Сонце викинуло два найпотужніші спалахи та кілька середньої сили
Сонце, яке підходить до піку своєї активності, останнім часом було відносно тихим, але цей період закінчився. Як повідомляє сайт відстеження космічної погоди SpaceWeather, за останні 24 години наша зірка викинула два найпотужніші спалахи класу Х (X1.1 та X1.5) та кілька середньої сили, класу М.
Зазначається, що спалах X1.5 був настільки потужним, що спровокував вторинний вибух у сонячній плямі 3932 на відстані понад 200 тисяч кілометрів. Насправді це був подвійний спалах, потужність обох вибухів перевищила поріг Х1.
Екстремальне ультрафіолетове випромінювання від спалахів іонізувало верхню частину атмосфери Землі, викликавши короткострокове відключення короткохвильового радіозв'язку в Австралії.
Чи супроводжувалися ці спалахи корональними викидами маси (КВМ), які можуть викликати магнітні бурі Землі, поки незрозуміло.
Разом з тим, 31 грудня нашу планету накриє магнітна буря, вона буде середньою (G2), або сильною (G3). Її викличе КВМ, викинутий Сонцем 29 грудня разом із виверженням магнітної нитки, пов'язаної із сонячною плямою 3939.
Якщо магнітна буря буде сильною, північні сяйва можна буде спостерігати на середніх широтах у Європі.
Раніше вчені заявили про те, що Сонце виявилося здатним випускати потужні «суперспалахи» набагато частіше, ніж вважалося. І один з них очікується вже незабаром.