Корупціонери, зеки та мігранти: у NYT пояснили, як Кремль уникає оголошення загальної мобілізації
На початку повномасштабного російського вторгнення РФ втратила на фронті в Україні багато досвідчених військових. У The New York Times наголошують, що Кремль, щоб компенсувати ці втрати, відправив на поле бою десятки тисяч ув'язнених. Сьогодні ж набір людей в окупаційне військо ще більше розширений. У медіа це пояснюють тим, що вступ до ЗС РФ знімає з в'язнів усі звинувачення.
Окрім засуджених, у Росії вербують в армію також тих, у кого великі борги, нелегальних мігрантів, а також корумпованих чиновників. Аби "змити" свої гріхи, усім їм просто потрібно стати добровольцями.
Кілька днів тому, продовжили у виданні, у Санкт-Петербурзі затримали двох чоловіків за звинуваченням у контрабанді 200 кілограмів кокаїну з Перу на близько 30 мільйонів доларів. Втім, обидва вони підписали контракт з російською армією, позбувшись звинувачення в обмін на посади стрільців у штурмовій роті.
"Вони можуть убити людину, пограбувати банк або скоїти будь-який інший злочин, а потім вирушити на фронт", — прокоментував російську мобілізацію військовий аналітик Руслан Левієв, додаючи, що РФ відчайдушно потребує великої кількості людей для поповнення втрат на фронті.
А голова неурядової організації "Росія за ґратами" Ольга Романова додала, що закон, відповідно до якого у РФ ліквідовують борги до 10 мільйонів рублів (майже 100 тисяч доларів) та знімають звинувачення з людей, які стали добровольцями, розриває зв'язок між злочином і покаранням. Це може мати довгострокові наслідки для злочинності у країні.
Тим часом Кремль намагається уникати загальної мобілізації, аби не спровокувати масштабні заворушення в країні, йдеться у матеріалі.
Нагадаємо, наприкінці листопада заступник начальника ГУР МО генерал-майор Вадим Скібіцький розповів, що сьогодні Україні протистоїть сухопутне угруповання російської армії, яке налічує майже 580 тисяч солдатів. Він уточнив, що це число враховує окупантів, які воюють на території Курської області.