MY.UAНовини
«Клікбейт перетворюється на бізнес». Катерина Городнича у подкасті «Медіуми»
«Клікбейт перетворюється на бізнес». Катерина Городнича у подкасті «Медіуми»

«Клікбейт перетворюється на бізнес». Катерина Городнича у подкасті «Медіуми»

У випуску — про те, як клікбейт став бізнесом у глобальному медіапросторі та чому в Україні його вплив особливо небезпечний.

Ютуб планує посилювати контроль за клікбейтними заголовками й обкладинками до відеороликів. Першою країною, де запровадять оновлення, стане Індія. Чому провокаційні заголовки викликають настільки сильні емоції, що змушують нас натискати на них знову і знову? Чи дійсно вони несуть реальну загрозу для психічного здоров’я українців? Про все це ведуча подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко поговорила з Катериною Городничою, журналісткою медіатаблоїда «Антоніна».

А також про те, чому великі медіа не поспішають відмовлятися від клікбейту, навіть якщо це суперечить їхнім цінностям, чи можливо використати штучний інтелект для боротьби з цим явищем і як українцям навчитися розрізняти маніпуляції у медіапросторі.

 

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

00:00 «Клікбейт — це заголовок, який насамперед викликає емоції»;

04:18 «Клікбейт перетворюється на бізнес»;

05:48 «Емоцію можна викликати по-різному, а особливо провокативно-негативну»;

08:20 «Клікбейт буває не тільки про “всі помремо”, а й про “завтра перемога”»;

11:05 «Завжди буде споживач подібного контенту»;

13:47 «Мій рецепт — бути скептичним завжди».

«Клікбейт — це заголовок, який насамперед викликає емоції»

Наталя Соколенко: Що ти вкладаєш у термін «клікбейт»?

Катерина Городнича: Це насамперед провокативний заголовок, який, швидше за все, не відповідатиме змісту самої новини, змісту розмови, яка прихована під цим заголовком у відео. Відповідно клікбейт — це заголовок, який насамперед викликає емоції та бажано — негативні. Тобто він провокує страх, жах, ненависть. І, як правило, люди ведуться саме на такі емоції.

Наталя Соколенко: Ти знаєш, я от думаю: якби людям, які ведуться на ці емоції, на ці клікбейти, хтось пояснив, по-перше, прямий переклад слова «клікбейт» — із яких англійських слів воно створене: «click» — клацання та «bait» — наживка. То, я думаю, українці й українки подумали б: «Ні, не хочу я наживку заковтувати. Я не буду реагувати на ці заголовки». Але питання в тому, хто буде це пояснювати, коли у нас загальнонаціональні телеканали переповнені такими клікбейтними заголовками на своїх сайтах, а особливо на ютуб-каналах. І це не тільки телеканали, це й відомі радіостанції. Тобто ті медіа, які мали би вважатися респектабельними з огляду на велику аудиторію, засадничі цінності, які вони декларують у своїх рубриках «Про нас»: що ми такі хороші, відповідальні тощо. А заходиш на їхні ютуб-канали й розумієш, що це...

Катерина Городнича: Там «суцільні стандарти BBC».

«Клікбейт перетворюється на бізнес»

Наталя Соколенко: Яка взагалі ситуація, якщо ми говоримо про ринок українських медіа? У нас сильно зашкалює кількість клікбейту чи це така загальна «температура по світу», по світовій медійній «палаті»?

Катерина Городнича: Це дійсно «світова палата». У переважній більшості клікбейт використовують у відео — я маю на увазі міжнародний ринок, — щоб змусити людину клікнути, а ще тому, що цей клік додає монетизації. Клікбейт перетворюється на бізнес. Тому в усьому світі клікбейт працює, і ми тут не є винятком, як і в багатьох інших питаннях.

Різниця тільки в тому, що українське суспільство настільки травмоване, кожна окрема людина, що цей клікбейт перетворюється не просто на шахрайське заробляння на нас, на тому, що ми клікнемо на відео і подивимося його. Він перетворюється на загрозу для нашого життя. Тому що, якщо людина впадає в депресію, якщо вона ще й не наважується приймати антидепресанти або проконсультуватися з лікарем, то життєва енергія може просто покинути людину. І навіщо так жити, якщо немає радості, а ти ще й у постійному страху? Це може справді довести до суїциду.

«Емоції можна викликати по-різному, а особливо провокативно-негативно»

Наталя Соколенко: Не знаю, чи траплялася тобі інформація, чи ставлять це питання про зловживання клікбейтом перед керівниками YouTube і Google як материнської компанії? Бо я знаю, що українські журналісти час від часу збираються на дискусії й намагаються якось дати цьому раду. Але підсумок цих дискусій такий: якщо ти ніколи або дуже зрідка вживатимеш клікбейт у заголовках на ютубі, то ти просто втратиш перегляди.

Про це ми нещодавно, до речі, говорили з диджитал-директором 24-го каналу. Він прямо й чесно відповів на це питання. Але тут виходить так, що, наприклад, фейсбук більш-менш став видаляти фейкові новини й навіть повідомляти користувачам відповідну інформацію. То перед YouTube взагалі хтось ставить такі питання чи ні?

  • Читайте також: Як 24 канал озвучує новини за допомогою ШІ та розвиває диджитал-проєкти: Денис Зеленов у подкасті «Медіуми»

Катерина Городнича: Я не знаю, чи були якісь офіційні дискусії за участю Ютубу та якісь обіцянки з їхнього боку щось із цим робити. Але я, чесно кажучи, не дуже розумію, як це можна реалізувати. Тому що для того, щоб визначити, чи це клікбейт, адміністрації Ютубу треба зрозуміти зміст відео. А якщо воно ще й українською мовою... Вони ж усе на автоматизмі намагаються робити. Поки що я не розумію, як можна визначити відповідність заголовка до змісту відео.

Наталя Соколенко: Ну, але хоча б сам заголовок... От, наприклад, про ядерну загрозу: «Завтра ядерка», «Києва не буде», «Путін уже все вирішив», «Нова ядерна доктрина»... Ти писала про це в одному з твоїх матеріалів. Це ж можна, наприклад, штучним інтелектом і його налаштуваннями відстежити? Мені здається, що це зараз можливо. Штучний інтелект, якого можна цьому навчити, — так само, як він визначає фейки.

Катерина Городнича: Ну, ти ж розумієш, що щойно штучний інтелект навчиться розпізнавати «шок», «сенсація», то просто перестануть ці слова використовувати. Це ж ледачі їх уживають — «шок», «сенсація». Це вже не модно. Емоції можна викликати по-різному, а особливо провокативно-негативно.

«Клікбейт буває не тільки про “всі помремо”, а й про “завтра перемога”»

Наталя Соколенко: А тоді який вихід? Чи може бути виходом саморегуляція українських медіа?

От є приклад, який показує, що теоретично це можливо. Ми говоримо про випадок на телеканалі «Київ». Там запросили для обговорення ядерної загрози невідповідного спікера — хіміка Гліба Репича. Тут була і невідповідність спікера, і заголовок, який поставили на ютуб: «Столиця перестане існувати». І далі: «Якщо РФ атакує Київ ракетою “Орешник”. Кандидат хімічних наук Репич». І треба сказати, що після реакції колег тамтешні редактори й журналісти не стали заперечувати. Вони визнали, що справді припустилися прикрої помилки. Це виняток?

Катерина Городнича: Це правда виняток, тому що достатньо зайти на практично будь-який інформаційний канал — і ти знайдеш там клікбейт. Можливо, на деяких каналах це не тотально, можливо, одиничні випадки. І не завжди в негатив, а інколи навпаки — вони викликають зайву, непотрібну ейфорію. Бо клікбейт буває не тільки про «всі помремо», а й про «завтра перемога». Такий клікбейт теж існує, і він також некорисний.

Наталя Соколенко: Два-три тижні, ми памʼятаємо.

Катерина Городнича: Бо все — «Путін завтра помре». Знову.

Наталя Соколенко: Ні, він уже помер. Його труп зберігається в холодильнику.

Катерина Городнича: Ой, бачиш, я пропустила новий.

Наталя Соколенко: Так, було.

Катерина Городнича: Насправді така тональність... Люди, в принципі, напевно, навіть звикають і починають це шукати. Прикладом можуть бути не лише ютуб і відео, а й телеграм-канали. Останнім часом я помітила, як у стрічці люди порівнювали, як повідомляють про загрозу обстрілів у «Трусі» та в офіційних каналах, де подається інформація про повітряні загрози. Наприклад, «Труха» любить багато знаків оклику, десь перебільшити, десь нагнати страху. Це знову ж таки про емоції. Я пам’ятаю один допис: «З Криму пуск». І слово «Рубеж» вони написали з довгим «е» та великою кількістю знаків оклику. Це емоція, провокація для впливу на читача. І якщо порівняти кількість підписників «Трухи» й офіційних каналів, де немає цієї емоційності, то різниця буде значною.

«Завжди буде споживач подібного контенту»

Наталя Соколенко: Звісно, одвічне питання: що робити? Наскільки саморегуляція українських медіа, принаймні великих, може спрацювати? Тих медіа, які, на відміну від «Трухи», є справжніми медіа?

Катерина Городнича: Я думаю, це єдина можливість якось впливати на ситуацію. Можливо, створити якийсь спільний меморандум. Не знаю, чи це допоможе, але, принаймні, інших ідей, як із цим боротися, не виникає.

Бо завжди буде споживач подібного контенту. І завжди буде велика спокуса заробляти кліки. Якщо це робить мій колега, то чому ж я маю втрачати перегляди? Чому я маю пасти задніх, якщо колеги це роблять? Це геометрична прогресія.

Наталя Соколенко: До розв’язання цієї проблеми дуже далеко. Я сподіваюся, що якщо пояснити українцям, що таке клікбейт, можливо, менше людей стане клікати на ці заголовки-наживки просто через власну гідність. Урешті-решт, гідність — це те, що нас відрізняє.

Чому в мене є така надія? Тому що я пам’ятаю Радянський Союз. У ті радянські часи люди не вірили радянській пресі чи телебаченню. Скільки було анекдотів на цю тему! Особливо в Україні. Я точно не знаю, як це було в інших куточках Радянського Союзу, але радянська Україна мені запам’яталася саме цією недовірою. Тож, я вважаю, що людям треба пояснювати. Можливо, якісь соціальні медійні кампанії могли б допомогти інформувати, що вам насправді «згодовують» цей клікбейт.

Катерина Городнича: Ще коли ми жили більш-менш спокійно, до 2014 року, клікбейт переважно стосувався якихось гламурних новин. «Шок», «сенсація», хтось комусь зрадив чи щось таке. Не те щоб це була прям кампанія, але доволі часто й багато людей говорили про те, що якщо новина починається з «шок» чи «сенсація», то нічого там такого не буде. Це дійшло до автоматизму, розуміння того, що тебе намагаються використати. Мені здається, що переважно люди це зрозуміли. Але зараз це ті самі люди, які давно зрозуміли, що «шок», «сенсація» — це неправда. Однак вони все одно будуть клікати на такі заголовки, як «завтра ядерка», тому що тут вмикаються інстинкти виживання. Коли є загроза життю, загроза родині, вмикається інстинкт виживання. Людині потрібна інформація: як втекти в потрібний момент із небезпечного місця.

«Мій рецепт — бути скептичним завжди»

Наталя Соколенко: Ми можемо говорити про якийсь гід із виживання у світі тривожних заголовків? Що робити, коли людина вмикає свій смартфон? Якісь елементарні правила інформаційної гігієни, які твої поради?

Катерина Городнича: Передусім — це офіційні джерела. Я думаю, що варто скласти особистий список джерел, яким можна довіряти. Проаналізувати: якщо ти вже відкриваєш відео, попавшись утретє чи вчетверте на клікбейт, ти розумієш: «Ага, цей канал намагається мене спіймати на цьому». Викреслюємо. Сформувати собі список медіа, яким можна довіряти на основі досвіду — досвіду читання й потім адекватної оцінки подій у текстах чи відео.

І офіційні джерела. Якщо, звісно, ми говоримо про якісь умовні міністерства чи відомства, то це не завжди працює, тому що в них буває погана комунікація…

Наталя Соколенко: Але якщо ми говоримо про загрозу ракетних обстрілів чи виліт «шахедів» у бік вашого міста. Є ж канали. Я зараз принципово не хочу говорити про телеграм і нікого заохочувати користуватися ним, але є, наприклад, у вотсапі канал Повітряних сил. Те саме є у вайбері. І там, і там є обласні військові адміністрації, які одразу передають сигнал тривоги й інформують, що відбувається. 

Катерина Городнича: Що стосується саме тривог і загроз ракет чи «шахедів» — звісно, тільки офіційні джерела. І я мала на увазі новини — ті новини, які ми намагаємося знайти, щоб отримати якусь важливу інформацію.

Наталя Соколенко: Тобто розвивати критичність, не пробачати нікому з медіа зловживання клікбейтом, відмовлятися від такого медіа.

Катерина Городнича: Тому що не буває ідеального медіа — це ж не суб’єкт, а люди, колектив. І в кожному медіа може бути якийсь редактор, журналіст або ще хтось. Або власник може змінитися. Це завжди колектив. Там, де багато людей, — багато життєвих досвідів, багато думок, талантів чи відсутності таланту, розуміння чи нерозуміння ситуації. Це різні люди. Тому все одно треба перевіряти кожне медіа й бути скептичним. Скажімо так, мій рецепт — бути скептичним завжди. 

в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Павлом Бєлоусовим про те, чому медіаграмотність неможлива без цифрової грамотності, Оксаною Волошенюк про те, як українські діти в школі опановують навички критичного мислення, Денисом Зеленовим про роботу соцмереж «24 каналу» і штучний інтелект, Мариною Кафтан про те, чому критичне мислення — головна зброя проти інформаційних атак, Лідією Смолою про те, як алгоритми соцмереж підштовхують до емоційних рішень і що робить нас легкою мішенню для інформаційних атак, Ольгою Кравченко про конференцію «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні», Дмитром Литвином про «Укрінформ», «УП», телемарафон та «офреки» для журналістів, Крістіною Гаврилюк із Мінцифри про те, чи здатні DMA і DSA змінити правила гри на європейському ринку цифрових послуг, Олександром Педаном про співпрацю з Суспільним, новий проєкт замість «УніверCheck» та інші ідеї Pedan buro, Катериною Котвіцькою з Megogo Audio про аналіз поточної ситуації та трендів у сфері дистрибуції аудіоконтенту онлайн, Галою Котовою з Viber про те, як досвід роботи під час пандемії допоміг команді Rakuten Viber зростати після початку широкомасштабного вторгнення.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцсети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Налоговая увеличила проверки и штрафование простых украинцев и ФОП — что делать
Telegraf
2025-07-10T04:31:19Z
Коммунальные тарифы со скрытыми налогами: эксперт объяснил, почему переплачиваем
Знай
2025-07-10T03:40:01Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Как правильно определить размер груди: объяснение врача-маммолога
Gazeta UA
2025-07-10T01:16:50Z
В Украине разработали уникальный метод идентификации погибших
Хвиля
2025-07-10T00:10:06Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Рютте назвал страну, которая закрывает основные вопросы по помощи Украине
Comments UA
2025-07-10T04:33:28Z
Массированный удар по Киеву, Трамп готов ввести новые санкции против РФ: главные новости ночи 10 июля 2025 года
TSN
2025-07-10T04:06:06Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В Киеве после ночной атаки – сильное загрязнение воздуха
Комсомольская правда
2025-07-10T04:04:49Z
Киев в дыму и огне после массированной атаки РФ: есть погибшие и раненые
Comments UA
2025-07-10T03:57:38Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
США возобновили поставки военной помощи Киеву после перерыва, но есть нюанс
Comments UA
2025-07-10T04:03:50Z
Бесплатное жилье для ВПЛ в Полтаве: переселенцам облегчат жизнь, появится полезное нововведение
Политека
2025-07-10T04:01:00Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Калипсо открывает турнир на выживание в трейлере второго сезона сериала по мотивам Twisted Metal от Sony
GameMag
2025-07-10T04:07:53Z
"Я там, где веселье умирает": Вышел новый трейлер второго сезона "Уэнсдей"
GameMag
2025-07-09T21:10:26Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Нежный, сытный и полезный: этот кабачково-овсяной пирог оценят родные
Telegraf
2025-07-10T03:16:29Z
Есть 25 с на разгадку: найдите три отличия между изображением боулинг-клуба
Gazeta UA
2025-07-10T03:01:06Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
В Киеве водитель, находившийся в розыске ТЦК, укусил полицейского во время задержания
Новости Украины
2025-07-09T18:55:10Z
В Киеве ночью раздались взрывы: столицу атакуют БпЛА и ракеты
TSN
2025-07-10T04:27:50Z
Разрушенный торговый центр и жилые здания: последствия ночной атаки РФ на Киев
Фокус
2025-07-10T04:22:09Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Отвлекся на дороге – отберут авто: украинским водителям готовят жесткие санкции
Знай
2025-07-10T04:22:23Z
Водителям ужесточились правила: какие авто теперь обязаны проверять дважды в год
Знай
2025-07-09T20:21:40Z
Toyota показала новый раллийный Yaris на водороде
Корреспондент
2025-07-09T18:24:45Z
Эту деталь невозможно отремонтировать: на что обращать внимание при покупке подержанного авто
Фокус
2025-07-09T14:27:48Z
Ред Булл уволил своего многолетнего руководителя
Корреспондент
2025-07-09T10:54:05Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Стало відомо, скільки коштують в Україні вишня та чорна смородина
AgroNews
2025-07-10T04:01:55Z
"Роуминг как дома", но с лимитом: почему интернет обещают, но не без ограничений
Знай
2025-07-10T04:01:55Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
"Последние два боя": Усик накануне реванша с Дюбуа заговорил о завершении карьеры
Фокус
2025-07-10T03:46:37Z
Итальянский клуб предложил 25 миллионов евро за лидера "Шахтера" — СМИ
ZN UA
2025-07-09T22:33:56Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
ПСЖ уничтожил "Реал" в полуфинале КЧМ-2025
Telegraf
2025-07-09T21:54:30Z
Соглашение на два года заключил с Сандерлендом 20-летний украинец
Корреспондент
2025-07-09T21:04:37Z