Серед українців знижується частка тих, хто оптимістично дивиться на майбутнє України: результати опитування
Серед громадян України спостерігається тенденція до зниження частки тих, хто оптимістично дивиться на майбутнє нашої країни, свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
"Якщо наприкінці 2022 року 88% вважали, що Україна через 10 років буде процвітаючою країною в ЄС, то до грудня 2023 року їх частка скоротилася до 73%, а до грудня 2024 року — до 57%", - йдеться в повідомленні.
Окрім цього, частка тих, хто вважає, що Україна матиме зруйновану економіку зросла з 5% до 28%. Соціологи наголосили, що частка оптимістів упродовж поточного року знизилася на 16%, водночас частка песимістів зросла на 9 %, а значна частина громадян більше говорить про високу невизначеність.
Зазначається, що більшість опитаних українців (57%), попри непростий рік та складне його завершення, схиляються до оптимістичного погляду на майбутнє країни.
Соціологи вказують, що на сході та півдні України настрої дещо більш песимістичні, однак у всіх регіонах понад 50% опитаних зберігають оптимізм щодо майбутнього України.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" у період з 2 по 17 грудня 2024 року. Метод телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України, які підконтрольні українському уряду. Опитано 985 респондентів (у віці 18 років і старше). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також — громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.
Близько 24% громадян України без страху дивляться в майбутнє нашої держави в складі Європейського Союзу. У наймолодшій віковій групі таких людей 29,2%, йдеться в опитуванні, проведеного на замовлення ZN.UA соціологічною службою Центру Разумкова. Детальніше про це, пише редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна у статті "Чому українці хочуть до ЄС і що їх найбільше лякає?"