Як "Національний кешбек" та інші держпрограми вплинули на ВВП України - Мінекономіки
Мінекономіки підбило підсумки виконання ключових державних програм економічного розвитку за 2024 рік і їхній вплив на зростання ВВП. Загальний внесок усіх державних програм розвитку Мінекономіки склав 0,64% ВВП.
Зокрема, найяскравішими прикладами стали найвідоміші програми, розмістив дані на сайті Мінекономіки департамент стратегічного планування та макроекономічного прогнозування.
Найбільший внесок у зростання ВВП – 0,422% – зробила програма «Доступні кредити 5-7-9», на яку спрямовано у 2024 році 18 млрд грн.
Програму «єОселя», оцінили у 0,056% при фінансуванні у 1,8 млрд грн.
Субсидії на сільськогосподарську техніку принесли до ВВП 0,043% – це третій результат із фінансуванням у 0,9 млрд грн.
«Зимова єПідтримка» додала приросту у 0,023% ВВП при фінансуванні 7,9 млрд грн.
Національний кешбек отримав фінансування у 0,4 млрд грн і забезпечив приріст у 0,001% ВВП, свідчать дані Мінекономіки.
оцінка наведена за рік з урахуванням фактичного фінансування програм за 11 місяців 2024 року, зауважили у Мінекономіки.
Стало відомо, як українці витрачають гроші, які отримали у результаті участі у держпрограмі «Національний кешбек». Нещодавні дані ПриватБанку, які свідчать, що в основному гроші направляють на поповнення мобільного звʼязку та інтернету.
Відповідно до підрахунків НБУ, майже половина — 45,1% клієнтів ПриватБанку, які отримали від держави кешбек за купівлю товарів українських виробників, витрачають кошти з карток «Національний кешбек» на поповнення рахунків мобільних операторів. Також більше третини — 35,5% користувачів програми витрачають гроші на оплату комунальних послуг, ще 7,8% на оплату послуг інтернету та понад 3% - на оплату медичних послуг.