MY.UAНовини
Жінка-кішка, донецька версія. Що відомо про Юліану Лебединську, яка пише книжки для «дітей Донбасу»
Жінка-кішка, донецька версія. Що відомо про Юліану Лебединську, яка пише книжки для «дітей Донбасу»

Жінка-кішка, донецька версія. Що відомо про Юліану Лебединську, яка пише книжки для «дітей Донбасу»

Як харківська журналістка стала членкинею Спілки літераторів Росії та працює в Донецьку.

«Глобальні, розумні, нестандартні», — такими словами описала власні книги проросійська письменниця Юліана Лебединська, вона ж «Рися Сумрачная» та «Рись Кистьовуха». Змінивши український глянець на московські видавництва, вона написала щонайменше чотири фентезі-романи, декілька десятків оповідань і чотири дитячі книжки. Зараз вона є гостею російських телеканалів і конференцій, членкинею Спілки дитячих і юнацьких письменників, Спілки літераторів Росії та «Спілки письменників» окупованих районів Донеччини. Росмедіа описують її як «талановитого автора, провідного редактора» донецького видавництва та «волонтера».

У попередніх текстах спецпроєкту«Медіаколаборанти» ми вже згадували українських медійників, які свідомо пішли на співпрацю з окупантом, зокрема,Леонарда Свідовськова,Родіона Мірошника таВіктора Зубрицького. Також ми публікували тексти про журналістів Херсонщини,Донеччини таЗапорізької області, які стали колаборантами під час повномасштабного вторгнення.

Також окремим осередком російської пропаганди є коло письменників-«фантастів», які багато років або жили в Україні, або були гостями міжнародних літературних фестивалів, — але з початком війни систематично поширювали антиукраїнські пропагандистські наративи — й у книжках, і у власних виступах. Сама Лебединська публічно ці наративи не поширювала, як кажуть її колишні колеги по українських виданнях, але зараз вона «творить» у Донецьку, куди переїхала у 2021 році. «Детектор медіа» ознайомився з її творчістю, аби дослідити, який контент вона поширює на окупованих територіях, зокрема для дітей.

Юліана Лебединська в образі кішки

«Мій дитячий сегмент — це 6—12 років», — говорила Юліана Лебединська у відео на своїй сторінці в забороненій в Україні мережі «ВКонтакті» під назвою «Як і чому я стала дитячою письменницею». У ньому вона розповіла, що раніше писала книги для дорослих, а потім декілька років працювала «волонтеркою» «з дітьми зі складних родин», тож під впливом цієї роботи вирішила перейти на дитячу аудиторію.

Її біографія доступна на багатьох російських книжкових сайтах і в інтерв’ю вона розповідає про свій шлях до письменництва. Народилася Лебединська у Харкові, закінчила Харківський політехнічний інститут за спеціальністю «хімік-технолог», але після отримання диплома бакалавра почала шукати себе в журналістиці.

У Харкові Лебединська працювала в журналі «Телескоп», а у 2006 році переїхала до Києва, бо «рідне місто стало затісне», і вже за рік почала публікувати свої твори на літературних сайтах під псевдонімами Юліана Лінкс і Лєра Зимня. Деякі твори вона підписувала іменем Таніана Морс або більш грайливо (вже тоді в Юліані прокинулась кішка), як от Рися Сумрачная та Рись Кистьовуха («Рысь Кистеухая» російською). Навіть на сайті російського самвидаву її творчість підписана як «рисяча», а жанр визначається як «містичне безумство». У більш пізній творчості Лебединської котяча тематика стане повсюдною.

Її перші оповідання були опубліковані у 2007 році в українських російськомовних журналах «Наречений і наречена» та «Реальність фантастики». Пізніше деякі твори виходили навіть українською мовою, зокрема дитяче оповідання «Жабенятко для принцеси» у 2009 році та «Князь степу» в журналі «Український фантастичний оглядач» у 2011-му.

Одна з її колишніх колег по «Телескопу», яка побажала залишитися анонімною, розповіла «Детектору медіа», що через брак досвіду й освіти з Лебединською працювати було доволі складно.

«Вона писала для рубрики “Місто” й була поганим журналістом, м’яко кажучи. Нічим, крім смішних випадків, не запам’яталася. Якось вона отримала завдання написати про якесь чергове рішення Верховної Ради, натомість принесла новину, яка починалася словами: “Судячи з усього, в Україні скоро почнуть ґвалтувати направо і наліво”. І вона ніяк не могла зрозуміти, чому так писати не можна».

За словами нашої співрозмовниці, у Києві Лебединська почала працювати в газеті «Твій район Позняки», пізніше друкувалася у глянцевих жіночих журналах: «Я не пам’ятаю, щоб вона відкрито показувала свою політичну позицію, але ми знали, що вона відверта вата. Потім у неї почався роман із Глібом Гусаковим, у якого є видавництво в Москві та Донецьку. Вочевидь, завдяки йому вона опинилася на Донбасі».

Інша колишня колега Юліани, яка теж погодилася дати коментар анонімно, підтвердила, що у «Телескоп» Лебединська прийшла без досвіду, але з часом розвинулася: «Вона писала жахливо, з помилками, але за два роки дуже просунулась і для мене слугувала прикладом того, що якщо людина дійсно хоче навчитися писати, то вона зможе це зробити. Потім переїхала в Київ, і, за відгуками, досить непогано писала в глянцеві жіночі журнали. Плюс ми дружили в фейсбуці, я її читала — були нормальні роздуми за життя, читати було цікаво». Зараз на сторінці Лебединської лише кілька дописів, одне відео (письменниця танцює танець живота) і немає жодного запису до 2020 року.

Одна з колишніх колег Юліани розповіла, що на її погляди міг суттєво вплинути її чоловік.

Обранцем Юліани Лебединської став Гліб Гусаков — також письменник-фантаст, видавець, суттєво більш відомий у колах фантастів, ніж його дружина. Гусаков родом із Донецька, шанувальник ідеї загарбання південних і східних українських земель (зараз його живий журнал, де він розмірковував про подальшу долю окупованих Росією територій, видалений).

Свої книжки він публікує під псевдонімом Ярослав Вєров, але в соцмережах підписується як Іван Терракотов. Він був директором фестивалю фантастики «Сузір’я Аюдаг» і літературного семінару «Партеніт», які проходили в Криму вже після російської анексії аж до 2019 року. Тепер він «організатор і майстер літературного семінару “Сніжний ком”» від однойменного видавництва, директором якого він є. У цьому видавництві, а також в російських «Ексмо» та «Шико» протягом останніх років публікувалася й сама Лебединська.

Російський ресурс «Рыжий фест» пише, що у Донецьк Лебединська переїхала у квітні 2021 року, а до цього десять років працювала редакторкою перекладної літератури у видавництві «Азбука-Аттікус» у Санкт-Петербурзі. Нині ж вона «провідний редактор» у донецькій філії видавництва «Сніжний Ком-Діти».

 Юліана Лебединська та Гліб Гусаков на презентації видавництва «Сніжний Ком-Діти» в «Русском центре»

З 2022 року в Донецьку подружжя почало, як вони кажуть, допомагати «дітям Донбасу» та тим, хто постраждав від війни. Лебединська проводить зустрічі з дітьми, надає продуктові набори та медикаменти, ну і, звісно, дарує дітям незлічену кількість своїх книжок. Школярам 7 класу навіть довелося робити лялькове кошеня Пуф із фетру — головного героя книжок Лебединської.

У соцмережах Юліана разом із чоловіком проводять етери-лекції для письменників-початківців про те, як треба писати книжки. Однак, як сказав під час одного стриму в інстаграмі Гусаков, «щось поки ніхто не доєднався».

 Гліб Гусаков і Юліана Лебединська

Донецьк у задзеркаллі, коти й інше містичне безумство

Згідно з російським сайтом «Лабораторія фантастики», Юліана Лебединська є неодноразовою лауреаткою московської літературної премії «Басткон». Окрім того, вона є членкинею спілок письменників Росії та окупованих районів Донеччини. Хоч в одному з відео вона казала, що вік її аудиторії від 6 до 12 років і вона не розуміє, як писати для підлітків 12—16 років, за рік до цього вона написала підліткову п’єсу «Подивись на цей світ» і стала фіналісткою пропагандистського конкурсу «Герой — Весна.2023», який проводило російське «Творче середовище Моноліт».

 Юліана Лебединська серед членів журі конкурсу «Уральський книгоход»

У грудні 2024 року Лебединська взяла участь у проєкті «Кавказ-Донбас: Казковий місток», профінансованому російським «Президентським фондом культурних ініціатив». Для цього проєкту вона написала оповідання «Принс річки Кальмяус». «Кальмяус» саме через «мяу» (Кальміус — це річка на Донеччині, зокрема в Донецьку й Маріуполі), бо події оповідання відбувається у «країні чарівних кішок, яка розташована в задзеркаллі Донецька». У річці «Кальмяус» водяться «мяудузи» — медузи з котячими вушками, а головним у цьому підводному світі є Принс — кіт бузкового кольору з риб’ячим хвостом, як у русалки, але при цьому з шерстю. Книжки про інше кошеня — Пуфа — вже надруковані й саме їх Лебединська роздає дітям у школах і дитячих будинках. До речі, редактором першої книги про кошеня вказаний чоловік Лебединської — Гліб Гусаков.

Є у Лебединської котяча творчість і для дорослих, зокрема твір «Ангел. Кіт». Тут анотація така: «Смерті більше нема. Люди записують душі на чип і повертаються через 3—4 смерті до образу людини, перечікуючи цикли в кактусах, канарках, котах і мишах. Десь на відшибі цього світу живуть сімейники, ізгої, які виховуються не машиною, а справжніми живими родичами».

Проте пише авторка не лише про котів, а й про тарганів у голові. У книзі «У кожного свої таргани, або Кроки додому» головним героєм є ментальний тарган Грегорі, який ходить зі свідомості до свідомості у пошуках нової домівки.

На російському сайті Livelib вдалося знайти ще одну книгу Лебединської під назвою «Поза контекстом», ще й із цитатами, що балансують між якимись риторичними питаннями та графоманією.

Є у Лебединської фантастична книжка, написана у співавторстві з іншим письменником Ігорем Вереснєвим — «Архів порожнечі». За її сюжетом, сталася екологічна катастрофа, яка поставила планету на межу загибелі. Щоб знайти вихід, найкращі розуми Землі зібралися у Криму, в закритому захисним куполом Наукограді. У ньому живуть лише науковці, яким немає діла до решти населення світу, так званих «обдолбів», які «нестримно споживають легальні симулятори, вдаються до низьких розваг і байдикують».

Не оминула казкарка і воєнної теми. В альманах «Словесність-2024» від Спілки літераторів Росії увійшла її моноп’єса «Чи бояться магнолії обстрілів?», яку вона називає автобіографічною, але рідним містом називає Донецьк, а не Харків. У найбільш патетичних шматочках твору Лебединська розповідає те ж саме, що й російська пропаганда. Переклад із російської, але пунктуація збережена: «Довелося виїхати з мирного благополучного міста ось… сюди. У сіру зону (з Києва до Донецька — «ДМ»). Ти знаєш, я там уже майже не могла говорити рідною мовою. Я перукар-стиліст. Так одна клієнтка таке мені влаштувала за те, що я до неї не державною мовою звернулася! Ну, начальниця мене цінувала, мені нічого не було. Тільки дуже вже просила мову вивчити. Закон же новий і таке інше. Адже я спочатку ще вірила у свободу слова цю їхню хвалену. Навіть у чотирнадцятому році, коли все почалося, ще вірила... Думала, можна сказати про те, що на душі болить. І тебе почують ... Ну і наговорила всякого на підтримку Донбасу. Мовляв, мають право люди на власний вибір! І взагалі, не ображайте моє рідне місто. У відповідь такого наслухалася».

Вона пише в п’єсі, що знайомий зі спецслужб порадив героїні виїхати з Києва, бо хтось написав на неї донос. У Донецьку їй краще, але роботи немає, води теж, а на околицях чутно вибухи. А виїхати на «Велику Землю», як вона називає Росію, — ціла проблема, адже «стоять блокпости, митниця, перевірки та затори». Потім героїня п’єси починає допомагати «нещасним людям у Маріуполі», які залишилися «без домівок, без їжі». Вона розповідає, що жителям Донецька приходять смски з «немісцевих номерів», аби ті виходити на мітинги проти мобілізації у російську армію, але «мало народу на це повелося».

Окрім мовного питання, звісно, хвилює героїню і тема народного братерства. Вона розповідає, що передивилася новорічний мюзикл «Вечори на хуторі біля Диканьки»: «Знаєш, так смішно і сумно його дивитися зараз. Адже там актори — і російські, і українські. І всі разом грають. Усі дружні такі…». Ще вона згадує колишніх київських друзів, які критикують її за вибір жити в окупованому Донецьку.

Останні на сьогодні оповідання Лебединської вийшли у збірках «Донбасс-русский герой» і «Юный Донбасс» у 2024 році. Автори цих збірок їздять із презентаціями по бібліотеках, школах і лікарнях — ось тут можна подивитися (якщо витримаєте), що саме вони розповідають своїм слухачам. Зокрема, про те, що нібито «українські солдати писали на снарядах “лучшее — детям”, коли прицільно обстрілювали дитячі садочки».

В одному з інтерв’ю російському медіа bfm74.ru Юліана Лебединська розповідала, що пише про те, як живуть люди під обстрілами щодня, тому дуже хотіла «познайомити зі своїми п’єсами людей із великої Росії».

Та якими були б її «п’єси», якби вона хоча б день пожила у своєму рідному місті Харкові, який російська армія ледь не щодня атакує КАБами, ракетами та дронами? Найгірше, що безумство цієї «авторки» популяризується серед дітей на окупованих територіях — найбільш вразливої аудиторії, у якої наразі обмежений доступ до якісної літератури, освіти й інформації загалом.

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
ДетиХарьковДонецк
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
Сколько украинцев готовы отдать Путину четыре области: опрос
Comments UA
2024-12-30T05:45:29Z
Копеечные выплаты: какую "минималку" установили пенсионерам на 2025 год
Знай
2025-01-04T16:36:16Z
Крещение в 2025 году: что запрещено делать в канун праздника
Comments UA
2025-01-04T23:06:46Z
Крещенский сочельник: история и запреты
ZN UA
2025-01-04T22:33:04Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Какое значение имеет номер вашей квартиры: нумерологи дали пояснения по каждой цифре
UAToday
2024-12-27T16:36:22Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Зеленский не дал Трампу закончить войну до инаугурации, однако есть нюанс
Comments UA
2025-01-04T18:42:18Z
Путин возьмет Украину голыми руками: стало известное условие
Comments UA
2024-12-23T16:30:51Z
Нажмет ли Путин "красную кнопку": астрологиня ответила
TSN
2025-01-04T20:24:12Z
"В ущерб Украине": в Бундестаге раскрыли даты встреч Шольца и Трампа с Путиным
Фокус
2025-01-04T22:27:43Z
Лидер венесуэльской оппозиции, за которого Мадуро объявил вознаграждение в $100 тысяч, едет в США
ZN UA
2025-01-04T21:57:11Z
Когда закончится война: журналист дал неутешительный прогноз, обозвав Гордона и Арестовича
Comments UA
2025-01-04T21:15:08Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
Нардеп советует экспертам "закрыть рот": что вызвало возмущение
Comments UA
2025-01-04T17:57:10Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Разведка США назвала настоящую причину катастрофы в Актау: детали
Comments UA
2024-12-28T11:33:04Z
Ночью Россия содрогалась от взрывов: последствия ударов
Comments UA
2024-12-27T06:18:09Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
В Хмельницкой, Черниговской и Полтавской областях прогремели взрывы, страну атакуют "шахеды"
ZN UA
2025-01-04T22:31:55Z
"Обдолбанное наркотой": в Одессе помощник депутата устроил ДТП, — соцсети
Фокус
2025-01-04T17:30:18Z
Стали известны последствия атаки дронов на Одесскую область
Корреспондент
2024-12-30T08:37:43Z
Удар по Киеву: есть погибшие, дрон попал в квартиру известного ученого - он не выходит на связь
Хвиля
2025-01-01T15:36:06Z
Банда мародеров орудовала в морге Днепра: подробности от прокуратуры
Новости Украины
2025-01-03T19:54:50Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Вечная память: на фронте трагически погибли выдающиеся украинские актеры
Политека
2024-12-27T06:42:37Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
Анфису Чехову изуродовал ботокс - что случилось с лицом
GlavRed
2025-01-04T21:06:05Z
Чхоль Су встретится с Ди Каприо? Вышел первый тизер 3-го сезона "Игры в кальмара"
Знай
2025-01-04T20:51:10Z
Лилия Подкопаева восхитила фото с дочерью и мужем и раскрыла, как с ними время проводит
TSN
2024-12-31T09:51:06Z
"Где вас штампуют…?" Лидера группы МЭРИ атаковали из-за Олега Винника
Апостроф
2025-01-04T16:12:55Z
Погиб 16-летний актер, звезда популярного фильма
GlavRed
2024-12-27T11:51:23Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
«Военные ВСУ переоденутся в российскую форму и расстреляют мирных жителей»: что известно
Comments UA
2024-12-30T14:18:33Z
Когда закончится война в Украине: астролог назвала города, находящиеся в опасности
Политека
2024-12-30T06:42:37Z
Военные против ТЦК: к каким кардинальным изменениям привела силовая мобилизация
Comments UA
2025-01-04T22:30:57Z
В Донецкой области ликвидировали пропагандиста "Известий"
ZN UA
2025-01-04T22:18:50Z
РФ наращивает темпы наступления: сколько территорий потеряла Украина за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T21:39:31Z
Муженко объяснил, почему из Курской области ВСУ не выводят войска
TSN
2024-12-28T12:51:42Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
Отказ Украины продолжать транзит российского газа может спровоцировать удары РФ по газотранспортной системе — Bloomberg
ZN UA
2024-12-28T11:33:07Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Ситуация в Молдове повторится в Украине: прогнозируют кардинальные изменения
Comments UA
2025-01-04T14:57:57Z
Нацбанк резко снизил поддержку гривны
Корреспондент
2025-01-04T21:09:16Z
Надбавки за сверхурочный стаж: В ПФУ рассказали, что ждет пенсионеров в 2025 году
Политека
2025-01-04T20:00:10Z
Эти знаки Зодиака в 2025 году купят квартиру: кто среди счастливчиков
Comments UA
2024-12-28T02:30:27Z
Этих знаков Зодиака ждет финансовый успех в 2025 году
Comments UA
2024-12-27T03:00:25Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
Спортсмен 10 минут лежал в ванне, но "воробчика" спасти не удалось: "С одной стороны, ситуация комична..."
Знай
2024-12-31T04:51:55Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Барселона здолала Барбастро в 1/16 Кубка Іспанії
Football.ua
2025-01-04T20:00:24Z
В режиме секретности: один из лучших шахматистов мира женился
Фокус
2025-01-04T19:57:57Z
Украинского футболиста назвали одним из главных разочарований в Испании
ZN UA
2024-12-27T09:39:09Z
Усик против Фьюри : как оценил легендарный бой искусственный интеллект
Comments UA
2024-12-22T07:09:53Z
"Победа есть": Усик обратился к болельщикам после реванша с Фьюри
ZN UA
2024-12-23T20:06:34Z
Это нужно сделать 31 декабря 2024 года, чтобы 2025 год был удачным
Comments UA
2024-12-30T14:12:50Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
Любимчики судьбы: 4 знака зодиака, у которых сбудется мечта в январе 2025
Marie Claire
2025-01-04T22:01:07Z
Сиамские близнецы Эбби и Бриттани Хенсел показали, как соединены их тела
Фокус
2025-01-04T21:45:34Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Серебряный френч: что нужно знать о cамом трендовом маникюре на Новый год 2025
Marie Claire
2024-12-28T22:01:21Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
Вечер с вином – утро с алкотестером: когда можно садиться за руль после выпитого
Знай
2025-01-04T16:51:04Z
Почти обязательный "тюнинг": почему пластическая хирургия стала популярной и доступной
Comments UA
2025-01-04T16:09:54Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Названы органы, которые стареют быстрее всего
Comments UA
2025-01-04T01:30:20Z
Гороскоп на 29 декабря для всех знаков Зодиака: что не стоит игнорировать в воскресенье
Знай
2024-12-29T02:30:28Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
К Солнцу приближается самая яркая комета года: где и когда ее можно увидеть
TSN
2025-01-04T20:09:33Z
Аналитик: Microsoft может начать портировать все эксклюзивы Xbox на PlayStation 5 — 2025 год станет переломным
GameMag
2025-01-04T19:51:56Z
Ученые рассказали, как формируются месторождения золота на Земле
ZN UA
2024-12-30T15:42:39Z
В Альпах прячутся нерукотворные пирамиды: они старше известных пирамид Гизы
Фокус
2024-12-27T10:32:32Z
В новых смартфонах Huawei обнаружили южнокорейские чипы, а не китайские: почему
Фокус
2024-12-26T16:22:49Z
Остановили авто - влетели в штраф: водителей начали наказывать за обычную парковку
Знай
2024-12-23T17:21:12Z
Виноваты пешеходы. Почему Rolls-Royce и Jaguar отказались от талисманов на капотах
Фокус
2024-12-31T19:42:56Z
Tesla отзывает почти 700 тысяч автомобилей в США
Корреспондент
2024-12-24T16:48:27Z
600 сил и максималка 330 км/ч: в Украине заметили редкий заряженный BMW
Фокус
2024-12-28T09:45:33Z
850 сил и 4 с до сотни: представлен мощный семейный кроссовер от Geely и Volvo
Фокус
2025-01-04T10:12:31Z
В Украину запретили завозить популярные категории авто: кому из водителей уже можно напрячься
Знай
2025-01-04T03:51:50Z
Полиция охотится на владельцев авто из США: что им грозит
Знай
2025-01-03T20:51:39Z
В Tesla впервые за девять лет заявили о падении продаж
UAToday
2025-01-03T15:03:43Z
Звезда 80-х: обнаружен 38-летний американский спорткар с пробегом 3200 км
Фокус
2025-01-03T14:57:53Z