшу ГАЕС у світі
360ua.news
2025-01-03T20:12:14Z
В Україні тимчасово обмежили розміри спецпенсій
УкраинФорм
2025-01-03T19:36:57Z
Українці встановили рекорд з інвестицій у державні облігації
360ua.news
2025-01-03T19:21:18Z
Купівля перевищила продаж: у 2024 році українці придбали понад 12 мільярдів доларів
24tv
2025-01-03T19:18:47Z
Майже 1700 грн за пластик: в Україні встановили нові ціни на оформлення важливих документів
Знай
2025-01-03T19:06:27Z
Ціни зросли, але це не кінець: скільки українцям доведеться платити за моркву
Политека
2025-01-03T19:01:23Z
Українці почали переказувати менше коштів з-за кордону
24tv
2025-01-03T19:00:06Z
Ідеально після святкових страв: бульйон, який відновить сили – готуємо з кролика
24tv
2025-01-03T20:33:51Z
Обіймаєтеся і тому не одужуєте: помилки українців під час лікування ГРВІ
Знай
2025-01-03T19:51:31Z
Кава з кардамоном: чи справді цей напій корисний – відповідь медикині
24tv
2025-01-03T18:39:13Z
Чи зможуть працювати лікарі МСЕК в нових експертних комісіях
24tv
2025-01-03T18:03:10Z
Мобілізація осіб з інвалідністю: що зміниться після ліквідації МСЕК
24tv
2025-01-03T16:27:36Z
МОЗ пропонує внести зміни до Національного календаря щеплень
УкраинФорм
2025-01-03T15:42:54Z
В ОАЕ усіх пар перед одруженням зобов'язали проходити генетичні тести
24tv
2025-01-03T15:27:40Z
Пільги для ветеранів праці в Україні у 2025 році: українцям пояснили, на що вони можуть розраховувати
Политека
2025-01-03T15:27:17Z
Чи можна кинути палити за допомогою електронних сигарет?
iPress
2025-01-03T15:03:03Z
В Україні зростає попит на розвізні автомобілі IVECO Daily
AutoCentre
2025-01-03T18:21:40Z
У Китаї представили перший повітряний електромобіль
InternetUA
2025-01-03T17:30:58Z
Застряглий у піску суперкар Ferrari витягувала пара волів
Фокус
2025-01-03T17:30:01Z
Недорогий електромобіль Chevrolet стане "зеленою" альтернативою Suzuki Jimny
Фокус
2025-01-03T16:27:25Z
Один з легендарних 1966 року Ford GT40 MkII продадуть з молотка
AutoCentre
2025-01-03T16:07:21Z
Барселона штрафуватиме на 500 євро за їзду електросамокатом по тротуарах
Европейская правда
2025-01-03T15:34:11Z
Виробництво бронеавтомобілів «Новатор» збільшилося втричі
AutoCentre
2025-01-03T15:09:30Z
Норвегія лідирує у переході до електромобілів 90% нових авто електричні
360ua.news
2025-01-03T13:39:06Z
Alfa Romeo представила кросовер Tonale початкового рівня
AutoCentre
2025-01-03T13:06:04Z
В Японії заявили, що не можна протирати сидіння унітазу туалетним папером
GlavRed
2025-01-03T22:27:56Z
Шахрай обдурив в інтернеті більше 10 людей зі всієї країни
InternetUA
2025-01-03T22:12:19Z
У GTA 5 додали "Ліберті-Сіті": які плюшки зберігає в собі DLC
Знай
2025-01-03T21:51:14Z
Відеокарти NVIDIA RTX 50xx отримають DLSS 4
ITC
2025-01-03T21:45:45Z
АРМА відстежуватиме активи корупціонерів з космосу
iPress
2025-01-03T21:42:58Z
У чоловіка зникли гроші, коли він продавав одяг в інтернеті
InternetUA
2025-01-03T20:51:14Z
Що робити, якщо зламали Telegram: експерти з кібербезпеки розповіли, як повернути акаунт
Политека
2025-01-03T20:42:59Z
Компанія Netflix Korea випадково показала дату виходу 3 сезону "Гри в кальмара"
Фокус
2025-01-03T20:03:54Z
Залишитись без криптовалюти тепер можна через коментарі в YouTube
ITC
2025-01-03T19:27:32Z